Ožujak 28, 2024, 22:22:28 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Bradata agama POMOĆ hitno !  (Posjeta: 4294 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Bradata agama POMOĆ hitno !
« u: Prosinac 26, 2013, 03:04:55 prijepodne »
Pozdrav.

Radi se o frendovom mužjaku koji je star cca 3mj. Kod njega je oko 2 tjedna, bio je skroz ok kada je došao i prije nekih 5 dana su nastali problemi. Odmah da razjasnimo da su SVI uvijeti u terariju savršeni, osim što nije imao UVB ali mislim da mu to na tih 2 tjedna ne može toliko smetati....

Da naglasim da je i presvlačenje nastupilo taman u to vrijeme.

Odjednom je postao jako smiren, u toku dana se počeo grčiti i tresti. Pretpostavio sam da se radi o opstipaciji (zatvoru)... Što se tiče prehrane jeo je dubije i brašnare ( što bi mogao biti problem zbog brašnara ) dobijao je uz obroke uredno D3 i kalcij.

Napravio sam mu masažu stomaka i uspio je izbaciti to iz sebe. Međutim stanje je išlo samo na gore, paralizirale su mu se zadnje noge skroz, grčevi nisu prestajali. Trenutno je prošlo nekih 5 dana , više nema grčeva ali mu je čitava kralježnica "zgrčena" kao što se može vidjeti i na slikama. Eto ja molim nekog iskusnijeg da mi pomogne i kaže ima li mu spasa. Trenutno je kod mene na njegovanju....

Pije vodu iz pipete što mu dajem, i radim mu miks latera, vitamina i malo vazelina zbog probave i opstipacije....

Evo i par slika....


Offline šištro

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 175
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: zgb
Odg: Bradata agama POMOĆ hitno !
« Odgovori #1 u: Prosinac 26, 2013, 11:15:38 prijepodne »
zbog toga sta nije bilo uvb svijetla kosti su se zakrzljalei nije mogao izbacit izmet kako treba..u svakom slucaju nije dobro...posalji mail dr maji lukac
my dragon in my <3

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Bradata agama POMOĆ hitno !
« Odgovori #2 u: Prosinac 26, 2013, 12:39:04 poslijepodne »
zbog toga sta nije bilo uvb svijetla kosti su se zakrzljalei nije mogao izbacit izmet kako treba..u svakom slucaju nije dobro...posalji mail dr maji lukac

Ha ne znam, bez UVB-a je bio 10 dana, i onda je dobio UVB, ne mogu vjerovati da je zbog toga toliko :/

Offline vukovarac5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 431
  • Spol: Muški   Lokacija: Vukovar
Odg: Bradata agama POMOĆ hitno !
« Odgovori #3 u: Prosinac 27, 2013, 00:07:24 prijepodne »
Oggy RIP  :(