Travanj 28, 2024, 22:55:20 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pomoć!  (Posjeta: 880 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anna_1705

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Pomoć!
« u: Travanj 10, 2009, 21:17:51 poslijepodne »
Evo ovako...ne da mi se puno opet pisati :roll:,pa evo link na kojem mozete pronaci sto me muci...Treba mi hitno pomoc!!!
->http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=98725.0

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Pomoć!
« Odgovori #1 u: Travanj 10, 2009, 22:00:33 poslijepodne »
Dobro došla k nama!  :)
Dakle, mrijest zlatnih ribica je potpuno normalna stvar i znači da im je dobro kod tebe kad to rade! Očito imaš par, koji je produktivan i koji je "pristojan" i ne pojede svoja jajašca, što zlatice nekad znaju napraviti.
Da bi maleni preživjeli nisu nužni neki idealni uvjeti, ali su potrebni drugačiji uvjeti nego za mamu i tatu. Dakle, kad se jajašca pojave, ako želiš da maleni opstanu, potrebno ih je izdvojiti u drugi akvarij u kojem zapravo nema ništa nego eventualno kakva umjetna biljka sa relativno sitnom (ne presitnim) listovima. U njemu trebaš imati maleni filter koji će mreškati vodu, ali njegov usis moraš osigurati čarapom ili nečim da ne usiše bebe!
Kad premjestiš jajčeka, stavi u vodu par kapi goldmeda (tetrin lijek) za prevenciju stvaranja plijesni ili gljivica na jajčekima. A kad se maleni izlegu, prvih dva tri dana nemoj hraniti. Zatim počni vrlo malenim količinam hrane za bebe ribe, sušene artemije, ili hrane kojom hraniš roditelje, ali je jako jako usitni. Hrani ih više puta na dan, vrlo malenim količinama. Kad budu oko 5 - 7 mm, možeš skinuti čarapu s filtera, stavi ga tako da jako mreška vodu, i malene lijepo hrani, redovito im mijenjaj vodu i usisavaj dno akvarija...dok ne budu 2 - 3 cm, kad mogu ići u akvarij s mamom i tatom.
Da, skoro zaboravih - ako ti oscilira temperatura u prostoriji, stavi im grijač na 20 - 21 stupanj jer je dobro da maleni imaju konstantnu temperaturu, odnosno, da im ne padne ispod 18 stupnjeva.
Jesam jasna? :)

Offline anna_1705

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Pomoć!
« Odgovori #2 u: Travanj 10, 2009, 22:52:58 poslijepodne »
joj hvala ti =)
ako uskoro (najvjerojatnije) dođu bebice obavijestit cu vas =)