Ožujak 29, 2024, 15:37:55 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: kaskade - ideja  (Posjeta: 1416 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DeX_13

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
kaskade - ideja
« u: Prosinac 28, 2010, 08:42:51 prijepodne »
pala mi na um jedna ideja za izradu zidova za uzvisine, pa rekoh da podijelim sa vama ;)

ostalo mi je par traka forexa, pa sam mislio izrezat po dvije trake, visina 4-5cm i 7-8cm i napravit po 2 kaskade. Aq je 54l,

sada pitanje: da li je forex otrovan? bez ikakvih ljepila i sl, čista ploča. da li da pregrade izbušim, kako bi imao cirkulaciju vode kroz terase?

zakrivljenja bi radio pomoću ribarskog najlona, 2 rupe i nategnem i vežem najlonom, dok ne dobijem željeni luk.

to bi bilo nešto kao na slici.


Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: kaskade - ideja
« Odgovori #1 u: Prosinac 29, 2010, 21:38:45 poslijepodne »
a kak si te trake mislio pričvrstit za akvarij? Šljunak će ti ih gurat jer je pretežak ak ih ne zakačiš za nešto. Drugi problem je što će se i forex vidjet, a to ni najmanje nije prirodno. Na tvome mjestu kaskade bi rađe radio s kamenjem, prirodnije bi izgledalo i izdržljivije je .

Offline DeX_13

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Split
Odg: kaskade - ideja
« Odgovori #2 u: Prosinac 30, 2010, 08:28:32 prijepodne »
a kak si te trake mislio pričvrstit za akvarij? Šljunak će ti ih gurat jer je pretežak ak ih ne zakačiš za nešto. Drugi problem je što će se i forex vidjet, a to ni najmanje nije prirodno. Na tvome mjestu kaskade bi rađe radio s kamenjem, prirodnije bi izgledalo i izdržljivije je .

mislio sam da ce stojat samo od sebe, ipak ce biti šljunak sa obje strane, barem 60-70% visine forexa, pa bi trebalo biti dovoljno za drzat ga na mjestu.

kamen je drugi iizbor, ali i skuplja varijanata, posto nemam toliko kamena, pa bi trebalo do baumaxa po koje kilo granita, a taj mi je forex visak ;)

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: kaskade - ideja
« Odgovori #3 u: Prosinac 30, 2010, 08:54:31 prijepodne »
radi, radi i slike kad je gotovo da vidimo! dobra ideja, sad samo to pretoči u djelo! sretno!