Travanj 29, 2024, 14:33:56 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Korni kornjača  (Posjeta: 1729 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline matta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
Korni kornjača
« u: Rujan 26, 2005, 11:53:00 prijepodne »


jučer navečervrativši se sa mora starci su donijeli kornjaču unatoč mom izričitom NE. kornjača je dolutala u naše dvorište te se skrivala među cjepanicama. sad kako je doma kod nas u zagorju molio bih par savjeta:


1. dal da je obavezno vratim ili udomim kod zoološkog vrta


2. sumnjam da hoću ovo gore, nego mi recite po kandžama dal je akvarijska ili vrtna


3. ćime je hraniti; čuo sam da su dunje ok, salata itd. uostalom evo par fotki





Zabok, Veliko Trgovišće

Offline matta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
Korni kornjača
« Odgovori #1 u: Rujan 26, 2005, 11:56:00 prijepodne »


trenutno je u našem dvorištu, dal je potrebno napravit neko sklonište ( naslagat trula drva ili neš slično? )


Zabok, Veliko Trgovišće

Offline Puslica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
Korni kornjača
« Odgovori #2 u: Rujan 26, 2005, 11:59:00 prijepodne »
Ja bi rekao da je to Resica, tj. crvenouha.Daj sliku na kornjače.netpa da ti ostali članovi potvrde.Vodena je, toplovodna.Hrani se obavezno u vodi sa mesom.minimalno 150-200 banja sa pripadajućom filtracijom, osvjetljenjem,grijačem.

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Korni kornjača
« Odgovori #3 u: Rujan 26, 2005, 12:05:00 poslijepodne »
pozdrav
to je akvarijska,crvenouha...ne ne salata niti ista drugo od navedenog...radic ce mozda prihvatiti,ali sumnjam....mesojedi su ,ali tu i tamo prihvate hranu biljnog podrijekla...jedu dakle meso,piletina svjeza i tako...mozes i skakavce dok ih jos ima...ribe...crve ako imas za kupit zoophobase...latinski naziv ti je Trachemya scripta elegans pa si malo googlaj...dok sam ja tipkao odgovoreno ti je sve...treba akvarij i jos puno toga...sve ces saznat googlanjem..i da..nikako je ne smijes hranit na suhom...jede i hrani se samo u vodi...
cestitam na novom clanu Edited by: kalel
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline matta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
Korni kornjača
« Odgovori #4 u: Rujan 26, 2005, 16:34:00 poslijepodne »


puslica sve je to ok al korni ima kojih 13 cm i nemam akvarij u koji bi ga stavio, i mislio sam da je akvarijska odmah čim sam ga vidio. ima narančaste pruge s lijeve i desne strane vrata.


imao sam istu vrstu prije 10-ak godina.


nego što sad raditi? dal ga udomit ili...


link za kornjače.netti ne radi...
Zabok, Veliko Trgovišće

Offline matta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
Korni kornjača
« Odgovori #5 u: Rujan 26, 2005, 16:38:00 poslijepodne »





za malu usporedbu
Zabok, Veliko Trgovišće

Offline Puslica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
Korni kornjača
« Odgovori #6 u: Rujan 26, 2005, 16:59:00 poslijepodne »


http://www.kornjace.net


nevjerovatno,problem je u č i c,sada gogla.


pokloni ju, prodati ju sigurno nečeš, jer je to jako teško.Ako je 13 cm može biti stara kao moja 2 godine, što opet nije mjerilo jer ljudi ne znaju sa kornjačama kao ribicama.Pazi da ti ne dehidrira,stavi ju ipak u nekakvu plastični kadu ili joj ostavi vodu u vrtu pa promatraj malo.Šteta životinje, simpatične su jako i interesantne, problem je kada narastu a u malome akvariju pa ih ljudi onda puste u prirodu, a stime i narušavaju prirodne biotope i habitate jer u srazu sa običnom našom barskom ova izlazi kao pobjednik.daj ju u neki zoo, pokloni nekom pet šopu, šta ja znam.Edited by: Puslica