Travanj 26, 2024, 08:35:51 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Profili  (Posjeta: 2943 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Profili
« Odgovori #25 u: Veljača 21, 2012, 14:33:04 poslijepodne »


Nema koda nikakvog koliko sam ja upoznat...



svaki uredjaj koji je na mrezi ima jedinstvenu adresu, hardverski kodiranu od strane proizvodjaca, a zove se MAC adresa... u pravilu je user vulgaris ne moze (i nema potrebe mijenjati) ali SVAKI uredjaj na mrezi ima svoju i ako radis sranja s laptopa po tudjim mrezama i dalje ti mogu dokazati (jednom kad te uhvate) da si to bio ti... po MAC-u se vidi i proizvodjac i jos ponesto o uredjaju... tako da nije bas da si skriven promjenom IP-a  :D :D

ako koristis programe za maskiranje i mijenjanje MAC adrese, mozes bit sumnjiv u startu  :D

a ako ces radit sranja, onda ti treba nesto jednokratno za svaki put, kao da uzmes mob i prepaid, jednom obavis razgovor i bacis... totalno jednokratno...


uglavnom, google MAC address  :up:

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Profili
« Odgovori #26 u: Veljača 21, 2012, 14:38:28 poslijepodne »
Citat:
Što ta ACTA napravi paranoike od ljudi

Hahaha da slažem se. :D smiješni ste.

Alene samo ti prijavi sumljivce, nemaš se čega bojati.
ma joj, neka ljudi uzivaju, sve se jednog dana otkrije, tako da ce i bilo sto drugo, ako slucajno ima onih koji krse pravila foruma i td, sve ce se otkrit, nikad nije doslo do toga da se nije otkrilo..  :up:

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Profili
« Odgovori #27 u: Veljača 21, 2012, 14:50:02 poslijepodne »


Nema koda nikakvog koliko sam ja upoznat...



svaki uredjaj koji je na mrezi ima jedinstvenu adresu, hardverski kodiranu od strane proizvodjaca, a zove se MAC adresa... u pravilu je user vulgaris ne moze (i nema potrebe mijenjati) ali SVAKI uredjaj na mrezi ima svoju i ako radis sranja s laptopa po tudjim mrezama i dalje ti mogu dokazati (jednom kad te uhvate) da si to bio ti... po MAC-u se vidi i proizvodjac i jos ponesto o uredjaju... tako da nije bas da si skriven promjenom IP-a  :D :D

ako koristis programe za maskiranje i mijenjanje MAC adrese, mozes bit sumnjiv u startu  :D

a ako ces radit sranja, onda ti treba nesto jednokratno za svaki put, kao da uzmes mob i prepaid, jednom obavis razgovor i bacis... totalno jednokratno...


uglavnom, google MAC address  :up:



Ma znam što je MAC adresa  :D

Ali korisnik nije registriran preko MAC adrese na Internet, tj. ona nije bitna za njegovu registraciju i nije fiksna jer možeš mijenjat laptop i router svaki dan u svojoj mreži i s tim se spajati preko svoje linije. A ISP vidi što si radio i gdje bio po praćenju IP-a kojeg ti sami dodjele.

Iako da. u pravu si, može se poslužit i MACom jer nećeš ti mijenjat to svaki čas. Također mislim da admini na forumu ne vide MAC adrese routera korisnika, već samo ISP (neću tvrditi 100% jer se slabo bavim mrežama)

U svakom slučaju baš to je istina što si napomenuo. Ako i ideš radit nekakva sranja, treba ti nešto jednokratno i neregistrirano na bilo koji način  :up:

U svakom slučaju,  u dogledno vrijeme bi nam svima mogli dati statičku IP adresu, jer ih u protololu IPv6 ima i previše za sve i jedno računalo na svijetu... Iako u to sumnjam jer se onda gubi profit ISP-a na zaradu od statičkih IP adresa.
« Zadnja izmjena: Veljača 21, 2012, 14:57:08 poslijepodne od Nuclear »

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Profili
« Odgovori #28 u: Veljača 21, 2012, 15:03:27 poslijepodne »
Citat:
Što ta ACTA napravi paranoike od ljudi

Hahaha da slažem se. :D smiješni ste.

Alene samo ti prijavi sumljivce, nemaš se čega bojati.
ma joj, neka ljudi uzivaju, sve se jednog dana otkrije, tako da ce i bilo sto drugo, ako slucajno ima onih koji krse pravila foruma i td, sve ce se otkrit, nikad nije doslo do toga da se nije otkrilo..  :up:

Ma ako i netko ima 3 profila, tako mi je svejedno dok nije nikoga oštetio i uzenmiravao članove foruma u svakodnevnim aktivnostima.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Profili
« Odgovori #29 u: Veljača 21, 2012, 15:47:51 poslijepodne »
Citat:
Što ta ACTA napravi paranoike od ljudi

Hahaha da slažem se. :D smiješni ste.

Alene samo ti prijavi sumljivce, nemaš se čega bojati.
ma joj, neka ljudi uzivaju, sve se jednog dana otkrije, tako da ce i bilo sto drugo, ako slucajno ima onih koji krse pravila foruma i td, sve ce se otkrit, nikad nije doslo do toga da se nije otkrilo..  :up:

Ma ako i netko ima 3 profila, tako mi je svejedno dok nije nikoga oštetio i uzenmiravao članove foruma u svakodnevnim aktivnostima.
da slazem se s tobom..  :up:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Profili
« Odgovori #30 u: Veljača 21, 2012, 18:19:12 poslijepodne »
zanima me jedno pitanje, al onako bezveze, dali je na ovome forumu dozvoljeno imati vise svojih profila, znaci ako netko ima jednog, dali mu je dozvoljeno napraviti drugi? i dali je to moguce utvrditi da je to napravio netko tko vec koristi ovaj forum i neki svoj profil, mislim samo kao primjer? Hvala na odgovorima..

p.s. Inace nije da to zelim, nego samo pitam, jer me zanima iz jednog razloga.. Lp


Neznam kak vi ali ja sam ovo pitanje shvatio vrlo jednostavno - dali me adimini mogu otkriti ako pokušam ja, moj frend ili netko od ekipe otvoriti više računa...pa ako saznam da ne mogu juuuupi!!  Ali eto čovjek pita onako bez veze..iz jednog razloga...nije da želi...samo pita...  :D ;)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Profili
« Odgovori #31 u: Veljača 21, 2012, 23:59:48 poslijepodne »
zanima me jedno pitanje, al onako bezveze, dali je na ovome forumu dozvoljeno imati vise svojih profila, znaci ako netko ima jednog, dali mu je dozvoljeno napraviti drugi? i dali je to moguce utvrditi da je to napravio netko tko vec koristi ovaj forum i neki svoj profil, mislim samo kao primjer? Hvala na odgovorima..

p.s. Inace nije da to zelim, nego samo pitam, jer me zanima iz jednog razloga.. Lp


Neznam kak vi ali ja sam ovo pitanje shvatio vrlo jednostavno - dali me adimini mogu otkriti ako pokušam ja, moj frend ili netko od ekipe otvoriti više računa...pa ako saznam da ne mogu juuuupi!!  Ali eto čovjek pita onako bez veze..iz jednog razloga...nije da želi...samo pita...  :D ;)
Renta grijesis, nisam uopce ni pomislio na to, a niti bi to ucinio.. Zanimalo me je iz nekog razloga, iako odgovor na to imam na pravilima foruma, ali sam zaboravio..
Nemam razlog da bi cinio losa dijela na forumu, a niti ikoga nagovarao na to.. Lp

p.s. Uvrijedio si me svojim misljenjem..   :)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Re: Profili
« Odgovori #32 u: Veljača 22, 2012, 00:06:55 prijepodne »
Naj se vredjat, zezamo se...

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Profili
« Odgovori #33 u: Veljača 22, 2012, 00:08:41 prijepodne »
Da takvo sto zelim uciniti, kao da bi ja onda postavljao pitanje vezano uz to.. Jer kako vidim sigurno vecina vas misli da ja zelim uciniti nekakvo lose djelo ako sam postavio takvo pitanje.. Ako mislite, grijesite! Ali koliko znam svatko od nas moze upitati ono sto nas zanima, ipak je ovo forum.. Ako sam ga postavio sigurno nisam to ucinio radi sebe, nego radi svih nas koji koriste forum s dobrim namjerama i necinimo losa djela, ali treba se upitat i provjeriti, dali zapravo ipak tko koristi vise profila, kao sto pise u pravilima da nije dozvoljeno..  ;) :up:

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Re: Profili
« Odgovori #34 u: Veljača 22, 2012, 00:09:19 prijepodne »
Naj se vredjat, zezamo se...

Sent from my LG-P990 using Tapatalk
U redu..  :up:

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Profili
« Odgovori #35 u: Veljača 22, 2012, 06:52:09 prijepodne »
 a kaj ak se na primjer moja žena želi registrirat i prijavit kao član foruma :D :D, a imamo samo jedan komp?????
Kontakt 098/9159073

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Profili
« Odgovori #36 u: Veljača 22, 2012, 08:23:27 prijepodne »
AHA!!! Evo još jednog!  :D
Samo lagano isplivavaju na površinu...  :D
Ovaj kao pita slučajno, ovom se žena oće registrirat...  :D

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Profili
« Odgovori #37 u: Veljača 22, 2012, 08:30:07 prijepodne »
AHA!!! Evo još jednog!  :D
Samo lagano isplivavaju na površinu...  :D
Ovaj kao pita slučajno, ovom se žena oće registrirat...  :D
kaj si ponorel, ženu sam navel ko primjer-nebu ta u vodeni svijet :D :D
Kontakt 098/9159073

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Profili
« Odgovori #38 u: Veljača 22, 2012, 08:32:42 prijepodne »
Svakom forumašu dužnost je prijaviti svakog besramnog potkopavača digniteta našeg foruma kako bi ga mogli javno raskrinkati i za sva vremena udaljiti sa foruma.
Štoviše, mislim da bi u nedostatku krivih svakako tu i tamo trebali žrtvovati i pokojeg nevinog člana, čisto neka služi kao upozorenje drugima...

Inkvizitoru  :D :D :D
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Profili
« Odgovori #39 u: Veljača 22, 2012, 08:56:07 prijepodne »
Dupli profil dozvoljen je jedino uz prilog psihijatrijske potvrde o podvojenoj ličnosti. Dapače, u tom slučaju je dupli profil i poželjan, radi lakše komunikacije.

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Profili
« Odgovori #40 u: Veljača 22, 2012, 09:35:03 prijepodne »
Dupli profil dozvoljen je jedino uz prilog psihijatrijske potvrde o podvojenoj ličnosti. Dapače, u tom slučaju je dupli profil i poželjan, radi lakše komunikacije.

 :D