Ožujak 29, 2024, 12:47:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!  (Posjeta: 15279 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline opijum

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Jarun
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #25 u: Travanj 02, 2011, 12:18:43 poslijepodne »
A onda te policajac na semaforu potapsa po ramenu i pokaze da ga slijedis u stanicu za tehnicki gdje ti raskopaju skuter  ;)
Toga nema kod mene  :acute: a u ostalom znam ta dva policajca koja se vozaju pa ja njih potapšam po ramenu kad stanemo na semafor. Znaš kak kažu u životu je dobro imati za prijatelja doktora, mesara, policajca i mehaničara  :D
Uostalom nisam ja neka budala pa da divlja sa skuterom uostalom koliko su može divljati sa skuterom. Ima puno više onih bez dozvola pa i maloljetnih koji skupe lovu za neki krš od 500 i više ccm koji ide ko ''gluva svinja'' pa se naganjaju sa policijomi tako skroz svake godine ima takvih pacijenata. Baš se njima da zajebavat kad i sami voze takve skutere kojima velika večina odmah skine blokadu.

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #26 u: Travanj 02, 2011, 13:03:19 poslijepodne »

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #27 u: Travanj 02, 2011, 17:41:45 poslijepodne »
Onda bolje biđo pa  udri po pedalama

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #28 u: Travanj 02, 2011, 22:27:50 poslijepodne »
.. ne znam kaj da vam velim. Te blokade ne rade sa injekšn :) ubrizgavanjem! Ja se na kinezima ne bi zezao sa blokadama, idu prebrzo i sa njom, sa obzirom na kvalitetu.
Druga stvar su premali kotaći.... brzina od 80km/h sa skuterom težine oko 60kg, nemreš stat osim ako nema ABS! Znam iz prve ruke :)

Uglavnom skuteri su za dučan i doma. Po gradu se više ne isplati zezati i gurati, jel 80% vozaća automobila ne ferma motore, a kamoli skutere.

Uglavnom sa blokadom ili bez nje pazite kak se vozite! Ljudi u prometu se više ne ponašaju normalno niti fer šoferski! 70 posto ih je na mobitelu, 60% gleda samo ispred sebe i ne koriste retrovizore, a 90% ne koriste žmigavce .... Motoristi ne da trebaju paziti na sebe, nego prvenstveno na druge :)

Govorim Vam to jel sam od 365 dana, 360 na cesti sa motorom, pardon ne motorom sa chopperom :)  ( V -Twin )



 ;)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #29 u: Travanj 03, 2011, 09:54:26 prijepodne »
Tri puta u deset dana mi je automobil oduzeo prednost i nakon što sam u ta tri puta dva puta jedva izvukao živu glavu odlučio sam da prodam skuter... nažalost kod nas nema vozačke kulture i poštivanja pravila

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #30 u: Travanj 03, 2011, 10:37:48 prijepodne »
Tri puta u deset dana mi je automobil oduzeo prednost i nakon što sam u ta tri puta dva puta jedva izvukao živu glavu odlučio sam da prodam skuter... nažalost kod nas nema vozačke kulture i poštivanja pravila

:D

Meni tri puta oduzmu prednost u tri minute :)  .... je istina! Nema vozačke kulture!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #31 u: Travanj 03, 2011, 11:09:23 prijepodne »
Je, previše ljudi se ponaša bezobrazno i kao da su sami na cesti. Ono što je najgore je da je u zadnje vrijeme toga sve više. Već mi je puno puta došlo da ni ne kočim više, nego da idem, pa puknem, pa da vidimo tko ima prednost i tko će platiti štetu. Pa možda bi se opametio. Neki i ne bi vjerojatno. Ono što me drži još da to ne napravim je da nije moj auto. Stvarno je nekultura nekih ljudi nevjerojatna.
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #32 u: Travanj 03, 2011, 11:48:45 prijepodne »
Ja sam prodao Suzuki Bandit kad mi je kolega poginuo u jednoj vožnji. Motorist mora bit posebno svjestan kakve sve budale voze na cesti i zbog toga vozit defanzivno koliko god može.
Ono što je kod vožnje autom razbijen retrovizor  ili udubljen auspuh to je kod motoriste slomljen vrat ili kičma.

Još uvjek ne kužim čemu skidat blokadu na tim motorićima, pogotovo kad postoji mogućnost plaćanja tolike globe. Shvaćam potrebu za brzinom, ali ima  i motora sa većim kubikažama, barem su takvi popraćeni i jačim ovjesom.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #33 u: Travanj 03, 2011, 12:02:12 poslijepodne »
moto vozača danas je - RAZBIT, ALI NE PROPUSTIT!!
Što će tamo neki kreten ubacivat se ispred mene?? JA vozim ovdje, JA ga ne pustim, vidjet će on MENE!!!

Previše ega, previše frustracija, što državom u kojoj živimo, što životima koje vodimo i prečesto se to pokazuje gdje ne bi trebalo, za volanom, dok upravljamo doslovno smrtonosnim oru(žj)đem...


pamet u glavu i pomalo..

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #34 u: Travanj 03, 2011, 12:43:18 poslijepodne »
Ja osobno često propustim vozilo(a) iz sporedne ulice ili kad skreće negdje. Čak i previše možda, jer mi mama uvijek broji da ja svakog puštam, kad se vozi sa mnom. Ali stvarno u zadnje vrijeme je sve više idiota koji uopće nemaju osnovne kulture i zapravo ih uopće ne zanima tko ima prednost i tko se sve nalazi na cesti, tako da uz ono što ti radiš, moraš paziti i na sve više nekulturnih idiota, koji svojim idiotizmom ugrožavaju i tebe  -?.
Upravo iz tih razloga vozim skoro isključivo auto, iako mi cura stalno viče da vozim njen skuter koji joj stoji u garaži sa skoro 0 km na satu
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #35 u: Travanj 03, 2011, 13:27:39 poslijepodne »
Ja sam prodao Suzuki Bandit kad mi je kolega poginuo u jednoj vožnji. Motorist mora bit posebno svjestan kakve sve budale voze na cesti i zbog toga vozit defanzivno koliko god može.
Ono što je kod vožnje autom razbijen retrovizor  ili udubljen auspuh to je kod motoriste slomljen vrat ili kičma.

Još uvjek ne kužim čemu skidat blokadu na tim motorićima, pogotovo kad postoji mogućnost plaćanja tolike globe. Shvaćam potrebu za brzinom, ali ima  i motora sa većim kubikažama, barem su takvi popraćeni i jačim ovjesom.

Vecina Kineza su sa prosjecnim Rvatom na sebi prespori za siguran promet po gradskim prometnicama, to je jedan od primarnih razloga skidanja blokada.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #36 u: Travanj 03, 2011, 13:50:57 poslijepodne »
Malcice ga previse dramite.
Ljudi su nekulturni u kinu,u restoranu, na poslu, na utakmici, u ducanu, doma pa zasto je cudno sto su isti takvi i u prometu ?

Ove cu godine napuniti ravno dvadeset godina posjedovanja za kojih sam natukao solidan sesteroznamenkasti broj kilometara i to gotovo uvijek na najjacim R motorima u odredenom trenutku - sudeci prema zalopoljkama vjerojatno sam trebao poginuti barem desetak puta. Ali nisam.

I ljudi su ginuli na motorima jednako prije kao i danas, zapravo bih lakse mogao ustvrditi da se danas gine manje s obtirom da je tesko naci nekoga s dvije ciste u glavi da se vozi barem bez elementarne opreme, danas gume i vitalne dijelove mozes nabaviti tako da se proseces do obliznje trgovine bez da moras zicati lokalnog svercera da ti donese iz Njemacke/Austrije s marzom od 400% dok ako bas i nema kod nas iz ZG nam treba 1:40 lagane voznje do Graza gdje su uobicajene moto meke zvane Lous, Auner ili HG.

Promijenio se i stil voznje pa velika vecina ljudi koristi motore za gust u obliku putovanja van grada dok je smisao motora u proslosti bio kruzenje oko lokalnih seoskih kahvana i jurnjava po gradu od semafora do semafora.
Dakle osim popratnih okolnosti nije se nista bitno promijenilo u prometu jerbo je uvijek bilo pijanih kretena, coravih djedica , pametnjakovica koji su nasli vozacku na ulici i sl.
Ali isto tako moram primjetiti da svakodnevno na cesti vidam manje tih idiota nego ljudi koji su se nekim cudom nasli na raznim skuterima i koji predstavljaju opasnost ne samo za sebe nego iza sve ostale u prometu, ali (kako to vec biva) nedostatak osnovnih vjestina kompenziraju mahanjem rucica, preguravanjem kroz kolone iako im je svaki takav potez lutrija, te neizostavnim guranjem na celo da bi nakon paljenja zelenog svjetla ostavili sve papke u prasini zahvaljujuci tim mocnim 50ccm  :)

Plus sto se zaboravlja i jedan vrlo vazan dio price - oduvijek je postojao nekakav put kojim smo svi prolazili (uz manje ili vise varijacija) od raznih Tomosa, preko emzi i raspadnutih japanaca da bi na kraju svi snivali o nekom novom eru.
Kad nas je lovio brko na policijskom BMW-u pa zveknuo samarcinu ili samo mrko pogledao dva tjedna bih se skrivao ispod krevetica i jos mjeseci bih razmisljao da li sjesti na motor, a u danasnje doba  bi vec sutra teleceg pogleda pozirao na naslovnici 24Sahata i kukao o policijskoj brutalnosti.

Danas toga uglavnom nema i one smijurije zvane Baotiani i sl se u lokalnim birtijama pocele razmjenjivati za stotinjak kuna i rundu  da bi ponosni vlasnik (koji je odavno zaboravio voziti bicikl) sutra izigravao gradskog racera sa prastarom i par brojeva prevelikom kacigom na glavi.Kad takav zagine krene standardna runda zalopoljki i masovnog RIP-anja, a surova cinjenica glasi da bi se jednako kvalitetno unesrecio i na skejbordu ili biciklu.

Junake koji su u srednjim cetrdesetima odlucili propovjedati o vjetru u kosi (koje nemaju) i slobodi otvorene ceste pa kupili choper na 526 rata kredita da bi se opijali po moto-susretima necu niti komentirati, nemam srca  :)



  


 
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2011, 13:58:52 poslijepodne od AndrejX »

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #37 u: Travanj 03, 2011, 14:03:40 poslijepodne »
duplic
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2011, 17:52:54 poslijepodne od AndrejX »

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #38 u: Travanj 03, 2011, 17:44:17 poslijepodne »

Plus sto se zaboravlja i jedan vrlo vazan dio price - oduvijek je postojao nekakav put kojim smo svi prolazili (uz manje ili vise varijacija) od raznih Tomosa, preko emzi i raspadnutih japanaca da bi na kraju svi snivali o nekom novom eru.
Kad nas je lovio brko na policijskom BMW-u pa zveknuo samarcinu ili samo mrko pogledao dva tjedna bih se skrivao ispod krevetica i jos mjeseci bih razmisljao da li sjesti na motor, a u danasnje doba  bi vec sutra teleceg pogleda pozirao na naslovnici 24Sahata i kukao o policijskoj brutalnosti.

..e to mi je bilo najdraže doba :) hahaha , ajme... tomosi, emze, jawe ... razvaljene suze i yamahe ...  :zagrljaj: .. i bježanje od brke :)  

.... sa ovom rečenicom gore si me vratio 20 godina u nazad! ... hvala ti  :zagrljaj:
 
Milicajac Mile - zvan brko + šamar = šoferska i opčenita disciplina :D :D :D


Jučer navečer sam skinuo kotač i skinuo lančanike, a jutros montirao novo, te napravio redovan uljno filterski servis i sve kaj uz to ide!

Ujedno isto ne volim ići na moto susrete, ali i dalje najviše volim kruzati starim cestama kroz prirodu, pa stati na kavicu ili klopicu sa ženom ili duštvancem! Takva vožnja me nevjerojatno opušta, za razliku od gradske (meni svakodnevne vožnje, osim kad nema snjega i leda na cesti)...

meni je neizmjerno nevjerojatno, kako jednostavno ne možeš stati na semaforu kraj nekoga, a da se taj isti ne misli da se želiš utrkivati :) .. upali se žuto, gume počnu cviliti, a ja tek tada ubacim u prvu i lagano krenem :D ... ajme budaletina.....

.. nemrem reći da i sam nisam bio budala ... dugo vremena nisam nosio kacigu, ali ne iz razloga što je nisam htio, nego nisam imao love za nju. Malo po malo, nabavljala se oprema i slagale pile .... ajme Andrej kako si me sad vratio u mladost... fala ti još jednom :D
Imaš moto kavu i sok od mene  :up:
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #39 u: Travanj 03, 2011, 18:00:10 poslijepodne »

..e to mi je bilo najdraže doba :) hahaha , ajme... tomosi, emze, jawe ... razvaljene suze i yamahe ...  :zagrljaj: .. i bježanje od brke :)  

I taj brko nikad nije trosio vrijeme na trivijalna pitanja poput vozacke ili prometne  :D



Citat:
.... sa ovom rečenicom gore si me vratio 20 godina u nazad! ... hvala ti  :zagrljaj:

 ;)

Citat:
Ujedno isto ne volim ići na moto susrete, ali i dalje najviše volim kruzati starim cestama kroz prirodu, pa stati na kavicu ili klopicu sa ženom ili duštvancem! Takva vožnja me nevjerojatno opušta, za razliku od gradske (meni svakodnevne vožnje, osim kad nema snjega i leda na cesti)...

Volim definciju moto-susreta kao "okupljanje nelijecenih alkoholicara"  :D   U mladim danima sam bio u stanju raditi beskonacne krugove po gradu, a u zadnjih par godina nema ljepseg nego otici i napraviti krug po nekoj zabiti nakon kojeg tjednima nemam potrebu niti prici motoru ali sam zadovoljan. Nekad nije potreban cak niti cijeli dan - po staroj do Karlovca i onda na isto tako staru do Delnica, tj. Fuzina ili stati u Severinu, na onoj pupmi kupiti sokic i uzivati desetak minuta u tisini pa pravac natrag.  cca. 3 sata koji mi daju volju za nastavkom zivota  :D

Kad malo bolje razmislim vjerojatno je jedan od bitnijih razloga sto sam prebrodio sve ove godine samo sa par ogrebotina sto nikad nisam volio coporativne voznje koje su gotovo pa u pravilu recept za nevolju. Ovako idem gdje zelim, stanem gdje hocu i nemam se potrebe natjeravati ako mi nije pri volji.


Citat:
meni je neizmjerno nevjerojatno, kako jednostavno ne možeš stati na semaforu kraj nekoga, a da se taj isti ne misli da se želiš utrkivati :) .. upali se žuto, gume počnu cviliti, a ja tek tada ubacim u prvu i lagano krenem :D ... ajme budaletina.....

Tocno, volim onu logiku neka se budala razbije cim dalje od mene  :D

Citat:
.. nemrem reći da i sam nisam bio budala ... dugo vremena nisam nosio kacigu, ali ne iz razloga što je nisam htio, nego nisam imao love za nju. Malo po malo, nabavljala se oprema i slagale pile ....

Niti ja, jednostavno su bila takva vremena. Ali u zadnjih 7-8 godina ne mogu zamisliti da sjednem na motor bez barem kaciga i rukavica,


Citat:
ajme Andrej kako si me sad vratio u mladost... fala ti još jednom :D
Imaš moto kavu i sok od mene  :up:

Oduvijek tvrdim da to sto smo u komadu s obzirom na svinjarije koje smo izvodili spada pod veliki uspjeh  :D

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #40 u: Travanj 03, 2011, 18:21:55 poslijepodne »
Bome je i meni bilo zanimljivo procitati!  :up:

Moje iskustvo kao vozaca auta je da su ljudi kod nas dosta kulturni sto se tice auto-auto postovanja. I svake godine mi se cini da je sve bolje i bolje, evo vise od 10 godina vozim. Ako sam u sporednoj i trebam uci u glavnu (npr. Stara Vlaska-Jurisiceva, Dalmatinska-Meduliceva), skoro uvijek me prvi auto pusti. Dosta se druzim s ljudima iz Srbije i oni to isto hvale kod nas. Dok sam tamo bio sam iz prve ruke imao priliku spoznati da ljudi bas ne staju pjesacima na zebri, srecom macji refleksi su me spasili. :D Kod nas imam dojam da ljudi stvarno staju kad krenes na zebru.

U zadnje vrijeme ucim curu voziti (prije par godina je polozila, nije vozila dugo) i nakon vise od 10 sati voznje se jos nije dogodilo da joj je netko zatrubio. Kad sam ja bio friski vozac, za iste stvari su mi itekako trubili.

Da se vratim na dva kotaca, nemam motor, ali sam stalno na biciklu, cijelu godinu i ne cini mi se manje opasno od skutera jer nije neka razlika u brzini.  :roll: Ono sto mogu svima savjetovati je da se apsolutno stalno voze s kacigom jer osim sto moze biti korisna, imam dojam da i vozaci vise paze kad imas kacigu, dozivljavaju te ozbiljnije i kao ravnopravn(-ije)og sudionika u prometu. To sto izgledamo ko šonjci je istina, ali treba to nadvladati! :)

Pozdrav svima na cetiri i na dva kotaca, take care of yourself... and each other - rekao bi Jerry Springer  :D :D

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #41 u: Travanj 03, 2011, 18:22:31 poslijepodne »
 :D
Andrej... jbg, u dosta toga se slažemo, biće da su to te godine berba ;)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #42 u: Travanj 03, 2011, 18:29:40 poslijepodne »
Ja imam Apriliu rs 125, i mogu vam reći i da hoćete voziti po propisima ne možete, il trube iza vas il vas zaobilaze, da ne spominjem ove ceste kod na u Slavoniji, ni za krosere nije a kaman za sportake, jbt najbolje mi je kad stave znak "oštećenje kolnika", a ni nema kolnika koji je čitav!

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #43 u: Travanj 03, 2011, 19:08:49 poslijepodne »

I taj brko nikad nije trosio vrijeme na trivijalna pitanja poput vozacke ili prometne  :D


:D

Kad se već offtopičari, da ja spomenem da sam čuo da je policija počela opasno puniti proračun, da jednostavno traže bilo što da naplate i da naplaćuju i gluposti kao što je nevezanje na zadnjem sjedalu. Vidim već nekoliko dana da se po SB voza crni A4 ZG 3972 EV i zaustavlja samo tako... Npr sinoć sam vidio da su baš tim autom zaustavili staru Hondu Civic kad sam išao van, a kasnije sam ih još 2 puta sreo... Policije u SB inače ima poprilično, ali mi je taj audi zapeo za oko, jer je često na cesti u zadnje vrijeme.
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2011, 19:12:27 poslijepodne od gmatanic »
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #44 u: Travanj 03, 2011, 19:59:38 poslijepodne »
Bome je i meni bilo zanimljivo procitati!  :up:

Moje iskustvo kao vozaca auta je da su ljudi kod nas dosta kulturni sto se tice auto-auto postovanja. I svake godine mi se cini da je sve bolje i bolje, evo vise od 10 godina vozim. Ako sam u sporednoj i trebam uci u glavnu (npr. Stara Vlaska-Jurisiceva, Dalmatinska-Meduliceva), skoro uvijek me prvi auto pusti. Dosta se druzim s ljudima iz Srbije i oni to isto hvale kod nas. Dok sam tamo bio sam iz prve ruke imao priliku spoznati da ljudi bas ne staju pjesacima na zebri, srecom macji refleksi su me spasili. :D Kod nas imam dojam da ljudi stvarno staju kad krenes na zebru.

U zadnje vrijeme ucim curu voziti (prije par godina je polozila, nije vozila dugo) i nakon vise od 10 sati voznje se jos nije dogodilo da joj je netko zatrubio. Kad sam ja bio friski vozac, za iste stvari su mi itekako trubili.


Slazem se, kazu da su u Sisku vozace tako izdresirali da cim se pjesak priblizi zebri svi staju  :). Ljudi jednostavno nisu svjesni koliko se za ovo vrijeme povecao broj automobila, a sukladno tome znacajno porastao i broj kretena za volanom - da smo sada u onim devedesetima na cestama bi bio pokolj.
Daleko od toga da na ulicama nema potencijalnih ubojica protiv kojih nemas sanse ako se sudbina zaigra ali kad u glavi ucrtas pricu da tvoja glava ovisi primarno o tebi i da je pozeljno razmisljati par poteza unaprijed te imati sliku sto se sve dogada oko tebe, sve je daleko jednostavnije i velike su sanse da ce te taj pilot mimoici.

Gledam na primjeru mog zadnjeg ozbiljnog incidenta (kraj 2009) kad sam ulovio zalet na Bologni i kada je iz stojece kolone jaro negdje oko sredine zakljucio da mu je mrsko cekati i doslovno iskocio meni ispred njuske (a imao sam solidnu brzinu) da nije postojala teoretska mogucnost da se zaustavim. Nekim sudom se on zasrao sirene pa zastao, ja pobjegao dovoljno u stranu i pri tih 1xx km/h osjetio njegov branik kako me ocesao po koljenu  -?

Poludio sam, ali ne na njega nego na sebe sto sam dopustio da se nadem u takvoj situaciji - noc, na prednjem kraju dva okrugla fara koja u odredenim uvjetima u retrovizoru mogu djelovati kao udaljen automobil, te kolona s vise od dva automobila gdje je jako velika vjerojatnost da ce netko odustati od cekanja plus moja neprimjerena brzina.  Prezivio, zapamtio i vise necu ponoviti.


Citat:
Da se vratim na dva kotaca, nemam motor, ali sam stalno na biciklu, cijelu godinu i ne cini mi se manje opasno od skutera jer nije neka razlika u brzini.  :roll: Ono sto mogu svima savjetovati je da se apsolutno stalno voze s kacigom jer osim sto moze biti korisna, imam dojam da i vozaci vise paze kad imas kacigu, dozivljavaju te ozbiljnije i kao ravnopravn(-ije)og sudionika u prometu. To sto izgledamo ko šonjci je istina, ali treba to nadvladati! :)

Dozivljavaju te ozbiljnije i vizualno odstupas od standarda ( sto je zalosno ) pa te uocavaju te vise nisi u njihovoj podsvjesti najnizi oblik zivota koji im eventualno moze oguliti branik  :D
Zato na svim mojim motorima uvijek puno paznje osim na gume/kocnice pridajem i audio-vizualnom dojmu kako bi me se uocilo, a s vremenom sam se u tome prilicno izvjestio  :D

Najdrazi gadget mi je Stebel Nautilus sirena koja je vrlo korisna u prometu, osim sto je izbjegavam koristiti u jutarnjim satima jer sam prosle godine jednog pospanog u 7:30 koji me skoro izgurao s ceste (vjerojatno zaspao) tako prestrasio da je umalo
uletio u benzinsku kad je trznuo jer je pomislio da je iskocio pred vlak  :D

Evo video demonstracije uz napomenu da snimka nemoze vjerodostojno prenjeti stvaran zvuk:



Citat:
Pozdrav svima na cetiri i na dva kotaca, take care of yourself... and each other - rekao bi Jerry Springer  :D :D

A mi na tri smrdimo, a ?  :D

:D
Andrej... jbg, u dosta toga se slažemo, biće da su to te godine berba ;)

Znas onaj o dva bika (mladi i stari) kako sa brda promatraju stado krava ?  :D





Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #45 u: Travanj 03, 2011, 20:26:09 poslijepodne »
ja sam skinuo blokadu na baotianu.. onu ispod sica.. i sad pila povuce 63,5 uz povoljan vjetar... ako vrtaim blokadu isao je 55.. (nizbrdo i 60).. podesio sam prednju kocnicu tako da sad struze u samo pola kruga... i promijenio straznju gumu feng shu ryo za savu.. jer mi ova pukla...

e.. nitko me nema.. ostavio sam susjedovu klinku na nekakvom policijskom motoru s 3 kotaca i aluminijskim pedalama na sigurno pola ulice.. mala je plakala samo tako...

ja sam car...



sad za ozbiljno... ja da imam motor koji nemam ( imam kineza)... imao bi ili ili...enduro ili chopper.. chopper samo iz razloga sto volim pivo, metal i zvuk V motora od 2 cilindra i 1000+kubika...a enduro ili jos bolje neki opaki can am ili tako nesto.. smao zato d amogu ko gospon vcoek na ribolov...

kakav grad.. kakvo jurcanje semafori.. de molim te...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #46 u: Travanj 03, 2011, 20:31:59 poslijepodne »
Andrej, vi na tri ste šonjci ;D
I znam taj vic s tatom bikom i sinom bikom, prvi put ga cuo kad ga Robert Duvall prica Sean Pennu u Colors :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #47 u: Travanj 03, 2011, 20:37:13 poslijepodne »
Kad se već offtopičari, da ja spomenem da sam čuo da je policija počela opasno puniti proračun, da jednostavno traže bilo što da naplate i da naplaćuju i gluposti kao što je nevezanje na zadnjem sjedalu. Vidim već nekoliko dana da se po SB voza crni A4 ZG 3972 EV i zaustavlja samo tako... Npr sinoć sam vidio da su baš tim autom zaustavili staru Hondu Civic kad sam išao van, a kasnije sam ih još 2 puta sreo... Policije u SB inače ima poprilično, ali mi je taj audi zapeo za oko, jer je često na cesti u zadnje vrijeme.

Obozavam tu divnu floskulu "punjenje proracuna" - na svakom semaforu od deset automobila barem u njih 5 netko ima telefon na uhu, a barem dvojica nisu vezani - a to je kaznjivo vec koju godinu pa se nitko oko toga previse ne nervira  :D
Ili nevjerojatna brojka da na cestama ima blizu 300k neregistriranih vozila; zakonska obveza svakog vozaca je da u roku od desetak dana nakon isteka osiguranja/tehnickog vrati tablice ili pusi automatizmom kaznu od 700 kn

700 kn x 300000= 210 milijuna kuna i to bez ikakvog vucaranja po ulici nego sa jednostavnom skriptom koja ce automatski poslati dopise.

Vezanje putnika iza je vrlo bitno i zakonom propisano vec par godina, a da to nasi gradani znaju svjedocim svako malo kad prelazim granicu pa vidim kako se prije Bregane ili Maclja svi kolektivno vezu  ;)

Inace ovo je jedan poucan video:


Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #48 u: Travanj 03, 2011, 20:38:37 poslijepodne »
Andrej, vi na tri ste šonjci ;D

Jes i ne stidimo se pustiti suzu kad nam to netko kaze  :D

Citat:
I znam taj vic s tatom bikom i sinom bikom, prvi put ga cuo kad ga Robert Duvall prica Sean Pennu u Colors :)

Vidim da se gerijatrija pocela okupljati  ;)

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: ...skuteri od 50cca i blokada brzine!
« Odgovori #49 u: Travanj 03, 2011, 20:44:46 poslijepodne »
Ja bih bolje kupio yamahu   od 50 kubika ,  dao 17 000 kn i dodao još 10 000 kn i imao stroj koji ide 145 km/h i ima ubrzanje da boli glava i troši 15 lit, na 100 km, pa da budem glavni u svom selu :)