Travanj 24, 2024, 06:19:49 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Ajmo jos malo o psima...  (Posjeta: 203490 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1325 u: Travanj 07, 2014, 13:48:04 poslijepodne »
Evo da se malo prvo educirate,pa onda mozemo dalje pricati

http://mabbr.org/pit-bull-ownership/the-truth-about-pit-bulls/

Ja se inace nalazim sa druge strane kao vlasnik pit bulla
Zna li itko kako je tesko prosetati psa,kad postoji toliko Šuša koje imaju ne odgojene pse koji nisu na lajni
Znate li koliko sam napravio nepotrebni kilometara da bi izbjegao takve kretene da se nebi desio neki incident
Jer koliko god sam se trudi psa socijalizirati,da na zapovijed ne smije niti gledati drugog psa,ali kad mu pusteni pas koji je mužijak dođe pred nos tu nema više natrag

Fascinantno mi je uvijek vidjeti koliko mi vlasnici "opasni" pasa vise radimo sa psima i koliko nam je stalo do tih pasa,da svaka Šuša tako odgoji svoga psa,i drži psa na lajni vjerujte da bi svih sranja bilo jos manje
Jer kad takva Šuša izađe sa malim psom koji je prvo nesocijaliziran,neistrcan doleti frustriran pred nekog psa,mislite da ce veci pas gledati na to sto je ovaj manji,i da psi uopce gledaju na velicinu
Velikom psu je dovoljno samo malo da stisne maloga i napravi mu nepopravljivu štetu

Zato uvijek kažem,pazite sami na svoje pse,izbjegavajte kretene,zovite policiju,ili se sami obracunajte sa vlasnikom poduzmite bilo sta samo cuvajte svoje ljubimce i postujte druge vlasnike

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1326 u: Travanj 07, 2014, 14:07:47 poslijepodne »

Eto recimo moja labradorica, može joj ne znam kakav pas doći pred nju i lajati na nju, živčaniti i raditi ne znam šta, ona ga nebi ugrizla i da ju napadne, nema teoretske šanse, prvo bi se htjela igrati, a ako skuži da je pas agresivan ona pobjegne, a ako nema kud onda se legne na pod. Jednostavno u njoj nema ni grama agresivnosti. Sad jel to do pasmine, odgoja, dresure, zato jer je ženka ili jednostavno ima takvu osobnost, ne znam...

Mužjaci su opet svoja priča i prijatelj mi ima retrivera koji se potukao par puta u parku s drugim psom... Ono što bi mislim svi trebali shvatiti je da je pas životinja, a ne čovjek i da ima neke svoje instinkte među kojima su i agresivnost. Kod nekih pasa je to izraženo manje, kod nekih više i pravilnim dresurom i odgojem se može rješiti. Ali svejedno stojim pri onome da se opasne pasmine koje mogu napraviti sranje trebaju držati samo uz posjedovanje dozvole i uz odgovarajuću dresuru. Takav pas u krivim rukama je oružje, a pekinezer/pudl i sl. koliko god bio živčan i neodgojen pas ne može napraviti nikakvu veću štetu jer ga je dovoljno šutnut nogom ako te napadne. Iako se slažem s tobom da ima puno takvih pasa i da vlasnike nije previše briga za to, pa na taj način i sami izazivaju vraga, no kao vlasnik takvog velikog i potencijalno opasnog psa trebao bi biti spreman na takve situacije i spriječiti ih.
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2014, 14:20:37 poslijepodne od Nuclear »

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1327 u: Travanj 07, 2014, 14:53:20 poslijepodne »
Citat:
Ali svejedno stojim pri onome da se opasne pasmine koje mogu napraviti sranje trebaju držati samo uz posjedovanje dozvole i uz odgovarajuću dresuru. Takav pas u krivim rukama je oružje, a pekinezer/pudl i sl. koliko god bio živčan i neodgojen pas ne može napraviti nikakvu veću štetu jer ga je dovoljno šutnut nogom ako te napadne. Iako se slažem s tobom da ima puno takvih pasa i da vlasnike nije previše briga za to, pa na taj način i sami izazivaju vraga, no kao vlasnik takvog velikog i potencijalno opasnog psa trebao bi biti spreman na takve situacije i spriječiti ih
Debeli potpis. S time da se definitivno slažem s tim da ima opasnijih pasmina, a među njima i pit. Usporedite samo snagu zagriza Kokera i Pita ili Rota. Po tom pitanju su opasniji i dječje priče su da ih čovjek napravi ovakvim ili onakvim. Djelomično je istina i sam znam nekoliko pristojnih pitova, ali u globalu su snažna pa samim time i opasnija psamina.
I nisam 100% upućena, koji su psi obvezatni nositi brnjice...

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1328 u: Travanj 07, 2014, 14:59:07 poslijepodne »
Tiii, nisam siguran sad jel se tvoj komentar dotiče i mene?

Ja sam sa svojim psom (bio si kod mene i vidio si moju Stelu) i sa još par ljudi bio na livadi kao i (skoro) svaki dan proteklih 6 godina, na mjestu koje je predviđeno za puštanje pasa bez povodca. Dolazi staffordica i bez povoda izgrize mog psa!!!!??

Jesi li uopće razumio moj uvodni post? Za mene je to opasan pas, jer je izgrizao mog psa i ja mu se nisam usudio suprostavit i sva sreća pa nisam bio sa djetetom od 6 godina.

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1329 u: Travanj 07, 2014, 15:04:12 poslijepodne »
Ja sam jedan od "šuša" koji vodi psa na povodcu jer je mali terijer i nema veze što je socijaliziran jer reagira (povremeno) na druge mužjake, a poslije susreta sa "crvenonosim" podivlja kad vidi velikog crveno-smeđeg psa, nevažno koje marke i modela. Činjenica je da veliki psi doživljavaju male kao legalnu lovinu (misli se na borbene pse, pa čak i njemački ovčar), a samo odgoj stoji između njih. U zakonu stoji da "opasni" moraju imati povodac i brnjicu ali se to ne provodi. Redari oglobe baku sa maltezerom ali se uredno okrenu na drugu stranu kad vide potencijalno opasne. Policajcima imponiraju PRAVI MUŠKI psi, a ne pi...lisci kao pudle, westy ili maltezeri jer sa njima su samo ŠUŠE.
Moron čiji je pit klao mojeg psa je na FB napisao (kao žali se) Kad mu se pas zabavlja, dolazi kući sav krvav. Bojim se samo da ne tuži mog Arija za pokušaj ubojstva davljenjem jer mu je uletio svojim vratom u usta pa nije mogao disati.
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1330 u: Travanj 07, 2014, 15:29:02 poslijepodne »
Brada, mislim da Tii nije mislio na vas da ste Šuša kao ni na druge vlasnike manjih pasa koji uredno drže svoje pse.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1331 u: Travanj 07, 2014, 15:37:33 poslijepodne »
Ajmo redom
Nuclear isto takvo sam ponasanje vidio neki dan kod kujice staffordice ispred dm,ostala je zavezan,i prolazi žena sa svojim neodgojenim psom koji na lajni reži i vuce prema staffordici,ona je legle i okrenula glavu na drugu stranu,i pokusala mislim u tom trenu nestati
Tako da vjerujem da je to djelomicno zato sto je ženka,a druga stvar uvijek u leglu imas agresivne,pa hiperaktivne,radne i na kraju plasljive i pokorne pse,bez obzira na pasminu uvijek ima onih koji se boje svega

Slažem se Sarita da veci psi imaju jaci ugriz i da sigurno posljedice nisu iste,zato vlasnici jacih i vecih pasa trebaju dodatno poraditi sa psom da do napada nikad niti ne dođe

Therion i sam sam dolazio na takve livade gdje sam pustao Kana dok je bio mali,ali kako je on sazrijevao tako je sve vise bio napadan od drugih muzijaka,vlasnici svoje pse nakon napada nisu kaznjavali,sto psu znaci da je to ok,i da moze nastaviti ubuduce napadati
Bilo bi samo pitanje vremena kada ce Kan dovoljno ojacati i vratiti napadacu,zato sam se povukao sa te livade i tako sprijecio probleme
Nisam cuo da su staffordi opasni psi,u nasem zakonu tako pise  :up:

Brada tvoj pas u sebi ima terijerske krvi,i to je ono sto njih pokrece,njima nije bitna velicina neprijatelja jer su neustrasivi
Iako mali imaju dobar ugriz i jos uz los odgoj sigurno ga osjete i vlasnici
Imam vlasnike takvog malog huligana u blizini,uvijek se sjetim kako je njegova ponosna vlasnica pricala protiv pitova,a svog psa ne zna korigirati kad se zaletava na Kana i reži,iako moj sjedi uz nogu i cekamo da oni prođu
Ja sam sasvim siguran da bi taj pas isto prosao kao i tvoj da Kan nema tada lajnu i da nije socijaliziran

Ja nisam na strani kretena koji puštaju velike pse bez lajni,ali isto tako nisam ni na strani šuša koje ne znaju odgojiti psa i isto ga tako puštaju i krivnju onda prebacuju na vlasnike velikih i jacih pasa

Samo kazem da bi bilo odlicno kad bi svatko držao svoje pse na lajni,socijalizirao ih bar toliko da ne reže na druge pse dok prolaze kraj njih,i svima bi bilo bolje

Ali di bi tu bilo onda veselje šetanja psa sa lajnom oko vrata vlasnika i rukama na guzici dok pas ide 100 metara ispred vlasnika i cekanje nekog sranja pa da se moze srati,ici po policiji i psjete veterinarima i bezvezni ugrizi i rane ljubimaca zbog ljudske gluposti i ponosa

Znaci nisam ni na cijoj strani,nego na strani pasa,jer oni nisu krivi,ako ih pustis rade sto žele,ono sto im je u prirodi
Mi smo ljudi doveli ogroman broj pasa u gradove i svi bi htjeli da pas se moze istrcavati i pustati gdje i kad god hoce
A to tako ne ide,pas se u gradu mora držati strogo pod nadzorom i na lajni u svakoj prilici,psa se ne veže ispred ducana i takve stvari,pas uvijek i uvijek mora biti pod nadzorom bez obzira na vrstu
i najmanji pas napravi gadu štetu ako dođe do lica djeteta,a to onda cijeli život prati to dijete ili osobu
Zato poštujte druge vlasnike,druge ljubimce i sve one koji nemaju pse jer uvijek postoji netko tko se boji i onog najmanjega psa
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2014, 15:43:17 poslijepodne od Tiii »

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1332 u: Travanj 07, 2014, 15:47:30 poslijepodne »
Citat:
Nisam cuo da su staffordi opasni psi,u nasem zakonu tako pise 

Ne razumijem...

Članak 8.
1) Psi iz kontroliranog uzgoja pasmina terijera tipa bull – stafordski bull terijer, američki stafordski terijer, bull terijer i mini bull terijer moraju posjedovati rodovnicu izdanu od Hrvatskoga kinološkog saveza i biti upisani u Hrvatsku rodovnu knjigu ili posjedovati rodovnicu izdanu od kinološkog saveza jedne od zemalja članica Međunarodne kinološke organizacije (F.C.I.).
2) Psi iz stavka 1. ovoga članka koji su upisani u Hrvatsku rodovnu knjigu moraju postići zadovoljavajuću ocjenu na testu iz članka 7. stavka 1. ovoga Pravilnika.
3) Za držanje psa iz stavka 1. ovoga članka vlasnik mora ispunjavati sljedeće zahtjeve:
(a) da nije pravomoćno osuđen za kaznena djela: mučenja životinja, protiv života i tijela čovjeka, zlouporabe opojnih droga te kaznena djela koja u sebi sadrže elemente nasilja, a sadržani su u kaznenim djelima protiv slobode i prava čovjeka i građanina, protiv imovine, protiv spolne slobode i spolnog ćudoređa, protiv javnog reda, protiv braka, obitelji i mladeži ili je za takvo djelo pokrenut postupak;
(b) da nije pravomoćno kažnjen za prekršaj iz područja zaštite životinja, iz područja javnog reda i mira i drugih zakona u kojima su propisani prekršaji s elementima nasilja ili da za takvo djelo nije pokrenut postupak;
(c) da ne postoje druge okolnosti koje ukazuju da bi pas iz članka 8. stavka 1. ovoga Pravilnika mogao biti zlouporabljen, a osobito: češće i prekomjerno uživanje alkohola, konzumacija opojnih droga i drugih omamljujućih sredstava, poremećeni obiteljski odnosi, sukobi s okolinom, agresivno i ekscesno ponašanje, stegovne povrede Pravilnika o stručnom radu Hrvatskog kinološkog saveza ili povrede Kodeksa o ponašanju Hrvatskog kinološkog saveza;
(d) da ima uvjete za siguran smještaj opasnog psa,
(e) podnijeti dokaze da je:
– stariji od 21 godine, i
– poslovno sposoban (uvjerenje izdaje centar za socijalnu skrb mjesta prebivališta vlasnika psa).
4) Sa psima pasmine terijera tipa bull koji ne potječu iz uzgoja iz stavka 1. ovoga članka (pit bull terijer) i njihovim križancima postupa se u skladu s odredbama članaka 4. do 8. ovoga Pravilnika.
5) Udovoljavanje uvjetima iz stavka 3. točaka (a) i (b) ovoga članka utvrđuje se prilikom upisa psa u Upisnik ili upisa promjene vlasnika, a uvjeta iz točke (c) navedenog stavka u inspekcijskom nadzoru.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1333 u: Travanj 07, 2014, 15:52:44 poslijepodne »
O tome i pricam,imas stafforda koji posjeduje rodovnicu i odma više nemas opasnog psa
Iz istog tog legna odvoji jednog štenca i nemoj mu izvaditi rodovnik,on odma više nije stafford nego pit bull,i kao takav odma opasan pas
To je stvarno netko jeb..o pametan pisao zakon,a to se i zna tko i sa kojim ciljem,da smanji broj jeftinijih pitova i prisili ljude na kupovinu skuplji stafforda od uzgajivaca  :down:
Znaci stafford nije opasan pas  :up:

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1334 u: Travanj 07, 2014, 15:57:46 poslijepodne »
Ma ček, ček.. Sad ću ja možda ispasti glupa, ali pitt i sttaf su isto u principu ili kaj? Ništa mi nije jasno.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1335 u: Travanj 07, 2014, 16:08:54 poslijepodne »
Stafford je davno odvojen od pit bulla,gdje su uzeli par pit bullova i uveli neki standard i tako je nastao americki staffordski terijer
Pit bull pak ima dosta pod vrsta,cak preko 15,gdje se ima malih veliki,mršavi nabijeni i po bojama,uglavnom jako duga prica

Uglavnom da skratim u americi postoji United Kennel Club koji jedino priznaje pit bulla kao pasminu,dok Međunarodni kinološki savez FCI ih ne priznaje kao pasminu,a kod nas se jedino gleda taj FCI posto nismo u Americi  :up:
Uglavnom smijesna je stvar sto se npr danas neki "staffordi" natjecu u oba saveza i imaju rodovnice u isto vrijeme i kao pit bullovi i kao americki staffordi,sto dovodi do zakljucka da su to isti psi sa razlicitim pravima kod nas   8)

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1336 u: Travanj 07, 2014, 16:25:00 poslijepodne »
Therion i sam sam dolazio na takve livade gdje sam pustao Kana dok je bio mali,ali kako je on sazrijevao tako je sve vise bio napadan od drugih muzijaka,vlasnici svoje pse nakon napada nisu kaznjavali,sto psu znaci da je to ok,i da moze nastaviti ubuduce napadati
Bilo bi samo pitanje vremena kada ce Kan dovoljno ojacati i vratiti napadacu,zato sam se povukao sa te livade i tako sprijecio probleme
Nisam cuo da su staffordi opasni psi,u nasem zakonu tako pise  :up:

Sorry ali astvarno ne kontam što točno želiš reći? Ja imam retrivera koji je napadnut od OPASNOG PSA, nisam spominjao pasminu, sasvim je slučajno (!?) što je to bio stafford. Kroz 6 godina se družila sa svim mogućim pasminama i raznim mješancima i sa nikim nije bilo problema.

Malo mi je glupo jer mi ispada kao da si stao u obranu psa iako je i dalje činjenica da vlasnica nije ništa loše (ali ni dobro) napravila ni mom psu ni meni, nego taj pas. Mene uopće ne interesira ona, mene zanima što raditi, nisam nikada imao takav slučaj i ne znam.

Ja se sigurno neću povući sa te livade jer moj pas nije agresivan i opasan za okolinu.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1337 u: Travanj 07, 2014, 17:00:05 poslijepodne »
Ne stajem u niciju obranu niti ikoga osuđujem jer ja nisam sudac  ;)

U slucaju napada se zove policija,ako pas nije ozlijeđen ce policajac napraviti sigurno zapisnik,i vlasnik ce sigurno platiti neku kaznu,ako je pak pas ozlijeđen,onda ce biti gore sankcioniran i vlasnik i pas,koji ce biti odveden na testiranje i dobiti oznaku opasan pas ako je nicim izazvan ozlijedio drugoga psa a vlasnik dobiti odgovarajucu kaznu

Isto tako tko god se boji reagirati u takvim slucajevima da primi svoga psa i odvoji ga bi trebao imati sprej koji ce istog trena zaustaviti tucnjavu

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1338 u: Travanj 07, 2014, 18:42:05 poslijepodne »
E to je konkretni odgovor!  :up:

Jedini problem je što je vlasnik nepoznat budući da se vlasnica odmah pokupila...

Sprej je legalno nositi sa sobom i upotrijebiti? Gdje ga nabaviti?

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1339 u: Travanj 07, 2014, 18:53:18 poslijepodne »
Sprej je legalno nositi sa sobom i upotrijebiti? Gdje ga nabaviti?
Imaš ga u Pet centru. I to 2 vrste mislim.  ;)

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1340 u: Travanj 07, 2014, 19:19:17 poslijepodne »
Našao!  :up:

KLEVER Sprej Anti - Hund zaštitni sprej protiv agresivnih pasa 50ml

Cijena:
39,00 kn

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1341 u: Travanj 07, 2014, 19:44:28 poslijepodne »
Osobno nisam koristio nikakav takav sprej,ali treba provjeriti ima li neki dugorocni posljedica na pse
Jer ces u svemu tome vjerojatno pospricati i svoga psa,pa eto saznaj sta poduzeti u tome slucaju
U svemu tome reakcija psa može biti da pokusa pobjeci i lako moguce da izleti na cestu i tamo onda strada,zato svakako oprez

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1342 u: Travanj 07, 2014, 19:53:45 poslijepodne »
A ckoliko voda pomaže da ih se polije? Dal je uopće dosta imati sa sobom pol litre?

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1343 u: Travanj 07, 2014, 23:49:26 poslijepodne »
evo imam ja pitanje koje glasi što je sa selima i periferijama ??? kad god ja svog bigla secem po noci ili u sumrak imam vise ja posla nego moj pas on ima sad 9 godina i sve mu je ravno, ne primječuje niti jednog psa i imam osjećaj da mu se živo fućka za sve ali zato svakom je***** psu nije ali doslovno svaka kuća ima psa i sve bi bilo ok da zatvore tu lesu ili da ta lesa bude dovoljno visoka da je pas nemože preskoćit ali nije ti svejedno kad na tebe krene skupina pasa i svi nabrijani i kad iz svakog dvorišta iskoći po jedan/dva, ja što je je znam potegnut kojeg nogom al mi je to zadnja opcija kad ga svo deranje i gađanje bog zna čim sve ne ne otjera nemogu si zamislit kako bi bilo da moj koji put zareži na njih i koji bi fajt izbio ali koliko god se ja živcirao i molio susjede da privežu ili zatvore te vražije pse navečer ništa ne pomaže neznam jel postoje neke kazne ili ne ali ako neko živi  u takvim mjestima zna o čemu ja prićam evo prošli viken oko 20 šećem se ja sa svojim pesom po staroj pruzi u samoboru i od 25 pasa što sam sreo jedan jedini je bio na lajni ali pazite samo jedan( a naseljeno je područje nije sad neka zabit)  i nije da su svi bili prijateljski raspoloženi neznam dali postoji neki zakon ili što ali znam jedno da me svaki puta strah da mi se nešto ne dogodi ili nedaj bože mom pesu jer poznavajući obdašnji moralitet niko neće odgovarat a dotični pas će vjerovatno netragom nestat jer sigurno polovica nih nije čipirana a kamoli cjepljena  >:(

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1344 u: Travanj 08, 2014, 01:31:26 prijepodne »
Mislim da tebi svakako onda treba sprej,pa bi bilo dobro da ga sto prije nabavis
Psi su dosta inteligentni i trebat ce im sigurno samo jednom neugodno iskustvo i vise ti se sigurno nece pribliziti  :up:

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1345 u: Travanj 08, 2014, 09:27:10 prijepodne »
Ja imam ženku labradoricu i u susjedstvu ima dva ogromna mužjaka argentinske doge i jedan mužjaka staforda. Vlasnici doga moraju pazit da se ne sretnu međusobno, a smiješno je vidjet meni i vlasnicima tih pasa dok se ja sretnem s nekim od tih mužjaka kak ih moja labradorica mota oko malog prsta, skače po njima, ovi uživaju i pretvore se u prave bebice :). Zato sam uzel ženku, da izbjegnem muške svađe, a i živcira me muško zapišavanje  :).
Vidjel sam Tii-jevog psa i stvarno krasno odgojenih i zaigranih staforda. S druge strane u ulici je totalno agresivna ženka labradora i mješanka belgijskog ovčara  (stalno su u dvorištu i nesocijalizirane su), tak da sve ovisi o vlasnicima i odgoju pasa.
Susjed sa stafordom je povratnik iz Njemačke i kaže da ga je tamo po zakonu morao kastrirat i svakih 6 mjeseci odlazi na dresuru gdi pas mora položit test dresure i tak obnavlja neku dozvolu za držanje staffa.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1346 u: Travanj 08, 2014, 10:20:24 prijepodne »
svaku noć me susjedovi đukci okokućnog tipa bude nekoliko puta, sumanutim lajanjem u smjeru šume, valjda na srne, a praktički pod mojim prozorom... lagano sam neispavan, umoran, nervozan i nabrijan...

 


Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1347 u: Travanj 08, 2014, 11:07:28 prijepodne »
... lagano sam neispavan, umoran, nervozan i nabrijan...
nije to od pasa...to je prirodno stanje...dosao si star :):)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1348 u: Travanj 08, 2014, 11:08:40 prijepodne »
lagano sam neispavan, umoran, nervozan i nabrijan...
Ovo je s drugog topica, ali po simptomima...
kriza srednjih godina, sve mi ide na zivac... kad prodje, vracam se  :D :D
:klap: :klap:
Znači nisam jedini kojeg je pukla kriza srednjih godina... ajde, sad mi je lakše :D
:klap: :klap:
Znači nisam jedini kojeg je pukla kriza srednjih godina... ajde, sad mi je lakše :D
A ima nas, ima...
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1349 u: Travanj 08, 2014, 14:16:49 poslijepodne »
I ja se osjećam umoran k'o pas ali to nije kriza oSrednje dobi, to je već gerijatrija :D
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/