Travanj 26, 2024, 09:51:05 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Ajmo jos malo o psima...  (Posjeta: 203560 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1300 u: Travanj 02, 2014, 20:01:41 poslijepodne »
Na kojem dijelu nasipa su bili? Ako su bili na potezu prema Borovju, dolje uz rijeku onda nema brige. Tamo je dopusteno pustanje pasa bez lajne. Iako, ako su i bili negdje drugo tip nema nikakvu osnovu obzirom da nije doslo do napada ni na njega ni na njegovog psa.

Nije ZG, radi se o Petrinji. I ipak nije nasip, sad sam pričao sa svojima. Prek puta nasipa, taman su ju odvezali, i pred trgovinom su bili ti ljudi uz cestu.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1301 u: Travanj 02, 2014, 20:02:15 poslijepodne »
Ima svakakvih ljudi,osobito budala  :up:
Ne moras se brinuti ništa,pas ti nije nista napravio pa samim time nema posljedica
Znam da kad pas izgrize nekoga ide na promatranje,sto ovdje nije slucaj
Ako te i idu tužiti mozes platiti jedino kaznu sto nije bila na lajni,a to je neki 500kn mislim
Tako da nemoj se brinuti,i ubuduce paziti da pas bude na lajni uvijek u blizini drugi ljudi

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1302 u: Travanj 02, 2014, 20:04:40 poslijepodne »
Ima svakakvih ljudi,osobito budala  :up:
Ne moras se brinuti ništa,pas ti nije nista napravio pa samim time nema posljedica
Znam da kad pas izgrize nekoga ide na promatranje,sto ovdje nije slucaj
Ako te i idu tužiti mozes platiti jedino kaznu sto nije bila na lajni,a to je neki 500kn mislim
Tako da nemoj se brinuti,i ubuduce paziti da pas bude na lajni uvijek u blizini drugi ljudi

Pa nije doslovce ništa napravila osim njuškanja, ne skače po ljudima, ne laje, a kamoli da grize, dobro da mrave ne zaobilazi kojiko je dobroćudan pas. Velim pazim uvijek na povodac i sve, no eto moji nisu pazili, a ona se začas zaigra. Do sad nisam imao nikakvih problema, ljudi još inzistiraju da ju pustim pa da im se igra sa psom.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1303 u: Travanj 02, 2014, 21:00:33 poslijepodne »
Mislim da bi ovo bio prvi slučaj u svijetu "Vesela labradorica napala....."  :D

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1304 u: Travanj 05, 2014, 14:55:28 poslijepodne »
Ona ista labradorica iz par postova prije. Dijagnoza piroplazmoza.

Pokupila mi je 3-4 krpelja na žalost i eto danas ne jede i samo spava, temperatura 41°C. Bio veterinar, dobila nekih 4-5 injekcija.

Ima tko još kakav savijet što raditi, s čim hraniti (veterinar je rekao da joj damo jetricu navečer da bi trebala početi jesti) i kako spriječiti ponavljanje bolesti sad kad je parazit u njoj već?

Ogrlica protiv krpelja je kupljena, ali na žalost prekasno. Znam da sam sam kriv jer nisam očekivao najezdu krpelja još u 3. mjesecu, ali zima je bila blaga sad ne mogu ništa više oko toga.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1305 u: Travanj 05, 2014, 15:03:28 poslijepodne »
Evo i moja kokoš raste :p



A Dantek se malo uprljo x)

Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1306 u: Travanj 06, 2014, 07:50:47 prijepodne »
Nocas je moja mltezerica okotila 3 mala.maltezerica 2 decka i curu :-).Tak su.ko misevi ;-)

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2


Offline PeraCar55

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 764
  • Spol: Muški   Dob: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1307 u: Travanj 06, 2014, 07:58:37 prijepodne »
Bravo :)
Ajmo malo slika ;)
Enjoying cichlids...

Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1308 u: Travanj 06, 2014, 08:26:53 prijepodne »
Evo slikice
Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2


Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1309 u: Travanj 06, 2014, 11:44:13 prijepodne »
Ako budeš kojeg udomljavao, javi.

Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1310 u: Travanj 06, 2014, 11:47:49 prijepodne »
Budem za kune ili dogovor neki :-)
Evo slika mame i tate.tata je osisan malo
Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2


Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1311 u: Travanj 06, 2014, 12:34:13 poslijepodne »
Jos jedna malih stakora

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2


Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1312 u: Travanj 06, 2014, 18:23:40 poslijepodne »
Ona ista labradorica iz par postova prije. Dijagnoza piroplazmoza.

Pokupila mi je 3-4 krpelja na žalost i eto danas ne jede i samo spava, temperatura 41°C. Bio veterinar, dobila nekih 4-5 injekcija.

Ima tko još kakav savijet što raditi, s čim hraniti (veterinar je rekao da joj damo jetricu navečer da bi trebala početi jesti)
Prije puno godina sam imao nažalost takav slučaj, pas mi nije mogao više ni jesti, hranio sam ju s:
u posudi izmješao: med, mlijeko i jaja, napunio špricu i i lgano stiskao u usta da se oblizuje.
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline smcm5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: BiH KOZARSKA DUBICA
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1313 u: Travanj 06, 2014, 21:42:12 poslijepodne »
uh,piroplazmoza je zajebana,ja stalno muke mucim sa krpeljima,non stop pregledam boxera,al 2 puta je bio fasovao piroplazmozu,hrana je manje bitna,bitnije je dal pije vode,ako pije vodu pregurace,zavisi u kom stadijumju je bolest,vidi se po mokraci,ako je tek pocela mjenjati boju,to je rani stadijum,ja sam prvi put skontao tek kad je pas poceo mokriti skroz crno,ali tad je bio mlad i jak,godina dana,pa je prezivio,drugi put sam skontao na vrijeme jer bas zbog toga uvijek gledam kako mokri ujutro kad ga pustim van,al jedva je pregulio,bio je poslije inekcija jednostavno pao u nesvjest,vjerovatno mu je i srce slabije a organizam istrosen od godina i srce zatajilo,sreca zena je bila sa njim pa ga je masirala i ozivila,al na moju zalost opet ima neku infekciju u urinarnom traktu pa je na antibijoticima vec 20dana,vodio sam ga na rendgen srca i EkG posto je opet bio pao u nesvjest :'( :'(,dusa me moja boli za njim,al sve je bolji i bolji,nadacu se najboljem

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1314 u: Travanj 06, 2014, 22:49:50 poslijepodne »
Evo moja je super danas. Jučer kak je dobila te injekcije je povraćala popodne i slinila, veterinar je rekao da to mora tak biti od te injekcije jedne i na večer da joj damo jetricu i ak jede da će bit super.

I pojela je sinoć oko 200-300g jetrice, i jutros je pojela još toliko. I popodne je ko nova, živahna, jede sve opet. Al nedam joj da divlja još dok se ne oporavi skroz kroz tjedan-dva.

Valjda smo dosta rano reagirali (čim smo skužili da ne jede kak spada i da samo leži) pa je i odmah reagirala na terapiju. U svakom slučaju sad je super, nadam se da će se oporaviti uspješno :up:

Offline smcm5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: BiH KOZARSKA DUBICA
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1315 u: Travanj 07, 2014, 04:56:57 prijepodne »
pregurala je :) :) :),samo ujutro pripazi kako mokri,na boju mokrace,imali ste srece,potrazi FRONTLINE,vrlo ucinkovito sredstvo protiv krpelja i buva,

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Napad psa na psa
« Odgovori #1316 u: Travanj 07, 2014, 09:27:37 prijepodne »
Što napraviti u ovakvoj situaciji?

Jučer sam po prvi put od kad imam psa doživio da drugi pas napadne i ozlijedi mog. Imam retrivericu staru 6 godina i skoro svaki dan idemo na isto mjesto gdje je stalna ekipa od 10-15 pasa. U većini slučajeva svo druženje prolazi bez incidenata, a ako se malo i pokače to se brzo rastavi. Moja Stela niti nije zainteresirana za neku veliku igru, uglavnom krstari livadom i nekog vraga njuška i dolazi na češkanje kod određenih ljudi kod kojih zna da će to i dobit.

Jučer ujutro sve po starom, ekipa se skupila i lagano zafrkancija, psi se igraju, sve kao i inače.... tada se se pojavljuje ženska koja sa početka livade otkopčava psa i pas dotrčava do nas, ženka stafforda. Moja Stela dolazi da pozdravi pridošlicu, a staffordica u djeliću sekunde kreće u napad i hvata za vrat. Nakon kraćeg vremena ženska uspije uhvatit svoju kuju, zakopčava ju, okreće se i odlazi, bez i jedne progovorene riječi. Moja Stela cvileći kreće trčati prema kući i ja krenem za njom da ju još ne potepe neki auto. Rezultat su izgrižena oba uha. Uši sam joj očistio sa octeniseptom i vidio da ozljede nisu tako strašne kao na prvi pogled (bile su krvave i uši i vrat i glava) tako da nismo išli veterinaru.

Vratio sam se na livadu da vidim jel zna tko tu žensku. Navodno živi negdje u okolnoj zgradi, dođe jednom u par mjeseci i svaki put pas napravi neku pizdariju.

Ovo je ta travnata površina
https://www.google.com/maps/@45.831572,16.060636,3a,75y,94.57h,71.79t/data=!3m4!1e1!3m2!1sAsDOvFsk3Wh3a_nxFjXRmg!2e0

koja je prema ovom popisu površina na kojoj je dozvoljeno šetati kućne ljubimce bez povodca:
http://web1.zagreb.hr/default.aspx?ID=4970

Zagreb-Klaka, površina broj 56.

Hvala na savjetima!

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1317 u: Travanj 07, 2014, 10:22:56 prijepodne »
Žao mi je što ti se to dogodilo.Jedino što možeš je identificirati vlasnicu i podnijeti prijavu Sanitarnoj inspekciji.I ne zaboravi na svjedoke tog događaja.Ubuduće budi pripravan pa lijepo fotkaj.

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1318 u: Travanj 07, 2014, 10:50:40 prijepodne »
Prije tri i pol mjeseca je kčerka bila u Spar dućanu u Sopotu 1 i zavezala westy-je za ogradu ispred ulaza. Iz kafića kraj dućana je izašao tip sa red nose pitt bullom koji se kao otrgnuo sa lajne i priklao Arija. Taj događaj je koštao puno strepnje (imao je 4 rupe na vratu i nagnjećenja) kao i cca 2000,00 kn za veterinara na fakultetu Vožnje i vrijeme nisam računao. Kčer je pokupila psa nakon tog napada i došla kući sva uplakana bez podataka o psu i vlasniku ali smo to saznali i prijavili veterinarskoj službi grada. Morona sam vidio prije par dana sa njegovim psom u parku. Ovaj put se nije otkinuo sa lajne jer nije bio zakopčan na istu (kao ni prvi put)samo ga je pozvao i pokupio se iz parka.
Sada, kad izlazim sa psom uzimam uz njegove stvari i peper spray koji će dobiti napadać u nos i oči, a možda i njegov vlasnik. :dead:
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1319 u: Travanj 07, 2014, 10:56:15 prijepodne »
Na žalost opasne pasmine se daju svima bez ikakvih kontrola.

Za držanje takvih pasa bi trebalo proći nekakvu obuku i psihotest ako se želi dobiti dozvola. Nije pas kriv u 99% slučajeva, kriv je vlasnik koji ga ne zna i ne želi odgojiti i socijalizirati.

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1320 u: Travanj 07, 2014, 11:02:56 prijepodne »
Na žalost opasne pasmine se daju svima bez ikakvih kontrola.
A sad pročitaj svoj nastavak
Za držanje takvih pasa bi trebalo proći nekakvu obuku i psihotest ako se želi dobiti dozvola. Nije pas kriv u 99% slučajeva, kriv je vlasnik koji ga ne zna i ne želi odgojiti i socijalizirati.
Nema opasnih pasmina, samo opasnih vlasnika, odnosno neodgovornih i usudio bih se reći glupih.
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1321 u: Travanj 07, 2014, 11:18:52 prijepodne »
Možda i nema opasnih pasmina, u mom slučaju je opasan pas, koji je u konkretnom slučaju stafford. U tih 6 godina koliko dolazim na livadu nisam vidio ništa slično, a prošlo ne nebrojeno puno pasa.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1322 u: Travanj 07, 2014, 11:22:03 prijepodne »
Ne slažem se s tobom, ima pasmina koji u genetici imaju veću agresivnost nego neki ajmo tako reć neopasni psi tipa retriveri/labradori i sl. i s takvim psima treba znati raditi i znati im usmjeriti energiju u nešto pozitivno a ne u njihovu agresivnost.

Labradora može svaka šuša odgojit i to vrlo jednostavno i zato je odličan pas za one kojima je to prvi pas recimo. Ne kažem da labrador ne može postati agresivan ako se jako loše postupa prema njemu, ali je puno manja vjerojatnost da će labrador nekog izgristi nego neki pit bull/rotvajler/staford/vučjak i sl. Zato sam rekao da bi za takve pasmine trebalo imati odgovarajuću dozvolu i ići na nekakvu provjeru jednom godišnje da se vidi kako pas napreduje.

Ali da načelno se slažem se s tim da je vlasnik je najveći prijatelj ili neprijatelj psa i da je pas ogledalo odgoja i kulture samog vlasnika i nije pas (bilo koji) za svakog.

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1323 u: Travanj 07, 2014, 11:23:35 prijepodne »
Slažem se sa Vranom.Nažalost ima puno raznoraznih psihopata koji drže takozvane opasne pasmine.Ali za takve nisu nikakvi psi jer pored njih će svaki pas patiti.

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1324 u: Travanj 07, 2014, 12:46:27 poslijepodne »
Slazem se. No slazem se i sa bradom, sprej u oci kome god. Poludim na takve stvari. Sta drze zivotinje. Ja bi ih pozatvarala sve!