Travanj 16, 2024, 07:14:12 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Bijeli kao pamuk u akvariju, peraje ribica trule-otpadaju... MOLIM POMOĆ  (Posjeta: 1391 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline iklaic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški  
Zadnjih 2 dana u akvariju se pojavile kolonije bijelog "pamuka", čito sam da su to neke bakterije... Ribicama trunu/otpadaju peraje, najprije sam primjetio na brichardiju da mu usta otpadaju ali to sam pripisao borbi s drugim brichardijem jer su se naganjali taj dan i imao je ugrize i na perajama  nakon te borbe a na ustima samo modricu pa su usta pocela raspadat mu se 2 dana iza (zaboravio napisati ovo je novi akvarij, ribice su tu tek 10ak dana pa je zauzimanje teritorija aktualno bilo, akavrij je cikliran nekih 2 mjeseca prije ribica), izmjena vode je 2 puta tjedno oko 40 do 50%. Koristim sve Seachem preparate za Tanganjika akvarij: salt, trace, prime, stabillity, buffer, matrix. Ribe hranim hranom listićima namjenom za tanganjika ribe i račićima koje uzgojim (brine shrimps eggs). Prva tura jajašaca za ugoj račića je bila pokvarena, nisam znao i to sam im dao mislim 2 puta i jeli su bili svakako, neznam može li to biti uzrok ovoga svega... Zanima me i kad ih hranim račićima pošto tih račića bude stvarno puno može li ostatak nepojedenih račića uzrokovat nastanak ovih kolonija bakterija? Filter imam jbl 1400 litara na sat sa seachem matrix filter materijalom tako da mislim da je voda dobro filtrirana...ph mi je bio 8 cijelo vrijeme, zadnja promjena vode je pao na 7.5

U akvariju ribice: 1 calvus, 5 brichardi daffodil, 4 leptosome, 4 leleupia, 6 multića

Ima li tko iskustva s ovakvim necim?? Hvala
« Zadnja izmjena: Rujan 30, 2020, 22:37:32 poslijepodne od iklaic »

Offline TeaG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Ženski   Lokacija: Irska
Odg: Bijeli kao pamuk u akvariju, peraje ribica trule-otpadaju... MOLIM POMOĆ
« Odgovori #1 u: Studeni 11, 2020, 20:41:43 poslijepodne »
book imam isti problem samo sto moje leže i nece plivati. Jeste ikako to riješili. Moji nemaju problem sa perajama. Ali ima tih gljivica samo. Hvala