Ožujak 28, 2024, 13:14:12 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner  (Posjeta: 4081 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« u: Prosinac 08, 2010, 09:38:36 prijepodne »
Nije žvaka za seljaka...


Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #1 u: Prosinac 08, 2010, 13:47:19 poslijepodne »

Sranja se dešavaju, i dovoljna je samo mala nepažnja, ali ono što je mene posebno rastužilo je
činjenica koju i njena sestra spominje, da je i u jednom takvom trenutku, kada joj je pomoć bila
preko neophodna, ona i dalje više brinula o svojim životinjama i nije pozvala nikog, jer je znala
da će joj zbog zabrane držanja otrovnica u Kaliforniji oduzeti zmije i eutanizirati ih... Taj osećaj
i sam dobro poznajem, stoga iako je od ovog slučaja prošlo 10tak godina, uvek me nanovo rastuži
ta priča, jer u toj curi vidim svoju srodnu dušu  :heartbr:...


Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #2 u: Prosinac 08, 2010, 14:34:55 poslijepodne »
veoma tuzna prica..ali ipak glupo razmisljanje sta ako uzmu zmije...pa i ovako su..i na kraju krajeva ako je istina da je rukom hvatala po stanu...malo nezrelo

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #3 u: Prosinac 08, 2010, 14:36:30 poslijepodne »
Taj osećaj
i sam dobro poznajem, stoga iako je od ovog slučaja prošlo 10tak godina, uvek me nanovo rastuži
ta priča, jer u toj curi vidim svoju srodnu dušu  :heartbr:...

 :zagrljaj:
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #4 u: Prosinac 08, 2010, 17:39:02 poslijepodne »
Sranja se dešavaju, i dovoljna je samo mala nepažnja, ali ono što je mene posebno rastužilo je
činjenica koju i njena sestra spominje, da je i u jednom takvom trenutku, kada joj je pomoć bila
preko neophodna, ona i dalje više brinula o svojim životinjama i nije pozvala nikog, jer je znala
da će joj zbog zabrane držanja otrovnica u Kaliforniji oduzeti zmije i eutanizirati ih... Taj osećaj
i sam dobro poznajem, stoga iako je od ovog slučaja prošlo 10tak godina, uvek me nanovo rastuži
ta priča, jer u toj curi vidim svoju srodnu dušu  :heartbr:...

Istina, sranja se dešavaju al ova djevojka si je sama napravila generalno sranje!
Ko zna da li je opisani scenarij istinit, i glupo je bilo šta negativno pisat ali ako je... Onda je ovaj slučaj po meni čisto samoubojstvo.
Kaj ti se mora desit u glavi da pustiš zmiju tog kalibra da ti slobodno luta po sobi dok ti pazi molim te...Čistiš terarij...
Mislim da je ovdje bila  prisutna velika ljubav prema zmijama ali i ogromno neznanje i neodgovornost koja ju je  nažalost koštala života.

A sa druge strane ne vjerujem da je naknon ugriza gabonke  razmišljala šta će biti ako potraži pomoć...Sumnjam da joj je u glavi bila kalifornijska zabrana držanja otrovnica, nego jednostavno mislim da kada je shvatila kako joj krvotokom kola teški hemotoksin pala u stanje šoka i bunila pa nije znala ni kako se zove a kamoli nešto drugo...


Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #5 u: Prosinac 08, 2010, 18:49:32 poslijepodne »
Iskreno sumnjam u tu verziju dogadjaja koja je prikazana na ovom videu,
i mislim da je cela priča malo nafilovana da bi nekom bila interesantnija...
A i samoubistvo ne dolazi u obzir jer je cura koliko se sećam imala oko
10 godina radnog iskustva sa otrovnicama, i za par dana je trebala da
počne da radi u nekom velikom ZOO vrtu tamo, kao stručnjak za reptile
što joj je bio životni san...

Svako ko i malo zna nešto o gabonki, i velikim Bitisima uopšte, zna da to
nisu zmije za "samoubistvo" jer je to isto kao kada bi neko odlučio da se
ubije tako što će samog sebe na živo samleti na kućni mlin za meso... Tu
su bolovi nevidjeni, i odrastao čovek umire u neopisivim mukama za oko
24h, tako da ujed sigurno nije bio namerno isprovociran...

Onoliko krvi svuda po kući i po kupatilu mi govori da je neko vreme bila
svesna, a čak da je to bilo i 1 minut, imala je vremena da nekog pozove
što nije uradila, a na osnovu izjava od strane ljudi koji su je poznavali,
(rodjena sestra) to nije uradila iz jednog jedinog objašnjivog razloga, a to
je veći strah za svoje ljubimce, nego za svoj život...

Ljudi koji čuvaju životinje opasne po život, pogotovo ako su još u ilegali,
ne razmišljaju uvek na isti način kao i "obični" ljudi, i zato su ovako neke
stvari njima sa razlogom neshvatljive, i to je veoma "zajebana" tema koja bez
prisustva nekih dobrih poznavaoca ljudske psihe nebi imala smisla... I 2008e
je u Australiji bio slučaj da je čovek ilegalno držao otrovnice, ujeden je i umro
je a da nije pozvao pomoć... Mislim da je 2002-2003 u Hamburgu isto pronadjen
mrtav terarista koji je ilegalno držao otrovnice, i koga je ujela zelena mamba,
ni on takodje nije pozvao nikog... Toliko sličnosti u svim ovim slučajevima je
ako ništa drugo barem zanimljivo...

« Zadnja izmjena: Prosinac 10, 2010, 10:09:34 prijepodne od El Djapo »

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #6 u: Prosinac 08, 2010, 22:50:34 poslijepodne »
tako da ujed sigurno nije bio namerno isprovociran...

Ma ne kažem ja da je bio namjerno isprovociran niti da je žena samoubojica, nego da je ono što je napravila ravno samoubojstvu. Znači  pustila je gabonku da brije bez nadzora po sobi dok ona čisti terarij i kasnije igranje skrivača...

Pa neam pojma, mene zanima koliki je IQ čovjeku kojeg ugrize otrovna zmija i on odluči kako je bolje da ne zove pomoć jer će mu zapljenit zmije!
Ja bi rekao da je približan broju cipala koje nosi, ili jednostavno nisu bili zadovoljni životima pa već kada ih je ugrizlo čudovište odlučili su sjest i "otputovat"...

Ili ono prvo što je meni nekako najlogičnije da nisu imali vremena pozvat pomoć iz ovog ili onog razloga..
Evo odličan primjer ;








Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #7 u: Prosinac 08, 2010, 23:01:21 poslijepodne »
nista nebih rekao da ti ljudi NEZNAJU sta ih je ugrizlo i sta ce im se narednih par minuta dogodit..imam filig kao da su sebi valda zamislili da baš njim neće biti nista..iskreno ih nerazumjem..iskreno nerazumjem se u itrovice ali ako ih drzis trebao bi i posjedovati protuotrov istih ako se nevaram,ako sam u krivu ispravite me.

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #8 u: Prosinac 09, 2010, 03:19:34 prijepodne »
imati protuotrov za hrpu razlicitih zmija (a uglavnom ljudi imaju vise razlicitih zmija), je skup hobi, pogotovo jer ga u slucaju da ti ne treba bacas i kupujes novi kad mu rok istekne....a na kraju si svejedno ne smijes sam davati protuotrov zbog moguce reakcije, anafilaktickog soka...al nije lose imat ga :D eto ukratko laicki, pa nek me ispravi neko ko zna detaljnije...

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #9 u: Prosinac 09, 2010, 07:54:24 prijepodne »
nije htjela zvat za pomoć da joj nebi  ubili zmiju   :D
znam da vi zmijoljubci nevolite ćut ovo   al  pomeni je to njagluplja osoba na svijetu koja dozvoli da umre   iz razloga da joj ljubimac  nebude ubijen .cccccc
mene je moj škorpion ubo bio sam bolestan 6 tjedana   dasam znao da će me ubost  sam bi ga prepariro   mislim ljudi otvorimo oći budimo realni   svaki ekstermizam nije zdrav  pa i ako je ekstremna ljubav  prema životinji
ja isto volim životinje al  ipak ima granica
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #10 u: Prosinac 09, 2010, 08:14:07 prijepodne »
mene je moj škorpion ubo bio sam bolestan 6 tjedana   dasam znao da će me ubost  sam bi ga prepariro   mislim ljudi otvorimo oći budimo realni  

tako je.. budimo realni... škorpioni su "display" životinje.. koje ak ih preveć prčkaš ubodu... pretpostavljam da si znao za tu mogučnost(?)... zašto si ga onda kupio uopće?

što se tiće gore navedene.. razumijem njenu ljubav i "bolest"..al ne razumijem ovo puštanje po sobi dok ona čisti terarij..ono KK?!?!?
... to mi nema nikakve veze sa mozgom... jer nitko nije takav "snake whisperer" da si to može dozvolit...

a i cijela priča mi izgleda malo "sumnjivo" ..ipak su to novinari radili..pa je vjerojatno dosta daleko od istine..

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #11 u: Prosinac 09, 2010, 12:43:10 poslijepodne »
Ma da, kao što već rekoh, ni ja ne verujem u taj scenario... Pre će biti da je cura čistila terarijum sa
zmijom unutra, jer joj je bio "problem" da je zbog dužine i težine vadi napolje, pogrešno je procenila
i zmija ju je puknula po ruci... Ona je odmah otišla u kupatilo gde je verovatno pokušala da sebi pruži
neku vrstu prve pomoći, a u brzini i stresu nije zatvorila terarijum iz kojeg je zmija kasnije izašla, pa
zato ta "konstrukcija" da je zmiju puštala po stanu...

Kao pobornik zavera, postoji mogućnost i da je takav scenario namerno plasiran od strane tamošnje
policije i vlasti, jer ako imate državu u kojoj je zabranjeno držanje otrovnica, onda će vam dobro doći
samo slučaj u kome će te moći da kažete; "Eto, sa pravom smo zabranili držanje takvih životinja, jer
ih kao što vidite čuvaju samo neozbiljne budale koje ih puštaju da se slobodno kreću i tako ugrožavaju
svoje i tudje živote", a i da bi na neki način skinuli odgovornost sa svoje odluke o zabrani, jer da nije
bilo takve zabrane, ta stvar bi bila drukčije regulisana i tamo bi postojali serumi, tako da bi onda cura
bez ikakvog straha pozvala pomoć i verovatno bila spašena, ali to je tema o kojoj je i ovde na forumu
par puta raspravljano, i samo kreteni mogu da misle da zabrane takvog tipa mogu da urode plodom i
donesu nešto dobro, jer upravo naprotiv, donose samo kontraefekat, i još više mrtvih...

Ništa nije važnije od ljudskog života, ali ne i ljudima kojima je život upravo to što rade i vole, tako da nije
sve na ovom svetu crno ili belo, već ponekad treba malo više zagrebati da bi se došlo i do neke druge boje...

Na svetu postoje ljudi koji se plaše smrti i koji bi "gazili preko leševa" da prežive, ali ima i onih drugih
koji u opasnim situacijama prvo razmišljaju o drugima pa tek onda o sebi... Kada su u takvim presudnim
situacijama u pitanju drugi ljudi, onda su ovi prvi junaci i heroji jer su rizikovali ili dali svoj život za nekog
drugog, ali kada neko to uradi za kao možda u ovom slučaju životinje, onda je on po najvećoj većini mišljenja
budala...

Neću ulaziti u dalju raspravu povodom takvih moralnih pitanja, jer ne postoji džabe ona narodna;
"100 ljudi = 100 ćudi" (100 žena = 200 sisa), ali pokušaću da donekle dokučim profil ove devojke koja
je stradala, u nadi da će onda barem malo neke stvari biti jasnije...

Cura je imala 33 godine, živela je sama u nekoj Kalifornijskoj selendri koja se teško može nazvati i naseljem,
jer je to koliko se sećam bila skupina od nekoliko montažnih i kamp kućica u nekoj polu pustinji, nije bila
zaposlena i njen život od jutra do sutra su bile njene životinje... Gotovo je 100% sigurno da je u takvim uslovima
bolovala i od nekog vida Depresije, što je samo još više produbilo njenu vezu sa životinjama koje su postepeno
postale jedina radost i sreća koje su je "održavale" u životu i skretale sa teških i crnih misli...

Nebitno je sada dali je zmije hendlala golim rukama ili ne, ujed se desio, i ono što je zanimljivo u takvim
situacijama gde terarista biva ujeden od otrovne zmije je u 95% slučajeva to, da se javlja neki vid optimizma
i razmišljanje da nije sve tako strašno, da je ujed možda bio suv, da je brzom refleksnom reakcijom vremenski
sprečeno da zmija ubrizga svu količinu otrova i.t.d., i.t.d., što je recimo najbolji primer i ovaj drugi video gde
je tip posle ujeda kobre isto tako rezonovao...

Baveći se preko 10 godina otrovnicama, sigurno je već unapred znala šta može očekivati ako se ujed desi,
možda je znala da u blizini nema seruma i da joj u stvari i nema pomoći, možda je znala da čak i ako preživi,
kao nezaposlena i bez osiguranja neće moći da plati troškove zdravstvenog lečenja koji se u takvim slučajevima
mogu popeti i na 1.000.000$, možda se plašila zakonskih i pravnih posledica koje bi joj se sručile na glavu
jer je čuvala nešto zabranjeno, ali verovatno što ju je najviše plašilo i užasavalo je to, da će gotovo sigurno
ostati bez svojih zmija koje su bile njen život i sve što joj na ovom svetu znači, a one čak i nisu krive za to
što joj se desilo, jer je ujed u teraristici 1000% uvek isključivo greška samo terariste, a ne životinje... Sve je to
verovatno uticalo da dok je bila svesna ne pozove pomoć, jer je verovatno bila u onom prethodnom tripu da sve
i nije tako crno, a kada se zacrnilo, onda je kako Vanja kaže već bilo kasno...

Možda kenjam, i možda sve ovo u opšte i nije bilo tako, ali nošen nekim životnim iskustvom, preživljena tri
zmijska ujeda, koliko - toliko poznavanjem ljudske psihe i razmišljanja u po život opasnim situacijama jer i
sam volim da"hodam po ivici", ipak mislim da je ovaj moj scenario malo verovatniji od onog gde se ona po
kući igra žmurke sa smrtonosnom viperom... A na kraju krajeva, čak i da jeste to radila (što ne odobravam),
onda je Brate definitivno bila "lujka" ali sa mudima kakvim ovde nemamo ni svi zajedno, što sa druge strane
opet zaslužuje koliki - toliki Respekt, a ne pljuvačinu tipa "ko je jebe, dobila je što je tražila", jer ipak je ona
bila jedna od nas, i išla je putem koji svako od nas nevezano jedan od drugog sam bira, a istinu o njenom
putu samo ona zna, zato je ne treba unapred osudjivati bez ikakvih dokaza...

Bog te mazo, ubih ovim pisanjem, ali to je zato što mi je iskreno žao te Devojke, ma kakva da je bila...


Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #12 u: Prosinac 09, 2010, 16:23:21 poslijepodne »
mene je moj škorpion ubo bio sam bolestan 6 tjedana   dasam znao da će me ubost  sam bi ga prepariro   

ako ovo nije "figure of speech", i ako stvarno tako misliš, nisi zaslužio ni bicikl, a ne živo biće...

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #13 u: Prosinac 09, 2010, 19:11:53 poslijepodne »
upravusi 
 :D :D
neču si dozvolit da ulazim u rasprave
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #14 u: Prosinac 09, 2010, 19:51:36 poslijepodne »
Koliko sam skužio, ovakva sranja sa otrovnim zmijama, paucima.... dešavaju se uglavnom iskusnim osobama.  -?
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Ignus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 533
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #15 u: Prosinac 10, 2010, 15:13:27 poslijepodne »
Koliko sam skužio, ovakva sranja sa otrovnim zmijama, paucima.... dešavaju se uglavnom iskusnim osobama.  -?

Vjerojatno zato što više nisu toliko oprezni koliko su bili kao početnici. Rutina ubija oprez.
Potpredsjednik udruge ljubitelja i uzgajivača Betta 'Betta Svijet'

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Fatal Attractions- Gaboon Viper Kills Its Owner
« Odgovori #16 u: Prosinac 10, 2010, 16:07:12 poslijepodne »
Kako imam hrpu familije po svijetu (neke znam a za neke sam samo čuo), tako je i jedna od očevih sestrični u Namibiji. Sina joj je ugrizao Gabon Viper za stopalo. Preživio je. Priču sam slušao, vidio nisam, no ispričano mi je da mu je noga bila kao slonovska od nakupina tekućine, da su otpadali komadi mesa (kao da su trulili) oko ugriza, krvarenje, gnoj, infekcija  i ne znam što sve ne. Brza intervencija i neka lokalna bolnica spasili su mu život jedino što mu je noga neprepoznatljiva i što je invalid.
Mislim da nitko ne bi trebao na ovakav način čisiti terarije.