Travanj 24, 2024, 09:36:06 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Shopping prilika - savjet  (Posjeta: 6512 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Shopping prilika - savjet
« u: Svibanj 08, 2008, 22:14:47 poslijepodne »
Mislio sam kupiti Canon S5 IS, no iskrsla je prilika i dolaze mi prijatelji iz Amerike pa za nešto više love mogu dobiti ovo:

http://cgi.ebay.com/Sony-Alpha-DSLR-A200-Digital-SLR-Camera-3-Lens-8GB-NEW_W0QQitemZ300223053808QQihZ020QQcategoryZ72403QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262

Love za više definitivno nema, jer sam razmišljao o Nikonu D80 no i ovih 700$ je nategnuto, pa s obzirom na iskustvo u prodaji fotića i istraživanje reviewa i sample fotki na raznim stranicama, ovaj Sony je daleko od lošeg aparata. Ali..., naravno uvijek postoji "ali", kad čovjek troši toliko love uvijek traži još pokoje mišljenje :D. Kad se prikupi još love onda ću uzeti još jedan bolji objektiv, pa još neki macro...... :D

Šta kažete na ovo sve za 3300kn?
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2008, 00:32:03 prijepodne od Vorka »
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Odg: Shoping prilika - savjet
« Odgovori #1 u: Svibanj 08, 2008, 22:49:36 poslijepodne »
Za tu lovu ja bih to uzeo. Mislim, sad ne, sad sam na canonu i ne mislim više ništ mijenjati, ali s obzirom što je sve u ponudi, za 3300 kn to je premija. Dobiješ gotovo ful opremu (osim još kak si napisao koje staklo za kasnije). Ne znam kakve su cijene za sony objektive i kakva je ponuda u hr - raspitaj se o tome.
Znači: fotić, objektiv, telephoto leća, filteri, torba, kufer, stativ, memorijska kartica, čitač i sve ono što piše tam? Nemaš kaj previše razmišljati.

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Shoping prilika - savjet
« Odgovori #2 u: Svibanj 08, 2008, 23:50:57 poslijepodne »
U dućanu u kojem ja radim bi došlo sve zajedno oko 7500kn, pa je razlika u cijeni više nego očita

Ima jedno pravilo oko cijena u Americi, ne sjećam se gdje sam ga vidio ali je prilično istinito;

USA  1000$ = EU  1000 EUR = CRO  10000 kn

Poslao sam im mail da izbace neke stvari (telephoto konverter i stativ jer ga imam) i ubace još jedan Tamron 55-200 objektiv što ga želim, pa da izračunaju cijenu, sad čekam odgovor.
« Zadnja izmjena: Svibanj 08, 2008, 23:57:36 poslijepodne od Vorka »
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #3 u: Svibanj 09, 2008, 07:47:42 prijepodne »
Dali si gledao Olympus 510 Double kit komplet kod nas košta 4700-4900 kn znači u USA bi koštao u tom rangu ja mislim ili vrlo blizu tog ranga...

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #4 u: Svibanj 09, 2008, 07:49:01 prijepodne »
Dali si gledao Olympus 510 Double kit komplet kod nas košta 4700-4900 kn znači u USA bi koštao u tom rangu ja mislim ili vrlo blizu tog ranga...

Jup bio sam u pravu...
http://www.bhphotovideo.com/c/product/488309-REG/Olympus_262072_Evolt_E_510_SLR_Digital.html

Inaće ja takve crap komplete nikad nebi gledao jer dobiješ hrpu smeča koje nikome ne služi. Mislim da je već o ovome bilo razgovora i na foto news grupi...
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2008, 07:51:49 prijepodne od Bkaradza »

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #5 u: Svibanj 09, 2008, 12:03:25 poslijepodne »
Olympus ne bih jer nisam baš ljubitelj njihovog 4:3, a s posla znam za još neke Olympus probleme tako da sam ga odmah prekrižio.

Što se "crap kompleta" tiče gledam na to ovako; memorijsku karticu i ruksak bi sigurno kupovao, a samo njihova cijena bi me došla  nekih 120-130$ zajedno, pa kad ovo sve već ide za 200$, uključujući i onaj alu-koferić za čuvanje, flash, konvertere....Što mi ne bude trebalo od toga, ovdje ću prodati, kupaca će se uvijek naći :D

Inače mi je želja bila Nikon D80, no debelo mi prelazi raspoloživi iznos :'(, a gdje bi onda još bila i memorija, neka torba.....sigurno oko 1100-1200$, a toliko jendostavno nažalost nemam.
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2008, 12:13:43 poslijepodne od Vorka »
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #6 u: Svibanj 09, 2008, 13:48:25 poslijepodne »
Olympus ne bih jer nisam baš ljubitelj njihovog 4:3, a s posla znam za još neke Olympus probleme tako da sam ga odmah prekrižio.

Što se "crap kompleta" tiče gledam na to ovako; memorijsku karticu i ruksak bi sigurno kupovao, a samo njihova cijena bi me došla  nekih 120-130$ zajedno, pa kad ovo sve već ide za 200$, uključujući i onaj alu-koferić za čuvanje, flash, konvertere....Što mi ne bude trebalo od toga, ovdje ću prodati, kupaca će se uvijek naći :D

Inače mi je želja bila Nikon D80, no debelo mi prelazi raspoloživi iznos :'(, a gdje bi onda još bila i memorija, neka torba.....sigurno oko 1100-1200$, a toliko jendostavno nažalost nemam.

Evo moje mišljenje a i čuo sam mišljenja o sličnim setovima.. PRvo dobiješ jedan objektiv..
kako se u ZG kaže ni vrit ni mimo (ilitiga ni pirka ni kanjac kod nas u Splitu)... znači nije zoom a nije ni široki.

Kartica je neka no name kojoj definitivno nebi povjerio čuvanje mojih slika jer pitanje koje je kvalitete..

USB čitać košta 50ak kuna u hrvatskoj a onaj " filter set" sa 10 godina garancije proizvođača ma super, samo nigdi ne piše tko ih proizvodi... Tako jeftine stvari večinom kvare sliku isto kao i onaj "wide i telefoto dodatak" pa kupuješ DSLR a ne kompakt da bi ima ta smeća uz to :)

Torba je uredu ali je premala, i ja bih išao na 200 ili 300. Aluminijski kufer ti neće trebat u životu i prije da ćeš ga bacit u kantu nego upotrijebit...

Deluxe profesional tripod je takav da kad bi na njega stavio nešto profi vjerojatno bi se slomio pod težinom.. Onaj set za čišćnje je nešto sa čime bi ja čistio možda ekran od kompjutera ili mobitela, ali ne senzor ili objektiv...

Flash je neko noname kinesko smeće prema izgledu i vjerojatno košta uber jeftino jer tako i izgleda.

8gb kartica 90 USD
http://www.bhphotovideo.com/c/product/541391-REG/Sandisk_SDCFH_008GR_8GB_Ultra_II_CompactFlash.html

Tobra 70 USD
http://www.bhphotovideo.com/c/product/392367-REG/Lowepro_34736_SlingShot_100_AW_Bag.html

Inaće ni ja nisam ljubitelj olympusa ali sam imao priliku raditi sa ovim setom i novim 510 (prijatelj mi ga ima) i stvarno za te novce dobiješ dobro tijelo i 2 solidna objektiva. Ja bi da sam na tvom mjestu itekako razmislio što ću kupiti...

Inaće najbitnije od svega... u Olympus setu dobije 2 objektiva:
Olympus 14-42mm f3.5-5.6 Zuiko Lens
Olympus 40-150mm F4.0-5.6 Zuiko Lens

A to znači da sa 2x crop faktorom pokrivaš širunu od 28 - 300 mm.

Sa Sonyem dobiješ jedan objektiv 17-70 sa čime nemaš baš neki zoom pa moraš gledat kupit još jedan veći objektiv (ona 2 smeća od wide angel i telephoto nemoj uopće gledat kao nešto korisno).

Isto tako ja ne volim kupovat preko ebaya je je velika mogučnost da te neko zavali i ubaci smeće umjesto dobre stvari (iako ovdi je sve osim one lowepro torbe aparata i objektiva smeće pa nije baš da te može zavalit) :)
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2008, 13:58:02 poslijepodne od Bkaradza »

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #7 u: Svibanj 09, 2008, 16:18:57 poslijepodne »
Dobro zboriš za sve, a i znaš kako je kad te ponese euforija prilikom kupnje nečega takvog. Drugima svaki dan sa visokom sigurnošću savjetujem što kupovati, a sad kad uzimam za sebe... Bez obzira na objektive Olympus vjerojatno neću uzimati, no imam vremena do ljeta kad USA ekipa stiže pa ću nešto smisliti. Možda uleti i neka lova pa s njom i D80, u suprotnom za sada je prva opcija  Alpha A200.
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2008, 16:21:16 poslijepodne od Vorka »
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #8 u: Svibanj 09, 2008, 22:14:01 poslijepodne »
Dobro zboriš za sve, a i znaš kako je kad te ponese euforija prilikom kupnje nečega takvog. Drugima svaki dan sa visokom sigurnošću savjetujem što kupovati, a sad kad uzimam za sebe... Bez obzira na objektive Olympus vjerojatno neću uzimati, no imam vremena do ljeta kad USA ekipa stiže pa ću nešto smisliti. Možda uleti i neka lova pa s njom i D80, u suprotnom za sada je prva opcija  Alpha A200.

Neznam baš jer nisam nikad na takav način razmišljao i gledao takve "komplete" za kupovinu.. Uvjek prije kupnje provedem misec dana po netu tražeći pluseve i minuse za to što mislim kupit i onda odlučim. Rađe sačekam neko vrijem pa kupim bolju stvar nego što kupim nešto eto tako jer mislim da je ludilo... barem što se foto opreme tiče (40D, 1dMKII, 17-40f4.0L, 24-70f2.8L, 70-200f2.8L, 100-400 f4.0-5,6L, 50mm, 100mm macro, EX 580 speedlight)

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #9 u: Svibanj 10, 2008, 03:38:00 prijepodne »
Ja sam isto u nedoumici sta kupiti, ali definitivno bi uzeo canon ili nikon. Neki od modela iz ulaznog razreda...

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #10 u: Svibanj 10, 2008, 07:19:29 prijepodne »
Ja sam isto u nedoumici sta kupiti, ali definitivno bi uzeo canon ili nikon. Neki od modela iz ulaznog razreda...

Da nemam ništa od opreme u ovom trenutku bi radje uzeo Nikon, iako kako sam rekao to se mjenja svako par godina te se na vrhu vrte Nikon I Canon. Ipak uvjek gledaj kvalitetan objektiv prije boljeg aparata jer objektiv daje sliku (naročito ako slikaješ u RAWu) a ne aparat. Kvalitetniji čip smanjuje količinu šuma i sl istina ali 450D, 40D i 1D svi imaju DIGIC III čip tako da su po tome jednaki (1D ima 2x senzora)...

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #11 u: Svibanj 10, 2008, 12:15:56 poslijepodne »
BH Photo ima novu ponudu za Alphu a200, kit sa objektivima 18-70 i 55-200 za 599 dolara (2820 kuna). Piše da rabat od 230 dolara  vrijedi do 17.05. 55-200 je navodno dosta bolji od 70-300 (po sample fotkama je), a i interesantno je da se ovaj kit neće prodavati u Europi, za nas i dalje ide 18-70 + 70-300. Ako dodam i Lowepro slingshot te Lexarovu 4gb CF ultra karticu izađe me 727$ (3424 kune).

Nikon D80 SLR Digital Camera Kit with 18-55mm & 55-200mm VR Lenses dođe 1029$ (4846kn), jebiga to mi je stvarno previše, 1400kn više od ovog Alpha a200 kita plus memorija i ruksak. Slabiji Nikon D60 još uvijek je cijenom 100$ skuplji od Sony Alphe a200, a lošija je mašina, pa to neću ni gledati.

Canon EOS 400D sa 18-55 kit objektivom i 2gb Lexar CF karticom dođe 666$ (3136kn), a s još jednim objektivom cijena previše skače.

Osim klasike, Steve's digicams i DPreview, bacite oko i na www.cameralabs.com , imaju review + video tour.

Nakon što sam i ovih dana i probao Canon EOS 400D, Oly E-510 i Sony Alphu a200, moja odluka pada na Alphu, više ne čak ni toliko zbog cijene koja je bitna, nego mi i bolje leži u ruci od ova dva konkurenta, fotke odlične, nešto više šuma iznad ISO 400 ali ništa zabrinjavajuće, stabilizacija u tijelu, dobra baterija.
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #12 u: Svibanj 10, 2008, 18:21:15 poslijepodne »
Po mojem mišljenju najbolje je kupiti ono što ti najbolje leži u ruci i s čim misliš da ćeš biti zadovoljan. Nisi profić i vjerojatno nećeš ogromnu lovu bacati u objektive. Ono što su iskusniji od mene napisali gore - to sve stoji, ne mislim oponirati nikome. Ja, recimo, neću kupovati skupe objektive jer mislim da mi se to ne isplati. Od toga ne živim, fotke neću prodavati, a love nemam na bacanje (ako ću je jednog dana imati, moguće je da ću kupiti skupe objektive). Na kraju krajeva, od fotića je važniji fotograf, a od skupih igračkica koje se mogu pokazati prijateljima važnije je zadovoljstvo u fotografiranju.
Ne navijam za sony, kao vlasnik canona navijam za canon, ali to je na kraju krajeva manje bitno :)

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #13 u: Svibanj 10, 2008, 20:22:49 poslijepodne »
BH Photo ima novu ponudu za Alphu a200, kit sa objektivima 18-70 i 55-200 za 599 dolara (2820 kuna). Piše da rabat od 230 dolara  vrijedi do 17.05. 55-200 je navodno dosta bolji od 70-300 (po sample fotkama je), a i interesantno je da se ovaj kit neće prodavati u Europi, za nas i dalje ide 18-70 + 70-300. Ako dodam i Lowepro slingshot te Lexarovu 4gb CF ultra karticu izađe me 727$ (3424 kune).

Nikon D80 SLR Digital Camera Kit with 18-55mm & 55-200mm VR Lenses dođe 1029$ (4846kn), jebiga to mi je stvarno previše, 1400kn više od ovog Alpha a200 kita plus memorija i ruksak. Slabiji Nikon D60 još uvijek je cijenom 100$ skuplji od Sony Alphe a200, a lošija je mašina, pa to neću ni gledati.

Canon EOS 400D sa 18-55 kit objektivom i 2gb Lexar CF karticom dođe 666$ (3136kn), a s još jednim objektivom cijena previše skače.

Pa cijena svega je dosta povoljna a ovaj sony sa ta 2 objektiva će te sigurno zadovoljit, a opet BHphotovideo je provjereni dobavljač foto opreme dok neki xx sa ebaya... :)

Ipak ja bi u ovom izboru izabrao Canona ali to je više sentimentalno pošto imam canona. ZA Canona i Nikona znam da rade dobre aparate i objektive, dok za Sony nisam baš pobornik...

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #14 u: Svibanj 11, 2008, 15:24:22 poslijepodne »
Pušiona, digli su cijenu za 100 dolara :'(
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #15 u: Svibanj 23, 2008, 15:36:05 poslijepodne »
Evo da se pohvalim ja jutros kupio Sony Alphu A200K, cijena prava sitnica - 3127,00 kuna :g015:

Sad je party time  :caga:
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #16 u: Svibanj 23, 2008, 16:47:14 poslijepodne »
Ajde super, znaci uskoro mozemo ocekivati i neke uratke sa tvoje strane. Nadam se da cu uskoro i ja obaviti shoping.  :D

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #17 u: Svibanj 23, 2008, 18:57:45 poslijepodne »
Čestitam! Velkam tu deeseler vrld :D To je nekaj čist drugačije. Od sad pa nadalje uživaš u fotkanju.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #18 u: Svibanj 23, 2008, 22:26:06 poslijepodne »
Čestitam, sad lipo kupi jedan dobar macro objektiv, aparat u ruke i da vidimo slike:)

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #19 u: Svibanj 24, 2008, 00:24:20 prijepodne »
Čestitam, sad lipo kupi jedan dobar macro objektiv, aparat u ruke i da vidimo slike:)

Ajme kad bi bilo para još i za macro, uf -?
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Shopping prilika - savjet
« Odgovori #20 u: Svibanj 24, 2008, 08:07:17 prijepodne »
Čestitam, sad lipo kupi jedan dobar macro objektiv, aparat u ruke i da vidimo slike:)

Ajme kad bi bilo para još i za macro, uf -?

Znam kako je to :) Ja već 5 godina skupljam opremu i tek sada imam koliko toliko sve što mi treba a na početku sam ima 1 objektiv i 1 tijelo :) Sad imam 2 profi tjela + 7 objektiva :)