Travanj 26, 2024, 19:55:18 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Osnove pristojnosti.......  (Posjeta: 3604 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Osnove pristojnosti.......
« u: Travanj 14, 2015, 17:49:55 poslijepodne »
bo, mozda sam ja preosjetljiv ili...neznam....ali, kako imam otvoreno nekoliko oglasa...tu i tamo mi uleti netko sa upitom za iste, cak su i ti upiti nemusto sastavljeni...tipa, posto skimmer? meni je to bezveze, nema ni dobar dan niti..ono, nista. Ok, to su upiti...a, ja se onda trudim sto je prije moguce odgovoriti zahvaljujuci na interesiranju, posaljem cijenu i zazelim ugodan ostatak dana(jeli to tako tesko??) i to zaista zelim iskreno.....i, u pravilu nema nikakvog odgovora...meni je to..bas onako, bezveze.....mislim, bilo bi mi draze da dobijem odgovor tipa puno je to majmune nego da se niti odgovor ne dobije. Eto...ja to ne razumijem...ali, ocito to postaje standard...ja takve stvari ne uspijem razumijeti...meni je jos uvijek pravilo pozeljeti dobar i nasmijan dan...kada mi netko odgovori, volim zahvaliti na odgovoru...jer, taj se ipak potrudio. No dobro, mozda samo seruckam i kenjam...ali, ljudi postaju sve otudjeniji i otudjeniji....mozda me zato sve vise i vise smeta ta forumska komunikacija...mozda sam star i glupav....ali, eto....oni okji se pronadju uvrijedjenima..ja im se iskreno ispricavam...ovo je samo moj nekakav osvrt. Meni je ovaj forum godinama i godinama bio mjesto gdje sam stekao jako puno prijatelja, dobro se zabavljao, pomagali smo jedni drugima...i, sto je najvaznije...puno smo naucili u ugodnom drustvu. Sve to skupa netragom je nestalo......i da, opet cu ponoviti...mozda sam samo to ja....i, ako se netko nasao uvrijedjen...ja se iskreno ispricavam.....
Ni sam neznam sto mi bi da ovo napisem...mozda poslijepodnevna dosada...a, mozda nisam popio tabletu(ne sjecam se majke mi :) )
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #1 u: Travanj 14, 2015, 18:14:38 poslijepodne »
dobar i nasmijan ti dan zelim u ime svih...i popi tablete,vidi se po texstu da si zaboravio  :D :D :D
Totalna Steta

Offline cactus

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Neo
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #2 u: Travanj 14, 2015, 19:18:34 poslijepodne »
ima jedna stara, a ide ovako..... a svakakvoga li svita.... :D

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #3 u: Travanj 14, 2015, 21:05:15 poslijepodne »
zato se vecina ovakvih pitanja odmah u startu rijesi pisanjem cijene na oglasu.. koja je mnogima trn u oku. Zasto..? ne znam
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #4 u: Travanj 14, 2015, 21:20:12 poslijepodne »
To što si napisao ima veze sa mlađim generacijama... Kako radim u školi imam priliku vidjeti kako je to svake godine sve gore i gore... Roditelji moraju sve više i više raditi da ne bi izgubili posao ( one parole koje privatnici jako vole... "Ako nisi sposoban, ima tko može i zna, puna ih je burza... ), djecom se bave ili bake i djedovi ili sve češće nitko, odnosno internet) i to sve vodi k tome da ćemo kroz 30ak godina biti nacija sa IQ-om od 60.... Tako da ovo što si primjetio nije neuobičajno...

Ove mlađe generaciju ne znaju ni koliko stane gemišta u metar, a kamoli nešto ozbiljnije  :D

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #5 u: Travanj 14, 2015, 21:29:07 poslijepodne »
zato se vecina ovakvih pitanja odmah u startu rijesi pisanjem cijene na oglasu.. koja je mnogima trn u oku. Zasto..? ne znam


Iz pravila oglasnika...


"Upute za korištenje Oglasnika

Postavljanje oglasa

  •  postavite oglas u odgovarajuću rubriku Oglasnika sa svim bitnim podacima i navedite cijenu koju tražite.
  •  dozvoljeno je postavljanje 2 oglasa unutar 5 dana u jednu rubriku. U slučaju da prodajete više toga, ukrupnite oglas u jedan veliki.
  •  OBAVEZNO je korištenje forme koja se nalazi na slijedećem linku https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=form ili obrasca iz attachmenta, te popuinjavanje obaveznih polja:
    •  što se prodaje/poklanja/traži/mijenja/kupuje (obavezno)
    •  količina (obavezno)
    •  cijena (obavezno)
    •  lokacija prodavača/kupca (obavezno)
    •  uvjeti dostave/preuzimanja (obavezno)
    •  kontakt podaci (opciono)
    •  opis (opciono)
    •  slika (opciono)"


Zašto neki ne stavljaju cijenu znaju samo oni...
« Zadnja izmjena: Travanj 14, 2015, 21:32:17 poslijepodne od Renta »

Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #6 u: Travanj 14, 2015, 22:14:22 poslijepodne »
Trebali bi se brisat oglasi koji nisu potpuni, pa bi se samim time i smanjio broj nepotrebnih pitanja!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #7 u: Travanj 14, 2015, 22:16:10 poslijepodne »
Realno je da kao prodavac stavis sto vise korisni informacija o tome sto prodajes i ako mozes jos i sliku proizvoda
Samim tim kupac ima sve na dlanu i lakse je odluciti hoce li nesto kupiti,a neke detalje onda moze pitati preko pp

Realno se jako malo ljudi kasnije javi ako im je nesto preskupo,to je kompleks kako da odbijem sad kad mi je to skupo
Kad te dobar prodavac napadne da nesto kupis tebe na kraju bude sram odbiti koliko je on uporan i bezobrazan pa na kraju kupis da ga se rijesis
Zato kod nas ljudi se vise ne jave,jer ak se jave ti spustis cijenu a njemu je bilo samo dosadno pa te pito onako bzvz,i kako sad da se onda izvuce
Znaci koji ne pozdravljaju zapravo nisu zainteresirani,da su pravi kupci onda se cjenkaju spustaju cijenu i trude se to kupiti,i to je onda kupac

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #8 u: Travanj 15, 2015, 06:50:17 prijepodne »
lijepo zboris Tii, ali tu je i bit svega.. imati navedenu cijenu.. ako recimo zelim kupiti XY robu.. i spreman sam izdvojiti X kuna z anju.. necu ni gledat  onu koja mi debvelo preskace budzet.. AKo vidim da je neka roba x+1.. onda cu se cjenkati... ili ako je debelo ispod x, kupiti bez razmisljanja....

Na masi oglasnika je to problem...

Kad sam kupovao kucu/stan.. izludio.. 100 oglasa.. cijena na upit... jbt cemu?? sad ja moram zvati 100 brojeva svaki tjedan... da bi mi rekli bijesne cijene debelo preko mojeg budzeta... (jeeee gospon.. al dobijete i i traktorski plug i tri kokosi... da smo u zagrebu.. ovo bi vrijedilo milijon..., a kuca u pripizdovcu donjem) i tako.....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #9 u: Travanj 15, 2015, 08:26:15 prijepodne »
OK ljudi..može pitanje... zašto ste skrenuli na oglase ?

Post je bio o tome da su ljudi postali MUTAVI u međusobnoj komunikaciji... nije BITNO da li je u oglasu navedena cijena, nije bitno da li je dobro formuliran, bitno je da KADA SE NEKOME OBRAĆAŠ, a koga baš izrazito dobro ne poznaješ da ste si na pasmater, kažeš

DOBAR DAN ili POZDRAV ili BOGDAJ ili OJ PANJINO

ZANIMA ME TO I TO; KOLIKO; ZAŠTO; ZAŠTO NE PIŠEŠ CIJENE U POSTU ?

HVALA, BOK, DOMINĐENJA, KO TE JEBE

POTPIS



Jel to teško? Neprimjereno? Neočekivano za očekivati?

Dostupnost kvadrilijuna informacija, brzih i nebitnih, jer duge i bitne NAS NE ZANIMAJU, su od nas stvorile nekulturne DEBILE, pomirite se s tim ako želite, nemojte se miriti ako vas smeta, ali nemojte zanemarivati tu poveznicu...

Pusa od Dede, idem menjat vodu ribama... one su mi super, vesele mi se svaki put kad uđem u sobu, to je njima ko da mi vele- dobar dan...

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #10 u: Travanj 15, 2015, 09:42:42 prijepodne »
OK ljudi..može pitanje... zašto ste skrenuli na oglase ?

Post je bio o tome da su ljudi postali MUTAVI u međusobnoj komunikaciji... nije BITNO da li je u oglasu navedena cijena, nije bitno da li je dobro formuliran, bitno je da KADA SE NEKOME OBRAĆAŠ, a koga baš izrazito dobro ne poznaješ da ste si na pasmater, kažeš

DOBAR DAN ili POZDRAV ili BOGDAJ ili OJ PANJINO

ZANIMA ME TO I TO; KOLIKO; ZAŠTO; ZAŠTO NE PIŠEŠ CIJENE U POSTU ?

HVALA, BOK, DOMINĐENJA, KO TE JEBE

POTPIS



Jel to teško? Neprimjereno? Neočekivano za očekivati?

Dostupnost kvadrilijuna informacija, brzih i nebitnih, jer duge i bitne NAS NE ZANIMAJU, su od nas stvorile nekulturne DEBILE, pomirite se s tim ako želite, nemojte se miriti ako vas smeta, ali nemojte zanemarivati tu poveznicu...

Pusa od Dede, idem menjat vodu ribama... one su mi super, vesele mi se svaki put kad uđem u sobu, to je njima ko da mi vele- dobar dan...
moj grijeh...mozda zaista nisam napisao cijenu...sto se mene tice, moderatori mogu i obrisati oglas.....moj grije...ali, poanta zaista nije bila na oglasima.....hvala Vedran :zagrljaj:
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #11 u: Travanj 15, 2015, 09:49:14 prijepodne »
Skrenuli smo na oglase jer je Delbijev post bio povezan sa javljanjem na njegove oglase...
Takodjer se slazem da treba imat malo kulture, i da je pozdravit nekoga najmanje sto se moze uciniti.
Nego Vedrane nije mi jasna jedna stvar kak to mislis da nije bitno da oglas bude po pravilima? Cemu onda pravila? Zasto se neki muce napravit oglas po pravilima, kad ti kazes da to nije bitno?
Naravno da je bitno, i naravno da se treba voditi neka briga oko toga, da to lici na nesto, jer zasto onda postoje pravila?!

Lp

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #12 u: Travanj 15, 2015, 11:28:32 prijepodne »
Vedran nije moderator pa laprda onako generalno.. ;)
Je, stoji, kulturu i kućni odgoj ako si stekao jesi, ako nisi nisi..teško će netko nekoga ovdje preodgajati..tako da delbi....moraš prihvatiti to ma koliko nekad teško padalo.

A da izbjegneš ubuduće takve nepristojne upite preporučujem da stavljaš cijenu u oglase - po logici stvari upita će biti manje (pa i ovih nekulturnih) a tebi duša na mjestu. ;)
« Zadnja izmjena: Travanj 15, 2015, 11:48:46 prijepodne od Renta »

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #13 u: Travanj 17, 2015, 14:06:31 poslijepodne »
htjeli smo na zapad, dobili smo zapad!
Ponašanje mladih je nikad gore, klinci od 5,6,7 na ulici od susjeda ne pozdrave pa šta više očekivat!!!!Muka mi je otići na informacije u gimnaziju jer kad vidim onu hrpu zombija ispred vrata škole poludim! pljuju po podu ko šmrkovi,puše,psuju,naguravaju se, cure - majke mi neki puta su gore od muških - fuj, jadno !
Zadnji puta su ko stoka nahrlili na vrata i dvije žene ispred mene su doslovno odguralil iz škole da bi oni izašli na vrata !
Tada sam popizdio i sve ih popstrojio u liniju i te dvije žene su ispratili u školu pogledom kao u stroju! Mamu im li ...
Poslije mi ranatelj kaže kako ste to uspjeli, velim mu mamu ti khm nemoj da i ti stojiš mirno, da imaš volje uveo bi reda u školu, a ne kao da smo došli u špilju!!!
Od tada je ravnatelj jako susretljiv! (jadnik)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #14 u: Travanj 17, 2015, 19:25:29 poslijepodne »
Batina potice strah,a on postovanje
Danas roditelj dijete ne smije ni krivo pogledati,odma plavi telefon ova udruga ona udrugu
A prije u skoli su se i batine dobile pa nisu kuci ni smijeli reci da su dobili jer bi dobili jos jednom
U jednom filmu mali se dere na oca nakon sto ga ovaj kaznio " ti nisi moj prijatelj" a otac mu odgovori " o sine,ja nisam ovdje da ti budem prijatelj,nego da te odgojim i napravim covijeka od tebe"
Svakoga koga roditelji tako odgoje na kraju budu pravi prijatelji

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #15 u: Travanj 19, 2015, 11:34:37 prijepodne »
Skrenuli smo na oglase jer je Delbijev post bio povezan sa javljanjem na njegove oglase...
Takodjer se slazem da treba imat malo kulture, i da je pozdravit nekoga najmanje sto se moze uciniti.
Nego Vedrane nije mi jasna jedna stvar kak to mislis da nije bitno da oglas bude po pravilima? Cemu onda pravila? Zasto se neki muce napravit oglas po pravilima, kad ti kazes da to nije bitno?
Naravno da je bitno, i naravno da se treba voditi neka briga oko toga, da to lici na nesto, jer zasto onda postoje pravila?!

Lp

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Omašio ceo fudbal..

Nisam rekao da nije bitno staviti oglas po pravilima, nego da nije bitno da li je oglas napisan ili nije napisan po pravilima kad se obraćaš prodavaču... Da li činjenica da netko nije napisao cijenu u oglasu "oslobađa" od pristojnosti ili kulture dijaloga? Da li negdje možda u pravilima Oglasnika piše- "Ukoliko prodavatelj nije naveo cijenu niste ga dužni pozdraviti, a ukoliko nije priložena slika, ne trebate mu ni reći doviđenja ni hvala kada vam napiše detaljnije o čem se radi" ...

Znači, boli me dupe za oglase, uopće se ne obazirem na njih niti o njima govorim, nego o kulturi komunikacije ..bonton..kućni odgoj, whatever..  moje šestogodišnje dijete pozdravlja i odzdravlja sve, svugdje, jer smo je tako naučili i učimo, kao i da normalno komunicira s ljudima, što se fino vrati kada ti recimo vrtićka psihologica na pregledu za školu veli- imate zaista pristojno dijete, ja sam mislila da će me pozvati na kavicu kak se je fino ispozdravljala i razgovarala sa mnom, a većina djece ne zna ni dobar dan reći... A ovo znam i po tome što hrpa djece u selu ne zna pozdraviti na cesti , što je u moje doba, prije 30 i nekaj sitno godina bilo jebeno nezamislivo... Nisi pozdravljao- za par dana bi selske bake iskomunicirale prema tvojoj baki, ona starcima, pa da vidiš 7mu neprijateljsku ofenzivu..
A ta djeca će uskoro biti ljudi koji neće na, recimo , forumu znati napisati -dobar dan ... ni doviđenja...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #16 u: Travanj 19, 2015, 12:13:13 poslijepodne »
Eh...kad bi ta nepristojnost i nedostatak kućnog odgoja završavala tu na forumskim oglasima..nitko sretniji od nas. Al ne, završava se po milijunskim krađama, privatizacijama, na mitu i korupciji, na kraju i u Remetincu... a počelo je možda s nevinim nepozdravljanjem na cesti. :D

No, to je globalni problem i ne samo kod nas a danas je to borba s vjetrenjačama...jer sve je gore a obitelj sve manje odgojno utječe na djecu..
« Zadnja izmjena: Travanj 19, 2015, 12:18:04 poslijepodne od Renta »

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #17 u: Travanj 20, 2015, 14:58:32 poslijepodne »
Ja naprosto ne znam o čemu pričate ..... :D :D :D :D :D :D

poanta svega je ,da ga znaju samo oni sa normalnim IQ....no ti su u debeloj manjini i  :zagrljaj: uživajmo 8)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #18 u: Svibanj 15, 2015, 19:21:57 poslijepodne »
ok....nisam napisao cijenu...moj grijeh i zbog toga se ispricavam.....Nisam je napisao jer sam se mislio cijenom prilagoditi svakom upitu...izaci svakome u susret koliko god mogu...ali, zasluzujem li 2 privatne poruke za redom od istog user-a na ovakav nacin?

Poruka glasi:

Koliko trazis za skimmer
--------------------------------------
na tu sam poruku odgovorio : ne trazim

pa mi je za pola sata stigla nova poruka:

Poruka glasi:

Koliko kosta

funny shit......opet, mozda sam ja preosjetljiv...ali....zar smo na taj nivo spali?? ja u to ne zelim vjerovati...
Btw....dragi user-u(ne volim prozivati)...ako slucajno ovo procitas....skimmer je prodan jednom dragom covjeku.... ;)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #19 u: Svibanj 15, 2015, 20:02:31 poslijepodne »
Delbi, u pravu si. :122:

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Osnove pristojnosti.......
« Odgovori #20 u: Svibanj 15, 2015, 20:36:04 poslijepodne »
Delbi, u pravu si. :122:
Hvala Renta....puno hvala ;) ali, nije bila intencija plakati kao curica...nekao, mi  hobby-sti tu smo 'osudjeni' jedni na druge, bilo bi lijepo kada bi stvari tekle opusteno i veselo.....rekao bi pateticno...kao nekada. Ok, proslo svrseno vrijeme....istina, volio bi da se vrati......
Btw..... delbi...delbi sa malim d ;)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die