Travanj 24, 2024, 18:10:32 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Moje "Malo more"  (Posjeta: 1658 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Moje "Malo more"
« u: Ožujak 15, 2012, 20:13:25 poslijepodne »
Pozdrav svima. Vec sam dugo vreme clan ovog foruma,ali sad dosad sve citao i pomalo ucio. Ovo je moj prvi morski akvarij i radi se o sledecem.

Akvarijum je 85 * 50 * 35 DVS , napunjen 03.03.2012 god.
Oprema : Skimer Reef octopus NW 90, povratna pumpa sa sumpa ( 60*28*30) 2000 l/h, dve cirkulacione pumpe , jedna 5200 l/h, druga 3000 l/h, greac 200 W , rasveta MH 150 W 8000 K (sijalicu menjam za 20000 K , cim stigne sa ebay-a)
Koristim sol  Reefer´s Best Coral Reef Salt Premium Quality (kopirao sam sa sajta  :D )
Ima 12,5 kg zivog kamena sa starog akvarija koji je jedan deckic rasformirao, i Aragonit sa korallen-zucht 9 kg.

Juce sam stavio, jednu euphyliju i jednu caulastreu (zelena) i dva puza. Ribice (dva Nemica) sam planirao za 2-3 dana, i onda bi ga ostavio malo na miru, mozda sam malo izbrzao, ali nisam mogao da izdrzim da me vise svako ko dogje kod mene , gleda cudno i pita -  "a sto ti je prazan akvarij?"

Svaki savjet je dobrodosao...



« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2012, 00:21:04 prijepodne od GROF »
volite se, ljudi

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #1 u: Ožujak 16, 2012, 00:07:33 prijepodne »
kad nece nitko da te pohvali ja cu,,  ;)

inace, slike su u redu, lijepo si to sve slozio.. samo mislim da bi bilo dobro stavit jos koji kamen i malo ga poslagati.. i bilo bi ti bolje budi malo strpljiv dok prođe neko vrijeme cikliranja, onda stavljaj unutra sto te volja, jer da nebi pogorsao stvar.. inace i ja sam takav kao ti, nestrpljiv sam, a sad sve ovisi o akvariju, moze se dogoditi nesto lose, a i nemora ako pozuris.. organizme i ribe ubaci barem nakon 3tjedna cikliranja.. inace pohvale i dobro dosao..

i bilo bi dobro da stavis slike u privitak od foruma, bolje je i preglednije..  :up:

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #2 u: Ožujak 16, 2012, 00:39:32 prijepodne »
e super, sad su slike bolje slozene i preglednije,, a to su sigurno admini sredili, sta bi mi bez njih..  :up:

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #3 u: Ožujak 16, 2012, 06:31:26 prijepodne »
Hvala na savjetima, i ja sam planirao nabavit jos malo kamena i podici greben u visinu, ali samo malo da ga ne bi doblizio mnogo do povrsine vode.  Pusticu slike i od korala, bas se lepo ponasaju.
volite se, ljudi

Offline iglica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 651
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin, Zagreb, Rijeka
  • Shrimp Master
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #4 u: Ožujak 16, 2012, 21:44:22 poslijepodne »
Nije lose stari :up:

Offline ivica74

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 94
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #5 u: Ožujak 18, 2012, 15:26:10 poslijepodne »
 Dobrodosao druze.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #6 u: Ožujak 18, 2012, 15:45:51 poslijepodne »
nabubaj mekića da ti ne bude prazan, pa onda polako dalje :D

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #7 u: Ožujak 19, 2012, 14:53:17 poslijepodne »
Ubacio sam unutra jednu euphyliu, jednu caulastrea curvata, dva Nemica, jedan algae blenny i dva puza. Diatom se strasno prosirio, jedan Nemo je uginuo, pocela mu se koza ljupiti i umro. Skimer je inace RO NW 90 i nesto me zeza, nikako da podesim skimanje, ili je mokro ili nikakvo  :(  nikako da pocne da pravi onu penicu ko iz kapucina  :)  Bojim se da i drugi Nemo se ne oseka najbolje. Parametre nisam merio, zato sto nemam testove a kod mene u gradu nema nikud da se kupe. Snacicu se nekako  :dead:
volite se, ljudi

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #8 u: Ožujak 19, 2012, 15:54:05 poslijepodne »
treba biti strpljiv, kako kazu strpljen spasen.. i jesi malo ubrzao proces stavljanja riba, ne zamjeram ti, i ja sam takav, ali na greskama se uci..zato moras paziti.. ali nemora znaciti da u vodi je problem,, kak ti se ponasaju koralji? jesu li oni u dobrom ili losem stanju?
a daj mi reci gdje si nabavljao nemiće, jesi ih kupovao u trgovini ili od nekoga na forumu?

Offline zuna

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Ženski   Lokacija: Split
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #9 u: Ožujak 19, 2012, 18:32:36 poslijepodne »
 :klap:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #10 u: Ožujak 19, 2012, 18:41:22 poslijepodne »
Koliki ti je salinitet i s čime je mjereno?

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #11 u: Ožujak 19, 2012, 20:22:13 poslijepodne »
@ Alen_zgb Korali se ponasaju super, caulastrea se otvara maksimalno, imam osecaj da ce puci, a i euphylia je onako bas super otvorena. nemice sam nabavio u trgovini iz uvoza, ali nisu prosli karantin, nego su samo bili u trgovini nekih 7-8 dana. 

E sad rugi Nemic se bas opustio, lovi hranu, ceprka uokolo, pliva nasuprot pumpe, ali se sve vrti tu pred stream pumpom i samo hvata nesto sto leti po vodom , tako da mislim da je on OK za sada. Algae blenny se ponasa najnormalnije i pase algetinu ko lud, puzevi isto tako rade 24/7 i bas sam zadovojlan njime, ali se bojim da dodam jos njiih da ne bih dodatno opterecivao sistem.

@Renta, salinitet merim resun-ovim salinometrom, onaj pravougaoni plasticni, i skoro uvek pokazuje vrednost od oko 1024-1025. Sad ce bas da dogje drug mocika , pa cemo sa njegovim staklenim da izmerimo i to.


Ako se snagjem i za merenja parametra vode pisacu i to.

p.s. A jer ima neko iskustvo sa skimerom reef Octopus NW 90, nikako da proradi, u pogonu je vec 20 dana. Ili mozda nema sta da vadi iz vode toliko, s obzirom na naseljenost akvarijuma. Hranu ubacujem na dva dana u vrlo malim kolicinama, onako bih se moglo reci 10tak malih peleta "ON formula two small pellets"
volite se, ljudi

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Odg: Moje "Malo more"
« Odgovori #12 u: Ožujak 19, 2012, 22:54:52 poslijepodne »
Kh    7,3
PO4 0,0 ( mislim da reactor radi svoj posao i da je mnogo bolje od vrecice )
NO3 5,0
NO2 0,02
Ph    8,0


volite se, ljudi