Travanj 25, 2024, 13:18:31 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Rekonstrukcija jezerca  (Posjeta: 1829 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Astonn

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Rekonstrukcija jezerca
« u: Lipanj 30, 2013, 21:35:41 poslijepodne »
Moje jezerce u nekoliko faza. Sve skupa je u početku bilo drugačije zamišljeno, ali iz razno raznih razloga se planovi nisu ostvarili.
Ovo je prva verzija (slika 1) i s time uopće nisam bio zadovoljan baš iz razloga što nisam mogao napraviti onako kako sam zamislio u početku. U pozadini se vide neke cigle i blokovi, a to je iz razloga što je trebalo biti tri jezerca na tri etaže. Od toga sam na kraju "odustao" pa je uslijedila rekonstrukcija (slika 2). Dio zidova je ostao jer sam mislio možda jednog dana ipak napravim ono što sam zamislio. Uslijedila je sadnja biljaka što je odradila žena i tu nemam pravo glasa (slike 3 i 4). Zadnja slika je uslikana prije možda mjesec dana i otprilike jezerce tako i sada izgleda. Budući da je dolje obična građevinska folija došlo je vrijeme da je mijenjam pa je u planu proširenje i pronaći neko kvalitetnije riješenje. EPDM folija mi je preskupa pa ću vjerovatno ići s folijom za plastenike 0,2mm u dva sloja. U jezercu je trenutno tri odrasla, nekoliko prošlogodišnjih i hrpa malih karasa koji su se izmrijestili ove godine. Planiram nabaviti i nekoliko Koi šarana pa da vidim hoće li se i njima svidjeti moje jezerce kao karasima.

Offline cos994

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 105
  • Dob: 29 Lokacija: Nova Gradiška
Odg: Rekonstrukcija jezerca
« Odgovori #1 u: Srpanj 01, 2013, 22:34:09 poslijepodne »
evo kad ljubomorci ne zele komentirat, ja ću :P daboga i moje jezero bilo ovako čim prije :D meni je savršeno :) imas kj riba u njemu?

Offline engin

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: istra
Odg: Rekonstrukcija jezerca
« Odgovori #2 u: Srpanj 02, 2013, 11:35:02 prijepodne »
Čestitam,sve zajedno je za 5. Jedino neznam kome čestitati,tebi za kopanje i nošenje kamenja ili ženi za uređenje i sadnju biljaka u i oko jezerca.  :D .Šalu na stranu, već sam negdje napisao da volim jezerca, ali da mi ne znače ništa posebno ako nisu ukomponirana u lijepo uredjen okoliš, što je kod tebe slučaj. :up:
jedriti se ne mora,ali je fora

Offline koraljka

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb,Dubrava
Odg: Rekonstrukcija jezerca
« Odgovori #3 u: Srpanj 02, 2013, 15:08:59 poslijepodne »
Milina, fali mi još jedino šalica sa kavom i mozak na pašu, uživajte u ovoj oazi

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Rekonstrukcija jezerca
« Odgovori #4 u: Srpanj 02, 2013, 15:10:44 poslijepodne »
mrakač  :)

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Rekonstrukcija jezerca
« Odgovori #5 u: Srpanj 02, 2013, 15:14:56 poslijepodne »
Ja cu pohvaliti zenu jer je ukomponirala cijelo jezerce da izgleda prekrasno,i sada stvarno privlaci paznju i poglede
Sada je na tebi red,da povecas to jezerce i da zena onda posadi jos vodeni biljaka u njega i tako zatvori cijeli pricu
Prekrasno,pratim i nadam se da ce se i dalje napredovati  :up:

Kolega cos994 malo obrati pozornost na teks a ne samo gledati slike,jer je kolega napisao vec sta ima u jezercu
"U jezercu je trenutno tri odrasla, nekoliko prošlogodišnjih i hrpa malih karasa"

Offline Astonn

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: Rekonstrukcija jezerca
« Odgovori #6 u: Srpanj 02, 2013, 21:58:46 poslijepodne »
Eto, baš mi je drago da vam se sviđa. Najdraže mi je hraniti ribice. Znate ono, dođeš kući s posla, više ne zvone telefoni, nema gužve u prometu, samo kavica, brćkanje ribica i tišina. Milina. Jedino onda ribe i izlaze na površinu. Mislim da imam problem s mačkama. Dvije ribe su mi nestale, a ostale rijetko izlaze van. Mislim da se boje, a jedina opasnost im mogu biti mačke. Volim sve životinje tako i njih, ali to su valjda najpodlija bića koje ljudi drze za kucne ljubimce. Imao sam ih i sam i bilo mi je jako tesko kad mi je jedan macak uginuo od trovanja ali i dalje mislim o njima ono sto mislim. Znam da ribe mogu zastititi podizanjem ruba jezerca ali onda vise nemam onaj dojam neke prirodne uravnotezenosti razine tla i vode a to mi se nikad nije svidjalo. Biti ce jos fotki kad krenem u akciju, a biti ce i problema jer sam u fazi gradnje kuce poravnao jedan sloj dvorista sa sutom i izlomljenom ciglom. Trebati ce postaviti dobru zastitu za foliju. Kako Engin kaze treba sve ukomponirati u okolis, ja sam uspio u svoj, ali fotke koje sam stavio vjesto sam napravio da izbjegnem susjede. Moram jos nekako zatvoriti poglede na njihova dvorista i onda sam uspio. Nadam se da cu s biljkama i garazom koju planiram napraviti i u tome uspjeti. Znate kako to ide, kredit, kuca, pa ovo, ono i stalno neka borba. Ostalo mi je jos nekoliko stvari za odraditi i onda kad budem ponovno radio prepravke onda ce to biti ono sto sam htio. E da, i ja moram pohvaliti zenu jer bez nje ovo ne bi bilo ni priblizno ovako kako sada izgleda. Na svu srecu oboje tu pronalazimo neki svoj mir u ovom ubrzanom zivotu pa se oboje i trudimo da to bude ono sto treba biti
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2013, 22:09:03 poslijepodne od Astonn »

Offline klinci4

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 83
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: vinkovci
Odg: Rekonstrukcija jezerca
« Odgovori #7 u: Srpanj 03, 2013, 11:53:06 prijepodne »
ma suvišno je išta komentirati što se tiće izgleda, sad još samo da malo povečaš jezerce bilo bi perfektno :klap:
Skyp-klinci9    ako tko ima potrebu bržeg komuniciranja

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Rekonstrukcija jezerca
« Odgovori #8 u: Srpanj 03, 2013, 14:12:43 poslijepodne »
To ne mora ove godine, može iduće.Inače prelijepo.Gdje se nalazi?

Offline engin

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: istra
Odg: Rekonstrukcija jezerca
« Odgovori #9 u: Srpanj 04, 2013, 15:30:37 poslijepodne »
E sad prijedlog kad već razmišljaš o rekonstrukciji. Možda da se napravi malo brdašce u kojem bi bio neki filter,pa izvor,potočić... Voda ti je malo smeđa, pa predpostavljam da nemaš filter. A što se susjeda tiče,ja sam u fazi rješavanja. Počeli samo,žena i ja, :D,saditi lovor višnju pred 3-4 godine i čekamo da nam naraste. Napisao počeli jer mi treba dužinski preko sto metara,pa svake godine zasadimo jedan dio.
jedriti se ne mora,ali je fora