Travanj 25, 2024, 20:53:07 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Minimum akvarij za Malavi ciklide  (Posjeta: 518 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Minimum akvarij za Malavi ciklide
« u: Rujan 25, 2012, 12:21:14 poslijepodne »
Pošto je najviše akvarista sa tim ciklidima, pa reko da otvorim još jednu zanimljivu temu ili novi "front".Ipak kad je litraža u pitanju iskre se krešu i svatko je uvjeren, da je ona litraža baš najpovolnija. I da kod pojedinih vrsta ciklida nit sturčnjaci nemaju isto mišljenje...pa neko nekog ciklida stavi u 240 l akvarij, dok drugi u 400 l, a treči u 600l. kako je to zamršeno kod stručnjaka, tako i kod akvarista.
No da ne bude neke zabune.....što je veči akvarij to je bolje...ipak veči se akvarij lakše i održava.
Ipak veličina akvarija pre svega je važna za stanare to jest ciklide.I sad mi moramo znati neke osnovne karakteristike ciklida koje bismo željeli  a to je :
- dužina .....valjda 20 cm.ciklida ne možemo trpati u 180l akvarij
- agresivnost i teritorijalnost
- ponašanje...kakav ima život...opet ili je vrsni plivač ili je neki "umirovljenik"
- način mrijesta...pravi li lek /mesto za mrest/ ili se mresti iznad kojega kamenja

i kad sve to nekako nadjemo...naravno i ishrana jeste od bitnih faktora mi nabavimo ciklide i idu oni u akvarij.
Ako se ugleda neke najčešče ciklide iz jezera Malavi, koji su zastupljeni...nekako jeste ulazni akvarij za njih 240 litara.
Naravno da je to moje mišljenje...a kakvo je vaše?

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Minimum akvarij za Malavi ciklide
« Odgovori #1 u: Rujan 25, 2012, 12:45:07 poslijepodne »
Sigurno vise nego kod ciklida iz Tange..eto.to je moje misljenje lol a i nije neka filozofija kad mi imamo dosta patuljastih vrsta..
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst