Ožujak 28, 2024, 16:17:56 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Azil za kornjače  (Posjeta: 9132 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Švrčo23

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Azil za kornjače
« u: Kolovoz 12, 2007, 10:29:00 prijepodne »
Imam dvije crveno-uhe Kalifornijske kornjače za koje se više nemogu brinuti jer su prevelike i htio bih ih dat u azil ili zoološki vrt u dobre ruke, ali nisam baš upoznat sa tim ustanovama, a potraga na netu mi i nije bila najuspješnija stoga vas molim ako netko ima informacije o tim ustanovama neka se slobodno javi. Pozz.
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Azil za kornjače
« Odgovori #1 u: Kolovoz 12, 2007, 21:09:00 poslijepodne »
Takve ustanove kod nas ne postoje, odnosno jedna postoji ali je prepuna.... nadam se da češ ih uspjeti udomiti.

Važna nepomena: nemoj ih niti slučajno puštati u naša jezera ili rijeke... .tako možeš jako naštetiti našem eko sustavu!!!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Švrčo23

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Azil za kornjače
« Odgovori #2 u: Kolovoz 12, 2007, 21:36:00 poslijepodne »
Ma nisam niti mislio pušatati ih na takva mjesta, draže mi je da ih dam nekome tko bi se lijepo brinuo za njih.
A ta ustanova ipak me zanima koja je to da ih kontaktiram i čujem informacije iz prve ruke?
 

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Azil za kornjače
« Odgovori #3 u: Kolovoz 12, 2007, 21:50:00 poslijepodne »
postoji još jedan azil u Hrvatskoj, u Ruščici pored Slavonskog Broda, koji se isključivo bavi kornjačama mislim. a i ovdje na forumu mislim da Sharky može udomit kornjače u svom jezeru..al je na moru do nekog datuma. pa pričekaj još malo.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Azil za kornjače
« Odgovori #4 u: Kolovoz 12, 2007, 23:56:00 poslijepodne »


pogledaj na ovaj forum:


www.kornjace.hr


dobro društvo, dobri ljudi, pomoći će ti sigurno....moja je archibaldina bila udomljena u par dana i to kao kraljica (hvala, puslica!)

Offline Puslica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
Azil za kornjače
« Odgovori #5 u: Kolovoz 16, 2007, 11:55:00 prijepodne »


Trenutačno se kornjače udomljavaju ovdje http://www.kornjace.hr/index.php?option=com_content&task =view&id=198&Itemid=50 .


Znači, treba riješiti samo prijevoz do Broda, sve ostalo je moja briga.


A također možete i vi sami udomiti kornjaču ili više njih, koje su smještene tamo;crvenouhe, barske i čančare porijeklom iz Makedonije.Edited by: Puslica

Offline sharky01

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
Azil za kornjače
« Odgovori #6 u: Kolovoz 24, 2007, 08:34:00 prijepodne »


ja ti mogu udomit kornjace kod sebe ak hoces,javi na pp
 

Offline roza

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Azil za kornjače
« Odgovori #7 u: Rujan 24, 2007, 12:41:00 poslijepodne »
pozdrav svima!poklanjamdvije crvenouhe kornjace, muzjaka i zenku dobroj dusi koja im moze osigurati potrebanprostor i pruziti bolje uvjete za sretan zivot.
 

Offline sharky01

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 76
Azil za kornjače
« Odgovori #8 u: Rujan 25, 2007, 08:16:00 prijepodne »
po 57 put kazemdaaktreba udomit neku kornjacu da se ljudi jave jer mi nije problem,al neki ocito ovdje ne citaju bas previse
 

Offline roza

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Azil za kornjače
« Odgovori #9 u: Rujan 25, 2007, 10:42:00 prijepodne »
no nemoj se odmah ljutit, ja sam dosla na forum ividjela tvoju poruku al nisam znala dal je to jos uvijek aktualno, a oglas sam stavila tak da ga vide i ostali i da vidim kakda tonajbezbolnije i najjednostavnije izvedem (po pitanju kornjaca, prijevoza i sl.)
 

Offline Jana

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Azil za kornjače
« Odgovori #10 u: Studeni 13, 2007, 10:13:00 prijepodne »


Bok,


evo prijavila sam se na ovaj forum jel bi molila nekog da udomi moju crvrnouhu kornjaču veličine cca 20 cm. Naime dobili smo ju na poklon kad je bila manja od dlana i zadržali je nemajući pojma da će uopće rast, a kamoli ovoliko. Kako živimo u garsonjeri od 35 kvadrata veći akvarij od trenutnog nemožemo si dozvolit a čini se da joj je i taj odavno premalen.


Inače sam iz Rijeke ali za udomit ga u dobre ruke nebi bio problem malo i na put.


Ovom porukom posebno molim Sharky01-ja da mi javi ako ponuda za udomit kornjače kod njega još vrijedi, ali i ostali prijedlozi su dobrodošli. Hvala svima koji se jave...


Jana

Offline frnta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 170
Azil za kornjače
« Odgovori #11 u: Studeni 13, 2007, 11:36:00 prijepodne »
mene bi zanimalo jer se mogu zivotinje iz tog azila udomit,znaci da ja uzmem zivotinju iz tog azila
Zagreb

Offline Kori

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Azil za kornjače
« Odgovori #12 u: Studeni 13, 2007, 11:54:00 prijepodne »
Informacije o udomljavanju kornjaca iz Ruscice mozes pronaci ovdje: LINK

@Jana-prenijeti cu tvoj oglas na kornjace.hr/forum.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Jana

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Azil za kornjače
« Odgovori #13 u: Studeni 13, 2007, 13:46:00 poslijepodne »


Ja bih stvarno voljela udomit moju kornjaču ali jako mi je važno da ide u dobre ruke, znači ili u neko jezerce ili kod nekog ko ima prikladni smještaj i uvjete, odnosno zna što ga čeka kad dobije jednu takvu životinju.


Imala sam ponuda da bi ga neki udomili ali kad vidim kakav su mu smještaj namjenili ( mrvicu veći od njegovog oklopa u kojem bi se mogao samo okretat sam oko sebe ), i kažu ''ma to muje dovoljno'', i kojima kad spomeneš grijanje i lampe padne mrak na oči, rađe odustanem nego da znam da bi ga dala u uvjete koji bi bili lošiji nego kod mene.


Znam da bi vjerovatno trebala bit sretna da ga itko hoće, ali nebi mirno spavala da znam da mu nije dobro, ipak mu mi i u jako malom prostoru pružamo koliko god možemo ali vidim da se pati zbog prostora.


Još jednom molim da ako itko zna gdje bi ga mogla dobro udomit da mi javi...


Jana