Travanj 27, 2024, 22:06:55 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Novi u morskoj  (Posjeta: 43824 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jajo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 160
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: ZG-Utrine
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #175 u: Svibanj 05, 2011, 10:23:50 prijepodne »
cestitke na dosada ulozenom trudu, vidi sa da iza svega stoji entuzijazam velika investicija.

 ... Ali akvarij je deleko od zrelog sistema i prava top forma se od njega uz pravilno odrzavanje tek ocekuje. Ja ga za sada vidim kao na prekrasni zasadjenji vocnjak od kojeg se pravi plodovi (i zreli fragovi :) ) tek ocekuju.

Renta ima pravo kada kaze da je najvece umjece odrzati kvalitetu i stabilnost sistema kroz vrijeme te odoljeti efektima starenja sistema. Moj tank je svoju zrelost i vrhunac dozivio nakon 2,5 do 3 godine ... sto je i uobicajno za stabilne i progresivne sisteme... dakle samo naprijed i bez ljutnje... uz pravilno odrzavanje najbolje tek dolazi   :up:

- nije ovca sve što bleji -

Offline ZorK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 242
  • Lokacija: Beograd
  • Condylactis aurantiaca
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #176 u: Svibanj 05, 2011, 18:36:33 poslijepodne »
Smatram da je tema korisna - informativna, šteta što je bilo i „nešto žešće“ diskusije. Pratili smo prethodnih godina izradu, aktiviranje i popunjavanje ovog akvarija i njegovog zlosrećnog prethodnika. I probleme koji su se pojavljivali i njihove posledice. Uložena su zaista zavidna novčana sredstva – naročito u stanovnike, čini mi se. Entuzijazam vlasnika akvarija je očito vrlo veliki, mnogo je tu bilo truda, rada. Akvarij sada izgleda ispunjeno, bogato... Mislim da je ocenjivanje njegove uspešnosti najbolje ostaviti samom vlasniku. Samo je on imao potpuni uvid u to koliko je dugo šta opstajalo, bilo „zadovoljno“, lepo izgledalo i dobro raslo, a imaće ga i u ono što će se tek događati. Dobro mi je poznato koliko lični pristupi, stavovi i kriterijumi u vezi sa ovime mogu da budu međusobno različiti. Čitava "industrija" koja obuhvata lov, uzgoj i trgovinu živim morskim bićima u stvari i počiva na činjenici da se stanovnici morskih akvarija širom sveta, u načelu, prečesto „zanavljaju“ - nažalost. No, da ostavimo sada pitanja akvarističke etike po strani...

Dodao bih još samo nešto o koralu koji je u temi nedavno posebno pomenut i identifikovan kao pripadnik vrste Paramuricea clavata. Iskreno, na osnovu priloženih  fotografija ja ne bih mogao lako da pogodim da se radi o ovoj vrsti mekog korala - pripadniku reda Gorgonacea, endemu Mediterana. Nije uhvaćen baš u stanju nekog „cvetanja“. Međutim, ukoliko je koral sigurno izronjen „negde ovde“, onda je identifikacija verovatno dobra. Međutim, ne verujem da ista kvalifikacija važi i za njegov izbor za tropski akvarij. Koral živi isključivo na većoj dubini, retko manjoj od oko 25m. Siguran sam da baš ne uživa u toploj vodi. Šta više, pročitao sam negde da naglo propadanje velikih kolonija ovog korala koje je zabeleženo u skorije vreme stručnjaci tumače kao posledicu globalnog otopljenja, tj. neuobičajeno dugotrajnih perioda sa nešto povišenom temperaturom vode oko pojedinih njegovih staništa  u Sredozemlju!

Pozdrav!                  
« Zadnja izmjena: Svibanj 05, 2011, 18:41:38 poslijepodne od ZorK »

Offline lucifer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 726
    • http://www.psychoreefer.hr
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #177 u: Svibanj 06, 2011, 08:54:48 prijepodne »
ovo je tipična svađa ekipe iz 2b i 5c, tri do 4 godine iskustva vise u istoj tematici .....Lulu na dobrom si putu al pliz, pliz nemoj pisat nebuloze....pročitaj koju knjigu ozbiljniju, znas me i znaš da ne mislim loše. inače pohvale uredan start i na dobrom si putu.....

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #178 u: Svibanj 06, 2011, 10:03:19 prijepodne »

Lucifer ajde pliz nemoj mene trpati u isti koš s ekipom iz 2b i 5c jer nigdje nisam potezao raspravu nego sam rekao da je akvarij tek u povojima sa kupljenim koraljima i ne može se nazvati u top formi jer to nema veze s zdravim razumom.  To što se netko osjetio uvrijeđenim objektivnim komentarom je njegov problem. Vidi gore prvi post na ovoj 12 stranici.

Offline div

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb - REMIZA - TREŠNJEVKA-
  • wave 250 l biljni
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #179 u: Svibanj 11, 2011, 09:14:10 prijepodne »
AKVARIJ JE  MRAK . I pustite čovijeka neka uživa u tome što ima ,mislim da bih vas puno željelo isto ali iz nekog vama poznatog razloga nije na vašu žalost tako. -----U pitanju je ljubomora i zavist najviše .
 :up: :up: :up:
Jel TAK ?
Ili možda nije ?

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #180 u: Svibanj 11, 2011, 09:34:34 prijepodne »
AKVARIJ JE  MRAK . I pustite čovijeka neka uživa u tome što ima ,mislim da bih vas puno željelo isto ali iz nekog vama poznatog razloga nije na vašu žalost tako. -----U pitanju je ljubomora i zavist najviše .
 :up: :up: :up:
Jel TAK ?
Ili možda nije ?

Ako si u stanju platiti (na mjesečnoj bazi), možeš imati i ti ovakav akvarij. Nadopune svježih koralja i "veliko pospremanje" pomažu lijepom izgledu ali ne govore ništa o životu i preživljavanju tih koralja. Mogu nekome zaviditi na razbacivanju lovom (nofcima :)), a akvariju se mogu diviti kako izgleda u trenutku snimanja ali bez znanja o radu sustava ne mogu dati ocjenu uspješnosti.
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #181 u: Svibanj 11, 2011, 11:40:54 prijepodne »
AKVARIJ JE  MRAK . I pustite čovijeka neka uživa u tome što ima ,mislim da bih vas puno željelo isto ali iz nekog vama poznatog razloga nije na vašu žalost tako. -----U pitanju je ljubomora i zavist najviše .
 :up: :up: :up:
Jel TAK ?
Ili možda nije ?



Uff...najbolje je kad se i ovi koji su stali na živorotkama uhvate komentirati morski sistem o kojem pojma nemaju niti su vjerojatno vidjeli i jedan zdravi morski akvarij u životu u živo.

Al neka, ovo je slobodni forum glavno da se piše...
« Zadnja izmjena: Svibanj 11, 2011, 11:46:35 prijepodne od Renta »

Offline div

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb - REMIZA - TREŠNJEVKA-
  • wave 250 l biljni
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #182 u: Svibanj 11, 2011, 16:56:11 poslijepodne »
Kaj to znači da ak imamo živorotke da nemamo pojma ili možda novaca za morski akvarij ????
A niti ovo vodu ne drži da nisam vidio morskih ,vidio sam ih dasetak pravih kod nas  u Sloveniji, Austriji a mnoge zajedno sa LU LU.
A rado bih došli LU LU i  ja  vidjet i vaš  akvarij naravno ako nas pozovete g RENTA  ( ako ga imate ),ili ipak možda i nebi .
Jel ja sam stao samo na živorotkama, a LU LU je pak samo početnik u morskoj akvaristic i mi vjerovatno ne bismo prepoznali sve ljepote i čari vašeg akvarija koji čuvate očito u velikoj tajnosti.
NIJE DA SE ŽELIM SVAĐATI ALI AKVARIJ OD LU LU JE STVARNO JEDAN MEĐU BOLJIMA  KOJI SAM ODRŽAVA I FINANCIRA.
A ja se živorotki ne sramim i dalje ću ih imati !!!
Zato još jednom BRAVO LU LU!!!


     ČOVJEK UČI DOK JE ŽIV I ZATO MU NEZAMIJERIMO NA NEZNANJU JEL JOŠ UČI I DALJE JE SAMO ČOVJEK !!
« Zadnja izmjena: Svibanj 11, 2011, 18:27:36 poslijepodne od div »

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #183 u: Svibanj 11, 2011, 18:00:50 poslijepodne »

 ALI AKVARIJ OD LU LU JE STVARNO JEDAN MEĐU BOLJIMA  KOJI SAM ODRŽAVA I FINANCIRA.


e vis ovo i mene pogodilo, mozda ovako na oko je bolji i potroseno brdo love na to ali.... pitanje je odrzivosti ovog sustav na duze staze, znaci da se sustav sam donekle odrzava ako je sve kak treba s akvarijem.

jer ako je imat morski akvarij to da kad ovaj jedan koralj rikne a ja odmah kupim (jer imam love na bacanje) drugi onda niste skuzili samu poantu tog morskog sustava

a zasto LULU ko pizda suti o tom nacinu odrzavanja, opremi ?, di su slike skimera, doziranje svega i u kojim kolicinama, izmjene vode, jer ruku na srce to bi puno pomoglo ljudima koji se vec bave i pocetnicima u akvaristici. jer na taj nacin se uci da i vlastiti reef bude cim bolji


Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #184 u: Svibanj 13, 2011, 11:46:16 prijepodne »
Ugodno sam iznenađen promjenom akvarija od 9.mjeseca 2010 do 2.mjeseca 2011... znači što se sve desilo unutar 6mjeseci u ovom akvariju meni govori da se trudom i ulaganjem može postići lijepi reef akvarij unutar 6mjeseci!


Na kraju krajeva, kada vidite vani kako ekipa radi akvarije za samo šest mjeseci, ovaj akvarij nije nikakva iznimka... dapače, samo pokazuje već prije poznatu tezu (koja se načelno može primjeniti na život) "koliko pare toliko muzike"!!
Evo primjera radi, LULU je za ovog Kineza mali od palube (no hard feelings :zagrljaj:), a ovo je isto akvarij star cca 6mjeseci...
http://www.zgreef.com/index.php?option=com_content&view=article&id=223:predstavljamo-bons-lagoon-reef-hongkong&catid=53:reef-akvariji&Itemid=195

Nije mi jasno zašto se neke individue ljute na uspjeh Ivice?
Ukoliko netko ima financijsku mogućnost platiti organizme i skuplju opremu, po meni netreba mu zavidjeti, nego čestitati što je svoj novac pretočio u naš predivni hobby, umjesto u npr neku ljutu pilu s kojom će mi protutnjat pored prozora i probudit klinca u 22h navečer X-(

Moje mišljenje je da koralina nije nikakav primjer stabilnosti u akvariju, to je neka old school spika po meni koja ne drži vodu, kao i masu drugih stvari što se da pročitati na internetu. Također slike napredka akvarija su lijepe, nekoć sam ih zbilja cijenio i volio gledati... danas me živciraju... ne zanima me kako je jedna grana narasla duplo, pa onda troduplo, pa ....  mene zanima kako to izgleda kad se upicani i kad se razraste! :up:

Molim nemojte se uvrijediti što ne dijelim isto mišljenje s nažalost većinom ovdje u ovoj temi, samo želim dati drugačiji pogled na situaciju. ;)


Offline Hrca

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 126
  • Lokacija: Osijek
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #185 u: Svibanj 28, 2011, 22:36:46 poslijepodne »
Moze koja slika od sumpa i kak sve stoji dolje u ormariću? kolku bocu imas od CO2?

Pitam jer po slikama imamo identičan akvarij, čak mislim i po litraži...
iako si napisao da je tvoj 300l, ja bi rekao da je tocno 396 ako je ko moj :) dimenzije: 120x60x60  (stim da je na rubovima 50 jer je zaobljeno staklo)
Neznam kako ti stane sump od 200 l u taj ormarić?
Eto ako može koja slika...

I još jedno pitanje, primjetio sam da je na prvoj slici ovaj akvarij bio bijel, pa crven, pa crn, jel to neka luda rasvjeta u pitanju ili još luđi fotić ili si ti to farbao ormarić 3 puta?

https://www.akvarij.net/forum/index.php?action=dlattach;topic=14369.0;attach=119854;image
http://i255.photobucket.com/albums/hh142/njofra76/Ljeto2010834.jpg
http://i255.photobucket.com/albums/hh142/njofra76/Ljeto2010840.jpg
« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2011, 22:49:28 poslijepodne od Hrca »

Offline iglica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 651
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin, Zagreb, Rijeka
  • Shrimp Master
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #186 u: Lipanj 02, 2011, 09:49:31 prijepodne »
prva liga stari, svaka čast prelijep akvarij :up:

Offline Sipolovac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #187 u: Lipanj 08, 2011, 16:13:54 poslijepodne »
Samo napred LULU.
Zagreb

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #188 u: Lipanj 09, 2011, 18:35:14 poslijepodne »
Pozitivno je to što je čovjek entuzijast sa debelim novčanikom pa se to može i pokazati a negativno to što nije strpljiv pa je svojom brzopletošču poubijao dosta riba. Nije da nema riba u moru ali bespotrebno ubijanje radi vlastitog gušta (jer se ima) nije neka fora.
To je više manje problem sa svakim početnikom ( i ja uključen). Zato treba raditi na tome da se ljude upozna sa dobrim startom u ovom hobiju. Ono što najviše fali na forumu je doza pristijnosti i lijepog ponašanja. Dobra riječ otvara svaka vrata ali kad nekog napadneš sa očajnim kritikama normalno da čovjeku postane odbojna bilo kakva dobra riječ u toni kritike. nažalost.

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #189 u: Lipanj 10, 2011, 07:29:49 prijepodne »
a Lulu je dokazao da je pametan dečec.... neće čovjek više izgleda odgovarati na nekakve provokacije i komentare.....pa vi pišite što vam je volja ;) a inače akvarij je što se tiče estetike(u ostalo se ne razumijem) zakon...jedan od najljepših :up:
« Zadnja izmjena: Lipanj 10, 2011, 09:56:23 prijepodne od rokimon »
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #190 u: Kolovoz 31, 2011, 13:17:36 poslijepodne »
Vidim da se prodaje ovo sve valjda.... što se dogodilo?
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #191 u: Studeni 02, 2011, 10:25:56 prijepodne »
vidim tema stala nakon malih prepirki i kako se vidi lulu odustao od novih postova i pokoje slike, pa ono zanima me ima li stogod novoga u akvariju, proslo je ipak par mjeseci.. dobro bi dosla koja slika i koji komentar!
inace akvarij je na slilkama savrsen i lijepo sve funkcionira! sretno!

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #192 u: Studeni 02, 2011, 11:44:26 prijepodne »
vidim tema stala nakon malih prepirki i kako se vidi lulu odustao od novih postova i pokoje slike, pa ono zanima me ima li stogod novoga u akvariju, proslo je ipak par mjeseci.. dobro bi dosla koja slika i koji komentar!
inace akvarij je na slilkama savrsen i lijepo sve funkcionira! sretno!

Akvarij rasformiran...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #193 u: Studeni 02, 2011, 12:22:50 poslijepodne »
šteta!  -?

Offline IvanZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 555
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Novi u morskoj
« Odgovori #194 u: Studeni 02, 2011, 18:08:15 poslijepodne »
zašto??
Ne ostavljajte nista nedovrs