Ožujak 28, 2024, 12:35:51 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Vivarij 2.0  (Posjeta: 17121 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Vivarij 2.0
« u: Prosinac 05, 2015, 09:38:58 prijepodne »
evo da se pohvalim, uspio sam završiti svoj prvi, vidjeti ćemo jel i posljednji vivarij ... za sam početak velika zahvala boljoj polovici jer definitivno bez njene pomoći ovo ne bi bilo izvedivo ... u naslovu je 2.0 iz jednostavnog razloga, nakon što je 1.0 bio gotov, a izgledao je identično kao ovaj, mačke koje posjedujem su igrajući se po stanu nekako uspjele uskočiti na vivarij koji je bio položen na leđima i propale su kroz staklo, koje su slomile naravno, na svu sreću njima ništa nije bilo ... cura i ja smo mislili da je samo prednje staklo u pitanju, sve dok se vivarij nije uspravio i dok se nije počela širiti pur pjena gdje se vidjelo da je i pozadina pukla u obliku zvijezde ... ako se ikome dogodi slično, nemojte očajavati kao što sam ja, kupite komad pleksiglasa, iskrojite ga fleksericom u mjere pozadine i silikonirate prvo pukotinu, a onda rubove, unutrašnjost, zabavite se, ocrtate koješta i zaljepite pleksi na silikon ... isto učinite s pozadinom terarija ako ste ju radili kao ja ... jednostavno skinete cijeli komad pur pjene, silikonirate na fleksi, silikonirate pozadinu vivarija i zaljepite pleksi s diy pozadinom na zadnje staklo i to je to ...



TERARIJ je 60šx50vx35d .... cijeli je od stakla i ima dva ventilacijska otvora, jedan dolje i jedan gore ... slide vrata su naprijed ... jedina zamjerka je premali dio za podlogu, više o tome kasnije
POKLOPAC/SVJETLO ... diy projekt od viška dijelova iz akvarija ... neki komadi plastike koje je šogor donio iz firme, iskrojio sam fleksericom, napravio dvije komore u poklopcu, jedna za svjetlo, druga zatvara gornji odušak za omogućenu prirodnu ventilaciju, po potrebi ću ugraditi mali kompjuterski ventilator u tu komoru ali mislim da neće biti potrebe ... prigušnica i t8 grla od juwel rekord 800 akvarija koja sam zamijenio s t5 u akvariju su mi sada poslužila za rasvjetu u vivariju, trenutno je 1xgrolux 18W i 1x daylite 18W
VLAGA ... monsoon rs 400 (istreso sam kesu) ... stroj je mrak no dizne su loše, imao sam prilike vidjeti i radim na mjestu gdje koristimo  industrijske visokotlačne coolinge i u usporedbi s njima monsoon je smiješan no sve u svemu je stvarno mrak stroj za teraristiku, ima cikluse, porihtava se kako vi hoćete itd., super je za ovaj vid posla ... u ciklusu od špricanja po 16sec svakih 2 sata, preko noći je osigurao stalnih 86% vlage
TEMPERATURA ... dio koji me najviše brine, trixie kabelski grijač od 3 metra, jedva sam uspio isavijati na podlozi jel ga ima dosta, a da se ne dotiču kablovi nigdje i da ima bar 1cm lufta između 2 dijela kabla, ako budete kupovali obavezno nabavite još onih priljepaka jer tih par komada koji dođu u kutiji nisu dovoljni za ovakav projekat, ja sam uzimao od starog filtera, onih sjenila za auto, ma odasvukud samo da uspijem napraviti i još jedna stvar obavezno si uzmite loctite da ga fiksirate jer priljepci su sranje, ja sam lijepio i priljepke i kabl na par mjesta, samo da se ne miče ... preko noći uspio je podignuti temp na nekih 23C što mi se čini premalo za žabicu, iako literature kažu 21-24 optimum, 19 preko noći, nekako bih više volio da sa 25C može postići vrlo brzo, lako se onda izregulira nekim timer prekidačem
POZADINA ... također diy projekt ... višak panjeva iz akvarija, izrezani, iskrojeni, zaljepljeni na pleksiglas, fiksirani pur pjenom, premazani henkel ceresit cs 23 crnim silikonom i dobro natapkani tresetom ... svi koji se odluče na diy pozadinu imajte strpljenja, radite prvo na pleksiglasu ili nekoj podlozi, ni slučajno odmah u terariju (kao što sam ja, pa vadio van), opremite se dovoljnim brojem lateks rukavica, dovoljnom količinom silikona, a treset pripremite bar 3 dana ranije, da se dobro osuši, da ga ne morate peći u rerni kao ja  :klap: ... uglavnom, pozadina je uspjela, pun je pogodak, napravio sam i dvije lijane od špage pletene u pletenicu i silikona no vrlo brzo je krenula neka zelena plijesan pa sam izvadio van, vjerovatno ću napraviti od kabela ili ću otići u šumu, otkinuti s drveta i ispeći u rerni
PODLOGA ... kao što sam već napomenuo, terarijski dio za podlogu je premal, svega 5cm stoga sam iz podloge izbacio drenažne kuglice, osmislio sam vivarij bez vodopada, zato sam i kupio monsoon, u planu je bio bazen s pumpom i vodopadom, fogger i ventilatori s automatskom regulacijom doziranja vlage, ventilacije i temperature, ovako me izašlo i jeftinije i bolje, manje kablova i budalaština koje mogu poći po krivu, a i nema mjesta za vodopad zbog premale podnice ... podloga je internetski probani recept i ima svega u najboljem mogućem omjeru, kokosovog treseta, zemlje za cvijeće, mahovine, zemlje za orhideje ... u 1.0 postavu bilje je kroz 2 dana eksplodiralo, pretprostavljam da će mu i sada odgovarati postav
MJERENJE ... trixie digitalni pokazivač temperature i vlage i imam još jedan mehanički, nemaju odstupanja jedan od drugoga, jedan mi je na jednoj strani vivarija, drugi na drugoj, kada se ustali postav, isciklira i naravno ne bude bilo velikih oscilacija desno i lijevo, mičem veći
BILJKE ... dobro sam proučio kojoj biljki šta i kako paše, mislio sam staviti bromeliju i vrisneju no velike su, a nisam našao minijaturne vrste, za orhideju nisam imao dobro mjesto gdje bih joj mogao pružiti najbolju sredinu stoga sam se odlučio za neoregeliju, tillandsiu, fittoniu i neku sličnu njoj ali bijelu (ne znam iskreno koja je, a ljudi ju često imaju u vivarijima), anthurium i još jednu bilju sličnu njemu ali ima bijelo cvijeće i scindapsus aureus odn. puzavi filadendron



novčani izdatak do sada je oko 1600kn (s pivom i rakijom koju sam poloko unazad dva tjedna) ... sljedeći tjedan krećem s pripremom hrane za žagera, a onda ću se probati odlučiti za morph jer sam još uvijek jako neodlučan ... terarij je kupljen u pet centru u osijeku, grijač i treset isto, sve ostalo u petlandu u osijeku i definitivno više nogom neću kročiti u pet centar, petland je postao moja omiljena trgovina za kućne ljubimce, a imam ih bome punu kuću, ljudi su uslužni, sve što sam naručio došlo je u roku od 2 dana, dobio sam i popuste, svaki puta malo počavrljam s vlasnikom, definitivno svaka pohvala za trgovinu, uslužnost, cijene, sve 5 ... za razliku od pet centra

ovako to u konačnici izgleda kod mene (na slici je 1.0 verzija no nevažno, važan je doživljaj kad sjedneš u fotelju okružen djelićem prirode) ...



svaki komentar je dobrodošao, no budite nježni još uvijek sam nevina  :D
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #1 u: Prosinac 05, 2015, 15:04:02 poslijepodne »
Wow, jako lijepo. Kad narastem i ja cu napraviti tako nesto. :)

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #2 u: Prosinac 21, 2015, 06:00:43 prijepodne »
Kakvo je stanje?

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #3 u: Prosinac 21, 2015, 11:28:29 prijepodne »
Kakvo je stanje?

da kucnem o drvo odlično ... biljke još malo boluju no već sve bacaju nove izdanke, malo mi je čudno jer u 1.0 verziji plijesan je pukla kroz 2-3 dana, sada je uopće nema, vjerovatno se isciklirao već ... dnevna temp na paljenju svjetla urednih 20C, oko 13:00 bude 23C, oko 16:00 24C i drži skroz do pola noći gdje postupno opada na cca 20C ujutro ... vlaga konstantna 87-91% ... imam jedan dio vivarija koji je potpuno suh, ostatak je dobro vlažan ali nije onako "soggy", to bi mogao biti problem jer realno nemam niti jedan horizontalni dio koji je konstantno mokar ... režim monsoona je svaka 4 sata po 16 sec špricanje, mislim možda pojačati na 20 sec da vidim koliko će mi jače vlažiti supstrat ... žabice su u planu iza nove godine, naručio sam i lišće catappe pa bi napravio bedding od catappe koji bi konstantno bio mokar u sjenovitom dijelu ... uglavnom sva tehnika radi, a vidjet ćemo što sutra nosi :D ... vivarij mi je topliji od stana za cca 2-3C pa mi kondenzira unutra po staklu no ne smeta mi (za sada) ... odlučio sam se za dendrrobates leucomelas curu i dečka :)
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #4 u: Prosinac 21, 2015, 12:22:52 poslijepodne »
Moze koja fotka tehnike? Spricalice, ovlazivaci i slicno?

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #5 u: Prosinac 22, 2015, 11:46:21 prijepodne »
Moze koja fotka tehnike? Spricalice, ovlazivaci i slicno?

što te točno zanima ? realno od tehnike imam diy svjetlo, monsoon i grijač i to je to
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #6 u: Prosinac 22, 2015, 12:04:26 poslijepodne »
Onda monsoon? To ima svoj timer? Kakvu vodu stavljas u monsoon? Ako nije RO ili destilirana kako se boris sa kamencom?

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #7 u: Prosinac 22, 2015, 12:35:19 poslijepodne »
Onda monsoon? To ima svoj timer? Kakvu vodu stavljas u monsoon? Ako nije RO ili destilirana kako se boris sa kamencom?

poslikat ću ti monsoon ... stvarno je stroj ... u kompletu dvije dizne i kontrolna jedinica sa spremnikom, na kontrolnoj jedinici imaš dva potenciometra, jedan za intervale špricanja i jedan za dužinu špricanja ... ima i dodatna 3 dugmeta uklj / isklj / cycle pa kad na potenciometrima našteluješ kako bi da ti šprica, klikneš staviš na cycle i on krene radit u tom režimu ... stvarno ok strojčić ... koliko vidim po onim aquashopovima i tera shopovima košta do 1400kn, u osijeku u petlandu možeš ga naručit za 900kn ... u njega destilirana ili RO (ja sipam RO cca 0.5-1dh) nemam problema s čepljenjem dizni ... imam problem s brtvama na diznama jer sam ih pogubio u sekundi ... ko malo dijete odmah oćeš vidit od čeg je to sastavljeno, kak sam otvorio frknule brtve s dizni u materinu neb ih više bog dragi našo ali ništa što malo teflon trake ne može riješiti :D
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #8 u: Prosinac 22, 2015, 16:07:42 poslijepodne »
upravljački dio sa spremnikom ...



dizna ... ima dva koljena pa ju moš usmjerit gdje i kako oš ... super spika ... priljepci za dizne su odlični



trenutno ...

"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #9 u: Prosinac 22, 2015, 18:15:05 poslijepodne »
Fancy, svidja mi se jako. Ja imam male mikro terarije s mahovinom, ali em bez poklopca, bez automatskog spricanja, cak se i svjetlo trenutno paligasi rucno. Naravno da mahovina nije u bajnom stanju. Moram si upogonit malo automatike. :)

Dodaj jos koju vrstu mahovine na pozadinu. :)

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #10 u: Prosinac 22, 2015, 18:49:36 poslijepodne »
Fancy, svidja mi se jako. Ja imam male mikro terarije s mahovinom, ali em bez poklopca, bez automatskog spricanja, cak se i svjetlo trenutno paligasi rucno. Naravno da mahovina nije u bajnom stanju. Moram si upogonit malo automatike. :)

Dodaj jos koju vrstu mahovine na pozadinu. :)

razmišljo sam o tome no upogonit ću na dva mjesta ispod panjeva puzavce koji bi se po svemu sudeći trebali popet uz panj, a na središnji onaj kao panjić ću našpricat mahovinu ... našo sam u nekom "anarhističnom priručniku" kao urbane grafite gdje pomiješaš jogurta i mahovine u mikseru i našpricaš na beton, drvo il neku takvu podlogu i kroz par dana krene mahovina :D ... čekam kolegu da se vrati sa službenog puta, ima još nekih biljčica, razmišljam o bar jednoj manjoj bromeliji ili nečem sličnom da se to još malo "ubilji" i sjedne na svoje mjesto, tako da onda u siječnju mogu pazariti i žagere
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #11 u: Prosinac 22, 2015, 19:44:52 poslijepodne »
Oprezno s jogurtom. Citam okolo da se u visokoj vlazi stvori plijesan. Ja to ne bih riskirao u tetariju kad je vec upogojjen i lijepo napreduje.

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #12 u: Prosinac 22, 2015, 21:46:32 poslijepodne »
Oprezno s jogurtom. Citam okolo da se u visokoj vlazi stvori plijesan. Ja to ne bih riskirao u tetariju kad je vec upogojjen i lijepo napreduje.

e sad koliko sam ja shvatio bit tog vivarija, stvoriti sredinu koja je "zrela", bogata "dobrim" bakterijama kao i recimo akvarij, gdje se recimo odumrlo lišće i organski materijal može natrag isciklirati u podlogu, otpalo lišće sa stabljike može razgraditi, istruliti itd. ... možda sam u krivu, jedan od razloga zašto još bar mjesec dana ne ide ništa živo unutra jer imam još dosta proučavanja svega i svačega, ali jogurt, kao i bilo koja biljka, je organski materijal koji bi se u takvoj sredini morao moći razgraditi, ok upljesnivit će se možda no mislim da je on samo kao starter, biopodloga za mahovinu ... a vidićemo
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #13 u: Veljača 07, 2016, 07:32:01 prijepodne »
lagani update ... plijesan dođe i prođe, vezana je za odumiranje listova, znači vrisne list, padne, otrune u dan dva i dalje sve po starom ... moram nabaviti neki bolji termo/hygrometar, ovaj trixijev ne preporučujem, loša kvaliteta ... popunio s par još biljčica koje su se lijepo raširile ... jedini problem mi je u onom puzavom filadendronu, ne odgovaramu prevelika blizina lampi pa ga usmjeravam prema dolje, vidjeti ćemo kako će se ponašati zebrina pendula pri vrhu ... cilj mi je još navbaviti neki lijepi komad ili vinove loze ili neke grane i povući iz panja u centru vivarija prema prednjem staklu, oko njega bi onda mogao motati puzavice ... naime tamo i je s tim razlogom montiran komad panja koji bi se po potrebio trebao probušiti bušilicom za montažu nekog komada drveta ...



"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #14 u: Srpanj 03, 2016, 19:42:14 poslijepodne »
update ...

ugrađena je ventilacija ... dva ventilatora koje palim po potrebi, odnosno pola sata iza svakog prskanja, po 10 minuta ...



nešto od biljaka je pougibalo ... otrulilo od korjena ... srećom na vrijeme sam maknuo neorgeliu iz saksijice i stavio visoko, vjerovatno bi i ona odumrla ... mislim da je greška u činjenici da sam 75% zatvorio saksijice u pur pjeni i višak vode nije mogao nigdje procuriti, bromelia i tillandsia čim su ocvjetale odumrle, još je i tillandsia izbacila mladice no počupao sam to sve van ... trenutno saksije zjape prazne, malo sam nagurao sphagnuma da se ne vidi, čekam neku priliku za uzeti nešto što će moći u takvom polumočvarnom dijelu vivarija obitavati, a možda i sphagnum krene ...



probao sam s par akvarijskih biljaka ... microsorum pteropus windelov i microsorium pteropus sam uzeo iz akvarija (izdanke) i pozabadao u više mjesta, šupljine u mangrovom panju ... windelov gura već cca 4 mjeseca, pteropus već cca 2 ...



uspio sam nabaviti još par biljčica, paprati pa sam i to posadio ... čekam još uvijek da se prime ... selaginella kraussiana još uvijek malo boluje, no adiantum hispidulum već ima nove izdanke i dobro se prima ...



iskreno se još uvijek ne usudim stavljati žabicu jer realno nisam našao neki dobar režim grijanja/hlađenja/vlaženja gdje bih mogao reći "e sad sam zadovoljan" ... dokle god to ne nađem ništa od žagera
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #15 u: Srpanj 03, 2016, 23:24:30 poslijepodne »
Vala meni izgleda fantasticno. I da nema žagera, super je se sve razraslo. :up:

Sent from my Huawei G8


Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #16 u: Srpanj 04, 2016, 05:37:41 prijepodne »
Vala meni izgleda fantasticno. I da nema žagera, super je se sve razraslo. :up:

Sent from my Huawei G8

aj hvala ... da znaš da mi je i to palo na pamet, "šta će mi žaba iovak izgleda dobro"  :D
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #17 u: Srpanj 04, 2016, 06:23:12 prijepodne »
Vala meni izgleda fantasticno. I da nema žagera, super je se sve razraslo. :up:

Sent from my Huawei G8

aj hvala ... da znaš da mi je i to palo na pamet, "šta će mi žaba iovak izgleda dobro"  :D
A vidi, da bi se bavio nekim od ovih hobija, prvo trebas imati malo smisla, pa malo znanja... Nije to samo nabacaj svasta u staklenu kutiju i evo ga.

Bez uvrede prema nekom, al raja krene, a nezna u sta se upustio, pa nastane cirkus! Nisam sad ja neki stricnjak, al svjedoci smo svega i svacega.

Tebi sretno i samo naprijed, uspjeh zagarantovan :)

Sent from my Huawei G8


Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #18 u: Srpanj 30, 2016, 08:43:54 prijepodne »
update ...

malo napravio čistku na dnu ... počupao "fićfiriće" što bi rekla moja cura ... montirao orhideju na panjić u sredini ... igram se sa monsoon-om, smanjio prskanje na 2x dnevno



"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #19 u: Listopad 18, 2016, 18:14:05 poslijepodne »
update ... malo izmjene biljaka ... dodane dvije dodatne dizne na monsoon ... dodana jedna lampa ledica od 18w 6500K ... dodane dvije kulture bijelih izopoda, jedna smeđih i jedna kultura springtaila ... i toro i pončo

« Zadnja izmjena: Listopad 18, 2016, 18:18:30 poslijepodne od Monstrum »
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #20 u: Veljača 22, 2017, 13:06:45 poslijepodne »
update ... jedna žabica vrisnula, bolest, druga je kao bombon ... ostalo sve živo zdravo, buja, režem, krešem itd.







"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #21 u: Ožujak 25, 2017, 12:55:26 poslijepodne »
Pozdrav,

Bome se fino razraslo. Samo bi trebalo nabaviti još žabica  :)
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #22 u: Ožujak 27, 2017, 09:04:08 prijepodne »
Pozdrav,

Bome se fino razraslo. Samo bi trebalo nabaviti još žabica  :)

nisam još ubacio fotke, čekam da se malo aklimatiziraju, naviknu na vrijeme hranjenja, oslobode ... stigao je matični par leucomelasa, poklonio mi ih je kolega :) ... bit će i pokoja fotkica ovih dana, stay tuned ;)
"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #23 u: Travanj 08, 2017, 11:12:20 prijepodne »
hranjenje ... a i procvjetali smo

"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."

Offline Monstrum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 233
  • Spol: Muški   Dob: 41
Odg: Vivarij 2.0
« Odgovori #24 u: Siječanj 12, 2018, 10:29:29 prijepodne »
update ... jedna žabica nam je vrisnula :( ... sve su užasno pitome, daju se hraniti većim insektima i na pincetu ... dosta bilja se potkresalo, užasno brzo i veliko raste ... orhideja koja je bila na rubu smrti procvjetala ...





"When I die bury me upside down, so the world can kiss my ass."