Travanj 29, 2024, 02:42:52 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: tini mini bio top :)  (Posjeta: 5815 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
tini mini bio top :)
« u: Svibanj 20, 2007, 01:12:00 prijepodne »


.. ma ... znam da bi bilo bolje da sam otvorio temu pod uredjenjem ... ali srce me boli kad vidim da pod biotop-ima nema nis vec duze vrijeme ...


.. eto pocetaka .. nije nesto specijalno.. nije na duge staze .. ali zanimacije radi ... doljeta .. pa cu vidjet kako ce se razvijat situacija


.. inace .. posto veliki ceka generalku ... a vise nema veze sa biotopom (bar ne JA).. rekoh idem se malo igrati....eto rezultata;











...


ova druga tegla ... se malo filtrira .. i ceka rasvijetu . pa bu valjda nekaj i od nje ..





... ovo svijetlo sam mislio staviti .. ali 25W je puno previse, igrije sve u 16 .. probat cu iskombinirati nes sa ledicama .. jel ok to svijetlo za bilje.. mislim u ovom drugom imam tenelus .. pa ....


.. molio bi sve koji imaju iskustva o mikro, nano.. akva sustavima, da daju bilo kakav komentar, savjet,prijedlog i tome slicno


inace nije predvidjena nikakva filtracija i tome slicno ..oba dvije posude imaju cca 2 litre... koliko je to odrzivo? .. samo izmjenama vode i povremenim gnojenjem ... jos se nisam odlucio za zivine .. neznam kaj bi stavio .. iz JA .. Edited by: nature
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
tini mini bio top :)
« Odgovori #1 u: Svibanj 20, 2007, 09:50:00 prijepodne »
koja dobra ideja za filter. To je Serin usisavač, ne? akvariji su ok! Trebat će redovite izmjene vode, filteri ne trebaju, samo nisam siguran kak će funkcionirati bez protoka. Ledice su ok, kod nas su još uvijek na testiranju, ne mogu reći da imam dovoljno iskustva, ali pretpostavljam da će biti ok. Ne griju apsolutno ništa - treba ti samo grlo za ledice i one koje su složene za štekanje na 220 V . Uzmi 1,5W - to će biti dosta jedna - jesu malo skuplje (oko 80 kn) ali navodno da bi trebale trajati jako dugo (20 000 sati).

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
tini mini bio top :)
« Odgovori #2 u: Svibanj 20, 2007, 22:14:00 poslijepodne »


ma .. nije bilo druge ... moro sam i malo modificirati cijevi ... nozem , a i konacno je bio koristan , inace nisam ga nikad koristio a imam ga godinu dana .. .. evo .. filtracija je gotova, nema rasvjete .. ali samo zbog biotopa .. stavljam jos jednu fotku .. pa valjda bum skoro rijesil tu rasvijetu prije nego tenelus....





ma koma je ovak .. sa blicem bez rasvjete .. hmmm . .. mozd abolje da fotkam u mraku .. ali treba malo .. po biotopu .. kakvom takvom ali ima nesto ... inace u "valjku" je .. E. tenelus i christmas moss .. u onoj prvoj Hydrocotyle leucocephala i moss ..


p.s. kako ceste izmjene vode? Edited by: nature
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
tini mini bio top :)
« Odgovori #3 u: Svibanj 20, 2007, 22:25:00 poslijepodne »
sviđa mi se kolega!

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
tini mini bio top :)
« Odgovori #4 u: Svibanj 21, 2007, 16:27:00 poslijepodne »
Mijenjati vodu svakih 5-7 dana otprilike polovicu, možda čak i više. Što je manji akvarij izmjene bi trebale biti češće i jače. Sve ti ovisi o cirkulaciji, filtraciji, svjetlu, organizmima, bilju - najbolje da sam procjeniš.

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
tini mini bio top :)
« Odgovori #5 u: Svibanj 21, 2007, 18:01:00 poslijepodne »


.. to sam si i misilo , ma zaprav me zanima .. ima li tenelus ikakve sanse u takvim uvijetima


... inace .. se moze Hydrocotyle leucocephala "pustiti" iz vode .. vec dva lista idu van ... da nebi bilo kao u maloj prodavaonici uzasa .. .. ili kak se vec zove onaj film ..
bogat je onaj koji malo daje ..

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
tini mini bio top :)
« Odgovori #6 u: Svibanj 21, 2007, 19:11:00 poslijepodne »
ma ne....to će biti biljka ljubilica...se sjećaš crtića s Astrom.......stvarno će biti lijepo!

Offline ivanka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 546
    • između korica
tini mini bio top :)
« Odgovori #7 u: Srpanj 26, 2007, 19:31:00 poslijepodne »





p.s. slažem 15 l afriku - što kažeš na takav biotop?
u oblacima

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
tini mini bio top :)
« Odgovori #8 u: Srpanj 27, 2007, 01:06:00 prijepodne »

Citat: ivanka




..... slažem 15 l afriku - što kažeš na takav biotop?


Afriku u 15 litara......???? Znaš šta ja kažem: u 15 litara nemožeš ni poštenu bevandu složit, a ne "afrički biotop"


Offline Dedi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
tini mini bio top :)
« Odgovori #9 u: Srpanj 27, 2007, 14:54:00 poslijepodne »
Nature. U biotopu če biti samo biljke ili niže razvijeni organizimi, ili namjeravaš neku ribu staviti unutra?
Chromobotia macracanthus je moja ljubav

Offline ivanka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 546
    • između korica
tini mini bio top :)
« Odgovori #10 u: Srpanj 27, 2007, 21:31:00 poslijepodne »
[/QUOTE]


Afriku u 15 litara......???? Znaš šta ja kažem: u 15 litara nemožeš ni poštenu bevandu složit, a ne "afrièki biotop"

[/QUOTE]

očeš se kladiti! anubias i Hymenochirus
boettgeri... po natureovom receptu s drugog foruma
u oblacima

Offline vedranVŽ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1244
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Varaždin
  • 0 bodova
tini mini bio top :)
« Odgovori #11 u: Srpanj 28, 2007, 00:54:00 prijepodne »
afriku u 15 litara...???? u 15 litara nemožeš složit pošteni gemišt,a kamoli biotop!!
Varaždin...

Offline ivanka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 546
    • između korica
tini mini bio top :)
« Odgovori #12 u: Srpanj 28, 2007, 16:51:00 poslijepodne »

o.k. vidm da se vas ne može uvjeriti u suprotno iako je naslov teme mini biotop. uživajte u gemištu i bevandi a ja æu u svojoj mini africi, a uskoro i moji žabci... slike su pod uređenje akvarija, da ne offtopicarimo previše

Edited by: ivanka
u oblacima

Offline nature

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Why can't humans behave more like animals?
tini mini bio top :)
« Odgovori #13 u: Srpanj 29, 2007, 14:59:00 poslijepodne »


@ivanka;


nebum stavljao nista .. to mi je sam kao ukras prek ljeta i da malo vidim kako se snalaze biljke .. zacudo tenelus je cist ok .. cak nisam ni mjenjao vodu nego samo nadoljevao .. mahovina se zgusnula no pojavila se alga na dve tri "grane" .. no kao sto rekoh ekperiment ..


sto se afrike tice ... ma mozes ti u pol deci napraviti nes ako hoces .. pitanje je samo zelje i volje .. 17 litara je cist solidno za zabicu dvije ..


ivanka sretno i uzivaj .. nadam se bit ce popracen razvoj na forumu ..
bogat je onaj koji malo daje ..