Ožujak 28, 2024, 16:07:58 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pomoc!!:-))..Barbusi Conkoniusi jedu biljke  (Posjeta: 1171 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Igor86

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Pomoc!!:-))..Barbusi Conkoniusi jedu biljke
« u: Veljača 11, 2021, 16:52:11 poslijepodne »
Pozdrav drugari,treba mi pomoc u vezi Barbusa Conconius,naime kupio sam 4 Barb i sve je bilo ok do unazad par nedelja kad su poceli nemilice da jedu rogolist..Kad je ponestalo rogolista presli su na Limun(kao da je bomba pala),poceo sam da kuham tikvicu i dajem tipa 2 puta u sedmici..Opet sam kupio rogolist da ne bi nastavili sa unistavanjem ostalih biljaka ali rogolist polako nestaje..:-)Sta da radim,ribice hranim sa Prodac hranom(listici,smrznuti racici,Color i sitne kuglice..Svaki dan mjenjam po jednu..Hvala Unapred

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoc!!:-))..Barbusi Conkoniusi jedu biljke
« Odgovori #1 u: Veljača 11, 2021, 17:05:40 poslijepodne »
koliko ti je velik taj akvarij? Barbusi znaju biti grozni ako ih nemas dovoljno u akvariju, a pod dovoljno mislim malo vise od onih 5-6 kaj obicno preporucuje za vecinu riba. Kod ovih je to prije 25-26 komada i onda se zanimaju medjusobno. Inace su teror za sve ostalo u akvariju jer jednostavno ne funkcioniraju u tako malim grupama.

Offline Igor86

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Odg: Pomoc!!:-))..Barbusi Conkoniusi jedu biljke
« Odgovori #2 u: Veljača 11, 2021, 17:09:16 poslijepodne »
90*33*40..Mimo njih jos imam 6 tetrazona i 4 Green Barbusa plus ostale ribice..Msm sve funkcionise normalno osim ovih terora biljaka,ne znam sta da radim..Da li ima hrana(biljna da se kupi),pa da dodajem i nju uz ovu ostalu hranu koju koristim..Citam da su oni bas prozdrljivi..:-)

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Pomoc!!:-))..Barbusi Conkoniusi jedu biljke
« Odgovori #3 u: Veljača 11, 2021, 18:34:58 poslijepodne »
hmmm.... imas ih vise znaci, nije tak bitno koje su vrste.
Biljne hrane ima, to nije problem. Ali uvijek postoji i ta opcija da su jednostavno takvi. Ja sam imao takve skalare, kaj kod radio i dalje su mi stucali bilje. Sve. Imao sam 6 komada u 240l i bilo je nemoguce imati bilo kaj od bilja osim kripti. Pokusaji sa tikvicama, blitvom i slicno nisu urodili plodom tak da sam ih na kraju poklonio.
Mislim da ti je zapravo bolje da ih probas sve prebaciti na smrznutu hranu ako ti je to moguce nabaviti, mozda ih to odvrati od biljaka pa kasnije nece ako im dajes i klasicnu suhu hranu.