Travanj 27, 2024, 11:47:08 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: LED moduli  (Posjeta: 11909 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
LED moduli
« u: Siječanj 21, 2010, 22:25:18 poslijepodne »
....iz prve ruke... moje iskustvo nakon 2 mjeseca  :)

7.11. prosle godine stigao paket... subota... kenjac i ja sami, mama radi... burek za rucak, tata kuha... iznenadio nas postar na vratima (postar? paket? SUBOTO???), ali brzo smo se pribrali plativsi odabrane dadzbine i dostavu... ne znas ko je bio vece dijete od nas dvojice  :e001: :e001:  (napisao sam vece a ne teze, zna se tko je teze dijete :rolleyes:)

paket, maneken i odmah proba jednog od modula... moduli su tvrtke Weipro, model C90, bijele i plave ledice u omjeru 2:1 u korist bijelih. Zagrijavanje zanemarivo, izrada dobra do vrlo dobra, u stvari sam se plasio da ce stici nekakva plasticnjaca od armature i tko zna kako ce to izgledati... a u stvari skroz OK aluminijski profil u kojem su ledice na stampanoj plocici, plasticne fronte zasarafljene inox vijcima... imaju i oko 1.5mm debeli sloj plexija kao zastitu ali sam to odmah odstranio...

Jedina zamjerka, ove "noge" na kojima stoje, nisu bas najnaj cvrstine pa djeluju drkavo, i uopce ne u skladu sa samim modulom... ali neka, nek na tome ostane  :D

Svaki modul ima 180 ledica (kasnijim rastavljanjem ustanovljeno da su sve rucno lemljene, nista strojno... izgleda da radna snaga u Kini zbilja nije problem.... vidljive oznake markerom po plocici gdje je doslo do kratkog spoja pri lemljenju pa je ispravljano, svega na dva-tri mjesta po modulu...), ukupno sam uzeo 6 modula.
Mana im je sto ih treba dosta jer je svijetlost ispod njih dosta usmjerena, tako da ih treba vise da bi se pokrila veca povrsina... a to dize ukupnu cifru..

Ali racunica mi je bila ovakva - maknuo sam 2x250W HQI jer je gutalo struje i to nemilice, koliko god dobre bile... investirao u ove LED module i otprilike ovako - ako izdrze (skupa sa mnom i tankom) 5 godina, a racunajuci da bih zarulje mijenjao svake godine, u tih 5 godina me zarulje kostaju isto koliko i ove LED sada, a usteda na struji je cisti gratis  :)

Svaki modul trosi 15W. Amen  :D ...

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: LED moduli
« Odgovori #1 u: Siječanj 21, 2010, 22:32:18 poslijepodne »
....jeli primječuješ kakve promjene na organizmima...na bolje ili na gore?


Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: LED moduli
« Odgovori #2 u: Siječanj 21, 2010, 22:37:37 poslijepodne »
Super!  :up: Ajde hoćemo kompletnu recenziju plus slike iznad akvarija. :)

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #3 u: Siječanj 21, 2010, 22:41:28 poslijepodne »
kako je kod mene tank vidljiv s 3 strane, greben je tocno po sredini, a to mi olaksava upotrebu ovih modula jer svijetlo ne mora duboko prodirati kroz vodu vec mi treba dobro osvjetljenje preko grebena, relativno plitko, do polovice dubine tanka. Na "prekidu" grebena su dosta zadovoljne eufilije po dnu, ne kazem da bi im malo vise svijetla dobro doslo, ali i ovako uopce se ne ponasaju lose.

Jedina mana ovog osvjetljenja je sto mu fali plave, i to bas vidljivo fali. Bijele LED su high intensity i svijetle kao lude, a plave koliko god se trudile, nisu tog intenziteta, i jos ih ima upola manje. Kombinacija T5 i LED se pokazala kao odlicna, jer pod LEDicama se svaka mrva u vodi vidi, a tog smeca (bar kod mene) - ima  :D

T5 su ATI blue special i actinic, probao sam umjesto actinic stavit pro color i nije lose, ali malo previse crveno (po jedna sa svake strane)...

U dogledno vrijeme cu dodat DIY plavih LEDica pa cu vidjet kako se vizualno ponasa tank, ali trenutno uopce nije lose. Ukupna wattaza nad tankom  - 4x80W T5 i 6x15W LED

/edit

LOL, idu slike, i ide i komentar o organizmima, samo sam ja malo usporen (ne, nisam pusio nista ilegalno, vec dugo  :D :D :D :D)

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #4 u: Siječanj 21, 2010, 22:55:46 poslijepodne »
evo i osvrt na organizme...

Ne primjecujem nista lose na ponasanju koralja, riba, niti tanka opcenito... Cijana je bilo dosta (vidljivo na onom videu u drugoj temi), sada ga gotovo nema, jos uvijek kuburim s cirkulacijom na samom celu tanka, na najudaljenijem dijelu od preljeva i pumpi...a ne da mi se tu stavit pumpu da se vidi... ostalo dosta OK, tu i tamo neka mrtva zona jer su koralji narasli, neki i prerasli tank (onaj bijeli hystrix iz druge teme), plejtice isto...

Evo stavio par slika roze (khmkhm) hystrixa... prva slika (je losa) ali jedina iz 11og mjeseca koju imam. Druga slika je (pogledajte EXIF ako treba) iz 12.og mjeseca, treca je od veceras... izdanaka pun k, i to duljine oko 1.5cm, boja se popravlja (jer su parametri vode bili byebye, takodjer napisano negdje u drugoj temi)...

Druga stvar, Montipora hyrsuta - raste kao luda i inace kod mene, ali primijetite razliku u vrhovima - oni koji su ispod LED su razlistani i sire se kao ludi (OK, jako, koncentrirano svijetlo 20 cm iznad njih), a drugi dio koji je uglavnom pod T5 ima totalno sporiji i drugaciji, deblji, "prstastiji" rast... (slike pogled1 i pogled2)....

i zadnja slika, samo LED upaljene, T5 ugaseno, vidi se koliko je snop u stvari uzak i boje su blijedje...fali plave... Drivere sam vec narucio, a lovu za ledice jos skupljam, bit ce DIY modul na aluminijskom profilu samo plave LED, doduse kako nemam strpljena ni vremena kao Kinezi, bit ce moduli od 3W rasporedjeni duz tanka... Kad bude, javim  :D :D

Uglavnom, rata struje mi je manja za 200 kn mjesecno, potrudio sam se popraviti kvalitetu vode i to se na tanku vidi, a nemam losih vijesti sto se tice koralja i kamenja vezano uz LED, osim manjka plave boje i jace vidljivih cestica detritusa u vodi kada je samo LED upaljen...

Cijene su na netu, rasvijeta nije toliko skupa (ova kineska), ali transport ubija, carinu mi nisu racunali, "samo" porez sam platio. Paket je putovao iz HK oko 10 dana, stigao OK, bez znakova nogometnih utakmica ili rupa od viljuskara, vidljivo otvaran od strane nase poste carinjenja, i to svaki modul pojedinacno je otvaran da se provjeri sto je unutra (ne zalim se, samo pisem ono sto jest)...

Ako izdrzimo tank, rasvjeta i ja jos 5 godina ovog hobija, izracunat cu i gratis struje koju nisam potrosio  :D :D :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: LED moduli
« Odgovori #5 u: Siječanj 22, 2010, 06:58:01 prijepodne »
Vrlo zanimljivo. Nastavi li led sa padom cijena kao što se dešava već neko vrime ubrzo bi trebao preuzeti primat u akvaristici, ali i u rasvjeti opčenito...

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: LED moduli
« Odgovori #6 u: Siječanj 22, 2010, 09:26:54 prijepodne »
Zanimljivo Pamook :up:
Narucio sam si 10 kom ovih LEDica iz videa svaka je 10W 6500K 600lm za slatkovodni, pa cekam da mi stignu probat cu ih smjestit na alu. poklopac slatkovdonog.



Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Odg: LED moduli
« Odgovori #7 u: Siječanj 22, 2010, 11:08:32 prijepodne »
Pamook pravi si majstor nema šta  :klap: 
hvala na odličnim informacijama koje su odmah i mene zaintrigirale...

našao sam ove proizvode...
13,8 w plavo bijele (30x30cm)
http://cgi.ebay.com/225-Blue-WHITE-LED-Aquarium-Plant-Grow-Light-Panel_W0QQitemZ390145726082QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5ad67f5682
13,8 w crveno plave („procolor“)
http://cgi.ebay.com/12-Volt-DC-Hydroponic-225-LED-Grow-light-Panel-Red-Blue_W0QQitemZ370322798101QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5638f57615

a cijena im dođe oko 50 dolara sa shippingom po komadu.. valjda bi nešto spustili na količinu..

ledice su tu dosta slabe pojedinačno.. ali dobro pokrivaju površinski...  zanimljiva mi je i ova "procolorka"  jer roza ljubičaste ledice ne postoje... heheeheh

><((((º>

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #8 u: Siječanj 22, 2010, 17:05:37 poslijepodne »
Veco - pogledaj desnu stranu slike hystrix2  :D , kroz staklo do zida... LED modul od 20W cool white montiran na hladnjak za proc od kompa... svijetli neugodno jako, jedno vrijeme sam ga drzao nad tankom radi probe, u medjuvremenu narucio ove module i maknuo ga...  Jednu stvar pripazi, nemoj ove module stavljat u overdrive (ili overvoltage) jer ce ili izgorit ili gutat struje i grijat se kao lude...  Imam onaj mjerac potrosnje struje iz Lidla, fora je sto ako LED vozis na nazivnom naponu, trose po deklaraciji, ako ih vrlo malo "gurnes" preko toga, trose skoro duplo  :D... ovaj moj modul na 13V trosi 22W a na 14.4V trosi 38W  :rolleyes: a grije se za pop....

Isto tako, nemoj se iznenadit ako koji od tih modula rikne u roku pola sata, ja narucio jedan plavi od 10W uz ovaj bijeli 20W, sve stavio na 12V i plavi je izgorio u roku sat vremena... dosao defektan i ebiga...

Riki thx  :up: , ovo sto si stavio linkove se cini dosta OK, jedino mi je malo veliki razmak izmedju LEDica, moze to i gusce  :D :D

valjalo bi uzet jedan pa malo vidit kako se ponasa  :)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: LED moduli
« Odgovori #9 u: Siječanj 22, 2010, 17:56:35 poslijepodne »
Stvarno svijetli jako kao da je u pitanju halogena zarulja (mislim na ovaj na hladnjaku kompa)
A u ovoj rasvijeti sto si kupio za tank jel su iste LEDice u pitanju kao ove sto sam narucio?

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #10 u: Siječanj 22, 2010, 19:41:52 poslijepodne »
nisu, ovdje su standardne 5 mm ali high intensity gusto upakirane  :D

evo par starih slika sa ovim modulom, plavi sam slikao ali je riknuo vrlo brzo  :D

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #11 u: Siječanj 22, 2010, 19:46:07 poslijepodne »
evo nadjoh i par slika s plavom kad je tek stigao, montiran na hladnjak, obavezno izmedju hladnjaka i modula termovodljiva pasta... Malo je problem rasap jer je kut oko 160 stupnjeva, bljesti na sve strane  :D

dvije slike s koraljima na dnu - jedna samo LED druga kombinacija LED i T5 (ona koja je bolje, odn. nema mracnih dijelova lijevo i desno je LED + T5, ona sa mracnim dijelovima je samo LED)

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline boxer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
Odg: LED moduli
« Odgovori #12 u: Siječanj 22, 2010, 19:48:08 poslijepodne »
pamukce ti si baltazar  :up:
Slavonski Brod

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #13 u: Siječanj 22, 2010, 20:43:00 poslijepodne »
 :D :D al mi fali onaj stroj sa veeeelikim uhom da mu prisapnem sve te ideje... ovako sam vise Grunf ...
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: LED moduli
« Odgovori #14 u: Siječanj 22, 2010, 20:56:16 poslijepodne »

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: LED moduli
« Odgovori #15 u: Siječanj 24, 2010, 15:29:22 poslijepodne »
   Pamook, pionir Reef LED rasvjete u hrvata!
 :klap:

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: LED moduli
« Odgovori #16 u: Siječanj 24, 2010, 15:30:16 poslijepodne »
odusevljen sam...svaka cast! Pamook...je provjereni majstor  :zagrljaj:
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #17 u: Siječanj 24, 2010, 22:38:02 poslijepodne »
Vas dva... sunce zareno....  :D :zagrljaj: :zagrljaj:

a doci ce i taj dan da cu ja do Rijeke potegnit  :clown: :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: LED moduli
« Odgovori #18 u: Siječanj 25, 2010, 07:23:40 prijepodne »
ili cemo nas dvoje do tebe...uf, trebalo bi...ili jedno ili drugo :zagrljaj:
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #19 u: Veljača 14, 2010, 18:31:37 poslijepodne »
Evo jos malo o opremi koja mi je stigla u zadnjih par mjeseci, pa ako nekome pomogne da se odluci - super  :)

Nabava : e-bay, majka svih zayeba, tj. odlican za postat home shoppingoholicar  :D ...

Na prvoj slici, plutajuci magnet MagFloat sa dokupljenim ziletom za isti... odlican, pouzdan, za stakla do 16mm, drzi kao lud, a zilet skida sve sa stakla. Prije njega imao sam neki obicni koji tone, za stakla 12mm, vezan komadom ribarskog konca. Ako otpadne magnet i potone, polomi koralje  :-X ... ako ne otpadne a ne pazim, ribarski konac se zaplete u grane i - polomi koralje  X-( ... tako da je ovo plutajuce rjesenje ooodlicno, naravno sa ziletom koji skida koraline i sve ostalo sa stakla, inace sam isao rukom i ziletom skidati oko dna i naravno - podrobio koralja vise nego je naraslo od zanjeg ciscenja  :punch:

Slika zwei - novopridosla RO/DI komadina, narucena iz USA, stigla za zadivljujucih 10ak dana (obicno iz USA stvari putuju oko mjesec dana, barem u mojem iskustvu)... Dva AC, jedan sediment filter, 100gal membrana, 2x DI jedinica, manometar (neispravan  :D :D), ne vidi se iza kombinirani ventil koji otvara i zatvara tok vode kroz sustav zavisno da li je izlaz (RO voda) otvoren ili nije... dokupio jos adapter za slavinu 3/4 na quick connect i to je to...

Radi odlicno, dosta blizu deklariranog kapaciteta, sve se razmisljam uzeti u dogledno vrijeme (citaj- kad se nekakva lova pojavi) i booster pumpu, ali o tom, po tom  :)

Slika tri - salinometar  :D

Kinez, radi, nije pre skup, jedno je kinez (firma) od koje sam narucio, vjerojatno u nedostatku odgovarajuceg, poslala 3 vrecice za pripravu kalibracijske otopine - ali za pH  :D :D :D
Uzeo sam ga prvenstveno radi brze izmjere kod pripreme vode za zamjenu, da ne petljam sa menzurom i staklenim, ali ne ide to tako brzo (zbog temperaturne kompenzacije, dok se ocitanje smiri), tako da je po mom misljenju i dalje naj bolje uzeti refractometar. Dosta brzo, i precizno. Nije ovo lose, ali  -?

I cetvrta slika, nema veze sa akvaristikom ali me nasmijalo - narucio 4 elektronke iz Moskve, nekakvo pojacalo u pripremi pa rekoh da krenem po obicaju od guzice (osim ovih novopridoslih lampi nemam jos nista od dijelova  :D :D), kutija u kojoj su se skoro mjesec dana tumbale 4 malene staklene cijevi i stigle CITAVE, gabaritno moze primit jos 30 istih... i niti komad novina ili necega da zastiti unutrasnjost kutije da ne postane zvecka  :o :D

Srecom, sve 4 su stigle citave, antinogometni Bogovi postarskog football saveza su bili na mojoj strani, i ovaj put  :k035: :1-20(62): :1-20(62): :1-20(62):
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Otto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Sisak
  • Homo Delphinus is not just a concept!
Odg: LED moduli
« Odgovori #20 u: Veljača 14, 2010, 19:22:20 poslijepodne »
Eto prije par godina smo se smijali amerima kako naručuju proizvode iz fotelje sa pivom u ruci ;)
Daj napiši cijene sa poštarinom i svime šta su te još naši oderali!

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: LED moduli
« Odgovori #21 u: Veljača 14, 2010, 19:51:47 poslijepodne »
Baš je zarazan ovaj ebay jelda? :)  A tebe je fakat primio. :D
Bolje da si tu ostavio lovu nego u kladionici. Aj javljaj još kaj imaš. :D :D

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #22 u: Veljača 14, 2010, 21:01:45 poslijepodne »
....... Aj javljaj još kaj imaš. :D :D

evo... jos jedan miniMe  :D :D :D :D... al nije sa e-baya  :zagrljaj: :zagrljaj:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: LED moduli
« Odgovori #23 u: Veljača 14, 2010, 21:16:50 poslijepodne »
Ja mislio onaj lik iz Opce opasnosti kad ono Pamook fakat ste jako slicni 8)

Super su ti ove umanjene kopije tebe :nerv:  :zagrljaj:

Ako budes narucivao opet nesto pa da i meni narucis ovaj digitalni salinometar, ph... ali ne trebaju mi tri vrecice za kalibraciju ph :D

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: LED moduli
« Odgovori #24 u: Veljača 14, 2010, 22:09:43 poslijepodne »
 :D Svaka čast miniMiu pravi klon :D al vidim morski odmah..i lampa od blua. :D
Pamook legendo! :)

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #25 u: Veljača 14, 2010, 23:02:29 poslijepodne »
 :D thx  :up:

Veco - np, javim ti, iako trenutno je malo stagnacija, imam dojam da su kod nas pogresno shvatili sustav nagradjivanja... odradim nesto i posaljem fakturu, a oni mi iz nagrade eventualno plate za 3-6 mjeseci umjesto uobicajenih 15-30 dana, povecali su mi nagradni rok  X-( ... ali svuda je tako pa suti i radi  :D :D

Od ovoga navedenog, osmoza je bila 145$ sa onim adapterom ukljucenim u cijenu, dostava iste 90$ a onda nastupe nasi paraziti i hiperparaziti sa jos 400 kn (porez plus DOSTAVA, dodatno naravno, jer ono sto platis uz robu kao dostavu vrijedi do kucnih vrata samo za paketice koje donese postar na normalnoj ruti, ovo sto ide paketnom dostavom, uredno ide nekih 35-50kn  :-X, zato hiperparaziti)... carinu mi nisu racunali...

Salinometar je mislim bio oko 40-45$ i 15ak $ postarine, plus naravno harac bez carine i dostave...

Magnet je bio oko 20 eura, zilet i nosac kupljeni ovdje, dostava magneta nekih 7 eura ili slicno...

Uzeo jos neke pH metre i kontroler, lux metar (20ak$) i Prodibio ampule ... Vise manje za sve mi obracunali porez, carinu ne... uzeo malo titanijeve zice za sondu za uzemljenje... 10ak heat pack-ova ako kupim koralje pa da se ne smrznu dok stignu...pH 9 kalibracijska tekucina... i tako, sto gluposti  :D :D

To je nekako rezime zadnjih 6 mjeseci, stalno nesto stizalo  :)

Trebaju doc neki driveri za LEDice, a treba doc i lova za placu pa da narucim i LEDice  :D ... kad bude, sad trenutno pelene i guzamaze :zagrljaj:

 :D a opca opasnost nastupa kad se iznerviram, nakon 14 mjeseci bez cigara (i 16 kg viska), fitilj je i dalje kratak  :D :D ... naravno, ne za ove na slici (i jos neke koji nisu na slici)  :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline cactus

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Neo
Odg: LED moduli
« Odgovori #26 u: Veljača 14, 2010, 23:25:51 poslijepodne »
dobro je to tebe krenulo Pamook.... :D

Offline boxer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
Odg: LED moduli
« Odgovori #27 u: Veljača 15, 2010, 23:25:23 poslijepodne »
o pamukče i malisu lagano navlačis na akvaristiku, al budi iskren da je stariji na mamu
Slavonski Brod

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: LED moduli
« Odgovori #28 u: Veljača 16, 2010, 23:19:24 poslijepodne »
al nesto nekuzim kod ovih ledica a to je koliko ti ih treba,amo reci neko ugrubo pravilo je 1 w za 1 litru ide a sto je sa ledicama koliko bi ti npr trebalo amo reci za aq. od 100 ltr. ?a taman sam se skinuo sa e-baya X-(
btw pozdrav iz singapura  :D
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline Otto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Sisak
  • Homo Delphinus is not just a concept!
Odg: LED moduli
« Odgovori #29 u: Veljača 23, 2010, 20:23:53 poslijepodne »
al nesto nekuzim kod ovih ledica a to je koliko ti ih treba,amo reci neko ugrubo pravilo je 1 w za 1 litru ide a sto je sa ledicama koliko bi ti npr trebalo amo reci za aq. od 100 ltr. ?a taman sam se skinuo sa e-baya X-(
btw pozdrav iz singapura  :D

Mislim da je na ovo pitanje vrlo teško odgovorit jer sve zavisi o kojim ledicama se radi odnosno koliko može dati lumena po watt-u ali da ja ne petljam previše, više o tome će reći majstor Pamook ;)...

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #30 u: Veljača 23, 2010, 21:02:41 poslijepodne »
Majstor Kvaris  :D :D

Ukratko, nemam pojma  :-[

Kako rece Otto, trebalo bi izracunati prema deklariranom odnosu lumen/watt a onda sve skupa dati nekom tko se kuzi da izmjeri PAR metrom i usporedi... I onda naravno jos i objavi rezultate a ne skriva kao zmija noge  :D

Ono sto mogu je probat izmjerit na jednakoj udaljenosti koliko LUX-a daje jedan ovaj LED modul, a koliko T5 od 80W (njih jedino imam), a za ostalo, ja sam se vodio s dvije stvari - smanjit potrosnju struje (i jesam  :D), a drugo - meni je greben na sredini tanka, vidljiv s obje strane,  u to ime LEDice ne moraju bit ultrajake da probiju do dna (60cm) vec nekih max 30 cm ispod povrsine pa gubici nece biti toliko veliki, a to se i pokazalo tocnim, tj. imam sasvim dobar rast SPSova na grebenu, a najljepse mi je to sto se ni eufilije na dnu ne bune, rastu, a da li je taj rast ekvivalentan onom dok su bile pod 250W HQI - ne znam, ali vidim da rastu a ne stagniraju. T5 je pomoc za boju i prodiranje u dubinu, s obje strane grebena.

Ye`ga, ja sam vise eksperimetalni tip, teorija i matematika su mi pre suhe i zamarajuce (a matematiku mrzim oduvijek) tako da moram probat da bih vjerovao... jest da je skuplje jer kupis dva ili tri puta isto, ali nekad i logika pomaze, pa pri ovoj kupovini uopce nisam fulao (srecom  :rolleyes: :D :D). Zato nemam neke brojke za dokaz  :-[ :)

Meni osobno fali plave boje, stigli su mi driveri za LEDice pa cu radit dvije paralelne "stange" pored ovih postojecih samo plave LED, cekam lovu skupit za narucit same LEDice... kad bude, objavim  :D

Ako ukljucim samo LED, onda mi je malo pre "hladno" u tanku, a T5 dodaju jos i jednu notu "mekane prozirnosti" vode, vidjet cemo kako ce se ponasati da dodatnim plavim LEDicama, ono sto je meni bitno je da je rata struje manja za oko 200 kn, i da koralji rastu ispod ove rasvjete. Jos vise me zanima kako ce se ponasat tank po ljeti jer HQI grijeeeeeeeee a ovi malisani su mlaki, trebalo bi bit i olaksanje na chilleru koji je taman na granici kapaciteta (donjoj) za ovaj moj sustav, vjerujem da je on trosio ljeti struje koliko i grijac preko zime (soba je topla jer se grije preko centralnog ali svejedno nocu grijac obavezan)...

Jedino sto mogu reci je da i u ovom slucaju nije bitno da je proizvodjac "superReefTankXpensive" pa da moraju kostat barem bubreg, daleko od toga da cijenim kvalitetu i mrzim bofl ali uvijek se moze naci nekakva sredina da se zadovolje zadani parametri... Svakako, tko zeli samo vrhunsko, ima, ali mu je i cijena prilagodjena  :)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: LED moduli
« Odgovori #31 u: Ožujak 13, 2010, 14:37:06 poslijepodne »
evo samo malo da obnovim ovu temu evo bas je kod mene na brodu sad glavna tema (kao i u cjelom svijetu) usteda  energije,pusti frenkvecikonvektori se ugradjuju na svaku pizdariju i naravno izgleda da prelazimo na LED lampe evo dobili smo od jednog dobavljaca  ponudu sa izracunom da bi godisnje samo na LED lampe ustjedjeli samo na gorivo 300 000 usd ....sve u svemu ja mislim da su LED buducnost,kako ce se slucajno pokvariti neki moduli  :D :D :D :D
« Zadnja izmjena: Ožujak 13, 2010, 15:14:48 poslijepodne od angelfish1 »
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #32 u: Ožujak 13, 2010, 18:43:01 poslijepodne »
Jel ti to sebi predvidjas svijetlu buducnost?  :D :D :D ;)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline angelfish1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 183
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: split
Odg: LED moduli
« Odgovori #33 u: Ožujak 13, 2010, 18:53:28 poslijepodne »
nego sta  :D :D
 dobili smo neke uzorke evo sutra dolazi tip pa cemo vidjeti uglavnom radi se o  projektu od oko milju dolara :roll:
evo jedna slika
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark.Top professionals built the Titanic.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #34 u: Svibanj 20, 2010, 22:07:17 poslijepodne »
Donio danas postar, nakon skoro 2 mjeseca puta, valjda je i Fjoikkkjaykllll sa svojim pepelom kumovao kasnjenju  :shiny01:

kaze da su mi fosfati u tanku 0,10  :gata: , nisam stigao napraviti usporedni test sa Salifertom  :)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: LED moduli
« Odgovori #35 u: Svibanj 20, 2010, 22:16:19 poslijepodne »
Bas me zanima koliko ce Salifert pokazati...


Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: LED moduli
« Odgovori #36 u: Svibanj 20, 2010, 23:17:45 poslijepodne »
Donio danas postar, nakon skoro 2 mjeseca puta, valjda je i Fjoikkkjaykllll sa svojim pepelom kumovao kasnjenju  :shiny01:

kaze da su mi fosfati u tanku 0,10  :gata: , nisam stigao napraviti usporedni test sa Salifertom  :)

Koliko si ovo platio?

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #37 u: Svibanj 20, 2010, 23:51:20 poslijepodne »
70ak $ sa shippingom plus nasi 23%... jos da ima takav mali za nitrate, eeeeee  :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
LED.... opet :)
« Odgovori #38 u: Rujan 18, 2010, 18:18:52 poslijepodne »
Gdje nestade ona moja tema o LED rasvjeti? Obrisalo je jer je stara? Vraaaatite nam sveto ime temeeeeeee, doduse, ne sjecam se vise kako se zvala tocno  -?

No...

Bio jednom jedan covjek i imao on desetu godisnjicu mraka... i dogovori se on sa sveprisutnim zivotnim suputnikom (supatnikom?) oko poklona... unatoc krizi i slicnom, dogovorise se da se ipak deset godina obiljezi nekako, te bi svijetlost (barem kod jednog)  :)

Jutros postar (srecom, ne pre rano) dojezdio sa 3 paketa... nije da ih nisam ocekivao, ali, svejedno, subota je, a ipak su dostavili...

Polako izbacujem T5 i prelazim sve vise na LED, oni moduli koje sam imao (do danas), Weipro C90, su odlicno sluzili, i vjerojatno ce ici na nekakav tankic u dnevnu sobu kao jeftinija solucija rasvjete, a ove nove mrcine idu na glavni tank...

Model je Key Led 24wide, potrosnja je 81W a ekvivalent jakosti svijetla bi bio oko 150W HQI-ja.... LED moduli su americki bridgelux, temp. boje je po specifikaciji 13k K, moduli su po 3W svaki, osim moonlight-a ... moram priznat da svijetli zvjerski, a dodani su i reflektori sa strane radi boljeg usmjeravanja svijetla... ne griju se puno, imaju ugradjene ventilatore za hladjenje, a moram priznat da unatoc kineskoj produkciji, djeluju dosta kvalitetno i robusno, hladnjaci na koje su LEDice montirane su dosta veliki, sve je aluminij eloksiran u crno...

Jedino sto ovi moduli nemaju, niti se moze dokupiti, je timer/kontroler vec samo manualni prekidaci za pojedini red LEDica, plus prekidac za ventilatore... uz malo kemijanja unutar kontrolera, vrlo lako se moze (i hoce, ide zima pa ce valjda bit i vremena  :D) ubaciti timer(i) i rijesiti simulacija "svitanja" i "sumraka"...

Sve u svemu, jako me je obradovalo, trenutno ide montaza na armature koje idu na vrh akvarija, uskoro ih sve montiram na visecu armaturu da ih mogu podizati kad idem cackat po tanku...

yipeeeeee  :zagrljaj: :zagrljaj: :D :D

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED.... opet :)
« Odgovori #39 u: Rujan 18, 2010, 18:24:55 poslijepodne »
Pas je onjusio pakete i zakljucio da nema droge (steta)  :D
Evo jos par slika sa (ipak) montaze, bijah zamoljen da se ne otudjim u sobu na nekoliko sati, pa sam na brzinu smontirao probe radi, i kad uhvatim vremena, stavit cu video na jubito, shimmering efekt je  :zagrljaj:, cak ga ni kombinacija ovih LED i 4 komada T5 od 80W ne ubiju, jos se vidi i treperi  :e001: :e001: :e001:

/edit - zaboravih  :D

« Zadnja izmjena: Rujan 18, 2010, 18:32:08 poslijepodne od Pamook »
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline smileyzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1601
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Kvatrić
Odg: LED.... opet :)
« Odgovori #40 u: Rujan 18, 2010, 18:31:27 poslijepodne »
Vrlo impresivno... a pretpostavljam da je i cijena ;)

svaka čast na trudu, i očekujemo daljnje izvještaje  :up:


"It's your road, and yours alone! Others may walk it with you, but no one can walk it for you..."

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: LED.... opet :)
« Odgovori #41 u: Rujan 18, 2010, 18:51:49 poslijepodne »
Jebeš ti meni sve ako si ti normalan  8)  (u pozitivnom smislu)
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED.... opet :)
« Odgovori #42 u: Rujan 18, 2010, 22:47:16 poslijepodne »
 :D :D  :zagrljaj:

evo isao sam poslikat malo, smracilo se vani a i T5 su ugasene.... cini se vrlo dobro, osim sto cu morat rijesit sa strane jos nesto da baca do dna jer koralji pri vrhu grebena blokiraju dosta svijetla ovima nize... Da je tank napravljen jednostrano, ne bi bilo problema, ali ovako je ipak nesto ovih pri dnu u polumraku... rijesit cemo  :D

evo i dvije slike bez kemijanja oko boja, kontrasta i slicno, automatic WB i samo resize... boje su dosta OK  :)

trenutna potrosnja na svijetlo - 243W  :af2: :af2:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: LED.... opet :)
« Odgovori #43 u: Rujan 18, 2010, 22:52:55 poslijepodne »
Kao prvo ovaj mjesečni "white board" planer ti je predobar, to bi ja, drugo kalendar od akvarij neta je na totalno krivom mjestu, i kao treće, jebeno svjetli  8)
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: LED moduli
« Odgovori #44 u: Rujan 19, 2010, 01:14:54 prijepodne »
Pa koliko kuna trebam da ulovim za jedan takav?? 1500??

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #45 u: Rujan 19, 2010, 22:03:20 poslijepodne »
Isss, monthly planner sam dobio za rodjendan, odlicna stvar  :) ... ako se dobro sjecam, metro i nekih 100ak kn... pises cijeli mjesec, pred brisanje pofotkas za arhivu i amen  :up:

A ono je samo dio kalendara, odn. sve osim kalendara... i namjerno je tamo, jer se onda vidi na fotkama i videu  ;)

Dare, rasvjeta je nabavljena na fish-street.com, tamo imas sav info, plus jos nekih modela koji ti mozda bolje odgovaraju za tank  :up: ... do sada su se pokazali skroz korektni oko kupovine, slanja, trackinga i sve sto ide uz to ....

PS - admini,  :zagrljaj: sto ste mi vratili temu  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: LED moduli
« Odgovori #46 u: Rujan 19, 2010, 22:43:01 poslijepodne »
Kako se to tebi čini Pamook iskreno..kakav ti je vizualni dojam i osjećaj.. kad svijetle samo ledice jel je to dovoljno svijetla za tvrde koralje? Što misliš na poziciju koralja na dnu i intenzitet rasvjete?

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #47 u: Rujan 21, 2010, 21:03:50 poslijepodne »
Evo sad nakon dan-dva, mogu nesto konkretno korisno i napisati...

Prvo, zivciralo me stalno treperenje po dnu (shimmering)  :D jer ga dugo nije bilo (otkad sam prodao HQI) pa mi je trebalo malo vremena da se naviknem... Onda sam upalio kombinaciju T5 (po jedna Sylvania aquastar i coralstar sa svake strane) i shimmering nije nestao, samo je malo manje intenzivan  :rolleyes:... stvar je u tome da su LEDice koje su u armaturi radjene sa "kupolom" odn. lecom koja pici rasap svijetla pod kutem od (navodno) 60 stupnjeva (ne mogu skroz provjeriti jer bi morao sve rastaviti i izvadit traku sa LEDicama van, ovako samo vidim da je sama LEDica plus reflektori sa strane (vide se na slikama) bacaju taman tako nekakav 60 ili 90 stupnjeva snop prema dolje, a eufilije i blastomuse na dnu se rasirile za recimo jos 1/3 nego sto su bile pod starim LED armaturama (nebitno, jer ove nisu osvjetljavale dno vec greben) i T5 kombinaciji... ostatak koralja se cini da im odgovara promjena na jace svijetlo (greben i dno, oboje)

Boje - ono sto me iznenadilo je da je vrlo vrlo mala promjena u intenzitetu i koloraciji (vizualno) kada je ukljucena samo LED, i kada dodam jos T5... vrlo mala razlika, pa sam u to ime skinuo dvije T5 (aquastar) i ostavio postrance samo po jednu coralstar sa reflektorom prema dolje... probat cu snimit video i palit/gasit T5 da probam prikazat koliko je razlika u stvari mala sa upaljenim ili ugasenim T5... da je tank drugacije slozen, da ima samo "pad" od straznje prema prednjoj stranici, komotno bi za pocetak T5 totalno izbacio, a onda pratio kakvo je stanje, ovako moram dodat malo svijetla sa strane jer su mi dijelovi grebena pod koraljima totalno u sjeni ako nema svijetla sa strane...

Ove preostale T5 cu uskoro izbacit i na njihovo mjesto idu DIY ledice od 3W (negdje 12 komada sa svake strane, rasporedjeno duz tanka), ledice sam nabavio jos prije, drivere jos prije toga  :D, sad cekam lovu za hladnjake i onda ove zime ide realizacija (nadam se  :))

Sama izrada je dosta dobra, bez fusarenja u kutijastom dijelu, sve na mjeru, elektronika u "kontrolerima" pristojno i uredno slozena, sa dosta mjesta izmedju drivera za protok zraka... montaza jednostavna uz prilozene i šine za stajacu verziju, i sajle za visecu, sa svim sarafima i profilima za konverziju... a prilozen je i odvijac u svakom paketu... mislim da ce slaba tj. bucna tocka bit 60 (ili 70)mm ventilatori u samim armaturama, oni ce prvi dobit po glavi vjerojatno, ali poucen debelim iskustvom iz racunalne branse, to nije niti cudno, mozemo ih nazvat i potrosnima, a zamjena ce bit svakako neki od kvalitetnijih modela i piciiii...


Trenutno mi se cine kao pun pogodak a (dulje) vrijeme ce pokazati, imao sam sasvim pristojan rast koralja i sa starom kombinacijom, ovo mi se cini daleko bolje, to iskustvo me i drzi da bi ovo trebalo bit jos masu bolje ...

Trenutno je jedina mana koju mogu naci nedostatak ugadjenog timera, makar i samo jednokanalnog (pali/gasi sve odjednom) a najbolje bi bilo 3 kanala, svaki za jedan red ledica (2x bijele i 1x plave, a moonlight nek radi 24/7, nece smetat  :D)... i to sa timerom ce se rijesit, treba malo "vremena"  :D :D

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: LED moduli
« Odgovori #48 u: Rujan 21, 2010, 23:14:37 poslijepodne »

Ajde... :122:  Mene nekako najviše odvraća bojazan da je to preslabi intenzitet a i baš volim T5 zbog mogućnosti raznih kombinacija.
No, bumo pratili kaj pišeš ipak si ti pionir reef led rasvjete na forumu. :clap:

Offline Smarky

  • Moderator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 368
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb, Trešnjefka
  • Kozoljubac
Odg: LED moduli
« Odgovori #49 u: Rujan 22, 2010, 11:03:09 prijepodne »
Ove preostale T5 cu uskoro izbacit i na njihovo mjesto idu DIY ledice od 3W (negdje 12 komada sa svake strane, rasporedjeno duz tanka), ledice sam nabavio jos prije, drivere jos prije toga  :D, sad cekam lovu za hladnjake i onda ove zime ide realizacija (nadam se  :))

Koje si LEDice nabavio? i gdje?
Naime, ja pokusavam naci Cree XP-E RoyalBlue D3, ali, ne uspjevam naci da su na podnozju (zvijezda), i da ima shipping u HR... moze hint?

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: LED moduli
« Odgovori #50 u: Rujan 22, 2010, 19:30:42 poslijepodne »
probaj pitati kod www.cutter.com.au
ja nisam pronašao da ih ima ali možda budu naručili.
više informacija toga tipa mogao bi dobiti na www.candlepowerforums..com, osim slanja u HR
a možeš probati i sa "International Package Forwarding: CountyComm & other places.." - http://www.cpfmarketplace.com  - 14/2kg  za HR iz Amerike, ja nisam probo  :D

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #51 u: Rujan 22, 2010, 20:36:17 poslijepodne »

Koje si LEDice nabavio? i gdje?
Naime, ja pokusavam naci Cree XP-E RoyalBlue D3, ali, ne uspjevam naci da su na podnozju (zvijezda), i da ima shipping u HR... moze hint?

ista stvar, nisam uspio naci direktan shipping ovamo, a frendove u USA sam vec udavio s nekim drugim stvarima, pa sam odustao od toga i narucio ove sa DX-a

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1775

stigle su nakon nekih mjesec dana, mozda i 5 tjedana, ali su dobre koliko sam probao ... prije toga sam pokusavao nagovorit jednog tipa na ebayu da posalje ovamo 25 komada luxeona (mislim royal blue ili tako nesto), ali ni cut....

uzeo sam i meanwell drivere, sad cekam hladnjake sa e-baya i onda jednom kad se uhvatim s vremenom, montaza i lemljenje...

frend je uzimao isto ove CREE sa DXa, ali bijele i radio si lampu za biciklizam... 3 ledice, kolimatori i lece, driver i ne da ne mozes gledat u snop, nego boliiii  :D :D

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Smarky

  • Moderator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 368
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb, Trešnjefka
  • Kozoljubac
Odg: LED moduli
« Odgovori #52 u: Rujan 23, 2010, 08:11:57 prijepodne »

ista stvar, nisam uspio naci direktan shipping ovamo, a frendove u USA sam vec udavio s nekim drugim stvarima, pa sam odustao od toga i narucio ove sa DX-a

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1775

stigle su nakon nekih mjesec dana, mozda i 5 tjedana, ali su dobre koliko sam probao ... prije toga sam pokusavao nagovorit jednog tipa na ebayu da posalje ovamo 25 komada luxeona (mislim royal blue ili tako nesto), ali ni cut....

uzeo sam i meanwell drivere, sad cekam hladnjake sa e-baya i onda jednom kad se uhvatim s vremenom, montaza i lemljenje...

frend je uzimao isto ove CREE sa DXa, ali bijele i radio si lampu za biciklizam... 3 ledice, kolimatori i lece, driver i ne da ne mozes gledat u snop, nego boliiii  :D :D



Sa DealExtreme-a sam vec podosta kupovao, a ovo nisam, jer pise samo blue, ne pise ni tip ni nista... a htio sam bas Royal Blue D3 :)

Nego, hladilo...
Zavisi od razmaka koji mislis koristiti, te snagu/struju na kojoj mislis voziti diode, ali, kazu da je dovoljno montirati diode na U aluminijski profil (strojopromet, mozda bauhause i slicni), te preko toga staviti da ti struji zrak. To je smjer u kojem ja idem s time. Planiram imati 60 dioda u 6 redova i na 80cm duljine. Svaki red ce biti jedan U profil, a preko svega ce mi propuh raditi jedan 12cm PC silent ventilator. Diode ce raditi na cca 700mA, preko drivera koji cu sam izraditi. Dodatno, sve ce kontrolirati ili PIC ili mali embeded linux "PC", koji ce ujedno i mjeriti temperaturu dioda, zraka na ulazu, zraka na izlazu, temp vode, te ce regulirati brzinu ventilatora za hladjenje dioda, te ventilatora za hladjenje vode. Postoji i plan da regulira pumpe, ali, o tome cu kada dodjem do toga.
Trenutno imam T5 kuciste s 6 lampi, gdje mislim mjenjati lampe s tim "shinjama" od dioda (od 6, krepale mi 2 lampe/prigusnice, pa sada idem mjenjati jednu po jednu...).
U glavnom, kada jednom dobijem diode (a sada imam doma 3 komada bijelih za testiranje), i kada krene realizacija, imam namjeru dokumentirati ovdje (na forumu) sve skupa (za/zbog Vedrana "kojeg svi znaju"). Hvala na hintovima...

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #53 u: Rujan 23, 2010, 21:46:34 poslijepodne »
Wow, sounds like a plan... a big plan  :klap: :klap:

Svaka cast na opseznosti projekta, i na volji da ga izvedes... zvuci odlicno, pogotovo PIC verzija, jer mi linux kanta zvuci malo glomazno  :D, preko kakvog interface-a ces radit kontrolu i ocitanje? Pretpostavljam da LPT i 8 releja vise nije u igri (nekoc davno, kad sam htio nesto slicno radit sa PCjem i qbasic-om  :roll:)... USB?

Hladnjake sam odlucio ipak uzet sa ebay-a jer mi cak niti jedna od ponudjenih "kuca" nije blizu (najblize u OS), a s druge strane, ne nalazim niti neku firmu u blizini koja se bavi Al profilima... Ideja je bila naci neki profil koji ima u sebi ona križna ojacanja, najcesce jos i sa rupama za vijke, pa takav pravokutni profil prepiliti na pola tako da LEDice idu na ravnu stranu a križna ojacanja glume hladnjak, skupa sa rubovima profila... onda sam naletio na hladnjake predvidjene za CREE zvijezdu do 5W sa izbusenim rupama za montazu, i to je bilo to  :D :D

Driveri daju 700mA i to je taman to, sumnjam da ce se grijati narocito jako... idem s 20ak komada ovakvih


Veselim se tvojem projektu i dokumentiranju istog, sto prije, gogogo  :up: :up:
« Zadnja izmjena: Rujan 23, 2010, 21:51:18 poslijepodne od Pamook »
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.