Travanj 27, 2024, 13:30:21 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: LED moduli  (Posjeta: 11910 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
LED moduli
« u: Siječanj 21, 2010, 22:25:18 poslijepodne »
....iz prve ruke... moje iskustvo nakon 2 mjeseca  :)

7.11. prosle godine stigao paket... subota... kenjac i ja sami, mama radi... burek za rucak, tata kuha... iznenadio nas postar na vratima (postar? paket? SUBOTO???), ali brzo smo se pribrali plativsi odabrane dadzbine i dostavu... ne znas ko je bio vece dijete od nas dvojice  :e001: :e001:  (napisao sam vece a ne teze, zna se tko je teze dijete :rolleyes:)

paket, maneken i odmah proba jednog od modula... moduli su tvrtke Weipro, model C90, bijele i plave ledice u omjeru 2:1 u korist bijelih. Zagrijavanje zanemarivo, izrada dobra do vrlo dobra, u stvari sam se plasio da ce stici nekakva plasticnjaca od armature i tko zna kako ce to izgledati... a u stvari skroz OK aluminijski profil u kojem su ledice na stampanoj plocici, plasticne fronte zasarafljene inox vijcima... imaju i oko 1.5mm debeli sloj plexija kao zastitu ali sam to odmah odstranio...

Jedina zamjerka, ove "noge" na kojima stoje, nisu bas najnaj cvrstine pa djeluju drkavo, i uopce ne u skladu sa samim modulom... ali neka, nek na tome ostane  :D

Svaki modul ima 180 ledica (kasnijim rastavljanjem ustanovljeno da su sve rucno lemljene, nista strojno... izgleda da radna snaga u Kini zbilja nije problem.... vidljive oznake markerom po plocici gdje je doslo do kratkog spoja pri lemljenju pa je ispravljano, svega na dva-tri mjesta po modulu...), ukupno sam uzeo 6 modula.
Mana im je sto ih treba dosta jer je svijetlost ispod njih dosta usmjerena, tako da ih treba vise da bi se pokrila veca povrsina... a to dize ukupnu cifru..

Ali racunica mi je bila ovakva - maknuo sam 2x250W HQI jer je gutalo struje i to nemilice, koliko god dobre bile... investirao u ove LED module i otprilike ovako - ako izdrze (skupa sa mnom i tankom) 5 godina, a racunajuci da bih zarulje mijenjao svake godine, u tih 5 godina me zarulje kostaju isto koliko i ove LED sada, a usteda na struji je cisti gratis  :)

Svaki modul trosi 15W. Amen  :D ...

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: LED moduli
« Odgovori #1 u: Siječanj 21, 2010, 22:32:18 poslijepodne »
....jeli primječuješ kakve promjene na organizmima...na bolje ili na gore?


Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: LED moduli
« Odgovori #2 u: Siječanj 21, 2010, 22:37:37 poslijepodne »
Super!  :up: Ajde hoćemo kompletnu recenziju plus slike iznad akvarija. :)

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #3 u: Siječanj 21, 2010, 22:41:28 poslijepodne »
kako je kod mene tank vidljiv s 3 strane, greben je tocno po sredini, a to mi olaksava upotrebu ovih modula jer svijetlo ne mora duboko prodirati kroz vodu vec mi treba dobro osvjetljenje preko grebena, relativno plitko, do polovice dubine tanka. Na "prekidu" grebena su dosta zadovoljne eufilije po dnu, ne kazem da bi im malo vise svijetla dobro doslo, ali i ovako uopce se ne ponasaju lose.

Jedina mana ovog osvjetljenja je sto mu fali plave, i to bas vidljivo fali. Bijele LED su high intensity i svijetle kao lude, a plave koliko god se trudile, nisu tog intenziteta, i jos ih ima upola manje. Kombinacija T5 i LED se pokazala kao odlicna, jer pod LEDicama se svaka mrva u vodi vidi, a tog smeca (bar kod mene) - ima  :D

T5 su ATI blue special i actinic, probao sam umjesto actinic stavit pro color i nije lose, ali malo previse crveno (po jedna sa svake strane)...

U dogledno vrijeme cu dodat DIY plavih LEDica pa cu vidjet kako se vizualno ponasa tank, ali trenutno uopce nije lose. Ukupna wattaza nad tankom  - 4x80W T5 i 6x15W LED

/edit

LOL, idu slike, i ide i komentar o organizmima, samo sam ja malo usporen (ne, nisam pusio nista ilegalno, vec dugo  :D :D :D :D)

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #4 u: Siječanj 21, 2010, 22:55:46 poslijepodne »
evo i osvrt na organizme...

Ne primjecujem nista lose na ponasanju koralja, riba, niti tanka opcenito... Cijana je bilo dosta (vidljivo na onom videu u drugoj temi), sada ga gotovo nema, jos uvijek kuburim s cirkulacijom na samom celu tanka, na najudaljenijem dijelu od preljeva i pumpi...a ne da mi se tu stavit pumpu da se vidi... ostalo dosta OK, tu i tamo neka mrtva zona jer su koralji narasli, neki i prerasli tank (onaj bijeli hystrix iz druge teme), plejtice isto...

Evo stavio par slika roze (khmkhm) hystrixa... prva slika (je losa) ali jedina iz 11og mjeseca koju imam. Druga slika je (pogledajte EXIF ako treba) iz 12.og mjeseca, treca je od veceras... izdanaka pun k, i to duljine oko 1.5cm, boja se popravlja (jer su parametri vode bili byebye, takodjer napisano negdje u drugoj temi)...

Druga stvar, Montipora hyrsuta - raste kao luda i inace kod mene, ali primijetite razliku u vrhovima - oni koji su ispod LED su razlistani i sire se kao ludi (OK, jako, koncentrirano svijetlo 20 cm iznad njih), a drugi dio koji je uglavnom pod T5 ima totalno sporiji i drugaciji, deblji, "prstastiji" rast... (slike pogled1 i pogled2)....

i zadnja slika, samo LED upaljene, T5 ugaseno, vidi se koliko je snop u stvari uzak i boje su blijedje...fali plave... Drivere sam vec narucio, a lovu za ledice jos skupljam, bit ce DIY modul na aluminijskom profilu samo plave LED, doduse kako nemam strpljena ni vremena kao Kinezi, bit ce moduli od 3W rasporedjeni duz tanka... Kad bude, javim  :D :D

Uglavnom, rata struje mi je manja za 200 kn mjesecno, potrudio sam se popraviti kvalitetu vode i to se na tanku vidi, a nemam losih vijesti sto se tice koralja i kamenja vezano uz LED, osim manjka plave boje i jace vidljivih cestica detritusa u vodi kada je samo LED upaljen...

Cijene su na netu, rasvijeta nije toliko skupa (ova kineska), ali transport ubija, carinu mi nisu racunali, "samo" porez sam platio. Paket je putovao iz HK oko 10 dana, stigao OK, bez znakova nogometnih utakmica ili rupa od viljuskara, vidljivo otvaran od strane nase poste carinjenja, i to svaki modul pojedinacno je otvaran da se provjeri sto je unutra (ne zalim se, samo pisem ono sto jest)...

Ako izdrzimo tank, rasvjeta i ja jos 5 godina ovog hobija, izracunat cu i gratis struje koju nisam potrosio  :D :D :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: LED moduli
« Odgovori #5 u: Siječanj 22, 2010, 06:58:01 prijepodne »
Vrlo zanimljivo. Nastavi li led sa padom cijena kao što se dešava već neko vrime ubrzo bi trebao preuzeti primat u akvaristici, ali i u rasvjeti opčenito...

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: LED moduli
« Odgovori #6 u: Siječanj 22, 2010, 09:26:54 prijepodne »
Zanimljivo Pamook :up:
Narucio sam si 10 kom ovih LEDica iz videa svaka je 10W 6500K 600lm za slatkovodni, pa cekam da mi stignu probat cu ih smjestit na alu. poklopac slatkovdonog.



Offline riki_lh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Poreč
Odg: LED moduli
« Odgovori #7 u: Siječanj 22, 2010, 11:08:32 prijepodne »
Pamook pravi si majstor nema šta  :klap: 
hvala na odličnim informacijama koje su odmah i mene zaintrigirale...

našao sam ove proizvode...
13,8 w plavo bijele (30x30cm)
http://cgi.ebay.com/225-Blue-WHITE-LED-Aquarium-Plant-Grow-Light-Panel_W0QQitemZ390145726082QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5ad67f5682
13,8 w crveno plave („procolor“)
http://cgi.ebay.com/12-Volt-DC-Hydroponic-225-LED-Grow-light-Panel-Red-Blue_W0QQitemZ370322798101QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5638f57615

a cijena im dođe oko 50 dolara sa shippingom po komadu.. valjda bi nešto spustili na količinu..

ledice su tu dosta slabe pojedinačno.. ali dobro pokrivaju površinski...  zanimljiva mi je i ova "procolorka"  jer roza ljubičaste ledice ne postoje... heheeheh

><((((º>

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #8 u: Siječanj 22, 2010, 17:05:37 poslijepodne »
Veco - pogledaj desnu stranu slike hystrix2  :D , kroz staklo do zida... LED modul od 20W cool white montiran na hladnjak za proc od kompa... svijetli neugodno jako, jedno vrijeme sam ga drzao nad tankom radi probe, u medjuvremenu narucio ove module i maknuo ga...  Jednu stvar pripazi, nemoj ove module stavljat u overdrive (ili overvoltage) jer ce ili izgorit ili gutat struje i grijat se kao lude...  Imam onaj mjerac potrosnje struje iz Lidla, fora je sto ako LED vozis na nazivnom naponu, trose po deklaraciji, ako ih vrlo malo "gurnes" preko toga, trose skoro duplo  :D... ovaj moj modul na 13V trosi 22W a na 14.4V trosi 38W  :rolleyes: a grije se za pop....

Isto tako, nemoj se iznenadit ako koji od tih modula rikne u roku pola sata, ja narucio jedan plavi od 10W uz ovaj bijeli 20W, sve stavio na 12V i plavi je izgorio u roku sat vremena... dosao defektan i ebiga...

Riki thx  :up: , ovo sto si stavio linkove se cini dosta OK, jedino mi je malo veliki razmak izmedju LEDica, moze to i gusce  :D :D

valjalo bi uzet jedan pa malo vidit kako se ponasa  :)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: LED moduli
« Odgovori #9 u: Siječanj 22, 2010, 17:56:35 poslijepodne »
Stvarno svijetli jako kao da je u pitanju halogena zarulja (mislim na ovaj na hladnjaku kompa)
A u ovoj rasvijeti sto si kupio za tank jel su iste LEDice u pitanju kao ove sto sam narucio?

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #10 u: Siječanj 22, 2010, 19:41:52 poslijepodne »
nisu, ovdje su standardne 5 mm ali high intensity gusto upakirane  :D

evo par starih slika sa ovim modulom, plavi sam slikao ali je riknuo vrlo brzo  :D

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #11 u: Siječanj 22, 2010, 19:46:07 poslijepodne »
evo nadjoh i par slika s plavom kad je tek stigao, montiran na hladnjak, obavezno izmedju hladnjaka i modula termovodljiva pasta... Malo je problem rasap jer je kut oko 160 stupnjeva, bljesti na sve strane  :D

dvije slike s koraljima na dnu - jedna samo LED druga kombinacija LED i T5 (ona koja je bolje, odn. nema mracnih dijelova lijevo i desno je LED + T5, ona sa mracnim dijelovima je samo LED)

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline boxer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
Odg: LED moduli
« Odgovori #12 u: Siječanj 22, 2010, 19:48:08 poslijepodne »
pamukce ti si baltazar  :up:
Slavonski Brod

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #13 u: Siječanj 22, 2010, 20:43:00 poslijepodne »
 :D :D al mi fali onaj stroj sa veeeelikim uhom da mu prisapnem sve te ideje... ovako sam vise Grunf ...
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: LED moduli
« Odgovori #14 u: Siječanj 22, 2010, 20:56:16 poslijepodne »

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: LED moduli
« Odgovori #15 u: Siječanj 24, 2010, 15:29:22 poslijepodne »
   Pamook, pionir Reef LED rasvjete u hrvata!
 :klap:

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: LED moduli
« Odgovori #16 u: Siječanj 24, 2010, 15:30:16 poslijepodne »
odusevljen sam...svaka cast! Pamook...je provjereni majstor  :zagrljaj:
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #17 u: Siječanj 24, 2010, 22:38:02 poslijepodne »
Vas dva... sunce zareno....  :D :zagrljaj: :zagrljaj:

a doci ce i taj dan da cu ja do Rijeke potegnit  :clown: :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: LED moduli
« Odgovori #18 u: Siječanj 25, 2010, 07:23:40 prijepodne »
ili cemo nas dvoje do tebe...uf, trebalo bi...ili jedno ili drugo :zagrljaj:
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #19 u: Veljača 14, 2010, 18:31:37 poslijepodne »
Evo jos malo o opremi koja mi je stigla u zadnjih par mjeseci, pa ako nekome pomogne da se odluci - super  :)

Nabava : e-bay, majka svih zayeba, tj. odlican za postat home shoppingoholicar  :D ...

Na prvoj slici, plutajuci magnet MagFloat sa dokupljenim ziletom za isti... odlican, pouzdan, za stakla do 16mm, drzi kao lud, a zilet skida sve sa stakla. Prije njega imao sam neki obicni koji tone, za stakla 12mm, vezan komadom ribarskog konca. Ako otpadne magnet i potone, polomi koralje  :-X ... ako ne otpadne a ne pazim, ribarski konac se zaplete u grane i - polomi koralje  X-( ... tako da je ovo plutajuce rjesenje ooodlicno, naravno sa ziletom koji skida koraline i sve ostalo sa stakla, inace sam isao rukom i ziletom skidati oko dna i naravno - podrobio koralja vise nego je naraslo od zanjeg ciscenja  :punch:

Slika zwei - novopridosla RO/DI komadina, narucena iz USA, stigla za zadivljujucih 10ak dana (obicno iz USA stvari putuju oko mjesec dana, barem u mojem iskustvu)... Dva AC, jedan sediment filter, 100gal membrana, 2x DI jedinica, manometar (neispravan  :D :D), ne vidi se iza kombinirani ventil koji otvara i zatvara tok vode kroz sustav zavisno da li je izlaz (RO voda) otvoren ili nije... dokupio jos adapter za slavinu 3/4 na quick connect i to je to...

Radi odlicno, dosta blizu deklariranog kapaciteta, sve se razmisljam uzeti u dogledno vrijeme (citaj- kad se nekakva lova pojavi) i booster pumpu, ali o tom, po tom  :)

Slika tri - salinometar  :D

Kinez, radi, nije pre skup, jedno je kinez (firma) od koje sam narucio, vjerojatno u nedostatku odgovarajuceg, poslala 3 vrecice za pripravu kalibracijske otopine - ali za pH  :D :D :D
Uzeo sam ga prvenstveno radi brze izmjere kod pripreme vode za zamjenu, da ne petljam sa menzurom i staklenim, ali ne ide to tako brzo (zbog temperaturne kompenzacije, dok se ocitanje smiri), tako da je po mom misljenju i dalje naj bolje uzeti refractometar. Dosta brzo, i precizno. Nije ovo lose, ali  -?

I cetvrta slika, nema veze sa akvaristikom ali me nasmijalo - narucio 4 elektronke iz Moskve, nekakvo pojacalo u pripremi pa rekoh da krenem po obicaju od guzice (osim ovih novopridoslih lampi nemam jos nista od dijelova  :D :D), kutija u kojoj su se skoro mjesec dana tumbale 4 malene staklene cijevi i stigle CITAVE, gabaritno moze primit jos 30 istih... i niti komad novina ili necega da zastiti unutrasnjost kutije da ne postane zvecka  :o :D

Srecom, sve 4 su stigle citave, antinogometni Bogovi postarskog football saveza su bili na mojoj strani, i ovaj put  :k035: :1-20(62): :1-20(62): :1-20(62):
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Otto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Sisak
  • Homo Delphinus is not just a concept!
Odg: LED moduli
« Odgovori #20 u: Veljača 14, 2010, 19:22:20 poslijepodne »
Eto prije par godina smo se smijali amerima kako naručuju proizvode iz fotelje sa pivom u ruci ;)
Daj napiši cijene sa poštarinom i svime šta su te još naši oderali!

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: LED moduli
« Odgovori #21 u: Veljača 14, 2010, 19:51:47 poslijepodne »
Baš je zarazan ovaj ebay jelda? :)  A tebe je fakat primio. :D
Bolje da si tu ostavio lovu nego u kladionici. Aj javljaj još kaj imaš. :D :D

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: LED moduli
« Odgovori #22 u: Veljača 14, 2010, 21:01:45 poslijepodne »
....... Aj javljaj još kaj imaš. :D :D

evo... jos jedan miniMe  :D :D :D :D... al nije sa e-baya  :zagrljaj: :zagrljaj:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: LED moduli
« Odgovori #23 u: Veljača 14, 2010, 21:16:50 poslijepodne »
Ja mislio onaj lik iz Opce opasnosti kad ono Pamook fakat ste jako slicni 8)

Super su ti ove umanjene kopije tebe :nerv:  :zagrljaj:

Ako budes narucivao opet nesto pa da i meni narucis ovaj digitalni salinometar, ph... ali ne trebaju mi tri vrecice za kalibraciju ph :D

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: LED moduli
« Odgovori #24 u: Veljača 14, 2010, 22:09:43 poslijepodne »
 :D Svaka čast miniMiu pravi klon :D al vidim morski odmah..i lampa od blua. :D
Pamook legendo! :)