Svibanj 10, 2024, 20:53:14 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: cvrčci  (Posjeta: 2366 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dj satirko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
cvrčci
« u: Svibanj 26, 2005, 12:22:00 poslijepodne »
imam leopard gekona ipetnajstakcvrčaka razlicite velicine pa me zanima kako se oni razmnozavaju,ako netko zna nek javi!
Dj-ing-professional training for my future!

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
cvrčci
« Odgovori #1 u: Svibanj 26, 2005, 23:19:00 poslijepodne »
Uzgajanje cvrčaka
Čuvaju se u malim posudama pokrivenim žicanom mrežom (da ne bi iskakali).
Kada su u statusu larve, zajedno se drže po nekoliko stotina cvrčaka.
Važno je da temperatura ne bude ispod 25°C i da posuda bude ukrašena kartonima za jaja,
jer udubljenja koriste za skrivanje.
Odrasli mužjaci su teritorijalni i ne trpe se međusobno.
Pri uzgoju se vodi računa da se cvrčci čuvaju po veličini, jer veći jede manjeg.
Ženke cvrčaka se razlikuju po dugoj legalici za jaja koja se nalazi na trbuhu.
Cvrčci se hrane lisnatom hranom, kukuruznim brašnom,
zobenim pahuljicama, medom, jabukom, listovima salate.
Rado jedu i klice izniknulog sjemena za ptice.
Vodu piju iz plitkih posuda, u kojima je sitan šljunak do same površine, da se ne bi utopili.
U plitke posude sa čistim pijeskom ili pomiješanim sa tresetom (održava se vlažnim),
ženke zabadaju legalice i polažu jajašca.
Pri temperaturi od 27 stepeni za 21 dan izvedu se mali cvrčci,
koji se dalje uzgajaju samostalno i nikako se ne miješaju sa većim cvrčcima.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline dj satirko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
cvrčci
« Odgovori #2 u: Svibanj 27, 2005, 18:08:00 poslijepodne »
ej,puno hvala ali ja imam mali problem-imam ih ~15 dal se iz tog moze pocet?
Dj-ing-professional training for my future!

Offline amauro13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 476
  • Lokacija: Dubrovnik
  • I lost myself.
cvrčci
« Odgovori #3 u: Svibanj 27, 2005, 18:35:00 poslijepodne »


Ja bi poceo uzgajati cvrcke posto zivim u pm (a pod pm ne mislim na private messenger) pa ako mi podje za rukom nabavio bih bradatu agamu.
Dubrovnik / Hrvacka
His melancholy comes from his lonelines and isolation.
He wants to do something more than scare people with his blood-curdling scream.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
cvrčci
« Odgovori #4 u: Svibanj 30, 2005, 12:52:00 poslijepodne »
 
Citat: dj satirko
ej,puno hvala ali ja imam mali problem-imam ih ~15 dal se iz tog moze pocet?


Da
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
cvrčci
« Odgovori #5 u: Svibanj 31, 2005, 22:37:00 poslijepodne »
CVRČCI Acbeta domesticus i Grillus bimaculatus

Cvrčci su odlična živa hrana za mnoge životinje u terarijima. Zahvaljujući njihovom mekom oklopu, probavljaju se lakše i brže nego ličinke brašnara ili žohara. Najčešće se uzgajaju kućni (Acbeta bimaculatus ) i dvopjegasti ( s dvjema točkama ili prugama, Grillus domesticus ) cvrčci.
Mogu se držati u akvariju bez pukotina, visine veće od 30cm. Mogu se koristiti i stare komore od hladnjaka. Kako ne bi iskočili, gore se stavlja sitna mreža ili se po stjenkama zaljepi traka folije širine oko 5cm. Ivice trake zaviju se epokridnom smolom, kako cvrčci ne bi progrizli foliji. Na dno se stavlja slama, piljevina, sitno lišće. U vrlo malu zdjelicu sipa se voda ili navlažena vata. U drugu se stavlja hrana; naribana mrkva, komadići krumpira, kruha, sira, suha hrana za ribe, salata kupus, koštano brašno.. Sljedeći dan im se daje svježe povrće. Hrana mora sadržavati bjelančevine, u suprotnome bi cvrčci mogli jesti svoje slabije predstavnike ( osobito se to odnosi na G. Bimaculatus). Mogu se hraniti zobenim pahuljicama, mekinjama, mlijekom u prahu, 1-2 žličice suhoga keksa. Rjeđe ih možemo počastiti pilećomk kosti s malo mesa. Potrebno im je mnogo skrovišta, a za to nam mogu poslužiti školjke za jaja. Prostor treba biti čist, suh i prozračan. Bez štovanja ovih propisa, kukci mogu...uginuti.
Ženke, za razliku od mužjaka imaju na kraju tanku dugu cjevčicu za polaganje jaja (leglica). Za razmnožavanje kukaca u prostoru stavlja se zdjelica sa čistom prosijanom zemljom, a može se koristiti i sitni, navlaženi pjesak, ili pak tresetna mahovina. Sloj supstrakta treba biti debeo 5-6cm. Tu će ženke polagati jaja. Kako ih insekti ne bi jeli, na supstrakt se stavlja nerđjajuća mrežica (misli se na ajaj). U toplom okružju, cvrčci se razmnožavaju cijelu godinu . Optimalna temperatura za razvoj jaja je 24-28 stupnja. Temp do 35 stupnjeva nije toliko opasna no pri temp nižoj od 21-22 cvrčci smanjuju aktivnost , prestaju se hraniti, a mali prestaju rasti. Održavanje potrebne temperature izvedivo je pomoću žarulja snage 60W. Postavljenih u red. Tako se može regulirati temperatura paljenjem ili gašenjem gorećih žarulja. ''nasad'' se uzima pomoću staklene cjevčice. Kukci se skupljaju u nju i preostaje samo zatvoriti prstima oba otvora cjevčice. Prije nego što ih ne iskoristimo kao hranu, treba ih malo držati u hladnjaku (kako bismo ih umrtvili), a zatim ih posuti tvarima koje sadrže kalcije.
† BLACK RAIN †