Travanj 25, 2024, 11:18:25 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Izraslina na sternumu Chromatopelme cyaneopubescens  (Posjeta: 2893 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški  
Izraslina na sternumu Chromatopelme cyaneopubescens
« u: Ožujak 16, 2010, 08:37:31 prijepodne »
Da li bi netko mogao reći nešto na dolje zakačene fotografije. Radi se o Chromatopelmi cyaneopubescens koja je kod mene već zadnje dvije godine i nabavio sam ju dok je imala kojih cca 4 cm (dužina nogu), još jednom hvala Matiji. Podloga na kojoj se nalazi je treset i ima jedan kokos za skrivanje, naravno cijeli terariji je zapleten tako da je isključena mogućnost ozljede. Prije dva presvlačenja sam već vidio lagana udubljenja (sa unutarnje strane), onda su bila jedva vidljiva i normalne boje, al sad su jako narasla i  počela dobivati neugodnu crnu boju. Znam da vjerojatno nema pomoći, ali da barem znam o čemu se radi. Unaprijed hvala na trudu.
"Samo dvije stvari su beskrajne, svemir i ljudska glupost, a za ono prvo nisam siguran."  Albert Einstein

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Izraslina na sternumu Chromatopelme cyaneopubescens
« Odgovori #1 u: Ožujak 16, 2010, 09:24:42 prijepodne »
c hebate.. ne izgleda dobro... pauk je inaće u redu? jel možeš njega poslikat odozdola?

Offline frga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški  
Odg: Izraslina na sternumu Chromatopelme cyaneopubescens
« Odgovori #2 u: Ožujak 16, 2010, 09:56:28 prijepodne »
Pa, prvi put držim tu vrstu, ujedno mi je to i jedini primjerak i donedavno sam mislio da je to jednostavno tak osjetljiva vrsta, jer čim mu nije odgovarala vlaga ili toplina odbijao bi hranu, a kamoli da ga nakon presvlačenja prije nego što je malo nešto pojeo pokušaš preseliti (recimo u veći terarij), opet bi odbijao hranu na dvostruko duži period. E, a sad svaki put kad se presvuče dosta dugo ništa ne jede, ne da neće jesti ili da izgubi instinkt, već mu baciš plijen on ga napadne i odradi svoju radnju, ali ga ne ugrizne, već se smiri i otiđe. Tako da svaki put kad se presvuče imam problema ga natjerati da nešto pojede. Sad dok nešto ne pojede ne bi ga želio baš vaditi u posudicu da ga fotkam, nakon što počne malo jesti pofotkat ću ga da vidim kako to sad izgleda, pa ću staviti fotke. Inače sa nijednim drugim paukom nisam imao takve probleme...na sreću!
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2010, 10:06:57 prijepodne od frga »
"Samo dvije stvari su beskrajne, svemir i ljudska glupost, a za ono prvo nisam siguran."  Albert Einstein

Offline Slavac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • I'm only scary 'cos I'm Hairy.
Odg: Izraslina na sternumu Chromatopelme cyaneopubescens
« Odgovori #3 u: Ožujak 20, 2010, 13:27:39 poslijepodne »
ako je pauk wild caught najvjerovatnije da je zarazen nematodama ili nekim drugim parazitom(imas puno vrsta... crve,musice,ose).....tu nema pomoci ...
vidi s matijom ...ako ju je matija nabavio od nekoga probaj kontaktirat covjeka i pitaj ga jel captive bread....mislim ako vec niste ,vidim da kasnim sa odgovorom par dana.
ZG-istok

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Izraslina na sternumu Chromatopelme cyaneopubescens
« Odgovori #4 u: Ožujak 20, 2010, 19:58:44 poslijepodne »
pauci iz prirode su dosta rijetki (rosee, blondiji, i još eventualno par vrsta)..mlade paukove mislim da nitko hvata u prirodi... a da je pauk bio zaražen bilo kakvim nametnikom od prije dvije godine..nebi još bio živ...

Offline frga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški  
Odg: Izraslina na sternumu Chromatopelme cyaneopubescens
« Odgovori #5 u: Ožujak 25, 2010, 06:42:30 prijepodne »
Evo počeo je jesti, uskoro će neke nove fotke. Sve novo kaj dođe u hobije se vani nudi kao WC, evo sad baš pratim kakve cijene postiže neki novi Monocentropus lambertoni (navodno sa Madagaskara), nikada do sada nisam čuo za tu...
Ja prije mislim da je to neka nasljedna bolest, neka vrsta tumora možda???  -? Sve u svemu sumnjam da je nametnik. Matija mi ga je nabavil skroz sitnog, a za takve primjerke ni ja nisam čuo da se skupljaju u divljini. Jel se sjećaš od kud ti pauk da pitaš jel vidio nešto slično kod ostalih mališana ili na roditeljima??? Mislim da bi mogao naći i mail gdje si mi ga nudio...ako pomaže to.
« Zadnja izmjena: Ožujak 25, 2010, 20:44:30 poslijepodne od frga »
"Samo dvije stvari su beskrajne, svemir i ljudska glupost, a za ono prvo nisam siguran."  Albert Einstein

Offline Slavac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • I'm only scary 'cos I'm Hairy.
Odg: Izraslina na sternumu Chromatopelme cyaneopubescens
« Odgovori #6 u: Ožujak 26, 2010, 20:37:03 poslijepodne »
2 g. u zatocenistvu   je dosta .......slazem se......95% su sanse da bi je "parazit" vec ubio ....  u BTS journalu (ne znam broj na pamet) parazit je usmrtio tarantulu nakon godinu i nesto.Parazite na tarantuli mos dobit i preko treseta ,zive hrane....  A sto se tice "skupljanja" tarantula iz prirode ,danas su ljudi tolko prokleti da uzimaju i kokune.
ZG-istok

Offline frga

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški  
Odg: Izraslina na sternumu Chromatopelme cyaneopubescens
« Odgovori #7 u: Kolovoz 31, 2010, 04:50:04 prijepodne »
Mali update... presvlačenje 22.07.2010.
Kao što vidite izrasline su se povukle i skoro skroz nestale, malo su lošije fotke ali sad se vide samo obrisi gdje su prije bile izrasline...
Nakon ovog presvlačenja nije bilo one prethodno spomenute faze "posta"
"Samo dvije stvari su beskrajne, svemir i ljudska glupost, a za ono prvo nisam siguran."  Albert Einstein

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Izraslina na sternumu Chromatopelme cyaneopubescens
« Odgovori #8 u: Kolovoz 31, 2010, 09:02:50 prijepodne »
Ajd super da se povuklo to..poslikaj pauka ovako..