Travanj 28, 2024, 13:08:57 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Čišćenje discusa od crijevnih parazita  (Posjeta: 27813 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #75 u: Studeni 19, 2015, 15:53:45 poslijepodne »
... hvala na pitanju, moj diskus je i dalje živ i zdrav, za sada, i jede i pliva i veseli se :)
Meni je drago da se riba izvukla jer po slici je bilo :'( :'(
No od straha čovjek vidi i čega nema ;)
s obzirom da smo ti uzurpirali temu-isprika od mene ,ali mislim da ti je pomoglo i da se priča zahuktala,a ti si bio okidač  :up:
Nije bitno ko je uzrokovao rat,bitno je ko pobjedi :up:
Što bi Zagorci rekli nema straha idemo dalje ;) :up:

No čuo sam i da svaki puta kad Bandić veli kaj,jedan Zagorac umre -? :D :D

To je figurativno jer ode u "biblioteku" -po Zagorski to je klet :D i tam se ubije ;)od gemišta :klap: :klap:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #76 u: Studeni 19, 2015, 16:06:16 poslijepodne »
osnovna ideja i pitanje ove teme je nekako otislo u drugi plan...

sve sto je dalje pisano, pisano je s namjerom da se pokaze i/ili dokaze kako je jbl hrana kvalitetna, te da se s njom moze sve, pa cak i uspjesno hraniti zahtjevnu ribu kao sto je diskus.

Ako se pita pobornike ove teorije, poanta je dokazana, i oni ce hraniti svoje diskuse jbl hranom. Ako se pita oporbu, dokazano je upravo suprotno, jbl nije hrana na kojoj se primarno moze othraniti kvalitetan diskus. Nas ostale ovo u principu ni ne ineresira.

Sve ostalo je nebitno, malo natezanja, malo prepucavanja, malo vrijedjanja, i puno reklame, nema tog argumenta s kojim bi netko promjenio misljenje, tako da ova tema postaje nekako besmislena, odnosno sluzi iskljucivo u svrhu pljuckanja jednih po drugima, i bezocnog reklamiranja, za koji, iako mozda i ima potrebe, ova tema svakako nije mjesto za to.

Trpimirovich>drago mi je da je riba na kraju price dobro, nadam se da vise nece biti problema s diskusima.  :up:

Cisto mojih par lipa, vjerovatno nikog ne zanima, ali... nikad nisam hranio jbl hranom, i nikad nisam imao problema s niti jednom slatkovodnom, a bogami ni morskom ribom (barem ne onih koji se mogu povezati s hranjenjem) , kornjace i gmazove jos nisam probao pa neznam, ali.... mozda sam samo u velikoj zabludi pa ustvari nisam ni svjestan da imam problema zbog toga sto ne hranim jbl-om

Damire ovdje nije poanta JBL-a,već nutricionistički prilagođene Hrane za pojedinu vrstu i PRIRODNI pristup,GOVEDINA-PILETINA-etc. osim onog za što je evolucija određenu vrstu pripremila je u najmanju ruku ŠARLATANSTVO !
Pitaj znanstvenika ili nutricionistu (ali nutricionistu) koji nije u službi "politike" što će ti odgovoriti!

A kad smo kod hrana itekako ima i drugih KVALITETNIH hrana koje su nutricionistički prilagođene određenoj vrsti!

Iza JBL-a,prvi moj favorit je ko zna SERA  ;)

Da se čita sa razumijevanjem -znali bi to  :up:

Gle čuda SERU zastupa mojakonkurentna firma,ma sereš .... :D
Kad naučite da ja nisam ispod boga niti je on iznad mene,znat ćete s kim pričate danas kad su svi prodane dušce,čast izuzecima 8)
 malo nas je ...ali smo jaki ;) :D :D :up:-imamo obraz :-[
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #77 u: Studeni 19, 2015, 16:13:54 poslijepodne »
Zaboravih na provokativne textove i vrtičku dob neću odgovarati,
već ču se potruditi u prilagođenom obliku napisati slikaovnicu za iste kad narastu ;) :heartbr:


život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #78 u: Studeni 19, 2015, 16:33:34 poslijepodne »
Pobjedio si, zasluzio bombon ;)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #79 u: Studeni 19, 2015, 18:20:21 poslijepodne »
nemojte kupovati JBL-ove proizvode i druge marke koje zastupam ja i moja firma ,TAKO ĆETE IMATI VIŠE PROBLEMA i imat ćete o čemu pričati oko vatre 8)


O, pocujte nevjernici, slusajte glas svoga boga jedinoga.....  :D

yebiga, ovo gore boldano i pocrvenjeno mi lici tocno na to.... mislim, ja ovo citam kao "jbl, druge marke, ja, moja firma"..... ostalo je cisto radi fonetike i izrazajnosti, ali nepotrebno.

Nitko ne osporava kvalitet, nutricionisticke vrijednost, vitamine,minerale, generale i ostale -ale u gotovoj hrani, ustvari, ovdje nitko nista ni ne osporava, ovdje se samo skrece paznja da nekako jos nije vrijeme za nove proroke i bozanstva (da budemo u duhu onog gore), i da je vec pokazano, dokazano i sve ostalo koja hrana najvise pogoduje kvaliteti, rastu i obliku diskusa.

Zanimljivo je, nitko nije niti pokusao reci da je to JEDINA hrana, i koliko ja znam, svako tko hrani diskusa, osim mixa koristi i neku od gotovih hrana, i nisu ljudi reagirali s tvrdnjom da ta hrana ne treba, ne moze ili ne smije biti bas jbl, vec samo da jbl ne moze, kao uostalom niti jedna druga komercijalna hrana, biti jedina hrana, a to opet nema veze sa svime ovdje pricanim.

Nadalje, iako je osnovano, nekako mi je ........ (nedostatak rijeci), neki, bilo koji problem s ribom, ma koja ona bila, povezivati s time s cime je hranjenja, a posebice naglasavati da je problem u onom s cime NIJE hranjena..... ali to sam samo ja, valjda.

PEES.... ovo definitivno nije provokatorski post, ja uopce neznam o cemu se ovdje prica, ali rekoh da uvaljam koji post, da ih imam vise.  :D :D :D :D :D

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #80 u: Studeni 19, 2015, 18:31:52 poslijepodne »
nemojte kupovati JBL-ove proizvode i druge marke koje zastupam ja i moja firma ,TAKO ĆETE IMATI VIŠE PROBLEMA i imat ćete o čemu pričati oko vatre 8)


O, pocujte nevjernici, slusajte glas svoga boga jedinoga.....  :D

yebiga, ovo gore boldano i pocrvenjeno mi lici tocno na to.... mislim, ja ovo citam kao "jbl, druge marke, ja, moja firma"..... ostalo je cisto radi fonetike i izrazajnosti, ali nepotrebno.

Nitko ne osporava kvalitet, nutricionisticke vrijednost, vitamine,minerale, generale i ostale -ale u gotovoj hrani, ustvari, ovdje nitko nista ni ne osporava, ovdje se samo skrece paznja da nekako jos nije vrijeme za nove proroke i bozanstva (da budemo u duhu onog gore), i da je vec pokazano, dokazano i sve ostalo koja hrana najvise pogoduje kvaliteti, rastu i obliku diskusa.

Zanimljivo je, nitko nije niti pokusao reci da je to JEDINA hrana, i koliko ja znam, svako tko hrani diskusa, osim mixa koristi i neku od gotovih hrana, i nisu ljudi reagirali s tvrdnjom da ta hrana ne treba, ne moze ili ne smije biti bas jbl, vec samo da jbl ne moze, kao uostalom niti jedna druga komercijalna hrana, biti jedina hrana, a to opet nema veze sa svime ovdje pricanim.

Nadalje, iako je osnovano, nekako mi je ........ (nedostatak rijeci), neki, bilo koji problem s ribom, ma koja ona bila, povezivati s time s cime je hranjenja, a posebice naglasavati da je problem u onom s cime NIJE hranjena..... ali to sam samo ja, valjda.

PEES.... ovo definitivno nije provokatorski post, ja uopce neznam o cemu se ovdje prica, ali rekoh da uvaljam koji post, da ih imam vise.  :D :D :D :D :D

Ne nije,dapače dobro ističeš bit i poantu.....da razbijemu tu dilemu samo da riješim navalu oko REEF  akvarija :'( :'(

napravit ću jednu usporedbu "masenog" udjela pojedine hrane po 1L ;)

strpljen- spašen :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #81 u: Studeni 19, 2015, 18:33:22 poslijepodne »
Pobjedio si, zasluzio bombon ;)
Zahvaljujem,samo mojne da je Ex na stazi ;),malo mi samokontrola ne da "opuštanje"  :D :D :D :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #82 u: Studeni 19, 2015, 18:35:31 poslijepodne »
bez obzira u sto vjerovali, koju hranu koristili, ili ne koristili....nitko nam ne moze reci da ne podizemo forum, i red je da se malo raspravlja i "podbada", nitko ovo naravno niti radi, niti shvaca kao zlonamjerne provokacije ili postove, vec cisto da se cuju misljenja i iskustva, a kad se tema iskristalizira, opet ce nekom buducem s crijevnim parazitima (diskusu, jelte), ostati kvalitetna tema u kojoj ce pronaci ono sto mu treba.  :up:

P.S.

Za mi za reef, covjece, krepavamo kao musice, svakim danom jedan reef manje u rvata....  :'(

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #83 u: Studeni 19, 2015, 20:20:30 poslijepodne »
bez obzira u sto vjerovali, koju hranu koristili, ili ne koristili....nitko nam ne moze reci da ne podizemo forum, i red je da se malo raspravlja i "podbada", nitko ovo naravno niti radi, niti shvaca kao zlonamjerne provokacije ili postove, vec cisto da se cuju misljenja i iskustva, a kad se tema iskristalizira, opet ce nekom buducem s crijevnim parazitima (diskusu, jelte), ostati kvalitetna tema u kojoj ce pronaci ono sto mu treba.  :up:

P.S.

Za mi za reef, covjece, krepavamo kao musice, svakim danom jedan reef manje u rvata....  :'(

Damire simpatičan si ti lik i nepredvidljiv :up:
Slažem se ali kako sam i rekao -IDEMO SA ČINJENICAMA ;)
1.priroda-od kuda dolaziš(kompletno okruženje ili Ti ga biotop)ribe,bilje,temperatura,ph itd.
2.što je izvor hrane,koje su prehrambene navike

kada to sve zadovoljimo onda tražimo probleme u mogućim greškama....nše primjene

Ako silujemo prirodu onda je rasprava na tu temu gubljenje vremena pogotovo ako znamo da ta strana to zna....tu su onda sve riječi suvišne i nismo ništa apsolvirali :'(

Inače ja volim usmenu predaju-knjigu face to facejer tada vidimo koliko druga strana zna ili ne zna :)

Ovdje na netu ja nešto ukucam i pišem sve iz glave,a "sugovornik" ode na net da bi saznao što je pisac htio reći i tu kratko se pokuša "izmigoljiti" iz ad acta i fakta :D

Zato ja volim predavanja i interaktivnu komunikaciju :up:

Tada svi znamo na čemu smo,ovako samo google ima koristi :D :D :up:

samo za primjer ja znam svih svojih 1867 akva artikala na pamet ;)
 imenom,
čemu služe
koje su nuspojave u slučaju kompariranja i ne samo sa mojih proizvodima već i sa većim brojem konkurentnih proizvoda
vi za vi INTRAST PODATAKA znam od kuda koji proizvod potječe,dolazi ili se proizodi -zemlja porijekla-jako bitno
npr. JBL ph sonda -made in Japan
Ph controler made in Taiwan
Sansibar -made in Malezija.....itd
JBL surađuje sa 78 država svijeta 8)

Ljekove kao i na koe patogene djeluju,postavljanje dijagnoze,djelatne tvari,postoci istih -ja to moram i znam  ;) 8)

Sve ostalo su stručne ali knjige tipa "DISERATCIJE"-blažeg oblika publicista (koji prenose znanje drugih znanstvenika na tom polju i njihovih radova)sažima u svoju temu-koja ja onda u nekom vremenu pokušavam primjeniti i steći opažanja prednosti i mana   ,
na internetu čitam samo i iskjućivo znanstvene radove na polju;
BIOLOGIJE,IHTIOLOGIJE,PARAZITOLOGIJE,GEOLOGIJE jer mi to sve treba da bi mogao u datom momentu brzo i adekvatno prenijeti "potrošaču" potrebu za riješenjem.

Tako rade naši veterinari u firmi
tako radi naš nutricionista
tako radim ja prvenstveno na polju AKVARISTIKE, a teraristiku poznajem po pitanju ČISTE BIOLOGIJE- jer je njeno okruženje bitno manje kompleksno od vodenog medija ali ništa manje  bitno da mi ne bi TERARISTI zamjerili ;)

Na taj način funkcioniramo i pristupamo mi "TRGOVCI" u DDL-u :)

a hobi i praktika od 33 i kusur god mislim da je više nego respektbilno....ali nikad dovoljno....

što se tiče REEF-a u Hrvata ....a gle skup je to hobi i ako nemaš za promjenit gume minim. nakon svake trke....a kam se guraš :'(
gubiš vrijeme,novac,frustracija i onda odustajanje ako se nisi "navukao" :)

REEF biotop je vrlo uzak u odnosu na bezbroj Biotopa slatke vode :zagrljaj:

ja sam REEF apsorbirao gotovo u samom vrhu-to je priznato od mnogih "ne foruma" :D :D već John Tulock,g.,Sicce za koji sam bio "kušač" i predlagač određenih proizvoda i eventualnih rješenja i prijedloga,pa tako i Xstream pumpe,sol  8)

Ja  ću nataviti jer u kući je pripremljena soba samo za akvarij,koji će se vidjeti iz dnevnog boravka,kamin...2500 litara 270*120*80 cm....koji biotop..60% za ada je u korist Malawi ,30% preteže na tanganjiku,a malo vjerovatno na amazonu koja je za moj temperament pretamna,možda ali možda neka luda podvodna brija ali moramo misliti i na sebe,a u zadnjih 8 godina. me uzeo Mijazaki ili ti ga Japanski vrtovi koji su u zagorju već dobrano "uzorani" toliko da ide i Japanski TORI u znak poštovanja prema toj kulturi 8)

ps.
ajde ti to kraće :D :D :D :D :D
« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2015, 20:35:14 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #84 u: Studeni 19, 2015, 20:40:17 poslijepodne »
E sad smo tu negdje gdje smo trebali biti odavno, rekao bih

dakle....

priroda,okruzenje iz kojeg dolazi, izvor hrane i prehrambene navike. amen.

hajmo se na tren praviti da ova tema nije o diskusima, u medjuvremenu je sav moj interes za ove ribe ispario, sto se mene tice mogli su evoluirati u kornjace, ja to nebi znao.... ajmo reci, vulgaris riba u vulgaris vodi, slatkoj, slanoj ili mineralnoj, svejedno je.

DA (veliko da), svaki proizvodjac hrane pazljivo bira sastojke, trazi optimum kvalitete, hranjivosti, i da sad ne nabrajam. Pa nebudi lijen, uzmem kutijicu hrane, i citam:

Sastav: biljni sastojci, riba i riblji proizvodi, bjelancevine, ulja, masti, secer, kvasac, lizin,monohidroklorid.
Sastav: 44% bjelancevine, 11% masti, 2% vlakna , 9% pepeo, 8% vlaga
pa onda nabrajanje vitamina, konzervansa i ostalog sto je dodano u procesu pravljenja "suhe hrane", i svega potrebnog da joj shelf life bude koju godinu.

OK....sve jasno, siguran sam da proizvodjac puno vise od mene zna sto ribama treba. Uzmem drugu kanticu, citam, sastav identican. Nebudi lijen, uzmem i trecu, vidi vraga, opet isti sastav....nista cudno?

I nije, osim sto pricamo o tri razlicite hrane - jedna za zlatne ribice, jedna je diskus granulat, a jedna je marine granule.

E sad, osim ako tajna nije duboko sakrivena u onome sto NE navode, ispada da diskusi, zlatne i morske ribe jedu jednu te istu hranu? Ili ne?

Bas kao sto je uhodan sistem za diskuse da se hrane govedjim srcem (i dodatcima), za reef vijedi (ili se barem forsira) ideja isto o hranjenju mesnom hranom - riba, morski plodovi, alga....da ne nabrajam....

Ima logike, pa upravo to i je hrana koja se nadje na prosjecnom reefu - zoo i fito planton, komadici krepane ribe ili beskraljeznjaka, raznorazni oganizmi...... a sve bjelancevine, masti, vlakna, vitamine...to ribe dobivaju u najsvjezijem i najcistijem mogucem stanju - od zivog, ili frisko uginulog organizma.

Nekako mi isto dodje i s diskusima, mogu oni biti po prehrambenim navikama neznam ni ja sto, opet ce u prirodi konzumirati sve ono sto je "umjetno u umjetnoj" hrani, bas iz svega onog sto je zivo u vodi u kojoj zive. Da, male su sanse da im padne krava u vodu pa se oni goste srcem, ali.....poanta je tu.

Dakle, idemo, bez guglanja, cisto zdravorazumski, sto to kupovna hrana ima, a svijeze meso nema? Po cemu svjeze meso skodi, onoj vulgaris ribi iz mineralne vode s pocetka, a suha kupovna hrana ne?

P.S.... sudeci po kuloarskim pricama, reefovi nam se smanjuju brojcano, da bi se povecali, rijetki su oni koji totalno od toga odustaju, pa se samo nadam da je ovo neki susni period koji ce rezulirati jos vecim i ljepim reefovima kod nas...
« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2015, 20:43:41 poslijepodne od Damir_Sl »

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #85 u: Studeni 19, 2015, 21:26:48 poslijepodne »
E sad smo tu negdje gdje smo trebali biti odavno, rekao bih

dakle....

priroda,okruzenje iz kojeg dolazi, izvor hrane i prehrambene navike. amen.AMEN

hajmo se na tren praviti da ova tema nije o diskusima, u medjuvremenu je sav moj interes za ove ribe ispario, sto se mene tice mogli su evoluirati u kornjace, ja to nebi znao.... ajmo reci, vulgaris riba u vulgaris vodi, slatkoj, slanoj ili mineralnoj, svejedno je.OK

DA (veliko da), svaki proizvodjac hrane pazljivo bira sastojke, trazi optimum kvalitete, hranjivosti, i da sad ne nabrajam. Pa nebudi lijen, uzmem kutijicu hrane, i citam:
NPR.jbl vrši znanstvene ekspedicije,ima svoj labaratorij i svoj znanstveni tim-bio -vidio-NOIHOFEN

Sastav: biljni sastojci, riba i riblji proizvodi, bjelancevine, ulja, masti, secer, kvasac, lizin,monohidroklorid.
Sastav: 44% bjelancevine, 11% masti, 2% vlakna , 9% pepeo, 8% vlaga
pa onda nabrajanje vitamina, konzervansa i ostalog sto je dodano u procesu pravljenja "suhe hrane", i svega potrebnog da joj shelf life bude koju godinu.OK

OK....sve jasno, siguran sam da proizvodjac puno vise od mene zna sto ribama treba. Uzmem drugu kanticu, citam, sastav identican. Nebudi lijen, uzmem i trecu, vidi vraga, opet isti sastav....nista cudno?
NETOČNO bar što se tiče JBL proizvoda,razlike postoje i to velike u odnosu na CARNIVORE,OMNIVORE,PISCIVORE,HERBIVORE
to ću pezentirti u drugom postu to na pamet ne ide iz glave ,a i da vdimo makar sve je to javno dostupno na JBL data shetu za svaku ranu!


I nije, osim sto pricamo o tri razlicite hrane - jedna za zlatne ribice, jedna je diskus granulat, a jedna je marine granule.
ne smije biti-NIJE kod JBL-a
zlatna -herbivor 99.9% ;)
dskus omnivor cca. 70/30%carnivor/herbivor ,mari perls JBL je baziran cca.55/45%OMNIVOR/CARNIVOR-jer se pretežno drže REEF safe ribe,a to su pretežno herbivori-acanturidae,pomacantusi,omnivori-gobidae,demsel porodice i sl.


E sad, osim ako tajna nije duboko sakrivena u onome sto NE navode, ispada da diskusi, zlatne i morske ribe jedu jednu te istu hranu? Ili ne?
Ne kod JBL-a pokazat ću data shet za ove tri grupe

Bas kao sto je uhodan sistem za diskuse da se hrane govedjim srcem (i dodatcima), za reef vijedi (ili se barem forsira) ideja isto o hranjenju mesnom hranom - riba, morski plodovi, alga....da ne nabrajam....
RAZJASNIMO
diskus meso -da ali ribljeg porijekla,plankton,rakovi+biljni dodci-diskus je omnivor
marin-meso da ali riba,pankton,školjke,alga-većina morskih riba su također omnivori-sličan sastojak
ALI NIKAKO GOVEDINA,PILETINA,TELETINA,SVINJETIN,PERUTNINA opčenito ;)


Ima logike, pa upravo to i je hrana koja se nadje na prosjecnom reefu - zoo i fito planton, komadici krepane ribe ili beskraljeznjaka, raznorazni oganizmi...... a sve bjelancevine, masti, vlakna, vitamine...to ribe dobivaju u najsvjezijem i najcistijem mogucem stanju - od zivog, ili frisko uginulog organizma.
TO CARE-od "friško uginulog"ALI CIJELOG-iznutrice nose VITAMINE(burag),biljožder proizvodi folnu kiselinu carnivor NE-nema razmnožavanja-KOD LJUDI -zečja usna-MAMA JE SLABO PAPALA ZELENO ;) -danas ih kljukaju tabletama folne kiseline žene koje su u trudnoći

Nekako mi isto dodje i s diskusima, mogu oni biti po prehrambenim navikama neznam ni ja sto, opet ce u prirodi konzumirati sve ono sto je "umjetno u umjetnoj" hrani, bas iz svega onog sto je zivo u vodi u kojoj zive. Da, male su sanse da im padne krava u vodu pa se oni goste srcem, ali.....poanta je tu.
POANTA daj mu izvor bjelančevina,glutamina i svega ostalog ali onog porijekla koje je imao ili ima u prirodnom staništu-probava nije zajebancija,hrana je pola zdravlja

Dakle, idemo, bez guglanja, cisto zdravorazumski, sto to kupovna hrana ima, a svijeze meso nema? Po cemu svjeze meso skodi, onoj vulgaris ribi iz mineralne vode s pocetka, a suha kupovna hrana ne?
REZIMIRAJMO SVJEŽE MESO-Dakle izvor bjelančevina
ako je za ribe onda sve ono što sam gore naveo mora biti izvor nikako drugi izvor proteina-gia ili bilo koji kontinentalac
NAJVAŽNIJE-meso sadrži samo mast i proteine,fosfor-razarač bubrega ako nema zelenjave
NEMA-vitamina,nema minerala,nema OMK ili EFA ili ti ga omega 3,6,9,nema antioxidanta to dolazi većinom od biljaka ili samo plankton,neke vrste riba(losos) morske alge ;)


P.S.... sudeci po kuloarskim pricama, reefovi nam se smanjuju brojcano, da bi se povecali, rijetki su oni koji totalno od toga odustaju, pa se samo nadam da je ovo neki susni period koji ce rezulirati jos vecim i ljepim reefovima kod nas...
Bogatije društvo,više hobija :up: više REEFova

Uh dobro si počeo ali onda je nastao kuršlus...ne znam ali ću umetati između črleno..bit će lakše

sad ću ti izuči data shetove tri navedene hrane za  grupe riba koje si naveo :)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #86 u: Studeni 19, 2015, 21:46:20 poslijepodne »
JBL GranaDiscus
Premium granules for discus
Product info
Details
Sizes & prices
Download
Type of product
Main food

Analytical components
Crude protein      46.00 %-vidi čuda ;)
Crude fat      6.00 %-rješenje "buldog" diskusa
Crude fibre      1.80 %
Crude ash      9.50 %
moisture content      8.00 %
Additives
Colouring
Colorant Iron Oxide Red E172   
Astaxanthin E161j food colouring-ups   
Antioxydants
E 306 (natural vitamin E extracts)   vau
Vitamins, provitamins and other chemically defined substances with a similar effect (per 1000 g)-bitno jako
Vitamin A   25000 I. E.
Vitamin D3   2000 I. E.
Vitamin E   330 mg
Vitamin C(stable)   400 mg
Composition
Molluscs and crustaceans27.50 %
Cereals25.99 %
Vegetables12.50 %
Vegetable by-products12.25 %
Oil and fats1.00 %
Fish and fish by-products20.76 %
Fish protein concentrate   


energetska bomba .....no nema  :heartbr:

idemo dalje

JBL GoldPearls mini CLICK
Premium food pellets for small veiltail goldfish and other fancy goldfish
Product info
Details
Sizes & prices
Download
Press releases
Type of product
Main food

Analytical components
Crude protein      38.00 % glutamin 80%
Crude fat      4.00 % gle gle ni one ne vole mast ni mi u vodi ;)-inače si pun NO3 i PO4 :D :D
Crude fibre      4.50 %
Crude ash      10.50 %
moisture content      8.00 %
Additives
Colouring
Astaxanthin E161j food colouring   
Antioxydants
E 306 (natural vitamin E extracts)   
Vitamins, provitamins and other chemically defined substances with a similar effect (per 1000 g)
Vitamin A   25000 I. E.
Vitamin D3   2000 I. E.
Vitamin E   300 mg
Vitamin C(stable)   200 mg
Composition
Fish and fish by-products24.60 %
Fish protein concentrate   
Molluscs and crustaceans18.70 %
Vegetable by-products6.60 %-glutamini protein izvor BILJKA
Vegetables9.80 %
Cereals29.50 %
Algae7.30 %
Yeast2.50 %


JBL MariPearls
Premium class food pearls for marine fish
Product info
Details
Sizes & prices
Download
Type of product
Main food

Analytical components
Crude protein      38.00 %
Crude fat      4.00 %
Crude fibre      4.50 %
Crude ash      10.50 %
moisture content      8.00 %
Additives
Antioxydants
E 306 (natural vitamin E extracts)   
Vitamins, provitamins and other chemically defined substances with a similar effect (per 1000 g)
Vitamin A   25000 I. E.
Vitamin D3   2000 I. E.
Vitamin E   300 mg
Vitamin C(stable)   200 mg
Colouring
Astaxanthin E161j food colouring   
Composition
Cereals29.50 %
Fish and fish by-products24.60 %
Fish protein concentrate   
Vegetables9.80 %
Algae7.30 %
Vegetable by-products6.60 %
Yeast2.50 %
Molluscs and crustaceans19.70 %


dakle izvor;
 bjelančevina životinjskog porijekla su riba,rakovi,školjke,plnkton
proteini biljnog porijekla glutamini(dobiva se hidrolizacijom)su -biljke,sjeme,plod
masti-jako malo kao što i životinje vode ribe,rakovi,plankton ga nemaju
vitamini stabilni i obilni ali uravnoteženi
antioxidant jako bitan za "ČIŠČENJE ORGANIZMA"


ako dobro pogledaš-te vidjet ćte da su razlike u izvorima bjelančevina visoke ali ovise o vrsti da li su biljnogili životinjskog porijekla  ;)


SKORO ZABORAVIH jako bitnu stavku istaknuti ,a to su VLAKNA ;)-osigurava konzistentnu i pravilnu i zdravu STOLICU :klap:


Sada treba vidjeti što to ima i nudi govedina ili srčeko...idemo stražiti 8)

« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2015, 21:50:06 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #87 u: Studeni 19, 2015, 21:48:37 poslijepodne »
Ok, moj propust, nisam naveo, a trebao sam, niti jedna od spomenutih hrana NIJE jbl, pa je zanimljivo vidjeti sto kaze i on, jer ove tri su brate istih sastojaka, a prodaju se za razlicite "zivotinje"...  :up:

Ja stvarno neznam ovak quotat i slicno, pa hajmo seljacka varijanta....

vidim da je ustvari glavna zamjerka ovom mixu diskusa MESO, podrazumjevamo govedje srce.

medjutim, meso u tom mixu je nesto kao jaje u kolacu, bitan sastojak, ali definitivno nije jedini.

recept koji sam ja imao je osim tog govedjeg ili pureceg srca sadrzavao i veliki "postotak" ribe, ribljeg mesa,ALI i spomenutih iznutrica, krvi, ikre, naravno iz svjeze ribe. Osim toga, nori, spirulina, blitva, mrkva i slicno povrce. Vitamini DA, ali s obzirom na termicku stabilnost, vitamini se ipak dodaju pri samom hranjenju, radije nego umjesavati u sami mix.

Isto za reef, osim sto se naglasak umjesto srca, logicno, stavlja na ribe, razlicite vrste i kvalitete mesa, iznutrice, krv, mekusce, beskraljeznjake, skoljke, nori, krill i slicno, sto se moze pronaci, a da je frisko, to je ideala.

Dakle, zakljucak, nije problem u mesu, jer meso nije glavni, cak niti primarni sastojak tog mixa.Iako se definitivno slazem da krave nisu primarna hrana diskusima.  :up:

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #88 u: Studeni 19, 2015, 22:08:29 poslijepodne »
Ok, moj propust, nisam naveo, a trebao sam, niti jedna od spomenutih hrana NIJE jbl, pa je zanimljivo vidjeti sto kaze i on, jer ove tri su brate istih sastojaka, a prodaju se za razlicite "zivotinje"...  :up:

Ja stvarno neznam ovak quotat i slicno, pa hajmo seljacka varijanta....nemre drugčije pogubit ćemo se..

vidim da je ustvari glavna zamjerka ovom mixu diskusa MESO, podrazumjevamo govedje srce.
VELIKI PROBLEM jer ako je jedini izvor proteina nije primjeren za ovu vrstu RIBE-pa pobogu zašto ribi papkare,kopitare,perad :question:
pa to nije ispravan izvor proteina-pa imamo ribu,školjke....jel tako ...mene samo muči čija je to ideja i POKRET-ja ću mu spomenik dići da se nikad ne zaboravi....znam da nije to naš čovjek "smislio"
Pa mi smo imali prave UMOVE-to je djelo "ZAPADNIH ZNANSTVENIKA" Istočnjak nije 101%


medjutim, meso u tom mixu je nesto kao jaje u kolacu, bitan sastojak, ali definitivno nije jedini.
ako je jaje u kolaču toje OK,ali ako je KRAVA u ribljem želucu onda je to ARMAGEDON u najmanju ruku gledajući sa aspkta nutricionizma i biotopa-to je ko da vjeruješ da su blizance srušili bin ladenovci... :D :D samo da Putin ne izvuče asa iz rukava bit će AMERIKA GATE :D :D

recept koji sam ja imao je osim tog govedjeg ili pureceg srca sadrzavao i veliki "postotak" ribe, ribljeg mesa,ALI i spomenutih iznutrica, krvi, ikre, naravno iz svjeze ribe. Osim toga, nori, spirulina, blitva, mrkva i slicno povrce. Vitamini DA, ali s obzirom na termicku stabilnost, vitamini se ipak dodaju pri samom hranjenju, radije nego umjesavati u sami mix.
sve pet falilo ti minerala,vitamini su termolabilni pa se ne smiju smrzavat jer ih ubiješ u termički obrađenoj hrani daju se kad je granula gtova prije konzerviranja-PRAVILNE DOZE ;)
SVE OK,mast si nacjedio i smrzno :D,ali što na sve to i kopitara :heartbr: :question:


Isto za reef, osim sto se naglasak umjesto srca, logicno, stavlja na ribe, razlicite vrste i kvalitete mesa, iznutrice, krv, mekusce, beskraljeznjake, skoljke, nori, krill i slicno, sto se moze pronaci, a da je frisko, to je ideala.
Zašto ne i srce,pa imamo MORSKU KRAVU-lamantinka :D :D :D :D
što se tu sad dogodilo :heartbr: :question: :clown: :D :D :D


Dakle, zakljucak, nije problem u mesu, jer meso nije glavni, cak niti primarni sastojak tog mixa.Iako se definitivno slazem da krave nisu primarna hrana diskusima.  :up:
O Damire meso je itekako bitno samo izvor namirnice za dobivanje određenog proteina je jako bitan,puno bitniji od izvora glutamina biljnog proteina.
Od Celijakije alergija na glutamin(mislim kuruze)pati svaki 7 ili 8 čovjek na planetu ali od proteina mesnih izvora jako malo ;)
Na izvor alergije od glutamina u psećem svijetu zabilježen samo jedan slučaj Irski Seter tako kaže znanost....

Pa ti si odličan sugovornik-otvorio si sve bitne djelove ovog veličanstvenog problema  :up:

Sad iskreno vidmo zašto je interakcja bitna jer svih detalja se ne bi sjetio da Damir nije iste odličnim redosljedom postavio :up: :klap: :klap:
« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2015, 22:12:59 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #89 u: Studeni 19, 2015, 22:28:25 poslijepodne »
evo prvog primjera na kojeg sam naletio istina nije srce ali polako

7. Nemasna govedina
Proteinski sadržaj na 100g: 36g
Kalorije: 199
Ugljikohidrati: 0g
Vlakna: 0g

4. Morske školjke i drugi mekušci
Proteinski sadržaj na 100g: 48g
Kalorije: 275
Ugljikohidrati: 16g
Vlakna: 0g

3. Bakalar
Proteinski sadržaj na 100g: 63g
Kalorije: 290
Ugljikohidrati: 0g
Vlakna: 0g

2. Izolat proteina soje
Proteinski sadržaj na 100g: 88g
Kalorije: 321
Ugljikohidrati: 3g
Vlakna: 2g

1. Protein sirutke (whey)
Proteinski sadržaj na 100g: 80-90g
Kalorije: 82
Ugljikohidrati: 3.4g
Vlakna: 0g


tako kaže struka :'( :'( :'( :D :D :D

viđe ovo
9. Pileća prsa ZAŠTO jer je baza i izvor proteina u ROYAL CANINU  :D :D :D a drugi lupaju po janjetini,govedini  :roll:
Proteinski sadržaj na 100g: 33g
Kalorije: 298
Ugljikohidrati: 0g
Vlakna: 0g

10. Svinjski biftek
Proteinski sadržaj na 100g: 32g
Kalorije: 248
Ugljikohidrati: 0g
Vlakna: 0g



sada da zametnemo bit idemo odvojiti dakle ovo je kao pojedina namirnica djeluje na nas ljude na ribu možemo samo "pa znamo"
ne treba nagađat

7. Nemasna govedina
Proteinski sadržaj na 100g: 36g
Kalorije: 199
Ugljikohidrati: 0g
Vlakna: 0g

Govedina

Dobra strana: Odrezak od 300g osigurava dnevnu preporučenu dozu cinka, koji pomaže u probavljanju tkiva nakon treninga i u pretvaranju hrane u gorivo. ''Govedina je jedna od najbogatijih prirodnih izvora podizača snage, kreatina, koji je poznat po pomaganju u izgradnji mišića,'' izjavljuje Lovell.

Loša strana: ''Nije dobra kao jelo poslije treninga jer se predugo probavljuje, ostavljajući vaše mišiće u nedostatku proteinskog 'fiksa,'' objašnjava Lovell. Odrezak od 100g dat će vam 30% vašeg dnevnog limita kolesterola zato ga jedite samo jednom ili dvaput na tjedan ako imate problema s kolesterolom.

Što jesti uz to: Grčku salatu. ''Odresku može trebati više vremena za probavu, ostavljajući vas sitima dugo vremena, zato ako želite izgubiti na težini, najbolje je kombinirati ga s niskokaloričnom opcijom s gustim hranjivim tvarima, kao što je salata da suzbije dobivanje na težini,'' kaže Lovell. Enzimi u salati pomoći će probavi i upijanju više proteina iz odreska.


3. Bakalar
Proteinski sadržaj na 100g: 63g
Kalorije: 290
Ugljikohidrati: 0g
Vlakna: 0g

Bakalar

Dobra strana: Ovo je životinjski protein s jednim od najniže zasićenih sadržaja masnoća, s 0.5g masnoća na 100g. ''Skromno jelo od 300g dat će vašim RDA magnezija, koji stvara energiju koja vam je potrebna za treniranje te štiti od grčeva i pomaže kontrakciji mišića,'' objašnjava Lovell.

Loša strana: Ima puno soli, ali zamjerati slanovodnoj ribi jer je previše slana je poput zamjeranja plesačici u krilu što nosi resice.

Što jesti uz to: Brokule. Znanstvenici na Institutu za istraživanje hrane (IFR) u Norwichu otkrili su da konzumiranje hrane s visokom dozom selenija, kao što je bakalar, zajedno sa sulforafanom bogatom hranom poput brokule čine jelo 13 puta snažnijim u napadanju raka nego kada se jedu zasebno.


neću dalje ovo e bilo prvo p prstom u sridu -?

ZAKLJUČAK ĆU OSTAVITI VAMA.....

Ima tu mjesta za lagane korelacije odrezak -srce ali nemojte zaboraviti onu staru

JABUKA NE PADA DALEKO OD DRVETA pogotovo ako raste ...svejedno na jednoj ili 4 noge ;)
bitno je gdje obitava i čime se hrani.....
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #90 u: Studeni 19, 2015, 22:56:59 poslijepodne »
e, sad smo tu...  :up:

dobro, nismo jos, ali hocemo...

dakle, minerali.... stvarno se ne mogu sjetiti niti jednog nacina kako ubaciti minerale u domaci mix, ne racunam minerale koji se ubace u sklopu namirnica, ali ciljano ja neznam nacin. Medjutim, to je ono u dobroj vjeri prepusteno bas toj kupovnoj hrani.

dakle, da izbalansira,i doda ono sto...necu reci eventualno, vec SIGURNO fali u domacem mixu, ma koliko on bio dobar....

Znaci, opet dolazimo na ono da bi hranu trebalo kombinirati.

Zasto papkari, ustvari neznam, rekao bih da je purece srce jednako kvalitetna, ali ipak "laksa" alternativa, medjutim govedo ko govedo se nekako udomacilo na ovim prostorima, valjda goveda imamo i viska, pa jedno gore ili dolje, nitko nece zaliti.  :D

Sto se morske krave tice, ustvari, da, zasto da ne, iako sumnjam da bi prosao bez preventivnog pritvora i psihijatrijskog vjestacenja kad bi dosao u trgovinu i trazio morsku kravu.  :D :D :D :D

Usput, kazu da su morske krave odgovorne za stvaranje mita o sirenama, ono, mornari dugo na pucini, i slicno, krava na kamenu dosta lici covjeku, pa jelte, ono....  :D :D :D :D nije poznato sto se dalje desavalo, ali kad gledam kakve teladi sve ima....  :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ajmo zakomplicirati situaciju malo...

a sto je sa smrznutim mesnim mixom kojeg ne pravimo mi, vec ga kupujemo gotovog, razni proizvodjaci, za nas reef ili diskus tank?

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #91 u: Studeni 20, 2015, 22:33:55 poslijepodne »
e, sad smo tu...  :up:
samo da se dobro sakrijemo :D :D :up:

dobro, nismo jos, ali hocemo...
idemo...

dakle, minerali.... stvarno se ne mogu sjetiti niti jednog nacina kako ubaciti minerale u domaci mix, ne racunam minerale koji se ubace u sklopu namirnica, ali ciljano ja neznam nacin. Medjutim, to je ono u dobroj vjeri prepusteno bas toj kupovnoj hrani.
Da minerali su jednako bitni kao i protein i sve drugo...Ca,Mg....jer izgrađuju kosti,kožu..itd
Bitni su za opći motorički i kemijski proces u organizmu...pa to svi znamo još od osnovne...no
E sad koliko čega to je ono što prepuštam onima koji se bave pojedinom vrstom ,analizom,kemičarima koliko je u kojoj životinji zastupljeno i kolike su potrebne dnevne doze čega po masi životinje-TO NE ZNAM  :D :D
ali to vidim niko ne piše jer je to "sicret"-znanje koje se plaća pa... to ti je kao sa svime nije potrebno otkriti 100% već zadovoljiti osnovne zakonske regule,potaknuti kod kupca povjerenje i piknuti ga tamo gdje je najtanji (protein i sl,),a ovo ostalo će stajati komplex vitamina i minerala :'(
Na kraju krajeva zna li neko kompletan sastav KOKA KOLE ?! ;) :D :D :dead:


dakle, da izbalansira,i doda ono sto...necu reci eventualno, vec SIGURNO fali u domacem mixu, ma koliko on bio dobar....
ma koliko-toliko..... -?-došli smo do zida  :)

Znaci, opet dolazimo na ono da bi hranu trebalo kombinirati.
ili uzeti već iskombiniranu jednu-dvije-tri,ako nekom vjerujemo-a mi smo vjernici ;) :D :up:
Ili čitati,proučavati,probati i odlučiti se na osnovu činjenica....


Zasto papkari, ustvari neznam, rekao bih da je purece srce jednako kvalitetna, ali ipak "laksa" alternativa, medjutim govedo ko govedo se nekako udomacilo na ovim prostorima, valjda goveda imamo i viska, pa jedno gore ili dolje, nitko nece zaliti.  :D
puretina ili perad je lakša i probavljivija od krave,janjadi,ali recimo svinjeći protein je ALFA I OMEGA,ali za nas MAMLAZE..pardon nas mammal-e :D :D
što se mene tiče nema ptice do prasice :D :D :D ;) i nema tog dijela koji se ne može iskoristiti kao specijalitet :P
Primjera radi pojedi ti pećenu janjetinu nakon 3 dana i reci njami :D :D :D,ali odojak nakon tri dana pećen bolji nego prvi dan :D :D :klap:


Sto se morske krave tice, ustvari, da, zasto da ne, iako sumnjam da bi prosao bez preventivnog pritvora i psihijatrijskog vjestacenja kad bi dosao u trgovinu i trazio morsku kravu.  :D :D :D :D
Da rekli bi mornari rupa je rupa u šali :-[ :D :D
samo za Lamantina bi dobio više čuze nego da mazneš susjedu :D :D :up:
tak da srce morske krave za morske ribe ne dolazi u obzir "valjda radi samo navedenog"


Usput, kazu da su morske krave odgovorne za stvaranje mita o sirenama, ono, mornari dugo na pucini, i slicno, krava na kamenu dosta lici covjeku, pa jelte, ono....  :D :D :D :D nije poznato sto se dalje desavalo, ali kad gledam kakve teladi sve ima....  :D :D :D :D :D :D :D :D :D
A čuj ima ona valjda je i ta stara "na sliku i priliku" :D :D :D
More budi maštu,ljubav je u zraku :heart:

ajmo zakomplicirati situaciju malo...
Kaj nismo.... :D :D :D

a sto je sa smrznutim mesnim mixom kojeg ne pravimo mi, vec ga kupujemo gotovog, razni proizvodjaci, za nas reef ili diskus tank?
Odlično pitanje :up:
dakle svaki pošten proizvođač,a to je ujedno dužan zakonskom regulativom staviti osnovne sastojke na deklaraciju - datasheet i onda oni koji poznaju nutricionizam prema tome znaju kupuju li kvalitetnu hranu ili "samo malo zamaščenu piljevinu"-TU JE CIJELI TRIK I EUREKA!
ako si čitao-li u jednom postu pod DDL sam radio komparacije pojedinih proizvođača pa sam tako uzeo jednu razvikanu Američku firmu smrznute hrane za ribe pa sam izvukao data sheet jer ga imaju-moraju ;) pa je tamo bilo 17% proteina i pazi ovo 16% masti otprilike morao bi pogledati točno na službenom mailu,vlakna ispod 1% i to je to :klap: :klap: :klap:
A onda me ljudi pitaju zakaj su im ribe ovakve i onakve i zakaj imaju tolko problema sa algama i cianom ,a hranim znaš sa onom vrhunskom hranom:zagrljaj: :klap: :klap: :down:


Evo i to je cijela tajna ,a ona nam kaže nemojmo biti povodljivi,budimo pametni,učimo i nemojmo vjerovati!
Ona stara kaže "Vjerovanje je ludom radovanje" :)

I eto vidiš nisi-mo zakomplicirali,ali niko nas ne doživljava i sad će neko ,ali tvoje ribe su špičaste :D :D :D :D :up:
To care :up: ajmo spavat vikend je .....
« Zadnja izmjena: Studeni 20, 2015, 22:39:00 poslijepodne od g.mizerak »
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #92 u: Studeni 20, 2015, 23:31:21 poslijepodne »
yebesga, tvoje ribe su spicaste, ja vise nemam ni akvarij, a kamoli ribe, u bilo kojem stanju  :D

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #93 u: Studeni 21, 2015, 09:46:34 prijepodne »
yebesga, tvoje ribe su spicaste, ja vise nemam ni akvarij, a kamoli ribe, u bilo kojem stanju  :D
  :D :D :up:

ma nek su one "špičaste" :)
ali ribe su zdrave
hexamita i nematode su samo u dalekim snovima
vodu promjenim jednom u 30-40 dana 10%
a u 200 litara akvariju gdje se paca cca. 70-ak riba :o
diskusi jedan par uredno baca jajca ali "stražari " čekaju noć :D,ancistrusi se mrijeste ima malaca...ja zadovoljan ,a vidim i oni....
sretno pliva 6 diskusa
20-ak corija i anciča
50-ak tetri
temperatura 28.5° C
a bilje raste ko u đungli No3 i Po4 nestane čim neko prdne :D :D

Ono što ja zastupm u akvaristici svodi se na jednostavnost i ne miješanje i čačkanje po akvariju -pusti da priroda odradi svoje ali joj daj i osiguraj uvjete!

Tada kod akvarija ostaje samo promatranje harmonije podvodnog svijeta
-pa zar nije to i poanta i radi toga smo htjeli podvodni svijet u svom domu,da uživamo u njemu ,a ne da budemo njegovi robovi! :ying:

Mene strašno žalosti kada slušam kako ljudi-akvaristi
 brzo gube jedinke
stalno se mijenja voda -pa neki i do 2 puta tjedno-kakva je to micro clima?!
ribe oboljevaju-pa liječenje-pa traženje alternativa

iz toga proizlazi frustracija,krivi su svi,ovaj je zaje. ovog -onaj onog,dobavljači i trgovci su smečad,ovo i ono ne valja....a sve je tako jednostavno samo dragi moji jedini ko nije jednostavan smo mi ljudi ;) 8)

Gledajući što se sve ne radi sa psima,peri,manikiraj,oblači haltere,skidaj najlonke,šišaj,odi na revije,metni mu svjetleću ogrlicu da se ne izgub.....
no jedino što je stvarno da su ljudi izgubili razum,postali robovi svojih ljubimaca ,a od njih napravili debile-a sve zašto i zbog čega ??
Pa radi toga što su čuli da je to "IN" žele na svoju sliku sliku i priliku !!!

Ja se toga ježim,gadim,gledam i promatram sa gnjušanjem, i zaista je teško reći kako naći lijek za izvor ovakve zaraze i pandemije -?

To je sve ono što ja nisam i nikad neču biti isto kao što nikad nisam i neću biti na svjetskom šekretu zvanom kako ono FACE BOOK !

Moj jedini uzor bio i ostao-i ostat će PRIRODA onakva kakvu je stvorila evolucija,a ona druga vrste prirode koju je "stvorio bog" :D :D pod izlikom na svoju sliku i priliku ostavljam "božjoj dječici" da se pate sa njom.

zahvaljujem na razumijevanju isto toliko i ja vas volim i cijenim ;) :up:

život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #94 u: Studeni 21, 2015, 19:25:28 poslijepodne »
:D konacno jedno OK razmisljaanje! Sto manje cackanja po akvariji i to je to.

trpimirovich


Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #95 u: Studeni 21, 2015, 20:30:47 poslijepodne »
:D konacno jedno OK razmisljaanje! Sto manje cackanja po akvariji i to je to.

trpimirovich
A starac moj o je oduvijek bilo,priroda je sposobnija i točnija od nas ;) :up:

samo ljudi slabo čitaju ;)
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #96 u: Studeni 24, 2015, 08:10:26 prijepodne »
Kad se već ova tema ''razrasla'' imam pitanje za temperaturu vode. U mom akvariju je temperatura vode do diskusa bila uglavnom oko 28C (geophagusi). Kako su stigli diskusi i kako sam ih čistio od svih parazita, podignuo sam temperaturu na 32, 33C. Sada sam temperaturu vratio na 29C. Je li to za njih OK jer čitam po netu svakakve temperature. Neki kažu 28, 29, neki čak i 31...

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #97 u: Studeni 24, 2015, 09:04:28 prijepodne »
28 je idealno
Totalna Steta

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #98 u: Studeni 24, 2015, 09:24:37 prijepodne »
Drago mi je to čuti :) 28C mi odgovara i za kripte i anubiase tako da mi se ne kuhaju previše :)

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #99 u: Studeni 24, 2015, 12:17:28 poslijepodne »
Definitivno potpisujem gledao sam malo temperature Rio Negra za primjer i pritoka,temperatura nikad ne padne ispod 27°C i za najvećih kiša,dok se voda vrti između 28-31 no to ovisi o rukavcima i čak protočnim bazenima,ono što sam utvrdio da rukavac gdje obitavaju diskusi,a nisu bazeni je temperatura prosjek 28,5°C

To je optimum,a sve iznad ili ispod 1°C neće napraviti nikakav problem osim što visoka temperatura iznad 25-6°c smeta samo većini biljaka.
S obzirom da diskus nije 100% carnivor već omnivor za probavu su bitne bakterije,a bum bakterija svih je iznad 25,a na 28° C je fermentacija vrlo učinkovita djelovanjem bakterija-dakle fermentacija je ključ za većinu životinja sa specifičnom prehranom i naravno izrazito bitna za gmazove i ribekoje su hladnokrvna bića.

život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica