Travanj 18, 2024, 20:37:40 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Totalni početnik u slatkovodno hladovodnom akvariju.  (Posjeta: 1157 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AlexCro

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Totalni početnik u slatkovodno hladovodnom akvariju.
« u: Ožujak 04, 2020, 12:45:31 poslijepodne »
Pozdrav, naime dobio sam akvarij dimenzija 50x30x25 što odgovara za nekih 38L, a trenutno je unutra oko 35L vode, imam unutarnji filter Aquael sa spužvom 300l po satu, pumpu za zrak sa zračnom zavjesom. Od ribica 3 zlatne, 1 teleskop, 1 anči i jedan cori. Podloga je klasicni bijeli pijesak, od bilja nemam nista jer nemam niti poklopac za rasvjetu. Grijač također nemam, ali trenutna temperatura je oko 24 stupnja danju i noću. Za zlatne radim već na premjestaju u jezerce jer sam procitao da je ovo premalo za njih.
E sad, zanima me kaj bi se moglo staviti od ribica nakon kaj izmjestim zlatne van?

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Totalni početnik u slatkovodno hladovodnom akvariju.
« Odgovori #1 u: Ožujak 10, 2020, 16:24:44 poslijepodne »
Za početak osobno bi razdvojio hladnovodne od tropskih riba..
Što se tice akvarija, razmisli o nekom grijacu kako bi imao što stabilnije parametre, ledice, neke biljke ćeš dobiti na forumu..

Ribice razmisli o nekim tetricama, živorotkama itd..

Baci pogled na vodic za početnike..

https://www.akvarij.net/component/jdownloads/summary/2-akvarij-net-knjige/1-akvarij-net-vodic-za-pocetnike
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Totalni početnik u slatkovodno hladovodnom akvariju.
« Odgovori #2 u: Ožujak 17, 2020, 23:18:48 poslijepodne »
na tu litražu, grijač, Led svjetlo neko(nisu skupa ta manja, a jaca ti ne trebaju ako neces i Co2 stavljati), te zabiljiti ga i tetra 6 komada i imas lip akv.., sa ne zahtjevnim biljem i laksim odrzavanjem. Nakon toga mozes i vjv oces svasta mjenjati i raditi.

p.s. biljke, grijac i svijetlo preporucam, pošto ce ti ljepse izgledati, pa makar i bez bilja. Stavis ga di ima manje sunca, manje algi... i 6 mali tetrica, posto najmanj sansa da ti pokrepaju, pošto masa ljudi nakon 1. pomora odustane.
Imam frenda sa par t kuna riba i 10g iskustva, pa se zna desiti da izgubi. Citaj i samo hrabro napred.

Sretno.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline AlexCro

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Totalni početnik u slatkovodno hladovodnom akvariju.
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2020, 13:50:02 poslijepodne »
Na kraju priče, ovaj manji akvarij stoji sa strane sa par guppija, par ancija i corija i to je to. Zasad je sve super.

Offline etkalec

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Varaždin
  • E.T.
Odg: Totalni početnik u slatkovodno hladovodnom akvariju.
« Odgovori #4 u: Ožujak 27, 2020, 21:15:04 poslijepodne »
U akvarij od 35l ne možeš nagurati puno riba. Ako stavi par gupija, ne trebaš više od 1 ancija i to je to. Više od 1 ancija ti neće biti dobro. I dobro pazi ako uzmeš gupije, da nisu samo mužjaci, oni će ti se množiti pa ćeš za čas imat brdo gupija ...


Offline AlexCro

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Totalni početnik u slatkovodno hladovodnom akvariju.
« Odgovori #5 u: Ožujak 28, 2020, 13:27:54 poslijepodne »
Kroz dvadesetak dana bude razmjestaj ribica jer je u pripremi akvarij od 100l, tako da je to prava zanimacija na djelu.