Travanj 20, 2024, 07:23:33 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 12l za Bettu  (Posjeta: 11018 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #25 u: Kolovoz 18, 2009, 22:54:59 poslijepodne »
Krasan je! Drago mi je da sam ga vidjela prije nego gasim komp :) Bas lijepa boja, ima jako malo plavog po sebi, nista skoro! Ne vidi se dobro kakve peraje ima al sigurno je krasan! Sretno s njim i citamo se ;)
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #26 u: Kolovoz 18, 2009, 23:16:15 poslijepodne »
Očekujem slilčice bettana dok se šepuri - da mu vidimo raspon peraja - naročito repa ;)
Ovako po boji je krasan :) LIjepog si upecala - neam šta  :up:
FILIP (Valpovo)

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #27 u: Kolovoz 19, 2009, 00:10:34 prijepodne »
pa pecina nije ni toliko loša, i ja sam imala jednu samo zbog ancitrusa koji je bia uvik zalippljen za nju.... :D :D :D
ma di ti Gwy tu vidiš plavu boju?? :blink: :blink:
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #28 u: Kolovoz 19, 2009, 00:20:00 prijepodne »
Ja vidim nešto malo na leđnoj...
FILIP (Valpovo)

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #29 u: Kolovoz 19, 2009, 07:52:42 prijepodne »
LIjepog si upecala - neam šta  :up:


Lijepog sam upecao ;). Da, ima malo plavog na leđnoj peraji.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #30 u: Kolovoz 26, 2009, 09:00:27 prijepodne »
Evo dok ne stavim slike 12l za bettu, evo par slika betana u 54l akvariju gdje je privremeno smješten.

1. Ovak brani tabletu za corye. Makar coryi nisu previše impresionirani s njegovim izgledom pa skupa jedu tabletu (scarlet badis je u pozadini).
2. Jako je znatiželjan i voli istraživati. Kaj god se dešava u akavriju sve voli imati pod kontrolom, čak i dok ja nekaj radim unutra odma dođe do moje ruke i pliva kraj nje.

P.S. Nijedna kozica nije stradala tokom foto sessiona :).

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #31 u: Kolovoz 26, 2009, 09:39:20 prijepodne »
Nemoj mi reći da ga hraniš tableticom za corydorase  :roll: :roll: :roll:

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #32 u: Kolovoz 26, 2009, 09:51:49 prijepodne »
Nemoj mi reći da ga hraniš tableticom za corydorase  :roll:

Naravno da ga ne hranim. Dobije on hranu za betu, ličinke komaraca i crviće. Al kaj da radim kad mu je i ovo fino.

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #33 u: Kolovoz 26, 2009, 11:57:28 prijepodne »
Negoooo, reci - koliko ti se dugo ciklira ovaj 12-litraš i jesi li (ukoliko imaš testere) provjerio parametre vode?
Ako je prošlo 2-3 tjedna - bettan može unutra. Iako se bette mogu i puno prije u akvarij staviti, ali se onda još narednih 2 tjedna mora svaka 2 dana mijenjati po 30-ak % vode.
Ali, ja kao ja, uvijek sam za duže cikliranje - nekada i do mjesec i više dana.
FILIP (Valpovo)

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #34 u: Kolovoz 26, 2009, 13:57:28 poslijepodne »
Danas je sedmi dan, za tjedan dana idu kozice i nerita puž, a za dva tjedna beta. Neznam jel normalno da su bete toliko pitome (ili pametne). Ovog mogu i dirat, dok ga hranim pokucam na poklopac akvarija i odma dođe, stavim larve komaraca na dlan i malo potopim ruku i on mi jede s dlana. Jedino me u ovoj priči živciraju crvenonose tetre koje zbog njega izlaze iz bilja samo dok je hranjenje inače se skrivaju cjeli dan. A on ih uopće ne doživljava. Zanimljiviju su mu coryi i crvene kozice koje ga se isto ne boje.

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #35 u: Kolovoz 26, 2009, 16:29:08 poslijepodne »
Danas je sedmi dan, za tjedan dana idu kozice i nerita puž, a za dva tjedna beta. Neznam jel normalno da su bete toliko pitome (ili pametne). Ovog mogu i dirat, dok ga hranim pokucam na poklopac akvarija i odma dođe, stavim larve komaraca na dlan i malo potopim ruku i on mi jede s dlana. Jedino me u ovoj priči živciraju crvenonose tetre koje zbog njega izlaze iz bilja samo dok je hranjenje inače se skrivaju cjeli dan. A on ih uopće ne doživljava. Zanimljiviju su mu coryi i crvene kozice koje ga se isto ne boje.
Tako i treba ;)
Da, bette su dosta pitome :) Za mene jedne od najljepših ribica, ali prije svega - jedne od najzanimljivijih ribica ;)
Iskreno, želim ti sreću i držim fige da se bettan i kozice slažu :)
Čekamo slike 12-litraša!!!
FILIP (Valpovo)

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #36 u: Kolovoz 29, 2009, 22:37:41 poslijepodne »
Stavit ću slike u ponedjeljak, a u međuvremenu mi recite zašto imam tanki masni film na površini? Akvarij cikira 10-ti dan, bilje sam stavio odma prvi dan, FFM, gnojio sa Dajana Pet Proflor. Safe start sam špricno u vodu prvi dan, a jučer sam u filter stavio bakterije u tableti. Panj pušta malo farbu, bilo je i pljesni po panju (to mi je bilo i u velikom akvariju dok se ciklirao). Ph je dosta visok, 8. Trećina lišća na kriptama mi se ostopila i bilo je još trulih listova po akvariju, koje sam jučer izvadio van.

Offline Drazen79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek-Antunovac
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #37 u: Kolovoz 29, 2009, 22:41:32 poslijepodne »
Rijetko tko nema taj sloj na površini ako površina miruje, ako možeš podesiti filter da mreška vodu trebalo bi nestati  :up:
780L
780L 2.dio

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #38 u: Kolovoz 31, 2009, 08:40:32 prijepodne »
Evo, to je za sada to. Pomaknut ću grijač u desni kut dok se bilje malo ukorijeni. Ne znam koja je ovo biljka u pozadini u lijevom kutu. Grana još pušta malo boju, rasvjeta je 9W. Ovaj tjedan idu unutra nerita puž i kozice, a idući bettan. Ne znam jel da stavljam unutra 2-3 otocinculusa?
Na grani su anubiasi i clagphonia zavezana sa flaksom (ne znam kak se točno piše), desno par vrsta kripta, sagitaria, desno iza valsineria, u sredini windelow, na površini riccia.

Offline Black Tiger

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 408
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #39 u: Kolovoz 31, 2009, 09:08:14 prijepodne »
Pretpostavljam da akvarij ima staklenu ploču gore, jer inače nerita ode istraživati novi svijet, pa buš ga našao na stolu, ispod stola ili kao kod mene na tepihu na pol sobe.  :D
Novi Zagreb/Siget
West African Biotope

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #40 u: Kolovoz 31, 2009, 09:19:25 prijepodne »
Je gore je ploča, koju sam maknul radi slikanja. Moram ju još malo skratit jer mi je prevelika za cca. 2cm.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #41 u: Rujan 05, 2009, 08:45:03 prijepodne »
Usprkos staklenom poklopcu hlapi mi dosta vode pa nadoljevam 0,5l svaka dva dana. Jel mi to nadoljevanje može zamjeniti redovne izmjene vode?

Offline pega777

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 910
    • http://www.google.com
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #42 u: Rujan 05, 2009, 12:52:03 poslijepodne »
nikako jer ti zapravo hlapi samo destilirana voda tak da ti voda postaje tvrđa i povećava se lagano ph ako ne nadolijevaš destiliranu.i mijenjaj vodu odstajalu naravno ;)
pegaC
Prelog

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #43 u: Rujan 07, 2009, 14:53:53 poslijepodne »
Voda mi extremno hlapi. Unazad 24h oko 1 litre! Smanji sam i temperaturu u akvariju na 24°C. Imam stakleni poklopac, ali sa svake strane ima oko 1cm lufta. Za sada ću stavit veći poklopac koji mi baš estetski ne odgovara, al se nadam da će smanjiti hlapljenje.
Da li smeta svakodnevno nadolijevaje pripremljene vode betti, nerita pužu i red cherryima? Inaće tjedno mjenjam 2l vode.
Imam u akvariju termometar na vanjskom staklu (ona trakica) i u akvariju. Razlika između jednog i drugog je oko 5°C -?. Kojemu da vjerujem?

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #44 u: Rujan 07, 2009, 15:32:43 poslijepodne »
Voda mi extremno hlapi. Unazad 24h oko 1 litre! Smanji sam i temperaturu u akvariju na 24°C. Imam stakleni poklopac, ali sa svake strane ima oko 1cm lufta. Za sada ću stavit veći poklopac koji mi baš estetski ne odgovara, al se nadam da će smanjiti hlapljenje.
Da li smeta svakodnevno nadolijevaje pripremljene vode betti, nerita pužu i red cherryima? Inaće tjedno mjenjam 2l vode.
Imam u akvariju termometar na vanjskom staklu (ona trakica) i u akvariju. Razlika između jednog i drugog je oko 5°C -?. Kojemu da vjerujem?

Vjeruj onom koji je u akvariju, ovi kaj se naljepe s vanjske strane stakla u obliku folije nisu baš pouzdani.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #45 u: Listopad 20, 2009, 09:06:22 prijepodne »
Evo mog akvarija nakon 2 mjeseca. Unutra je bettan, jedna nerrita i 4 red cherry (i nažalost masa puževa padobranca). U globalu sam zadovoljan, kripta mi se malo previše razrasla, al neka je, a veseli me da windelow ljepo raste što nije bio slučaj dok je bio u većem akvariju.
Nevjerojatno mi je koliko u tak malom tanku ima drekeca (vjerojatno zbog tih glupih pužića) tak da sam malo radio modifikacije na postojećem filtru. Bila je jedna spužvica koju sam odma eliminiral. Problem je kaj voda prolazi bočno kroz filter materijal po cijeloj njegovoj dužini, a ne odozgora ili odozdola kroz stupnjeve filtracije. Tak da sam jučer okomito ubacil ovu bjelu spužvu da filter komoru podjeli na dva djela i koja ujedno služi za mehaničku filtraciju. Plava spužva je podjeljena po pola radi lakše zamjene, a i da ne diram bakterije u cjeloj spužvi. Na dnu se nalaze ona vlakna treseta da malo zakisele vodu.
Unutra je eff 10l vode, mjenjam 2l vode tjedno + obavezno usisavanje.

P.S. Moderator molim te premjesti ovo u Vaši slatkovodni akvariji.

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #46 u: Listopad 20, 2009, 16:57:27 poslijepodne »
prvo šttit:bettan i aq su savršeni  :klap:
aq je super složen, biljke više nego odlicne a bettan tu sigurno uživa  :up: :up:
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #47 u: Listopad 20, 2009, 19:29:17 poslijepodne »
Biljke možda i nisu najeadekvatnije za tako mali akvarij (trebale bi biti sitnoga lista da bi akvarij vizualno izgledao veće), ali vjeruj - to uopće nije bitno jer ovaj akvarij ima dušu - a to je ono najvažnije.
Bettan je prekrasan, kozeke ne vidim baš, ali vjerujem da će koji malac ostati živ ;)
Samo tako dalje, neka biljeko raste i neka te stanovnici ovog prekrasnog akvarija - oduševljavaju ;)
Bravo, napravljen je dobar posao :)
FILIP (Valpovo)

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #48 u: Listopad 20, 2009, 22:56:03 poslijepodne »
Kripte su mi se razrasle ko mutave, al mi ih je žao rezat. Ima malih koza i bettan uopće ne trza na nih - za sada.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 12l za Bettu
« Odgovori #49 u: Studeni 25, 2009, 20:59:02 poslijepodne »
Primjetio sam male vijugave tanke bjele crviće u akvariju. Čudna stvar je da se skupljaju ispod ovih nosača poklopca na vrhu akvarija i to ispod silikona s kojim su nosači zaljepljeni na staklo :nerd: :question:. Nisu mi neki bad jer ih betan jede, al otkud su se oni pojavili i jel su opasni?