Travanj 26, 2024, 06:47:20 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: 10 litara  (Posjeta: 911 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brumbramar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Rijeka
10 litara
« u: Svibanj 20, 2013, 20:36:02 poslijepodne »
pico akvarij :D

ovo sam slozio jos prije jedno 2 tjedna kad sam slagao 54 litre od ostataka bilja i onoga sta nisam znao gdje bi stavio u vecem... evo do sada nisam ulovio vremena slikat i stavit ovdje...

Inace u akvarij bi stavio 6 micro rasbora koje su za sada u 25 litara sa bettanom... a u 25 litara bi trebale doc yellow kozice od "iglice" vidjet cu kako ce to funkcionirat sa bettanom... na rasbore za sada ne trza valjda ce tako biti i sa kozicama :D

zapravo dns sam ih htio prebacit i vec sam pripremio sve posude izvadio mrezicu i onda sam skuzio da je voda u malome (10 litara) hladnija nego u ovome od 25 gdje su sada... inace u 25 litara imam grijac koju se ovih dana uopce nije palio jer je toplo bilo, ali dns je malo hladnije i bome osjeti se razlika izmedu ta dva akvarija... a kako u malome nemam grijaca a ni termometra onda sam dns odustao od prebacivanja ribica... vidjet cu dalje sta cu... definitivno cu nabavit termostat da barem znam tocnu temperaturu jer sam ovo na prst osjetio :D

evo slike :D


Offline Buncek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb Vrapće
Odg: 10 litara
« Odgovori #1 u: Svibanj 20, 2013, 20:42:42 poslijepodne »
Ma super je, baš me zanima kako će funkcionirati koze sa betanom i ja o tome razmišljam već neko vrijeme ali nikako da složim. Javi kako je to prošlo ,držim fige  :up:

Offline zmajri

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: 10 litara
« Odgovori #2 u: Svibanj 21, 2013, 12:34:48 poslijepodne »
ja definitivno moram izbacit bijeli pijesak iz mog akvarija van...
ovo dobro izgleda

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 10 litara
« Odgovori #3 u: Svibanj 21, 2013, 13:45:25 poslijepodne »
Ljep akvarij. Ja sam imal bettana 2 god s kozama, nakon 2 godine ih je u 2-3 tjedna potukel 30-tak komada. Isto su mi u jednom akvariju napravile 2 ženke bette. Pošto nabavljaš ove rijetke koze ja se ne bi igral.

Offline Buncek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb Vrapće
Odg: 10 litara
« Odgovori #4 u: Svibanj 21, 2013, 13:54:47 poslijepodne »
Iskreno to sam i misli da bi se moglo desiti

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: 10 litara
« Odgovori #5 u: Svibanj 21, 2013, 14:21:27 poslijepodne »
Bette vole zivi plijen,a mala mlada kozica mu je savrsena
Tako da iako mozda nece dirati odrasle,redovito ce brstiti male na koje naleti,u konacnici nema novih mladi koza,a stare ostare i ugibaju,i na kraju se nema nista osim bettana

Offline brumbramar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Rijeka
Odg: 10 litara
« Odgovori #6 u: Svibanj 21, 2013, 16:00:38 poslijepodne »
a vidjet cemo... ja cu probat... ionako nemam u planu uzgajat kozice... akvarij je 25 litara i ako on bude tuko samo male odrzavat ce broj... imat ce dobru klopu... samo da mi ne dira velike...
na kraju krajeva ako ih budem htio razmnozit uvijek ih mogu odvojit privremeno...

znam neke ljude koji su drzali/drze bette sa kozicama i stvar funkcionira normalno... s druge strane znam i one kojima su bette potukle sve kozice... takvih je istina vise... ali probat cu pa ako nebude islo onda cu ih odvojit...

samo jos neznam tko bi bio sretniji u ovih 10 litara... kozice ili bettan... nije bas idealan ni za jedne ni za druge

Offline Dini

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 275
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Rijeka
Odg: 10 litara
« Odgovori #7 u: Svibanj 21, 2013, 17:15:44 poslijepodne »
Mislim da je sasvim svejedno, možda bi bilo dobro ostaviti bettana i rasbore u 25 litara i probat složiti za koze u 10 litara :) tako ne riskiraš kozice, a ako ti se razmnože onda ih probaš staviti zajedno