Ožujak 28, 2024, 22:25:15 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ljubavno jezerce by Dea & Emily  (Posjeta: 115389 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #326 u: Prosinac 29, 2015, 23:50:52 poslijepodne »
Pa čak mislim ovako odokativno da ćeš biti negdje na granici mogučnosti tog filtera , pitanje je da li će UV lampa kod tako velikog protoka imati istu mogučnost rada . To budeš vidio kad sve pustiš u rad , ako budeš morao smanjivati protok stavi račvu sa ventilima za regulaciju i na to mjesto ugradi drugu UV lampu da ne kompliciraš kod skimmera .
Sva sreća da je proljeće još daleko  :D :D
Vidim da ni ti ne citas pazljivo,  ;) .Gore sam napisao da cu sa racvom sa regulacijom rijesit visak vode ako ga bude.
Ovo sa uv-lampom ti nije losa ideja!
Sva sreca da blokovi jos nisu stigli!

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #327 u: Prosinac 29, 2015, 23:56:08 poslijepodne »
Kak da čitam pažljivo kad je autor neozbiljan  :D :D

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #328 u: Prosinac 29, 2015, 23:58:28 poslijepodne »
Prvo investitor,pa izvodjac a sad i autor.Jbt,koliko si mi "titula" udjelio!

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #329 u: Prosinac 30, 2015, 00:01:31 prijepodne »
Imam jos jednu dilemu oko bio filtera,ali o tome cemo sutra,moram opet crtat a neda mi se sad

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #330 u: Prosinac 30, 2015, 17:10:04 poslijepodne »
Konacni cilj mi je da stvorim sto bolju ravnotezu sa mocvarom i da se postepeno rijesavam tehnikalija,pa kad i ako to savladam i kad budem velik i budem imao svoj plac,rijesim sve na prirodan nacin.Svjestan sam da ce mi za to trebat puno vremena,ako to uopce savladam.

Nisi skuzio, ne ides high tech ribnjak > low tech ribnjak , nego obratno. Pocnes od low tech i onda dodajes opremu s obzirom na lovu/preferencije. "Prirodan nacin" (u kojem BTW nema puno toga prirodnog) nije nista prepametno, samo treba imati dobru mocvaru,kontrolirat kolicinu riba i ne padat u nesvjest kad se ljeti pojave alge.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #331 u: Prosinac 30, 2015, 17:59:39 poslijepodne »
Mozda se nisam dobro izjasnio,kad posadim biljke u jezero i kad to sve pustim u pogon,koliko ja znam treba proc neko vrijeme da se to sve stabilizira i da biljke u mocvari izrastu.Dok se to ne desi pomagat ce mi tehnikalije,a kad se sve stabilizira i kad se mocvara razraste,onda polako skidam tehnikalije.To sam probao ove godine sa malim jezerom i na pocetku dok su biljke bile male kad bi ugasio filter drugi dan mi se voda zazelenila,a pred kraj ljeta,kad su vrucine bile najvece i kad su mi se biljke malo razrasle voda se zazelenila tek nakon 3-4 dana od gasenja filtera.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #332 u: Prosinac 30, 2015, 18:01:11 poslijepodne »
Alge mi ne smetaju,jedino sto ne volim je kad voda bude toliko zelena da se ne vidi ni par cm kroz nju.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #333 u: Prosinac 30, 2015, 18:09:21 poslijepodne »
Mocvara bi trebala bit oko 2500 lit,a jezero oko 12000 litara.E sad neznam da li postoji nekakav omjer,kao za filter,ili je to relativno.Mocvara ce bit puna biljka i imat cu 10-15 riba.Drzim se onog,1000l po ribi.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #334 u: Prosinac 30, 2015, 18:27:26 poslijepodne »
Sto se tice bacvice(bio kuglice),to mi je najveca nepoznanica...
1.da li sam dobro to zamislio?
2.da li trebam odvojit cijev za kisik od prostora gdje ce bit kuglice?
3.da li trebam stavljat dodatno neku spuzvu za filtraciju(imat cu je u skimmeru)?
4.ako da,gdje da je stavim?
5.da li sam nesto zaboravio?
6.Cijev za zrak cu stavit onu koju imam u krug bacvice,da li je to ok?
Za omjer 60/40 znam,i znam da se bio kuglice moraju stavljat postepeno.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #335 u: Prosinac 30, 2015, 18:51:41 poslijepodne »
Mozda se nisam dobro izjasnio,kad posadim biljke u jezero i kad to sve pustim u pogon,koliko ja znam treba proc neko vrijeme da se to sve stabilizira i da biljke u mocvari izrastu.Dok se to ne desi pomagat ce mi tehnikalije,a kad se sve stabilizira i kad se mocvara razraste,onda polako skidam tehnikalije.To sam probao ove godine sa malim jezerom i na pocetku dok su biljke bile male kad bi ugasio filter drugi dan mi se voda zazelenila,a pred kraj ljeta,kad su vrucine bile najvece i kad su mi se biljke malo razrasle voda se zazelenila tek nakon 3-4 dana od gasenja filtera.

Ak ubacis 100 kila ribe u novi ribnjak naravno da ces imati problema dok mocvara ne starta ali za mocvaru racunaj samo 5 mjeseci od nule do trenutka kad vise neces vidjeti povrsinu vode. Radi tih 5 mjeseci se ne isplati ulagati novcano i vremenski u opremu i kasnije opet uklanjanje. Mocvaru mozes startati odmah na proljece, prije svih radova, i dok ti dodju ribe na red, mocvara ce vec bit u pogonu.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #336 u: Prosinac 30, 2015, 19:06:54 poslijepodne »
Mocvara bi trebala bit oko 2500 lit,a jezero oko 12000 litara.E sad neznam da li postoji nekakav omjer,kao za filter,ili je to relativno.Mocvara ce bit puna biljka i imat cu 10-15 riba.Drzim se onog,1000l po ribi.

Da postoji mjerna jedinica za mocvare u ribnjacima mislim da bi bila u stilu:  riba kg / mocvara m2

tj. odnos tezine ribe u sustavu  i povrsine zasadnjene mocvare (ne kubikaza)

Preveliku mocvaru ne mozes napraviti, sto se tice najmanje ja odokatvno ne bih isao ispod 1/3-1/4 povrsine.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #337 u: Prosinac 30, 2015, 19:16:07 poslijepodne »
Mozda se nisam dobro izjasnio,kad posadim biljke u jezero i kad to sve pustim u pogon,koliko ja znam treba proc neko vrijeme da se to sve stabilizira i da biljke u mocvari izrastu.Dok se to ne desi pomagat ce mi tehnikalije,a kad se sve stabilizira i kad se mocvara razraste,onda polako skidam tehnikalije.To sam probao ove godine sa malim jezerom i na pocetku dok su biljke bile male kad bi ugasio filter drugi dan mi se voda zazelenila,a pred kraj ljeta,kad su vrucine bile najvece i kad su mi se biljke malo razrasle voda se zazelenila tek nakon 3-4 dana od gasenja filtera.

Ak ubacis 100 kila ribe u novi ribnjak naravno da ces imati problema dok mocvara ne starta ali za mocvaru racunaj samo 5 mjeseci od nule do trenutka kad vise neces vidjeti povrsinu vode. Radi tih 5 mjeseci se ne isplati ulagati novcano i vremenski u opremu i kasnije opet uklanjanje. Mocvaru mozes startati odmah na proljece, prije svih radova, i dok ti dodju ribe na red, mocvara ce vec bit u pogonu.
Na zalost ne mogu je startat na proljece jer je sastavni dio jezera(ne mogu je napunit vodom jer ce vida otic u jezero)a i nju moram malo prilagodit,tj,izvadit kamenje iz nje da jos dobijem na povrsini i napravit "vaze" za biljke te sve skupa u komadu proc sa hidroizolacijom,da ne bude prekidanja izmedju mocvare i jezera.
A sto se tice opreme,90 posto opreme imam od prije,jedino sam jacu pumpu morao uzet,tako da mi to nije bila nikakva investicija.A i imam par frendova koji imaju jezerca,tako da imam kome utopit opremu ako mi ne bude trebala.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #338 u: Prosinac 30, 2015, 19:21:50 poslijepodne »
Mocvara bi trebala bit oko 2500 lit,a jezero oko 12000 litara.E sad neznam da li postoji nekakav omjer,kao za filter,ili je to relativno.Mocvara ce bit puna biljka i imat cu 10-15 riba.Drzim se onog,1000l po ribi.

Da postoji mjerna jedinica za mocvare u ribnjacima mislim da bi bila u stilu:  riba kg / mocvara m2

tj. odnos tezine ribe u sustavu  i povrsine zasadnjene mocvare (ne kubikaza)

Preveliku mocvaru ne mozes napraviti, sto se tice najmanje ja odokatvno ne bih isao ispod 1/3-1/4 povrsine.
Ovo je jos jedan podatak koji jos nisam nigdje procitao,hvala!
Neznam tocno koliki ce bit omjer kod mene,ali mislim da ce bit skoro 1/4 kod mene kad izvadim kamenje iz mocvare.
Isao bih ja na veci omjer,ali na zalost nemam vise mogucnost prosirivat mocvaru.I zaboravio sam napomenut,lopoci i videna kuga nece bit u mocvari nego u jezeru(mozda i u mocvari ali u manjim kolicinama),tako da cu i u njoj imat nesto bilja.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #339 u: Prosinac 30, 2015, 19:21:58 poslijepodne »
Sto se tice bacvice(bio kuglice),to mi je najveca nepoznanica...
1.da li sam dobro to zamislio?
2.da li trebam odvojit cijev za kisik od prostora gdje ce bit kuglice?
3.da li trebam stavljat dodatno neku spuzvu za filtraciju(imat cu je u skimmeru)?
4.ako da,gdje da je stavim?
5.da li sam nesto zaboravio?
6.Cijev za zrak cu stavit onu koju imam u krug bacvice,da li je to ok?
Za omjer 60/40 znam,i znam da se bio kuglice moraju stavljat postepeno.

Nadam se da pod bio kuglicama mislis na nesto naprednije, Kaldnes ili sl, bio kuglice (one okrugle) su passe.
Tih 25L mi je malecko u odnosu na skoro 15M3 ribnjaka, moj FX6 je skoro te litraze i filtrira 400L akvarija.
Ja bih radio tu filtraciju ako se ukaze potreba, ali onda bih radio puno vece (ja sam planirao 1/4 IBC kontejnera)

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #340 u: Prosinac 30, 2015, 19:31:20 poslijepodne »

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #341 u: Prosinac 30, 2015, 19:32:00 poslijepodne »
Sto se tice bacvice(bio kuglice),to mi je najveca nepoznanica...
1.da li sam dobro to zamislio?
2.da li trebam odvojit cijev za kisik od prostora gdje ce bit kuglice?
3.da li trebam stavljat dodatno neku spuzvu za filtraciju(imat cu je u skimmeru)?
4.ako da,gdje da je stavim?
5.da li sam nesto zaboravio?
6.Cijev za zrak cu stavit onu koju imam u krug bacvice,da li je to ok?
Za omjer 60/40 znam,i znam da se bio kuglice moraju stavljat postepeno.

Nadam se da pod bio kuglicama mislis na nesto naprednije, Kaldnes ili sl, bio kuglice (one okrugle) su passe.
Tih 25L mi je malecko u odnosu na skoro 15M3 ribnjaka, moj FX6 je skoro te litraze i filtrira 400L akvarija.
Ja bih radio tu filtraciju ako se ukaze potreba, ali onda bih radio puno vece (ja sam planirao 1/4 IBC kontejnera)
Bio kuglice cu uzet od noktopusa po preporuci maxa,a sta cu dobit neznam,ionako sam ja modno onesvijesten  :)
Znam da je to pre malo za tu kubikazu,ali i ja igram na tu varijantu da  mi to netreba,a ako mi bude potrebno eto meni posla za jesen posto prosirivanja vise nema,cisto da mi ne bude dosadno   ;)

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #342 u: Prosinac 30, 2015, 19:36:46 poslijepodne »
napravit "vaze" za biljke

Kakve vaze?
Mocvara mi je dubine od 70 do 90 cm,puno pre duboko za neke biljke,tako da mislim ozidat ili izbetonirat nekakve pregrade(stepenice) za biljke kojima treba manja dubina.
Probat cu i to nacrtat kad stignem pa da prokomentiramo.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #343 u: Prosinac 30, 2015, 19:38:52 poslijepodne »
Nisam se mogao prije uključiti jer sam se morao "hrvati" sa Sonicom  :D :D
Dado to kaj sada tvrdiš da nećeš imati više ribe u ribnjaku neko je to optimalno  :D :D :D :D :D zaboravi , natrpati ćeš ti ribnjak kao i većina onih koje znam . Nitko nije smanjivao broj ribe nego je povećao ribnjak .
Ja uopće nisam ljubomoran na vas koji hoćete imati ribnjak bez tehnike i pomagala , takav ribnjak imam već dugi niz godina i baš je lijep za vidjeti , jedino ribe vidim kad ih dignem sa mrežom .
Živjeli filteri i kojekakva pomagala .
Sada da pređem na tvoju bačvicu sa bio kuglicama , kak da ti na fini način kažem da jedino kaj je dobro je bačvica , sve ovo ostalo nisi dobro zamislio .
Jedno pitanje , da li ta bačvica mora biti pod tlakom ili ti je svejedno ?
Da si naučio domaću zadaću znao bi da su bio kuglice koje hoćeš naručiti Hel-X bio balls .

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #344 u: Prosinac 30, 2015, 19:49:06 poslijepodne »
Mocvara mi je dubine od 70 do 90 cm,puno pre duboko za neke biljke,tako da mislim ozidat ili izbetonirat nekakve pregrade(stepenice) za biljke kojima treba manja dubina.
Probat cu i to nacrtat kad stignem pa da prokomentiramo.

Ne, ovak napravi... Natrpaj pijeska i ostavi pedalj vode iznad. Sve sto ne moze prezimit vani, posadi u kosare da se mogu prebacit na toplo a ostalo bilje posadi direktno u pjesak (osim trske, to je zivo zlo kad se rasiri)

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #345 u: Prosinac 30, 2015, 19:59:38 poslijepodne »
Nisam se mogao prije uključiti jer sam se morao "hrvati" sa Sonicom  :D :D
Dado to kaj sada tvrdiš da nećeš imati više ribe u ribnjaku neko je to optimalno  :D :D :D :D :D zaboravi , natrpati ćeš ti ribnjak kao i većina onih koje znam . Nitko nije smanjivao broj ribe nego je povećao ribnjak .
Ja uopće nisam ljubomoran na vas koji hoćete imati ribnjak bez tehnike i pomagala , takav ribnjak imam već dugi niz godina i baš je lijep za vidjeti , jedino ribe vidim kad ih dignem sa mrežom .
Živjeli filteri i kojekakva pomagala .
Sada da pređem na tvoju bačvicu sa bio kuglicama , kak da ti na fini način kažem da jedino kaj je dobro je bačvica , sve ovo ostalo nisi dobro zamislio .
Jedno pitanje , da li ta bačvica mora biti pod tlakom ili ti je svejedno ?
Da si naučio domaću zadaću znao bi da su bio kuglice koje hoćeš naručiti Hel-X bio balls .
Ja trenutno imam 7 pajceka,dodat cu ih jos nekoliko i to je to.Jedino neznam sta ce bit kad se budu mrijestili...
Cilj mi je imat ribnjak bez tehnikalija,ali sa obzirom na moje iskustvo,svjestan sam da ce mi za to trebat dugo vremena.
Sad mi je primarni cilj da skupljam iskustvo da kad budem isao na neki ozbiljniji projekt u daljoj buducnosti mogu to odradit sto kvalitetnije.
Sto se tice bacvice,bas si me utjesio!
Bacvica je vodonepropusna (za svaki slucaj),ali nije zamisljena da bude pod tlakom,to se da lako rijesit.
Sad kad si to spomenuo (hel-x) sad sam se i ja sjetio.Toliko mi se stvari mota po glavi,to je cudo jedno,a i sto se tice bio filtracije,tu sam totalni laik,zato i trazim vasu pomoc.
I zaboravih napomenut,bacvica bi bila u razini skimmera,tj kornji dio bacvice bi bio u razini vode.
Budite njezni sa komentarima  ;)

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #346 u: Prosinac 30, 2015, 20:03:12 poslijepodne »
Mocvara mi je dubine od 70 do 90 cm,puno pre duboko za neke biljke,tako da mislim ozidat ili izbetonirat nekakve pregrade(stepenice) za biljke kojima treba manja dubina.
Probat cu i to nacrtat kad stignem pa da prokomentiramo.

Ne, ovak napravi... Natrpaj pijeska i ostavi pedalj vode iznad. Sve sto ne moze prezimit vani, posadi u kosare da se mogu prebacit na toplo a ostalo bilje posadi direktno u pjesak (osim trske, to je zivo zlo kad se rasiri)
Ajde vratit cemo se na tu temu kad bude aktualna,i ovako imam previse informacija odjednom,nemoj me krivo shvatit,volio bih stvari koje su aktualne odradit sto kvalitetnije.Kad to bude aktualno slikat cu mocvaru i nacrtat kako sam ja to zamislio pa cemo udarit debatu.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #347 u: Prosinac 30, 2015, 20:06:24 poslijepodne »
To sam te i pitao , ako ti je gornji rub bačvice u razini sa površinom vode kako će ti voda izlaziti nazad u ribnjak .
Moraš i računati da zrak miješa kuglice i podiže vodu u zrak , stavit ću ti slike svoje bačvetine pa će ti biti jasnije
Evo ti link od moje bačve


Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #348 u: Prosinac 30, 2015, 20:32:03 poslijepodne »
Ovako je to kod mene složeno , Voda ulazi u najvišoj točki , putuje kroz kuglice i u najnižoj točki ulazi u cijev fi 50 mm te se podiže po cijevi u vis ali do ispod ulaza vode kako bi pod pritiskom mogla izaći van . Iznad razine vode u bačvi moraš imati i praznog prostora do vrha bačve kako ti se voda ne bi preljevala preko ruba bačve . Ako stavljaš poklopac na bačvu , svakako mora imati otvor na vrhu gdje će izlaziti zrak kojeg upuhuješ unutra .
Ova cijev koja kod mene ide sa unutarnje strane bačve može biti i sa vanjske strane . Ja nisam htio riskirati da mi slučajno ne procuri na tom dihtungu pa sam ju stavio sa unutarnje strane jer mi donji dio bačve nije dostupan i ne vidim ga .

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #349 u: Prosinac 30, 2015, 20:50:30 poslijepodne »
Kod tebe je to savrseno odradjeno!Znas li mozda na kojem principu to radi u tlacnim filterima gdje nema upuhivanja zraka?Kako se tamo krecu kuglice?ja u svom imam tri sake bio kuglica(zastarjelih).Da li to uopce sljaka ili je to samo marketinski trik?
Ja na tvoj nacin ne mogu napravit jer mi bacvica mora bit ukopana,kako da to napravim sto bezbolnije?
HELP!