Travanj 25, 2024, 10:59:25 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zlatna sumljivog ponasanja  (Posjeta: 798 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ritta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 274
  • Spol: Ženski   Lokacija: Đakovo
Zlatna sumljivog ponasanja
« u: Rujan 24, 2014, 20:21:11 poslijepodne »
Nakon sto sam si napravila vrtno jezerce moja kolegica se odlucila za akvari.
Kupila je akvari  100l, sipale smo vodu iz jezerceta i dala sam joj jednu zlatnu ribicu.
Nakon mjesec dana je ona odlucila kupiti jos jednu.
Sada je kod nje nekih dva tjedna u zadnja dva dana se dosta umirila iako s vremena na vrijeme pliva i ponasa se normalno, primjetila je da joj je i apetit malo slabiji.
Druga ribica koja je od prvog dana u akvariju je OK.
Primjetila sam da po stomaku ima crveno kao ispucani kapilari ali nista puno i uz gornju peraju ali jedva primjetno.
Evo jos neki podaci da vam bude lakse.
Akvari u pogonu malo vise od mjesec dana. (Voda u akvariju je iz jezerceta)
Dvije zlatne, nema uginuca. Temperatura 21c
PH-7,2
NO2-0,5
NO3-10
GH-7
KH-6
Izmjena vode 20% tjedno, voda bez mirisa, nesto biljaka, nema trulih, filter unutarni 1200l/h, nema pumpu za zrak,  filter je namjesten tako da mjesa vodu i zrak, podloge nema.

Posumljala sam na losu kvalitetu vode ali koliko mi se cini po testovima je OK, ili mozda grijesim?

Offline 985plavi

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Zlatna sumljivog ponasanja
« Odgovori #1 u: Listopad 07, 2014, 10:56:39 prijepodne »
Kada se ispupče kapilari pretežno po perajama a rjeđe i po tijelu tada je razlog povišena količina nitrata i nitrita u vodi. Ako riba bude dulje u takvim uvjetima tada dolazi i do virusne bolesti (koi herpes).

Vjerojatno nije redovito usisavana podloga sa usisavačem a ribe se možda i previše hrane.

Tjedna izmjena vode od 20% u tako malom akvariju u kojem su dvije zlatne koje jakooo prljaju vodu je po meni ipak nedovoljno (iako zlatne preživljavaju i u punooo strašnijim uvjetima...)