Travanj 27, 2024, 08:13:48 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Dropsy izlječen??!!  (Posjeta: 1456 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Rijeka
Dropsy izlječen??!!
« u: Travanj 25, 2009, 09:03:30 prijepodne »
Dobar dan svima, evo imali smo cura i ja problem sa bettom, učinio nam se kao Dropsy (napuhan i nakostriješen), tek se pojavilo pa smo odlučili probat ga izliječiti. Našao sam JBL Furanol, i mali komadić tablete sam otopio i stavio sa bettom u karantenu, nakon kratkog vremena beta je nešto izbacila iz sebe, ali nisam vidio odakle, usta ili onog drugog. Izvadio sam to vanka i nešto kao sluzavo, malo crno, malo crvenkasto. Bo? A zanima me ako je netko koristio Furanol , kako se to koristi i koliko često, dali je dovoljno to što sam joj sinoć dao, pa ju pustit u karanteni koji dan ili to treba ponoviti? Ali sve u svemu ribica mi je izgledala bolje jutros, manje natečen.... možda će biti dobro...nadam se
Tanganyka 150L
Mali zeleni 54L

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dropsy izlječen??!!
« Odgovori #1 u: Travanj 25, 2009, 13:03:56 poslijepodne »
vandalka je liječila dropsy furanolom, evo link: https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=27733.0
zg centar

Offline *Vandalka*

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Ženski   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dropsy izlječen??!!
« Odgovori #2 u: Travanj 25, 2009, 21:10:42 poslijepodne »
Nažalost, kad buš pročital buš vidjel da je prvo platy pzdravil i nakon ni mjesec dana opet dobio i ponovno sa liječila i pokušala i drugom metodom prema Ribaču, ali je ipak platy uginuo...

Al nemoj odustat!!! Jer koliko svi vidimo ponekad netko od nas ima sreće pa izlijeći i ovakve bolesti!!! Držim fige! I javi ishod
Zagreb

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Dropsy izlječen??!!
« Odgovori #3 u: Travanj 25, 2009, 21:36:59 poslijepodne »
čudno mi je to što je izbacila iz sebe... -? -?
no, svakako joj još najmanje jednom daj lijek...odnosno, liječi dok god je natečena...pa 3 - 4 dana drži u karanteni bez lijekova, samo s vitaminima, da se oporavi i teko onda vrati u glavni akvarij...

samo, moramo svi imati na pameti - liječenje dropsya može biti uspješno, iako vrlo rijetko - ali to je bolest koja ostavlja trajne posljedice - oštećenja unutarnjih organa (o stupnju oštećenja tih organa ovisi i uspješnost liječenja - ali oštećenje ostaje trajno)...
tako ta ribica postaje jako osjetljiva na bilo kakvu daljnju infekciju - te, prilikom bilo kakve infekcije vrlo teško ozdravlja, odnosno, i najbanalnija bolest u pravilu bude fatalna ....

što hoću reći - ako i uspije liječenje - i ako se (naravno da da) želi da ribica čim dulje živi - treba (naravno, ne samo zbog nje) održavati akvarij savršenim

sretno malenoj!  :)

Offline tech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Dropsy izlječen??!!
« Odgovori #4 u: Travanj 26, 2009, 22:05:35 poslijepodne »
Evo sada vidim postove, pa da odgovorim. Beto je super, u karanteni je lijek je stavljen, izbacio nešto iz sebe. Jutros je ko nov, nije napuhan, koža nije nakostriješena. Jutros ga nismo našli kako leži na dnu već veselo dolazi do stakla kada se približim. Još vidim da je cijelu noć balončiće radio, što mislim da je super. Puše se na ogledalo, sve ok! DA pokucam u drvo... Neznam, ostat će još koji dan u karanteni pa će natrag u akvarij, nadam se da će biti sve ok. Javit ću..... POZ
Tanganyka 150L
Mali zeleni 54L

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Dropsy izlječen??!!
« Odgovori #5 u: Travanj 26, 2009, 22:10:54 poslijepodne »
 :klap: :up:
zg centar

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Dropsy izlječen??!!
« Odgovori #6 u: Travanj 27, 2009, 11:02:50 prijepodne »
bravo mali betonja!  :up: