Travanj 29, 2024, 12:15:23 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: 495 l cichlid tank  (Posjeta: 31280 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kazo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 128
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: zagreb
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #50 u: Ožujak 28, 2010, 00:22:06 prijepodne »
lijepo odradjena pozadina.
Ne prepiri se sa budalom - ljudi možda neće uočiti razliku
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=55030.0

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #51 u: Ožujak 28, 2010, 01:24:43 prijepodne »
sto je tice stalka .. svaka noga je pricvrscena sa 4 sarafa , mozda igggy nisi pratio od samog pocetka gradnje stalka , rekao sam da sam jos dolje postavio uzduzne i poprecne letve te sve opet sa puno sarafa ,zasarafio te donju plocu
koju po misljenju mog starog nije bilo potrebno prisarafljivati u letve ,no nije mi vrag dao mira te sam i nju pricvrstio odozdo na letve (sokl) da se sarafi ne vide .
Znaci povezan je sa nogama ,svaka ima po 4 kom sarafa , te uzduznim letvama koje su pripasane na na noge sa unutarnje strane uzduzno , te na njih poprecne letve i  donja ploca pripasana odozdo sa sarafima ,
ako bude potopa onda , onda u k.... i posao  :D

Nema ovo kuda da mice upravo si urezao u dasci lezista ili ti ukljestenja stari staticarski trik.. :up:, za grede koje nema sanse i prilikom veceg rasusivanja da bilo gdje maknu..a u tom slucaju smicanja itd..... ima stiropor koji rjesava anomalije u glavnom sto je veca tezina, teze su transformacije stim da je nosivost jako dobro rasoredzena... jedino sto bi se moglo desiti su torziona vertkalna uvrtanja ali i ovo je nemoguce na ovako kratkim duzinam zanemarivo bar u mehanici i statici. u koliko je suha gradja :hat3:.. Na ovaj stalak mozes  staviti tenk T55 sigurno, tako kolega NAROKAJ DO VRHA. i jako lijepo si startao Akvarijum i dobro napredujes moj ti je savjet samo nemoj zuriti. Ja bih u ovom slicaju izbjegao raditi stijenu na ovakav foll.... moze biti jako interesantna.... ali se bojim da ce ti brzo dosaditi ma koliko da je dobro uradzena..onda nastupaju tumbanja ali u svakom slucaju na kraju balade negine ti novo slaganje kao i svima  :) :up: SRETNO...
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2010, 01:39:11 prijepodne od moke »
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #52 u: Ožujak 28, 2010, 01:37:27 prijepodne »
sto je tice stalka .. svaka noga je pricvrscena sa 4 sarafa , mozda igggy nisi pratio od samog pocetka gradnje stalka , rekao sam da sam jos dolje postavio uzduzne i poprecne letve te sve opet sa puno sarafa ,zasarafio te donju plocu
koju po misljenju mog starog nije bilo potrebno prisarafljivati u letve ,no nije mi vrag dao mira te sam i nju pricvrstio odozdo na letve (sokl) da se sarafi ne vide .
Znaci povezan je sa nogama ,svaka ima po 4 kom sarafa , te uzduznim letvama koje su pripasane na na noge sa unutarnje strane uzduzno , te na njih poprecne letve i  donja ploca pripasana odozdo sa sarafima ,
ako bude potopa onda , onda u k.... i posao  :D

Nema ovo kuda da mice upravo si urezao u dasci lezista ili ti ukljestenja stari staticarski trik.. :up:, za grede koje nema sanse i prilikom veceg rasusivanja da bilo gdje maknu..a u tom slucaju smicanja itd..... ima stiropor koji rjesava anomalije u glavnom sto je veca tezina, teze su transformacije stim da je nosivost jako dobro rasoredzena... jedino sto bi se moglo desiti su torziona uvrtanja ali i ovo je nemoguce na ovako kratkim duzinam zanemarivo bar u mehanici i statici. u koliko je suha gradja :hat3:.. Ovaj stalak mozes  staviti tenk T55 sigurno, tako kolega NAROKAJ DO VRHA. i jako lijepo si startao Akvarijum i dobro napredujes moj ti je savjet samo nemoj zuriti. Ja bih u ovom slicaju izbjegao raditi stijenu na ovakav foll.... moze biti jako interesantna.... ali se bojim da ce ti brzo dosaditi ma koliko da je dobro uradzena..onda nastupaju tumbanja ali u svakom slucaju na kraju balade negine ti novo slaganje kao i svima  :) :up: SRETNO...

Kolega Moke hvala na pohvalama ,  vidim da si ekspert u mehanici  :up: , budem jos dolje na podu pricvrstio sa stiroporom od 2 cm radi boljeg umrtvljenja i statike , a i kupio sam i crnu mat foliju koja dolazi na neobradjene dijelove

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #53 u: Ožujak 28, 2010, 01:54:00 prijepodne »
Kolega Moke hvala na pohvalama ,  vidim da si ekspert u mehanici  :up: , budem jos dolje na podu pricvrstio sa stiroporom od 2 cm radi boljeg umrtvljenja i statike , a i kupio sam i crnu mat foliju koja dolazi na neobradjene dijelove
[/quote]

Ja bih radze na mjestima stalak-pod ostavio drvo na drvo kako je na prvim slikama...jer nedaj boze u slucaju zemljotresa neka proseta citava konstrukcija zajedno sa Akvarijem. Ako si mislio na stiropor na podu da zastitis parket od grebanja. -? niposto fixirat stalak za pod jer je onda staklo ugrozeno........  a obavezno ispod Akvarija stiropor ja bih isao 5cm.
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2010, 01:59:22 prijepodne od moke »
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #54 u: Ožujak 28, 2010, 11:32:09 prijepodne »
Kolega Moke hvala na pohvalama ,  vidim da si ekspert u mehanici  :up: , budem jos dolje na podu pricvrstio sa stiroporom od 2 cm radi boljeg umrtvljenja i statike , a i kupio sam i crnu mat foliju koja dolazi na neobradjene dijelove

Ja bih radze na mjestima stalak-pod ostavio drvo na drvo kako je na prvim slikama...jer nedaj boze u slucaju zemljotresa neka proseta citava konstrukcija zajedno sa Akvarijem. Ako si mislio na stiropor na podu da zastitis parket od grebanja. -? niposto fixirat stalak za pod jer je onda staklo ugrozeno........  a obavezno ispod Akvarija stiropor ja bih isao 5cm.
[/quote]

Ne mislio sam na stijenu ,samo cu kut stijene koji je veceg volumena i u koso , zasilikonirati za dno aq

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #55 u: Ožujak 28, 2010, 23:42:15 poslijepodne »

Ne mislio sam na stijenu ,samo cu kut stijene koji je veceg volumena i u koso , zasilikonirati za dno aq
[/quote]

 :up:
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #56 u: Ožujak 30, 2010, 20:36:48 poslijepodne »
Zanima me  dali mogu  pvc samoljepljivu tapetu ljepiti unutar aq i koliko je to uopce moguce da se nece nakon nekog vremena odljepiti ( crna je i mat ) ??
« Zadnja izmjena: Ožujak 30, 2010, 21:19:56 poslijepodne od galo »

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #57 u: Ožujak 30, 2010, 23:03:27 poslijepodne »
mozes bez problema, moja je vec vise od 2g. unutra kao i prvi dan...

a zasto je ne zaljepis izvana, obzirom da imas stijenu sigurno ce ti puno bolje izgledati ako je zaljepis izvana...

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #58 u: Ožujak 31, 2010, 08:59:51 prijepodne »
mozes bez problema, moja je vec vise od 2g. unutra kao i prvi dan...

a zasto je ne zaljepis izvana, obzirom da imas stijenu sigurno ce ti puno bolje izgledati ako je zaljepis izvana...

... ok, tenks kolega Mastino! ,onda  nema bojazni od odljepljivanja ali kad bih ju ljepio izvana opet bio dobio sjajni odsjaj od ljepila  ;) ..

- stijena je ispala dosta dobro, jos jedan cetvrti sloj fugir mase , zatim silikoniranje te popravljanje rupa od silikona sa fugir masom ( jer je stijena u 4 dijela )

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #59 u: Ožujak 31, 2010, 09:08:44 prijepodne »
svidja mi se kako ti je ispala stijena, jako lijepo...  :up:

nema nikakvog odsjaja, to je prvih par dana dok folija ne "legne" kako treba... ;)

ako se ipak odlucis za ljepljenje iznutra pripazi da stijenu jako dobro zasilikinorisa za staklo a ne ne foliju...

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #60 u: Ožujak 31, 2010, 09:10:51 prijepodne »
mozes bez problema, moja je vec vise od 2g. unutra kao i prvi dan...

a zasto je ne zaljepis izvana, obzirom da imas stijenu sigurno ce ti puno bolje izgledati ako je zaljepis izvana...

... ok, tenks kolega Mastino! ,onda  nema bojazni od odljepljivanja ali kad bih ju ljepio izvana opet bio dobio sjajni odsjaj od ljepila  ;) ..

- stijena je ispala dosta dobro, jos jedan cetvrti sloj fugir mase , zatim silikoniranje te popravljanje rupa od silikona sa fugir masom ( jer je stijena u 4 dijela )






- mislis ako ju zaljepim izvana da budem dobio nekakvu dubinu ili ?!! ( ne dvojim da je vec isprobano i testirano zato pitam  :D)

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #61 u: Ožujak 31, 2010, 09:14:02 prijepodne »
svidja mi se kako ti je ispala stijena, jako lijepo...  :up:

nema nikakvog odsjaja, to je prvih par dana dok folija ne "legne" kako treba... ;)

ako se ipak odlucis za ljepljenje iznutra pripazi da stijenu jako dobro zasilikinorisa za staklo a ne ne foliju...

 ma ide onda vanka , nemam nikakvih zafrkancija  sa silikoniranjem (na koje sam isto mislio da bi moglo biti malih problema ) kad bih stavljao i obruljivao foliju  :up:
« Zadnja izmjena: Ožujak 31, 2010, 09:18:09 prijepodne od galo »

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #62 u: Ožujak 31, 2010, 09:18:48 prijepodne »
- mislis ako ju zaljepim izvana da budem dobio nekakvu dubinu ili ?!! ( ne dvojim da je vec isprobano i testirano zato pitam  :D)
ne neces dobit nista slicno, ali bas kako si napisao u postu poslje ovog sta sam citirao, problem bi ti bilo to "obrubljivanje"...
opcenito sam osjetljiv na te detaljcice pa uvijek gledam koje bi meni bilo "najbolje" rjesenje...  :-[

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #63 u: Ožujak 31, 2010, 09:22:14 prijepodne »
- mislis ako ju zaljepim izvana da budem dobio nekakvu dubinu ili ?!! ( ne dvojim da je vec isprobano i testirano zato pitam  :D)
ne neces dobit nista slicno, ali bas kako si napisao u postu poslje ovog sta sam citirao, problem bi ti bilo to "obrubljivanje"...
opcenito sam osjetljiv na te detaljcice pa uvijek gledam koje bi meni bilo "najbolje" rjesenje...  :-[
da po tom pitanju smo slicni  :D

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #64 u: Ožujak 31, 2010, 12:17:29 poslijepodne »
Ja bih je isto zalijepio sa vana, stim da ako je tapeta samoljepljiva u pitanju koristi i Stelex naprskaj staklo sa stelex-m tako ce ti biti lakse polijepiti tapetu, neces imati mjehurice...naprsci, poljepi tapetu i lenjirom istjeraj stelex i zrak..i ima da legne ko luda. :up:
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #65 u: Ožujak 31, 2010, 16:46:55 poslijepodne »
Ja bih je isto zalijepio sa vana, stim da ako je tapeta samoljepljiva u pitanju koristi i Stelex naprskaj staklo sa stelex-m tako ce ti biti lakse polijepiti tapetu, neces imati mjehurice...naprsci, poljepi tapetu i lenjirom istjeraj stelex i zrak..i ima da legne ko luda. :up:

a stelex Moke je ? , neka vrsta ljepila ilil ??

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #66 u: Travanj 01, 2010, 13:53:55 poslijepodne »
stigao je i dravski sljunak granulacije 1-4 mm ( cetiri kante po 20 l - cijena dva piva za decke   :D )

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #67 u: Travanj 02, 2010, 19:13:24 poslijepodne »
pozadinskam stijena je zasilikonizirana ( 5 tubi silikona ceresita ) napokon  :a040: , sutra jos dok se osusi silikon budem presao sa fugir masom i nakon 24 sata se napokon puni  :g015:

naime nisam pokusao dobiti neku stijenu , vec neku vrstu zemljanog odrona , jer je stijena pravljenja sa Murexin fugir masom - Terra , u kombinaciji sa puno bilja bude davalo
super kontrast  :)
« Zadnja izmjena: Travanj 02, 2010, 19:19:36 poslijepodne od galo »

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #68 u: Travanj 03, 2010, 09:09:05 prijepodne »
meni bas odlicno izgleda stijena...  :up:

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #69 u: Travanj 03, 2010, 09:36:33 prijepodne »
meni bas odlicno izgleda stijena...  :up:

tenks kolega  :)

Offline Jurupari

  • Hrvatska udruga ciklidofila
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Rijeka
  • Marko Lenac
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #70 u: Travanj 03, 2010, 10:12:56 prijepodne »
stvarno radiš posao za 5!

Offline opijum

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Jarun
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #71 u: Travanj 03, 2010, 11:38:46 prijepodne »
Susjed za svaku pohvalu :star: Već puniš, zavidim ti ;).  A stjena je odlična izgleda skroz prirodno. Moram te nešto pitati ali poslat ču ti PP.

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #72 u: Travanj 03, 2010, 16:52:24 poslijepodne »
spojevi koji su silikonirani prjedjeni su sa fugir masom , te je stavljenja samoljepljiva tapeta i slikano malo boljim foticem !
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2010, 16:59:00 poslijepodne od galo »

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #73 u: Travanj 03, 2010, 17:38:19 poslijepodne »
Uff! Dobro izgleda! Naprosto zove na punjenje!

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: 495 l cichlid tank
« Odgovori #74 u: Travanj 03, 2010, 17:48:27 poslijepodne »
Uff! Dobro izgleda! Naprosto zove na punjenje!

da dobro si rekao :D ,sve me svrbi da pocnem prije ali strpljenje je majka mudrosti ali bi ga napunio ODMAH  ahh!