Ožujak 28, 2024, 08:55:54 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pikado :)  (Posjeta: 5221 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Pikado :)
« u: Studeni 22, 2010, 10:21:46 prijepodne »
jel zna netko di ima za kupit pikado strelica? Onih za elektricni, sa izmjenjivim plasticnim vrhovima.. Prosle godine sam ih trazio po svim mogucim ducanima ali bezuspjesno a sad mi se opet igra :D
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: Pikado :)
« Odgovori #1 u: Studeni 22, 2010, 11:18:18 prijepodne »
Probaj u Intersportu znao sam ih viđati kod nas u Rijeci ili u nekom lokalnom pikado klubu. :up:
Who dares-wins!

Offline Pole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 400
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Pikado :)
« Odgovori #2 u: Studeni 22, 2010, 11:18:54 prijepodne »
Turbo sport. Ima ih od 20 do 200 kuna.
Krastavce treba narezati, te popapriti i dodati octa, pa baciti, jer ne valjaju ništa.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Pikado :)
« Odgovori #3 u: Studeni 22, 2010, 11:41:20 prijepodne »
imaš i u interšparu i hervisu

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: Pikado :)
« Odgovori #4 u: Studeni 22, 2010, 15:16:52 poslijepodne »
tnx bum pogledao ;)
Prosle god sam ih trazio al ih nije bilo
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Pikado :)
« Odgovori #5 u: Studeni 22, 2010, 17:35:54 poslijepodne »
u mlaki, billiard i pikado klub divna. imas sve sta ti srce pozeli. ja sam prosle sezone prestao igrat. igrao sam drugu zagrebacku ligu.
R-46

Offline pros

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški  
Odg: Pikado :)
« Odgovori #6 u: Studeni 22, 2010, 18:51:40 poslijepodne »
Imaš i u dubravi nasuprot placa u neboderu di je zg banka (iza nje kroz prolaz) mislim da su čak povoljniji od divne bar su prije bili dok sam igrao.

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Pikado :)
« Odgovori #7 u: Studeni 22, 2010, 18:59:22 poslijepodne »
nije ni u divni tolko skupo jer svugdje empire darts i unicorn kostaju isto osim na e bayu. tam je fakat jeftino.
ja sam svoje strele tam platio 400 kn. 500 komada M3 vrhova je cini mi se 100 kn i pera su po 10-15 kn 3 komada.
R-46

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pikado :)
« Odgovori #8 u: Siječanj 29, 2011, 00:23:14 prijepodne »
Da ne otvaram novu temu dizem ovu malo stariju...

Vidim da vas ima strucnjaka u pikadu pa trebam neke savjete...
Uglavnom otvorio se novi pikado klub u koji bi se zelio uclanit i vidim da tam svi imaju svoje strelice, iako su meni i ove iz birtije koje koriste oni kaj nemaju strelice predobre i vjerojatno necu trebat nikada nista bolje od toga, zelim su uzet svoje. Dosta sam razmisljo o tome jer je pikado moza jos jedan od mojih hireva ali te strelic cu imat dozivotno, nekih 100kuna bi dao za to ako se uopce isplati tak nekaj kupovat?

Imate kakve savjete, ja se u to opce ne kuzim...gledo sam ove skupe setove i koliko sma skuzio sve su 16g pa sam zakljucio da su te najbolje, dal se sa svima moze igrat po natjecanjima (jer ovaj klub ima svaku subotu natjecanje)

zatim tjelo...koliko sam skuzio glavna razlika je u tezini...ovo sve ostalo mi je bedastoca zakaj bi dao za tjelo od 16g 250kuna kad isto takvo od 16 g ima i za 20? u cem je poanta...i da to jeftinije nemrem nac srebrno sto me stvarno ljuti...
Špicevi...to je potrošna roba ako sam skuzio dobro..ima ih miljon vrsta a ja stvarno neznam koja je razlika...to mogu one najjeftinije uzet tipa 1000 komada za 70 kuna to nebum popucal do kraja zivota  :D
drzac pera...to mi se cini jeftino i nemam pojma za kaj sluzi....jedina razlika kajs am ja vidio kaj ovo najjeftinije je obicno ono skuplje se moze mjenjat duzina...koliko duzina igra ulogu u svemu tomu?
pera .. koliko sam skuzio ima par razlicitih...neki standard i neki fly speed (uglavnom uska i široka) kaj je od toga bolje?
stabilizator...kaj je to? to znaci da bum pogadjo ono kaj ocu?..mislim kosta 4 kune pa bi uzeo
prstenovi...to isto nemam pojma kaj je to???

http://www.theshop.hr/katalog_kosarica.asp    ja sam si ovdje izabro neke stvari kaj bi si uzeo pa jer bi mogo rec jer to dobro? Ili sam ko po običaju bespotrebno uzeo nekaj kaj nema veze s zdravim razumom...

Meni sve to izgleda isto, jedina razlika je u matrijalu od kojega je radjeno ali boze moj...ove od aluminija se nebuju raspale dok sam ja ziv...

Rossi velis da si dusto imas neki set za prodat?

Raspametite me ako imate vreena i zahvaljujem se na pomoći
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pikado :)
« Odgovori #9 u: Siječanj 29, 2011, 01:03:36 prijepodne »
Zapravo još uvjek tražim sport u kojem ću uspjet :D

moja najveća ljubav je rukomet, ali ram treba puno bezat i jedina liga u kojoj sam ja mogo igrat je 4ta i kaj je najgore sve su lošiji i lošiji pa sam odusto
zatim sam poludio za borilackim vjestinama i kako nisam želio bit svakodnevo ispremlacivan odluka je pala ju jitsu ( đu đicu) ali u to vrijeme jedini klub kaj sam našo je bio kod doma sportova a 3 sata na put na treninge ne želim gubit... Iako mi je SAD zao...

Onda sam probudio ljubav iz djetinjstva "šah" to je sport za mene, no kad vidim onog ludog Šarića pa to nedostizno, mene je njegova žena razbila neznam kaj bi mi on napravio...i konačnu predaju imo sam kad me frend državni prvak dobio a 3 sec su mi falile do remija ( igrali smo na minutu) tad sam služio da sam prejadan a satovi trenera stoje 300 kuna + smještaj za njih... To je preskupo, a i nakon 2 sata puknem i previše se zderem kad zbok jednog poteza izgubim svu prednost i spušim pobjedu...

Nadam se da je pikado sve ono kaj želim i zgleda mi ko da mogu bar nekaj postići budući da sam trebaš vjezbat  -? :D
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: Pikado :)
« Odgovori #10 u: Siječanj 29, 2011, 08:11:36 prijepodne »
 Igrao sam pikado pet godina i čak sam dva puta bio sa ekipom na državnom prvenstvu.
Što se tiće strelica trebao bi probati više modela(gramaža),imaš ih od 14,16,18 i 20 gr.,ja sam igrao sa 18 grama.
Kao što si napisao,vrhovi su potrošna roba,tako da je svejedno koje uzmeš.
Također moraš vidjeti prilikom igre koji ti nastavci pašu,dugi ili kratki(dio na koji idu perca),spomenuo si i prstenove (postoje i krunice) koji
služe da perca tako lako ne ispadaju sa nastavaka(krunice su bolje riješenje).
Perca,mali milion varijacija na temu,od oblika,boja i dizajna,po meni stvar vlastitog izbora i ukusa.
Inaće pikado kao sport je jako zanimljiv i još ako je ekipa ok,druženju i zajebanciji nikad kraja,a i susrti znaju biti toliko napeti da se napetost
može rezati nožem.
I samo jedan mali savijet,precizna ruka se dobiva nićim dugim nego bacanjem i samo bacanjem-što više to bolje.
Sretno u pikado vodama! :up:
Who dares-wins!

Offline mega

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 185
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: ZADAR
  • ZADAR
Odg: Pikado :)
« Odgovori #11 u: Siječanj 29, 2011, 10:15:59 prijepodne »
ja sam naručivao strelice preko ovog shopa

http://shop750.com/popis_proizvoda.asp?idKategorije=54

on ti je u zg a imaš i prostor za razgledati opremu....
koji put se probudim samo da bi mogao opet leći!!!

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Pikado :)
« Odgovori #12 u: Siječanj 29, 2011, 10:58:51 prijepodne »
Zapravo još uvjek tražim sport u kojem ću uspjet :D


a da probaš s capoeirom? mora se dosta vježbati, lijepo izgleda, a nećeš biti premlačen...  :up:
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pikado :)
« Odgovori #13 u: Siječanj 29, 2011, 11:17:27 prijepodne »
Suseda kaj to sport? Nisam ja vise tak mlad da se mogu pigat kak pozelim, a i čim čujem za ples odma sam u depri... Neznam zašto ali uz sav moj trud ja plesem ko da mi je neko štap od metle u guzu zaguro >:(
jedino ak se oces samnom upisat pa da skupa idemo...


Kaj se tiče pikada, znaci bio sam u pravu praktički je svejedno kaj uzmem... Inače se vidi moj link iz tog dućana kaj sam si odabro? Jer to ok? Ili ima neko za prodat set strelica?
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Pikado :)
« Odgovori #14 u: Siječanj 29, 2011, 11:42:21 prijepodne »
Igrao sam pikado pet godina i čak sam dva puta bio sa ekipom na državnom prvenstvu.
Što se tiće strelica trebao bi probati više modela(gramaža),imaš ih od 14,16,18 i 20 gr.,ja sam igrao sa 18 grama.
Kao što si napisao,vrhovi su potrošna roba,tako da je svejedno koje uzmeš.
Također moraš vidjeti prilikom igre koji ti nastavci pašu,dugi ili kratki(dio na koji idu perca),spomenuo si i prstenove (postoje i krunice) koji
služe da perca tako lako ne ispadaju sa nastavaka(krunice su bolje riješenje).
Perca,mali milion varijacija na temu,od oblika,boja i dizajna,po meni stvar vlastitog izbora i ukusa.
Inaće pikado kao sport je jako zanimljiv i još ako je ekipa ok,druženju i zajebanciji nikad kraja,a i susrti znaju biti toliko napeti da se napetost
može rezati nožem.
I samo jedan mali savijet,precizna ruka se dobiva nićim dugim nego bacanjem i samo bacanjem-što više to bolje.
Sretno u pikado vodama! :up:


Potpisujem sve što je kolega napisao.

Radije uzmi svoje strelice, ja imam svoje već nekoliko godina, a na poklon svako malo dobijem od pikado ekipe nove vrhove i perca. Tako da sam situiran za nekoliko desetljeća. :D Ako se misliš stvarno baviti pikadom, onda je važno da uvijek imaš svoje strelice, na čiju težinu je tvoja ruka naučena, stalno mjenjanje onih koje su u kafićima, gubiš osjećaj.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Pikado :)
« Odgovori #15 u: Siječanj 29, 2011, 11:51:57 prijepodne »
sused, poslala sam ti pp u vezi capoeire... ne znam, meni to jako lijepo izgleda, dok ne probaš ne možeš znati...
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline tomstrr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Varaždin - Ivanec
  • Baculum extradentatum
Odg: Pikado :)
« Odgovori #16 u: Siječanj 29, 2011, 11:53:48 prijepodne »
Ja sam naručio svoje strelice i vrhove od tud: http://www.theshop.hr/katalog.asp
odličan shop i odlična usluga... a i cijene su im ok...
i moj prijedlog - ne isplati se kupovat e-point špiceve, dosta su skuplji a jako lako pucaju...
Atman AR-F620 (Gupy, Corydorasi paleatusi, Botie lohachate, Epalzeorhynchos frenatumi)
Baculum extradentatum (Vijetnamski paličnjaci)
Brachypelma Smithi

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pikado :)
« Odgovori #17 u: Siječanj 29, 2011, 11:58:03 prijepodne »
OK sad sam si bev siguran da cu kupit strelice, jedino me brine di to nabavit....

Bio sam jucer u onom shopu kaj sam stavil link ali tamo imaju samo utege od 250kuna....to mi je previše i nepotrebno za moje trenutno iskustvo....ionako sam uvjeren da ti strelica donosi 1% pobjede...99% je tvoj trud i tvoja ruka i priučenost na strelicu....a i ako nije tako ako sagrizem za pikado uvjek mogu ovaj set kaj kupim prodat i kupit nekaj bolje ili kupit neki bolji dio, iako sumljam da ce mi ikad trebat

E sad samo treba nabavit strelice...a kaj je najgore danas od 7 do 12 navecer je pikado na kojeg idu svi frendovi...a kaks am napiso jedino tjelo kaj trenutno imaju je 250kuna...gledo sam na njuskalu malo tam nema nis konkretno...odnosno ima u primorsko-goranskoj nekaj a to mi je onda ko i da prek zg ducana iz trogira imam....pricekat cu rossija mozda on ima 50 setova pa ima jedan pocetnicki za prodat hehe


u tom shopu sam si i ja slozio jedan set....jedini problem je kaj tu nemaju skoro nis ...sve trebaju narucit, a to cu u ponedjeljak ak negdje ne najdem. Covjece sad sam još ludji kad vidim koliki je interes za pikado....
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: Pikado :)
« Odgovori #18 u: Siječanj 29, 2011, 13:09:30 poslijepodne »
O da,jako je velik interes za pikado,kad se jednom navučeš...nikad kraja.
Iako više ne igram za klub,dođe mi gušt za igrom,pa se onda ne skidam sa aparata po par sati. :D :up:
Who dares-wins!

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pikado :)
« Odgovori #19 u: Siječanj 30, 2011, 22:49:18 poslijepodne »
Jos uvjek odlucujem koje cu strelice, a nigdje nemogu nac neke rabljene za kupit...neznam nikoga da je igro pikado i da je presto pa prodaje strelice...na njuskalu nema nista.

Kaj se tice ducana dobio sma ponudu od nekoga (nemam pojma koga, frajer mi se nije ni predstavio, samo ima hrpetinu strelica za prodat ali neznam jer ima ducan ili nesto)
I jedine prihvatljive su mi ove 2 sa slika...prve ove magnetizirane su 150kuna (na akciji sa 250) ili ove druge koje su u duginim bojama ali svidja mi se tanki uteg

Ili mi preporucate nekaj drugo iz ponude u http://www.theshop.hr/katalog_izlist.asp?curpage=1&id_spt=26

Nema šanse da sam odlucim...a koga god pitam svi vele da je svejedno kaj uzmes..sam je bitno da imas svoje i da se na njih naucis....
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline zdgrunf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Odg: Pikado :)
« Odgovori #20 u: Siječanj 31, 2011, 09:04:19 prijepodne »
Ja ću samo uletiti s jednim komentarom, taj pikado je opako zarazna stvar. Nekad mi je cimer bio viceprvak Europe, kvragu, jednom sam ga dobio jer je bio toliko pijan da nije mogao 3 puta zaredom pogoditi 3*20  :D
U sobi smo imali pikado od devine dlake i koristili smo strelice sa metalnim vrhovima... dobra vremena, prije nekih petnaestak godina.

Offline schoko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 136
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
Odg: Pikado :)
« Odgovori #21 u: Veljača 13, 2011, 14:15:46 poslijepodne »
ma imas ih svugdje za kupit
ja isto igram pikado
4. u hr u grupi do 17 g
 :D

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pikado :)
« Odgovori #22 u: Veljača 13, 2011, 14:28:43 poslijepodne »
Od kad sam si nabavil strelice svaki dan igram po par sati....jedino kaj nam je klub u birtiji pa onda bankrotiram ali nemreš i oFce i noFce

za sad mi je najveca ruka oko 150, a najcesce pogodim 41....u pocetku sam gadjo 19 i islo mi je puno bolje nego 20 ali nekak mi je to jadno, osjecam se jadno kad svi 20ku rokaju a ja 19....

Uglavnom do 9 mjeseca imam vremena istrenirat ruku a onda krecem u osvajanje medalje  :D :D :D  jer ovo sad je vise sreca nego igranje...nekad na 501 izlazim u 8-9 rundi a nekad 12-13...a o master out da ni ne govorim...ali o tome cemo vise kad u B odem  :nerv:

Svima koji idu u Laduč, zelim puno srece...kao i onima koji igraju razno-razne kupove =)
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Pikado :)
« Odgovori #23 u: Veljača 14, 2011, 14:39:49 poslijepodne »
sorry ivborosa kaj nisam odgovarao, nemam net doma a na poslu ne stignem, danas je iznimka. nemam ti nis za prodat osim svojih strelica al njih mi je zal prodavat. makar vidim da si kupio strelice i vidjeces kad se priviknes da su ti ustvari bas te najbolje. za pera bi ti preporucio ona uza jer si puno precizniji.
R-46