Travanj 16, 2024, 10:11:10 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: traže se mačići  (Posjeta: 40051 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #175 u: Prosinac 01, 2010, 20:17:13 poslijepodne »

Način na koji se zalažete za svoja i njihova prava je nasilan.
 

da, sječaš se kako smo ubili boga u tebi palicama u mračnoj uličici samo zato jer si odbio kastrirat mačora^^

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: traže se mačići
« Odgovori #176 u: Prosinac 01, 2010, 20:17:54 poslijepodne »
Jao a da ti krenem pričati kakvih sam sve poziva imala, mogla bi knjigu napisati o tome. Tako da jedna gospođa ne čini sve ljude koji udomljuju.
Ti si krenuo u raspravu s napadom na ljude koji ti ne žele dati mačku, očekivao si odobravanje u napadu na ljude koji pomažu? Odgovornom udomitelju se može udomiti životinja i bez obveze kastracije ali ponavljam odgovornom. A takvih je jako malo. Kako ti nije jasno da se ljudi trude spasiti životinju s ceste i ne žele ju dati nekome tko će ju pustiti da se spari i tako na jednu spašenu dođe gomila novih koje je ta "spašena" napravila. I da se taj začarani krug nastavlja.
Nadam se da će uskoro zaživjeti i zakon o mačkama (koji već postoji za pse) pa da će se i mačke čipirati. i onda naravno kazne za "krasne" vlasnike mačaka.

Onda si je baren trebala dati malo truda i popričati sa mnom a ne onako kulturno spustiti slušalicu. Bolje je da maca čuči u azilu u krletki nego kod udomitelja.  Tip takvih ljudi je potvrdio i ovaj forum. To je i više nego očito.
[/quote]

A mogla je, to sigurno. A nažalost ima svakavih ljudi, nema veze s čim se bave, očito nije svima poznato kulturno ponašanje.
Ali u krivu si. U RH ne postoji azil za mačke. Nema ga. Postoji azil za pse pa ljudi pogrešno misle da postoji i za mačke. Više je tu razloga, nažalost. Tako da te mačke koje nalaziš po njuškalu i forumima su kod tih ljudi doma, u njihovim stanovima.

Nije sve crno-bijelo, pretpostavila sam da nisi nikad čuo za Didonu. Drago mi je ako će informacija nekome pomoći :)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: traže se mačići
« Odgovori #177 u: Prosinac 01, 2010, 20:50:42 poslijepodne »

Ste se umorili ili tjerate do Božića :question: :question: :roll: :roll: :dead:

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #178 u: Prosinac 01, 2010, 21:03:01 poslijepodne »
koliko god treba  :pompon:

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: traže se mačići
« Odgovori #179 u: Prosinac 02, 2010, 01:28:35 prijepodne »
Mene pustio Post Menstrualni Sindrom i Saturn mi je izasao iz kuce pa mi se vise neda :D

Btw. da, nasilna sam, a moram bit jer bi me pojeli inace. Nekad treba biti taktican, a nekad uopce nije bitno oces li biti ili ne, ishod je isti pa bi bio i sad.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #180 u: Prosinac 02, 2010, 06:07:28 prijepodne »
Mene pustio Post Menstrualni Sindrom i Saturn mi je izasao iz kuce pa mi se vise neda :D

Btw. da, nasilna sam, a moram bit jer bi me pojeli inace. Nekad treba biti taktican, a nekad uopce nije bitno oces li biti ili ne, ishod je isti pa bi bio i sad.

Ne, nije istina!
Da je krenulo lijepim tonom i pojašnjenjem imali bi stranice koje bi nekome pomogle u edukaciji, a ovako imamo 12 stranica nekulture i terora neistomišljenika.
Užas! Za takve stvari inče postoje teretane (da čovjek ispuca negativnu energiju) i ulica za masovno skretanje na problem (raznim demonstracijama), ili neki drugi kulturniji načini!

Način na koji se zalažete za svoja i njihova prava je nasilan.
 

da, sječaš se kako smo ubili boga u tebi palicama u mračnoj uličici samo zato jer si odbio kastrirat mačora^^

Za sve koji nisu upoznati, ima vrlo mnogo vrsta nasilja, a ne samo fizičko!!!
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: traže se mačići
« Odgovori #181 u: Prosinac 02, 2010, 07:14:38 prijepodne »
Nitko, ali bas nitko ne voli da se omalovazava njegov rad, pa tako ni Kisa, Gwyneeth, Chilii i ostali koji se brinu za napustene zivotinje i zalazu se za kastraciju. Stavite se u njihovu poziciju da svoje slobodno vrijeme i novac trosite na zbrinjavanje macaka (jer ih jednostavno volite i ne mozete gledati da pate), a da netko iz principa radi kontra vaseg cilja.
Uzmimo npr. da ukucan namjerno napravi nered u kuci. Prvi put cete pospremiti i presutiti. Drugi put cete pospremiti i lijepo zamoliti da se vise to ne ponovi. Treci put vec postaje napeto, svađa, mozda cak i poleti koja samarcina :D
To se upravo ovdje događa, cure su vec toliko puta ispravljale tuđe greske da su izgubile zivce. Steta je sto nisu ulozile malo vise vremena u prvi post tipa: Dare molim te imaj razumijevanja, situacija je takva i takva, udomitelji doma imaju na desetke macaka i ne mozemo vise, rado bi ti dali macku, ali moramo osigurati da zbog tog udomljavanja ne dobijemo jos 100 macaka u dnevnu sobu! Međutim za takav post treba puno vremena, volje i objasnjavanja, i dobro razmisliti o samom poredku rijeci da navuces osobu na svoj cilj jer je pismena komunikacija najbolji nacin da dođe do ovakvog nesporazuma. A kada covjek dođe vec sa odlucnoscu da ne zeli kastrirati macku tesko je skupiti zivce i pokusati ga okrenuti na lijep nacin na svoj cilj i da li ces se uopce upustati u to ovisi kakav ti je dan bio.
Meni je to i vise nego dobro poznato, vec pet godina ko papagaj ponavljam pricu: Kornjacu ne mozes drzati u plastici s palmicom, kornjacu ne mozes drzati u plastici s palmicom, kornjacu ne mozes drzati u plastici s palmicom, kornjacu ne mozes drzati u plastici s palmicom...aha, ipak ces je drzati u plastici s palmicom?  :add5:

Da u toj situaciji covjek ne izgubi zivce ne bi bio covjek. Zato umjesto da sada nastavite pricu probajte se staviti u situaciju suprotne strane i dobro razmisliti da se u buducnosti ovakve stvari izbjegnu koliko god je to moguce. Jer nitko nema koristi od ovoga, niti ljudi, niti zivotinje zbog kojih smo ovdje.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #182 u: Prosinac 02, 2010, 08:03:55 prijepodne »
Citat:
Nitko, ali bas nitko ne voli da se omalovazava njegov rad, pa tako ni Kisa, Gwyneeth, Chilii i ostali koji se brinu za napustene zivotinje i zalazu se za kastraciju. Stavite se u njihovu poziciju da svoje slobodno vrijeme i novac trosite na zbrinjavanje macaka (jer ih jednostavno volite i ne mozete gledati da pate), a da netko iz principa radi kontra vaseg cilja.

Ako si pažljivo čitao postove ne bi napisao takav početak posta!!!!!!
Nitko se niti u jednom trenutku nije na taj način ponio, već je napad krenuo od njih na jednostavno pitanje u početku teme.
Prema tome ako ti se neda čitati sve nemoj započinjati neke nove sukobe!!!

Citat:
Uzmimo npr. da ukucan namjerno napravi nered u kuci. Prvi put cete pospremiti i presutiti. Drugi put cete pospremiti i lijepo zamoliti da se vise to ne ponovi. Treci put vec postaje napeto, svađa, mozda cak i poleti koja samarcina


To što si naveo nema smisla. Ako pričaš o ukučanima, to su uvijek isti ljudi, a ovdje se radi o nekom nepoznatom. Daj nemoj karikirati. Ako želiš da netko prihvati tvoje stavove ne možeš ga prisiliti, treba ljude educirati na pristojan i korektan način, a ne pljuvati ako se ne radi kako ti misliš da je ispravno!!!
Prema tome.........mislim da je sa ovom temom dosta!
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: traže se mačići
« Odgovori #183 u: Prosinac 02, 2010, 09:16:23 prijepodne »
Vidi koliko mačića, a SUZA se bome i potrudi sterilizirati mačiće zbog gorenavedenih razloga, nađe veterinara, izađe do kraja u susret, a često se i ne radi o 500 kn operacije... Mnogi mačići već dolaze sterilizirani udomitelju:

http://www.suza.hr/default.aspx?id=49

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: traže se mačići
« Odgovori #184 u: Prosinac 02, 2010, 09:25:21 prijepodne »
Ako si pažljivo čitao postove ne bi napisao takav početak posta!!!!!!
Nitko se niti u jednom trenutku nije na taj način ponio, već je napad krenuo od njih na jednostavno pitanje u početku teme.
Prema tome ako ti se neda čitati sve nemoj započinjati neke nove sukobe!!!

To što si naveo nema smisla. Ako pričaš o ukučanima, to su uvijek isti ljudi, a ovdje se radi o nekom nepoznatom. Daj nemoj karikirati. Ako želiš da netko prihvati tvoje stavove ne možeš ga prisiliti, treba ljude educirati na pristojan i korektan način, a ne pljuvati ako se ne radi kako ti misliš da je ispravno!!!
Prema tome.........mislim da je sa ovom temom dosta!

Sve sam detaljno procitao, od a-ž inace se ne bi javljao. Mozda direktno nije, ali ja kao neutralni promatrac smatram da su navedene indirektno shvatile tako i zato je bila reakcija kakva je bila. Meni se ne pada napamet svađati, ali cijela tema mi je interesantna jer imam slicna iskustva u vezi savjeta o kornjacama koja zavrse neslavno za obje strane i jos gore zivotinju koja je u pitanju. Pokusavam izvuci nesto dobro i poucno iz svega ovoga, no hard feelings.

To što si naveo nema smisla. Ako pričaš o ukučanima, to su uvijek isti ljudi, a ovdje se radi o nekom nepoznatom. Daj nemoj karikirati. Ako želiš da netko prihvati tvoje stavove ne možeš ga prisiliti, treba ljude educirati na pristojan i korektan način, a ne pljuvati ako se ne radi kako ti misliš da je ispravno!!!
Prema tome.........mislim da je sa ovom temom dosta!

Pa upravo sam to htio reci, ljude treba navesti na svoj cilj na lukav i pristojan nacin, a ne da zavrse međusobno izubijani. Kada nastaje problem osobi koja snasa posljedice (udomljavanje) nije bitno da li je uzrocnik macka stare ili nove osobe ako je problem tu.
U potpunosti se slazem s tobom, vjerujem da je tu lijep nacin imao sanse, nazalost nije krenulo tim putem i zao mi je ako sam te na bilo koji nacin razljutio.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #185 u: Prosinac 02, 2010, 11:52:05 prijepodne »
Citat:
Umetanje Citata
Citat: Nikoleta - Danas u 08:03:55
Ako si pažljivo čitao postove ne bi napisao takav početak posta!!!!!!
Nitko se niti u jednom trenutku nije na taj način ponio, već je napad krenuo od njih na jednostavno pitanje u početku teme.
Prema tome ako ti se neda čitati sve nemoj započinjati neke nove sukobe!!!

To što si naveo nema smisla. Ako pričaš o ukučanima, to su uvijek isti ljudi, a ovdje se radi o nekom nepoznatom. Daj nemoj karikirati. Ako želiš da netko prihvati tvoje stavove ne možeš ga prisiliti, treba ljude educirati na pristojan i korektan način, a ne pljuvati ako se ne radi kako ti misliš da je ispravno!!!
Prema tome.........mislim da je sa ovom temom dosta!


Sve sam detaljno procitao, od a-ž inace se ne bi javljao. Mozda direktno nije, ali ja kao neutralni promatrac smatram da su navedene indirektno shvatile tako i zato je bila reakcija kakva je bila. Meni se ne pada napamet svađati, ali cijela tema mi je interesantna jer imam slicna iskustva u vezi savjeta o kornjacama koja zavrse neslavno za obje strane i jos gore zivotinju koja je u pitanju. Pokusavam izvuci nesto dobro i poucno iz svega ovoga, no hard feelings.


Citat: Nikoleta - Danas u 08:03:55
To što si naveo nema smisla. Ako pričaš o ukučanima, to su uvijek isti ljudi, a ovdje se radi o nekom nepoznatom. Daj nemoj karikirati. Ako želiš da netko prihvati tvoje stavove ne možeš ga prisiliti, treba ljude educirati na pristojan i korektan način, a ne pljuvati ako se ne radi kako ti misliš da je ispravno!!!
Prema tome.........mislim da je sa ovom temom dosta!


Pa upravo sam to htio reci, ljude treba navesti na svoj cilj na lukav i pristojan nacin, a ne da zavrse međusobno izubijani. Kada nastaje problem osobi koja snasa posljedice (udomljavanje) nije bitno da li je uzrocnik macka stare ili nove osobe ako je problem tu.
U potpunosti se slazem s tobom, vjerujem da je tu lijep nacin imao sanse, nazalost nije krenulo tim putem i zao mi je ako sam te na bilo koji nacin razljutio.

 :up: :up: :up:
Ma nisi me razljutio, nego ispada da mi koji pomažemo onako kako znamo, umijemo i možemo, a ne pričamo o tome, ništa ne vrijedimo.
Jer poanta je cijele ove priče, da je bolje mačića ubiti nego da žive nekim životom koji se nekome ČINI loš. Taj me dio specijalno pogodio!

Kako got okreneš, svi mi volimo živjeti, pa ma kako teško nam bilo. I koliko je ljudi bolesno i bore se svaki dan za život, ali ipak žele poživjeti još malo.....
Zato mi se čini smješno da netko kaže kako bi ih bilo bolje uspavati nego da se udome.
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #186 u: Prosinac 02, 2010, 12:01:00 poslijepodne »
daj molim te, koje je prirodno okruženje mačke?

da, poznato je da su gradovi postojali davno prije nastanka mačje vrste, tako da je njihovo prirodno stanište od samog početka nečij stan ili cesta  :up:

Ako misliš izbjegavati odgovor mislim da je bolje da se ne praviš pametna. Pitao sam koje je prirodno stanište mačke, naravno danas a ne prije 25000 godina.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: traže se mačići
« Odgovori #187 u: Prosinac 02, 2010, 12:15:02 poslijepodne »
Jer poanta je cijele ove priče, da je bolje mačića ubiti nego da žive nekim životom koji se nekome ČINI loš. Taj me dio specijalno pogodio!

ne zelim se svađati niti ista, ali gdje je to receno?
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #188 u: Prosinac 02, 2010, 13:08:01 poslijepodne »
Citat:
Nisam nikad naglasavala sto ja radim sa svojim privatnim slobodnim vremenom niti se hvalila nekim volontiranjem, udomaljavanjem ... bla bla. Nije to potrebno, ionako vam argumenti, stvarni, cvrsti argumenti nista ne znace jer vi vec sve znate. Neki me ljudi ovdje iznenadjuju, dok su drugi jednostavno neznalice i preponosni da bi promjenili misljenje.

Ja svoje misljenje nisam stvorila prema tudjima, niti ga dobila tradicijom, stekla sam ga iskustvom u radu sa zivotinjama. Moj svakodnevni zivot podrazumjeva borbu protiv malogradjanskog razmisljanja kakvo imate vi, pa i neke osobe od struke sto je osobito razocaravajuce. Cemu vas uce u skolama?? Jos je zalosnije sto neki od vas UCE DRUGE. Danas smo strugali s ceste jednog macica, svaki dan imamo izmedju 5 i 10 poziva, a u svakom kazu "nasao sam 2-3-6 macica". Da ponovim. I to manje od prosjeka: 5 poziva na dan, x 3 macica. Treba li vas uciti mnoziti? Ne treba ali cu naglasiti. To je 15 macica NA DAN!!!!

Neki od "sretnijih" kojima vec vise djelovi tijela ili imaju otvorene zjapece rane (jer takve smatramo "hitnima" i kao takve imaju prednost nad zdravima posto mjesta za privremeno, ni trajno udomljenje nema) dospjevaju veterinaru na trosak pojedinaca on ih uspavljuje ili lijeci ako je moguce, a onda ako prezivi - provede ostatak svojim mladih dana u kavezu. Neki su sretni i udome se, no 90 % ostalih nastavi zivjeti u kavezima.

Zapravo, cesto smo u nedoumici... nije li ih zbilja bolje odmah uspavati??? Ali... mozda ima sansu biti udomljen....

A do svega toga i tih patnji nebi doslo da su ljudi kastrirali svoje ljubimce. Da, postoje lutalice koje su nicije. Postoji i program koji se moze sprovesti jednokratno a zove se "uzmi, katriraj pa vrati", a odnosi se na to da grad/zupanija financira ili barem pomogne udrugama i gradjanima pa sufinancira kastraciju lutalica koje bi se onda vratile na cestu, ali vise nebi bile "opasnost" za jos vise napustenih i nesretnih zivotinja.

Vrlo je lako rijesiti te probleme, a sve sto treba je educirati ljude. Za sto sam sve sigurnija da je nemoguce, jer mi ljudi smo pretasti i previse gledamo medju vlastite noge da bi mislili na sve one koji nisu krivi.



I jos samo jedna stvar koja se staaalno provlaci: priroda? Prirodno? Moze li mi netko pojasniti tu rijec? Jel grad prirodan? Jel cesta prirodna? Naselja puna smeca su prirodna? Sve bolesti od prevelike populacije (koja se u prirodi NE desava, ste slusali biologiju? Znate za hranidbeni lanac?), to je PRIRODNO?? Ne pricajte gluposti, barem oni koji su malo bolje educirani bi to trebali znati.

Kada smo vec smjestili zivotinje u tako neprirodno odkuzenje kao sto su nasi gradovi, stanovi i naselja, ajmo im onda olaksati i ne raditi medvjedju uslugu pazeci da im ne povrijedimo ego oduzimajuci im muskost ili... zenskost?  Imaju li macke ego? Naravno, okolo se nalaze po kvartu i smiju se onoj bez jaja. Ha ha.


Budite utoliko humani da shvatite da ako VAS ne zanima sto se desava iza zastora - neke zanima i neki se svaki dan susrecu s time i rijesavaju probleme koje VI stvarate. Nemojte se onda ljutit na nas, razmislite zasto mi to moramo raditi i tko je sve to izazvao. A ako (kako pretpostavljam, ili bolje receno znam) vas apsolutno ne zanima dobrobit zivih bica, na kraju i ljudi... onda bar sutite.

Dare je samo jedan od mnogo, mnogo onih koji ne shvacaju da su problem niti ce ikad shvatiti. Vecina vas je na zalost. Na veliku zalost. Ovaj post i onako pisem onima koji me razumiju a to su 2-3 osobe koje su ovdje sudjelovale u raspravi, jer znam da cete vi ostali procitati ono sto vam odgovara, i ostati pri svojem stajalistu, jer vi ste ljudi koji ne mjenjaju stajalista.

Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: traže se mačići
« Odgovori #189 u: Prosinac 02, 2010, 13:20:09 poslijepodne »
Vidi koliko mačića, a SUZA se bome i potrudi sterilizirati mačiće zbog gorenavedenih razloga, nađe veterinara, izađe do kraja u susret, a često se i ne radi o 500 kn operacije... Mnogi mačići već dolaze sterilizirani udomitelju:

http://www.suza.hr/default.aspx?id=49

Suza je samo servis, oni nikoga ne kastriraju niti primaju životinje. Ovaj link koji si stavila - to su mačke koje su kod privatnih osoba ili kod Arke i sličnih a Suza ih oglašava. Svi koji udome mačića preko uduge imaju pravo da ga besplatno kastriraju, odraslu mačku dobiju već kastiriranu. Kad pojedinac udomljava, gotovo svi koje poznajem, isto tako udomljavaju kastrirane odrasle mačke ali za mačiće nemaju novaca platiti kastracije pa bi to trebao napraviti udomitelj.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: traže se mačići
« Odgovori #190 u: Prosinac 02, 2010, 13:24:16 poslijepodne »
Citat:
Nisam nikad naglasavala sto ja radim sa svojim privatnim slobodnim vremenom niti se hvalila nekim volontiranjem, udomaljavanjem ... bla bla. Nije to potrebno, ionako vam argumenti, stvarni, cvrsti argumenti nista ne znace jer vi vec sve znate. Neki me ljudi ovdje iznenadjuju, dok su drugi jednostavno neznalice i preponosni da bi promjenili misljenje.

Ja svoje misljenje nisam stvorila prema tudjima, niti ga dobila tradicijom, stekla sam ga iskustvom u radu sa zivotinjama. Moj svakodnevni zivot podrazumjeva borbu protiv malogradjanskog razmisljanja kakvo imate vi, pa i neke osobe od struke sto je osobito razocaravajuce. Cemu vas uce u skolama?? Jos je zalosnije sto neki od vas UCE DRUGE. Danas smo strugali s ceste jednog macica, svaki dan imamo izmedju 5 i 10 poziva, a u svakom kazu "nasao sam 2-3-6 macica". Da ponovim. I to manje od prosjeka: 5 poziva na dan, x 3 macica. Treba li vas uciti mnoziti? Ne treba ali cu naglasiti. To je 15 macica NA DAN!!!!

Neki od "sretnijih" kojima vec vise djelovi tijela ili imaju otvorene zjapece rane (jer takve smatramo "hitnima" i kao takve imaju prednost nad zdravima posto mjesta za privremeno, ni trajno udomljenje nema) dospjevaju veterinaru na trosak pojedinaca on ih uspavljuje ili lijeci ako je moguce, a onda ako prezivi - provede ostatak svojim mladih dana u kavezu. Neki su sretni i udome se, no 90 % ostalih nastavi zivjeti u kavezima.

Zapravo, cesto smo u nedoumici... nije li ih zbilja bolje odmah uspavati??? Ali... mozda ima sansu biti udomljen....

A do svega toga i tih patnji nebi doslo da su ljudi kastrirali svoje ljubimce. Da, postoje lutalice koje su nicije. Postoji i program koji se moze sprovesti jednokratno a zove se "uzmi, katriraj pa vrati", a odnosi se na to da grad/zupanija financira ili barem pomogne udrugama i gradjanima pa sufinancira kastraciju lutalica koje bi se onda vratile na cestu, ali vise nebi bile "opasnost" za jos vise napustenih i nesretnih zivotinja.

Vrlo je lako rijesiti te probleme, a sve sto treba je educirati ljude. Za sto sam sve sigurnija da je nemoguce, jer mi ljudi smo pretasti i previse gledamo medju vlastite noge da bi mislili na sve one koji nisu krivi.



I jos samo jedna stvar koja se staaalno provlaci: priroda? Prirodno? Moze li mi netko pojasniti tu rijec? Jel grad prirodan? Jel cesta prirodna? Naselja puna smeca su prirodna? Sve bolesti od prevelike populacije (koja se u prirodi NE desava, ste slusali biologiju? Znate za hranidbeni lanac?), to je PRIRODNO?? Ne pricajte gluposti, barem oni koji su malo bolje educirani bi to trebali znati.

Kada smo vec smjestili zivotinje u tako neprirodno odkuzenje kao sto su nasi gradovi, stanovi i naselja, ajmo im onda olaksati i ne raditi medvjedju uslugu pazeci da im ne povrijedimo ego oduzimajuci im muskost ili... zenskost?  Imaju li macke ego? Naravno, okolo se nalaze po kvartu i smiju se onoj bez jaja. Ha ha.


Budite utoliko humani da shvatite da ako VAS ne zanima sto se desava iza zastora - neke zanima i neki se svaki dan susrecu s time i rijesavaju probleme koje VI stvarate. Nemojte se onda ljutit na nas, razmislite zasto mi to moramo raditi i tko je sve to izazvao. A ako (kako pretpostavljam, ili bolje receno znam) vas apsolutno ne zanima dobrobit zivih bica, na kraju i ljudi... onda bar sutite.

Dare je samo jedan od mnogo, mnogo onih koji ne shvacaju da su problem niti ce ikad shvatiti. Vecina vas je na zalost. Na veliku zalost. Ovaj post i onako pisem onima koji me razumiju a to su 2-3 osobe koje su ovdje sudjelovale u raspravi, jer znam da cete vi ostali procitati ono sto vam odgovara, i ostati pri svojem stajalistu, jer vi ste ljudi koji ne mjenjaju stajalista.


sarkazam afkors...  ;)
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: traže se mačići
« Odgovori #191 u: Prosinac 02, 2010, 13:26:42 poslijepodne »
Citat:
Umetanje Citata
Citat: Nikoleta - Danas u 08:03:55
Ako si pažljivo čitao postove ne bi napisao takav početak posta!!!!!!
Nitko se niti u jednom trenutku nije na taj način ponio, već je napad krenuo od njih na jednostavno pitanje u početku teme.
Prema tome ako ti se neda čitati sve nemoj započinjati neke nove sukobe!!!

To što si naveo nema smisla. Ako pričaš o ukučanima, to su uvijek isti ljudi, a ovdje se radi o nekom nepoznatom. Daj nemoj karikirati. Ako želiš da netko prihvati tvoje stavove ne možeš ga prisiliti, treba ljude educirati na pristojan i korektan način, a ne pljuvati ako se ne radi kako ti misliš da je ispravno!!!
Prema tome.........mislim da je sa ovom temom dosta!


Sve sam detaljno procitao, od a-ž inace se ne bi javljao. Mozda direktno nije, ali ja kao neutralni promatrac smatram da su navedene indirektno shvatile tako i zato je bila reakcija kakva je bila. Meni se ne pada napamet svađati, ali cijela tema mi je interesantna jer imam slicna iskustva u vezi savjeta o kornjacama koja zavrse neslavno za obje strane i jos gore zivotinju koja je u pitanju. Pokusavam izvuci nesto dobro i poucno iz svega ovoga, no hard feelings.


Citat: Nikoleta - Danas u 08:03:55
To što si naveo nema smisla. Ako pričaš o ukučanima, to su uvijek isti ljudi, a ovdje se radi o nekom nepoznatom. Daj nemoj karikirati. Ako želiš da netko prihvati tvoje stavove ne možeš ga prisiliti, treba ljude educirati na pristojan i korektan način, a ne pljuvati ako se ne radi kako ti misliš da je ispravno!!!
Prema tome.........mislim da je sa ovom temom dosta!


Pa upravo sam to htio reci, ljude treba navesti na svoj cilj na lukav i pristojan nacin, a ne da zavrse međusobno izubijani. Kada nastaje problem osobi koja snasa posljedice (udomljavanje) nije bitno da li je uzrocnik macka stare ili nove osobe ako je problem tu.
U potpunosti se slazem s tobom, vjerujem da je tu lijep nacin imao sanse, nazalost nije krenulo tim putem i zao mi je ako sam te na bilo koji nacin razljutio.

 :up: :up: :up:
Ma nisi me razljutio, nego ispada da mi koji pomažemo onako kako znamo, umijemo i možemo, a ne pričamo o tome, ništa ne vrijedimo.
Jer poanta je cijele ove priče, da je bolje mačića ubiti nego da žive nekim životom koji se nekome ČINI loš. Taj me dio specijalno pogodio!

Kako got okreneš, svi mi volimo živjeti, pa ma kako teško nam bilo. I koliko je ljudi bolesno i bore se svaki dan za život, ali ipak žele poživjeti još malo.....
Zato mi se čini smješno da netko kaže kako bi ih bilo bolje uspavati nego da se udome.

Nikoleta ti si sama rekla kako puštaš nekastriranog mačka da uokolo radi potomke. A s čim ti to pomažeš, ti, po meni, spadaš u kategoriju onih koji odmažu i zbog kojih volonteri gube živce. Meni je sasvim normalno reći da sam volonter, točnije podpredsjednica udruge i to je nešto što ja radim. I? Kao što je cann veterinar ali se njemu nije nigdje nabilo na nos da se hvali s tim što je napisao da je vet, e ali čim si volonter odmah se s tim hvališ  :nerv:

Ma poanta koje priče? Tko hoće ubiti mačića? Ljudi koji su popljuvani u prvom postu, znači oni koji spašavaju mačiće s ceste i zamisli drznu se postaviti neke uvjete udomitelju, su osobe koje žrtvuju puno toga sa ih spase, bore se za svaki život. I ti kažeš da oni žele ubiti? Ili tko to želi?

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #192 u: Prosinac 02, 2010, 14:31:23 poslijepodne »
Ako misliš izbjegavati odgovor mislim da je bolje da se ne praviš pametna. Pitao sam koje je prirodno stanište mačke, naravno danas a ne prije 25000 godina.

priroda, livade, šumarci, selo.
kaj msliš da mačaka ima samo u neposrednoj blizini ljudi?
je rjedino tamo mogu kvalitetno tj. kvalietatnij eopstati nego u gradu.
afsalt, kontejeri i podrumi zgrada to definitivno nisu.

danas sam se baš prisjetila jednog dokumentarca... ima jedno 7-8 godina što sam ga gledala.
bila je riječ o napuštenim mačkama u americi.
ugl, brojka je ta da ima više mačaka nego ljudi (da, dobro si pročitao).
one mačke koje su u nasljeljima ili po selima, livadama i šumarcima još i dobro žive jer si em mogu uhvatit nešto za jest em im tu i tamo ljudi daju.
naravno, 95% njih su divljaci kojima se ne može blizu,

ALI (uvijek ima ali) što misliš što si one uhvate za jest?
misliš da jedu samo mišeke i štakoreke i time još i nama čine uslugu?
e tu je problem, to je samo dio onoga što ubijaju.
masovno  hvataju ptice (nekima su već toliko spustili populaciju da ju se jedva održava), čak i zečeve, perad (sumnjam da se to lokalnim kumicama sviđa...)...

e sad, po brojkama, svaki (SVAKI) stanovnik amerike bi trebao udomit bar 2 mačaka da bi dobili koliko-toliko manji broj njih na cestama, selima...gdjegod
gdje em rade štetu, em šire bolesti, em se masovno štancaju i time samo pogoršavaju tu štetu
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2010, 14:43:47 poslijepodne od Kisa »

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #193 u: Prosinac 02, 2010, 14:34:45 poslijepodne »
Citat:
Nikoleta ti si sama rekla kako puštaš nekastriranog mačka da uokolo radi potomke. A s čim ti to pomažeš, ti, po meni, spadaš u kategoriju onih koji odmažu i zbog kojih volonteri gube živce. Meni je sasvim normalno reći da sam volonter, točnije podpredsjednica udruge i to je nešto što ja radim. I? Kao što je cann veterinar ali se njemu nije nigdje nabilo na nos da se hvali s tim što je napisao da je vet, e ali čim si volonter odmah se s tim hvališ  


Gle, ja sam napisala da mi treba mačak koji će tjerati ostale NIČIJE mačke koje se skupljaju oko moje kuće, a kada pi postojalo mjesto gdje bi se takve mačke skupljale, ja bih svaki mjesec donijela par komada! Ovako to ne želim gledati jer ja sama nemam niti novaca, a niti volje to dalje rješavati!!!
Jedno vrijeme sam to radila, a kada sam shvatila da to nema kraja sam prestala.

I tako, ako nemaš konkretan prijedlog da mi pomogneš, nemoj me više prozivati jer mi je toga dosta. Ja ne živim u gradu gdje toga ima malo, već na selu, pored šume, gdje je ljudima najzgodnije izbaciti mačiće. Moja obitelj već dugo ima mačke, od kada znam za sebe, i niti jednog nisam nabavila zato što sam htjela. Najstarija mačka koju imam, moja miljenica je već odavno sterilizirana, a tako je bilo i sa ostalima. Prvu mačku u kući koju smo ja i muž izgradili imala sam već prije useljenja. Tamo mačke malaksaju od borbe za goli život jer hranu skupljaju po smetlištu nedaleko od nas. Prema tome ne pričaj i ne tvrdi nešto što ne znaš.

Radije mi reci što bi ti konkretno napravila!
Ili odgovori na moje ranije postavljeno pitanje tko će ih udomiti, da ne dolaze meni na dvorište???
Ako nemaš odgovor nemoj me više zamarati.
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #194 u: Prosinac 02, 2010, 14:35:27 poslijepodne »
Za sve koji nisu upoznati, ima vrlo mnogo vrsta nasilja, a ne samo fizičko!!!

izlizat ćeš si gumb "!" na tipkovnici^^

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #195 u: Prosinac 02, 2010, 14:36:27 poslijepodne »
Mene pustio Post Menstrualni Sindrom i Saturn mi je izasao iz kuce pa mi se vise neda :D

a sada dolazi predmenstrualni  :D

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #196 u: Prosinac 02, 2010, 14:38:39 poslijepodne »
Citat:
Za sve koji nisu upoznati, ima vrlo mnogo vrsta nasilja, a ne samo fizičko!!!


izlizat ćeš si gumb "!" na tipkovnici^^

To je odgovor na ......!!!
Jako lijepo.
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #197 u: Prosinac 02, 2010, 14:41:17 poslijepodne »
Mene pustio Post Menstrualni Sindrom i Saturn mi je izasao iz kuce pa mi se vise neda :D

a sada dolazi predmenstrualni  :D

Žalosno mi je samo da se ovakav način razgovora nastavlja. Pretpostavljam da bi razgovor bio sa još više uvreda da se vodi oči u oči! I tako se onda provodi edukacija... :D
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #198 u: Prosinac 02, 2010, 14:46:43 poslijepodne »

Žalosno mi je samo da se ovakav način razgovora nastavlja. Pretpostavljam da bi razgovor bio sa još više uvreda da se vodi oči u oči! I tako se onda provodi edukacija... :D

edukaciju je moguće provodim samo kod onih koje se želi educirat.
a ljudi ovdje to ne žele.
Dare je već došao na forum dobro obavješen zašto se mačke kastriraju i to mu je išlo na živce i nije htio.
nego je došao izmolit mačku od nekog needuciranog koj će mu je samo dat.

i sad ti educiraj nekog takvog

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: traže se mačići
« Odgovori #199 u: Prosinac 02, 2010, 14:49:36 poslijepodne »
Ajmo sad malo smiriti strasti .... ovo je otišlo u debeli off topic i daljnje klapanje ovdje ne služi baš ničemu!