Ožujak 28, 2024, 16:57:35 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Morski Rio 180  (Posjeta: 62124 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Morski Rio 180
« Odgovori #250 u: Listopad 19, 2018, 21:30:01 poslijepodne »
Mislim da ti je akvarij ''gladan''. Montipore u mom tanku su krepale, a onda su nakon šest mjeseci počele brutalno rasti. U tih 6 mjeseci sam pokrenuo dozirku i redovito doziram Aquaforest 1+, 2+, 3+... U prosjeku mi montipore rastu 1 do 2cm mjesečno. Doslovce se vidi kako bujaju kao i ostali koralji.
Generalno, tvoj tank mi izgleda jako dobro. Mogao bi ga još malo popuniti s viškom iz mog tanka. Taman imaš mjesta za prekrasne sinularie, cactus pavone, zoe....

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Morski Rio 180
« Odgovori #251 u: Listopad 21, 2018, 15:50:25 poslijepodne »
Mislim da ti je akvarij ''gladan''. Montipore u mom tanku su krepale, a onda su nakon šest mjeseci počele brutalno rasti. U tih 6 mjeseci sam pokrenuo dozirku i redovito doziram Aquaforest 1+, 2+, 3+... U prosjeku mi montipore rastu 1 do 2cm mjesečno. Doslovce se vidi kako bujaju kao i ostali koralji.
Generalno, tvoj tank mi izgleda jako dobro. Mogao bi ga još malo popuniti s viškom iz mog tanka. Taman imaš mjesta za prekrasne sinularie, cactus pavone, zoe....
Hm... moguce, da. Planiram vec neko vrijeme nesto poduzeti uz dodavanje... al ni sam ne znam sto. Aquaforest 1 2 3 ispada dosta novaca... sam da idem pripremat, nit znam sto nit kako... vise citam, manje znam...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Morski Rio 180
« Odgovori #252 u: Listopad 22, 2018, 10:19:42 prijepodne »
jučer sam našao razlog zašto meni caliendrum ne raste... gospodin Centropyge bicolor ga brsti ko mala kozica mladu voćkicu... čudno da ne jede stylophoru ili će se prebaciti na nju... pas mater, morat ću ga baciti van...
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Morski Rio 180
« Odgovori #253 u: Listopad 22, 2018, 12:25:07 poslijepodne »
Hoće to centropyge da, nisu uopće reef safe, iako zna se nekom posrečiti koji pristojan primjerak ali to je rijetkost.

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Morski Rio 180
« Odgovori #254 u: Listopad 22, 2018, 13:21:49 poslijepodne »
Hoće to centropyge da, nisu uopće reef safe, iako zna se nekom posrečiti koji pristojan primjerak ali to je rijetkost.

šteta, da... nego, vidim na nekim topicima da ste vi ili koristili ili koristite kalkwasser.. što ste još dodavali uz to? nekako mi se ta opcija čini najjednostavnija, a i redom je svi hvale koliko čitam po forumima...
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Morski Rio 180
« Odgovori #255 u: Listopad 22, 2018, 13:55:32 poslijepodne »
Ah, možda bi bilo bolje u drugoj temi ili na PP ali da, koristio sam..i još uvijek koristim..ranije u kombinaciji s kalcij reaktorom a trenutno samo kalk.

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: Morski Rio 180
« Odgovori #256 u: Listopad 22, 2018, 14:20:19 poslijepodne »
Mislim da ti je akvarij ''gladan''. Montipore u mom tanku su krepale, a onda su nakon šest mjeseci počele brutalno rasti. U tih 6 mjeseci sam pokrenuo dozirku i redovito doziram Aquaforest 1+, 2+, 3+... U prosjeku mi montipore rastu 1 do 2cm mjesečno. Doslovce se vidi kako bujaju kao i ostali koralji.
Generalno, tvoj tank mi izgleda jako dobro. Mogao bi ga još malo popuniti s viškom iz mog tanka. Taman imaš mjesta za prekrasne sinularie, cactus pavone, zoe....
Hm... moguce, da. Planiram vec neko vrijeme nesto poduzeti uz dodavanje... al ni sam ne znam sto. Aquaforest 1 2 3 ispada dosta novaca... sam da idem pripremat, nit znam sto nit kako... vise citam, manje znam...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Ako si zadovoljan Aquaforestom ne vidim gdje je problem u tome da sam miješaš.Upute proizvođača su sasvim jasne. 4 praškića + component strong i nešto ro vode i vozi :)
diy-audio.com.hr

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Morski Rio 180
« Odgovori #257 u: Listopad 22, 2018, 14:30:56 poslijepodne »
fora je u tome da i nešto i nisam zadovoljan...
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Morski Rio 180
« Odgovori #258 u: Listopad 22, 2018, 19:08:12 poslijepodne »
Pa mjesaj sam, imas recepeta i kalkulatora na netu za baling, nije tesko uopce. Ca mg i kh, a taj bor kalij stroncij mikro sta vec ti i netrebaju. Ako nesto nemjetis i tako nije pametno dodavat u tank. Zapravo je jako jednostavno mjesat sam to
p.s. ako imas top off kalkwsser mozes dodat u taj kanister. Ako ces imat mnogo tvrdi koralja vjerojatno nece bit dostatan ali to opet mozes korigirat da sam jos dodatno ubacujes preko baling metode
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2018, 19:12:43 poslijepodne od stomed »