Svibanj 07, 2024, 13:42:45 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Napraviti lepilo ( plastika ) umjesto silikona i super lepka  (Posjeta: 6865 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brankotomic1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
  • Spol: Muški   Lokacija: Srbija- Nis
Napraviti lepilo ( plastika ) umjesto silikona i super lepka
« u: Listopad 20, 2014, 20:27:11 poslijepodne »
Ukoliko nemate silikon za staklo ili plastiku, a zelite lepiti cepove od boca za CO2 ili bilo sto sto se mora lepiti nabaviti sledece.

1. super lepak - univerzalni providni lepak za sve ( papir, drvo, gumu, plastiku, i dalje )
a. lepak je u male tubice po svim radnjama se moze naci ....

2. kupite kesicu - soda bikarbone....

kad nesto lepite a zelite ubaciti u akvarijum ili spolja drzati zalepljeno, nanesite super lepak
na mesto gde lepite i odmah prosipajte prah soda bikarbone na lepilo , sta dobijate ?
dobija se plastika , to je Kemija ko poznaje iz skole Kemiju znace da se od super lepka i soda bikarbone dobija plastika , ja sam tako zalepio plasticne cepove od sokova kada sam spajao cevi za CO2 ne popusta nigde pa se nemoram brinut isto je preporuceno nesto zalepljeno slobodno ubaciti u vodi ali ne odmah , morate ubaciti u nekoj drugoj vodi ne u akvariji drzati jedan dan i mozete prebacit u vodi.

ovo lepilo od super lepka i soda bikarbone se plastificira u roku od 2 minuta i spremno za rad ....