Travanj 18, 2024, 16:11:56 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: one shot vs af focus  (Posjeta: 1068 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
one shot vs af focus
« u: Rujan 25, 2010, 19:36:29 poslijepodne »
bespućima interneta sam dosta toga našao, a niš mi nije jasno, pa ako mi netko moža onak laički objasnit između ove dvije vrste fokusa i koji je bolji, odnosno koji je za kaj fotkati?
hvala vam  :-[

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: one shot vs af focus
« Odgovori #1 u: Rujan 25, 2010, 19:41:18 poslijepodne »
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
Odg: one shot vs af focus
« Odgovori #2 u: Rujan 25, 2010, 19:58:56 poslijepodne »
One-Shot AF je za jedno izoštravanje (u točki/točkama koja/e je/su odabrana/e). AI focus AF (Artificial Intelligence Focus) je za 1. jedno izoštravanje koje može automatski prijeći u 2. servo izoštravanje ako se objekt u fokusu počne kretati. AI servo AF znači da fotić stalno izoštrava (koristi se za objekte u kretanju).
Znači, uglavnom koristiš One-Shot kojeg zaključaš i onda kadriraš. AI focus AF koristiš kad ti objekt može preći iz mirovanja u kretanje (klinci, životinje). AI servo AF koristiš za predmete u kretanju (utrke, rally, sport...)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: one shot vs af focus
« Odgovori #3 u: Rujan 25, 2010, 20:33:18 poslijepodne »
zovem te e&d al se ne javljaš..sve u svemu, hvala na odgovoru, čital sam i prije ono kaj mi je ruki dal link, ali nisam si mogel laički protumačit..
sve je to ok, znači stalno pucam sa one shot fokusom, a ovo ostalo mogu zaboravit, jer sad kad sam update-al firmware dobio sam sva tri načina fokusa, al uzalud kad mi ne dozvoljava okidat u servu  :D