Ožujak 28, 2024, 18:28:22 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Naše More Plavo!  (Posjeta: 80860 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #50 u: Prosinac 12, 2013, 17:31:56 poslijepodne »
Jednog dana kad narastem  :) . Akvarij je po mome gustu ali mislim da je ova stina s lijeve strane visak. Trebalo bi tu malo livade uzgojit. Vidi mene na 3 post san nasa pametovat. Uglavnom vrlo lijepo i po mome gustu. Samo naprijed.

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #51 u: Prosinac 13, 2013, 01:46:37 prijepodne »
Sviđa mi se podloga... crna mi pomalo ide na živce, jer iako estetski istakne život u akvariju, djeluje neprirodno. Ova modra je IMHO pun pogodak.
Nego, kad sve uzgojiš, javi, pa ću svratiti sa svojom Maresicom... nije fer da ronim za ribom oko Palagruže kad ti imaš ribu iza kantuna;-))

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #52 u: Prosinac 13, 2013, 10:15:19 prijepodne »
Sviđa mi se podloga... crna mi pomalo ide na živce, jer iako estetski istakne život u akvariju, djeluje neprirodno. Ova modra je IMHO pun pogodak.
Nego, kad sve uzgojiš, javi, pa ću svratiti sa svojom Maresicom... nije fer da ronim za ribom oko Palagruže kad ti imaš ribu iza kantuna;-))

Od malih nogu vatan ribu, mislin da san prije poceja dizat mrize ne sam prohoda. Iz broda sam sve metode lova prosa, sad mi je najdraza tunja, ali nikad nisam uspija ubit ribu puskom, neide mi to je za pop...it. E kad je tako dovea sam ih u boravak....

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Re: Naše More Plavo!
« Odgovori #53 u: Prosinac 13, 2013, 16:20:01 poslijepodne »
A.....kad si prosa sve......sta je bolje vitezit oli trotil ?


Sent using Tapatalk 2

Offline aquapero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 43
  • Spol: Muški   Lokacija: Zadar
    • Aparments
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #54 u: Prosinac 13, 2013, 16:28:52 poslijepodne »
svaka cast..impresivno..tako nesto zelin i ja da mi plivaju sargi pici, komarce..,nema mi nista draze nego vidit pravi bokun obora..Jednog dana ce i meni plivat po boravku  8)

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Re: Naše More Plavo!
« Odgovori #55 u: Prosinac 13, 2013, 17:02:07 poslijepodne »
A.....kad si prosa sve......sta je bolje vitezit oli trotil ?


Sent using Tapatalk 2

Kad pisem oli kazem da sam prova sve metode ribolova mislim ISKLJUCIVO na legalne metode i metode koje nemaju negativan ucinak na floru i faunu u okolini.......... Ali ti to znas Samo me testiras, a ;)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #56 u: Prosinac 13, 2013, 17:31:50 poslijepodne »
Sviđa mi se podloga... crna mi pomalo ide na živce, jer iako estetski istakne život u akvariju, djeluje neprirodno. Ova modra je IMHO pun pogodak.
Nego, kad sve uzgojiš, javi, pa ću svratiti sa svojom Maresicom... nije fer da ronim za ribom oko Palagruže kad ti imaš ribu iza kantuna;-))

Od malih nogu vatan ribu, mislin da san prije poceja dizat mrize ne sam prohoda. Iz broda sam sve metode lova prosa, sad mi je najdraza tunja, ali nikad nisam uspija ubit ribu puskom, neide mi to je za pop...it. E kad je tako dovea sam ih u boravak....

A vidiš kod mene je suprotno, ja ih jedino puškom lovin... tako mogu izbirat šta ću uvatit i ne vatan bezveze sitnariju i mlađ u mriže i još je manja šteta po riblji fond.  ;)

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #57 u: Prosinac 13, 2013, 18:27:37 poslijepodne »
 :D.....šala.......vidi se da si obarani tić.
Ima li šta novoga u aq.......nežali slike  :up:
Razmisli o onom kamenu "samcu", tu bi lijepo u dubini tvog aq nestajala bijela piješčana podloga, a pasala bi i nekim organizmima kojima paše takav teren !
« Zadnja izmjena: Prosinac 13, 2013, 18:32:37 poslijepodne od Malitu »

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #58 u: Prosinac 13, 2013, 19:49:26 poslijepodne »
Di su slike pijeska ocemo update :D ?

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #59 u: Prosinac 13, 2013, 20:13:42 poslijepodne »
Vjerovali ili ne nemam interneta, i ne mogu stavit slicice, pisem preko moba. Pijesak danas ukrcan, cim se spojim s svijetom idu slicice! :up:

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #60 u: Prosinac 13, 2013, 20:19:15 poslijepodne »
Sviđa mi se podloga... crna mi pomalo ide na živce, jer iako estetski istakne život u akvariju, djeluje neprirodno. Ova modra je IMHO pun pogodak.
Nego, kad sve uzgojiš, javi, pa ću svratiti sa svojom Maresicom... nije fer da ronim za ribom oko Palagruže kad ti imaš ribu iza kantuna;-))

Od malih nogu vatan ribu, mislin da san prije poceja dizat mrize ne sam prohoda. Iz broda sam sve metode lova prosa, sad mi je najdraza tunja, ali nikad nisam uspija ubit ribu puskom, neide mi to je za pop...it. E kad je tako dovea sam ih u boravak....

A vidiš kod mene je suprotno, ja ih jedino puškom lovin... tako mogu izbirat šta ću uvatit i ne vatan bezveze sitnariju i mlađ u mriže i još je manja šteta po riblji fond.  ;)

Slazem se da je puska najbolja selekcija, ali uz postivanje prirodnih i zakonskih propisa mriza nece praviti "nered" samo jako malo judi to postuje! Inace alat koji vec dugo koristi tj. Zadnjih godina njega i samo koristim je tunja, jako lipih momenata covik dozivi ovom metodom, a puska neide i neznam, istinu za tec nisam puno ni ucija o tome!

Offline Malitu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 259
  • Spol: Muški  
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #61 u: Prosinac 13, 2013, 20:23:45 poslijepodne »
Pijesak !!!!!.........slike odma  :question:
Možeš postaviti slike, pa ti imaš ako se ne varam oni pametni mobitel sa nekom odgriženom jabukom.....ili tako nešto.
« Zadnja izmjena: Prosinac 13, 2013, 20:28:04 poslijepodne od Malitu »

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #62 u: Prosinac 15, 2013, 20:30:01 poslijepodne »
Pijesak !!!!!.........slike odma  :question:
Možeš postaviti slike, pa ti imaš ako se ne varam oni pametni mobitel sa nekom odgriženom jabukom.....ili tako nešto.
da imam jabuku, ali kad te spoji onda te spoji, nisam ima internet  3 dana, a jabuka nikako da uvati 3G samo E i ne ide postanje slika.... ali evo ga:

Offline smcm5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: BiH KOZARSKA DUBICA
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #63 u: Prosinac 15, 2013, 21:26:37 poslijepodne »
sto se mene tice ovo je nesto najbolje do sad sto sam vidio od projekata na ovim akva sajtovima,ima jos dobrih morskih akvarijuma al ovo je bomba

SVAKA CAST :up: :up:

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #64 u: Prosinac 15, 2013, 21:59:16 poslijepodne »
jako dobro odrađeno.. pohvale!

sto sada slijedi, mislim koje ribe namjeravas unutra stavljati? neznam dal je pisalo se u temi o tome, mozda sam procitao a mozda ne.. ja bih isao na neke vece, posto je akvarij dosta dugacak i ima mjesta, po meni bi dobro dosla kombinacija manjih i vecih.. recimo jato mladih crneja i ponesto vecih lijepih riba jadrana.. mislim da bi to bilo odlicno za oko.. uglavnom na sto god se odlucio, vjerujem da ce ribe i zivine u akvariju uzivati..  :up:

i da sad vec LCD ti je visak  :P

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Naše More Plavo!
« Odgovori #65 u: Prosinac 15, 2013, 22:20:36 poslijepodne »
Hvala Vam na pohvalama, drago mi je da vam se svida, sad ću prvo naselit organizme, kad to odradim stavim slicice, a ribe, nisam jos 100% odlucijo, postoje neke dileme, ali otom pomalo......... ;-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #66 u: Prosinac 15, 2013, 23:18:31 poslijepodne »
Nadam se da ti je na listi za izbor i Thalassoma Pavo.
Meni je to jedna od najljepsih riba uopce, mada ne znam kako podnosi akvarij.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #67 u: Prosinac 15, 2013, 23:19:04 poslijepodne »
morsku mačku unutra, meni je ona mrak!

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #68 u: Prosinac 16, 2013, 06:58:14 prijepodne »
jako dobro odrađeno.. pohvale!

sto sada slijedi, mislim koje ribe namjeravas unutra stavljati? neznam dal je pisalo se u temi o tome, mozda sam procitao a mozda ne.. ja bih isao na neke vece, posto je akvarij dosta dugacak i ima mjesta, po meni bi dobro dosla kombinacija manjih i vecih.. recimo jato mladih crneja i ponesto vecih lijepih riba jadrana.. mislim da bi to bilo odlicno za oko.. uglavnom na sto god se odlucio, vjerujem da ce ribe i zivine u akvariju uzivati..  :up:

i da sad vec LCD ti je visak  :P

Najbolja kombinacija su jato malih riba i jato većih, tako da ove vece imaju šta jest...  :D :D

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #69 u: Prosinac 16, 2013, 07:00:43 prijepodne »
Nadam se da ti je na listi za izbor i Thalassoma Pavo.
Meni je to jedna od najljepsih riba uopce, mada ne znam kako podnosi akvarij.


Vrlo zanimljiva riba za akvarij, a i odlično se prilagodi akvarijskim uvjetima i stalno pliva.  :up:

Čak su zanimljivi i mladi primjerci, jer su u kričavo zelenoj boji za neki manji akvarij s manjim ribicama

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #70 u: Prosinac 16, 2013, 12:19:54 poslijepodne »
Kažem da stvarno nisam stigao razmisljati o detalju zvanom ribe, u nekom momentu bih jedne u drugom druge, a ima momenata da mi riba skoro pa netreba. Sad sam na organizmima koji "ne plivaju" kad ih uselim postam slike. Za ribice cemo jos malo pricekat, ima dana u nasem moru ;-)!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #71 u: Prosinac 16, 2013, 13:14:37 poslijepodne »
jako dobro odrađeno.. pohvale!

sto sada slijedi, mislim koje ribe namjeravas unutra stavljati? neznam dal je pisalo se u temi o tome, mozda sam procitao a mozda ne.. ja bih isao na neke vece, posto je akvarij dosta dugacak i ima mjesta, po meni bi dobro dosla kombinacija manjih i vecih.. recimo jato mladih crneja i ponesto vecih lijepih riba jadrana.. mislim da bi to bilo odlicno za oko.. uglavnom na sto god se odlucio, vjerujem da ce ribe i zivine u akvariju uzivati..  :up:

i da sad vec LCD ti je visak  :P

Najbolja kombinacija su jato malih riba i jato većih, tako da ove vece imaju šta jest...  :D :D

e hebga lega, uvijek me špotaš  :D :D nisam mislio na one mrcine, nego neke koje bi mogle biti sa nekim jatom, nemoraju ti crneji biti sitni skroz nego bas onako manji naspram ostalih.. a da su u jatu.. jer vidjao sam na joutubeu kako ima naravno tropskih akvarija gdje su recimo chromisi u jatu ima ih po 20ak+ komada sa ostalim vecim ribama i izgleda savrseno. tako se da sloziti i u jadranu, a ne nabijat svega i svacega, iako naravno covjeku nikad dosta, svasta ce staviti u akvarij sto mu se svidi da isproba, ali sta je tu je, sto god se odlucio, nece pozalit. takodjer se slazem sa Zeljkecom, i meni je pavo zanimljiva riba..  ;)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #72 u: Prosinac 16, 2013, 16:54:00 poslijepodne »
jako dobro odrađeno.. pohvale!

sto sada slijedi, mislim koje ribe namjeravas unutra stavljati? neznam dal je pisalo se u temi o tome, mozda sam procitao a mozda ne.. ja bih isao na neke vece, posto je akvarij dosta dugacak i ima mjesta, po meni bi dobro dosla kombinacija manjih i vecih.. recimo jato mladih crneja i ponesto vecih lijepih riba jadrana.. mislim da bi to bilo odlicno za oko.. uglavnom na sto god se odlucio, vjerujem da ce ribe i zivine u akvariju uzivati..  :up:

i da sad vec LCD ti je visak  :P

Najbolja kombinacija su jato malih riba i jato većih, tako da ove vece imaju šta jest...  :D :D

e hebga lega, uvijek me špotaš  :D :D nisam mislio na one mrcine, nego neke koje bi mogle biti sa nekim jatom, nemoraju ti crneji biti sitni skroz nego bas onako manji naspram ostalih.. a da su u jatu.. jer vidjao sam na joutubeu kako ima naravno tropskih akvarija gdje su recimo chromisi u jatu ima ih po 20ak+ komada sa ostalim vecim ribama i izgleda savrseno. tako se da sloziti i u jadranu, a ne nabijat svega i svacega, iako naravno covjeku nikad dosta, svasta ce staviti u akvarij sto mu se svidi da isproba, ali sta je tu je, sto god se odlucio, nece pozalit. takodjer se slazem sa Zeljkecom, i meni je pavo zanimljiva riba..  ;)

Nije ništa osobno,  ;) samo mi je bilo smišno kako si napisa...  :)  ;)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #73 u: Prosinac 16, 2013, 20:41:08 poslijepodne »
Daimyo: :up:

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Naše More Plavo!
« Odgovori #74 u: Siječanj 02, 2014, 17:23:26 poslijepodne »
Svako dobro u 2014. želim svima!  ;)

Nisam malo duže pisao jer sam stalno bio u muvingu vezano za kraj godine (fiskalne, kalendarske i svake druge...). Stanje kod akvarija ide super, nakon što se ulilo more i nakon što je otpao ostatak šporkice s grebena unešen je pijesak 1-3mm granulacije, nekih 30 kg. Izmjena mora ide jednom u 15 dana u iznosu od 15%, more se kontinuirano kupi na istoj lokaciji. Zadnja mjerenja:

salinitet: 1.024
nitrati: 0
fosfati: 0
temperatura mora: 18.2 - otprilike konstantna!
Veliki dio života koji se nalazi u aq je rezultat izlaska organizama iz živog kamena. Organizmi koji su s nama:
- kozice (Palaemon elegans Rathke - ima i nešto rođaka  :D)
- glavoč (Gobiidae) - guv
- vlasulja (Anemonia viridis) - meni najdraži stanovnik akvarija
- vlasulja  (Aiptasia mutabilis) - također ostalo na živome kamnu
- crvi (feather dusteri) također došli s živim kamenom
- mišinica, bradavičarka (ascidiana - sea squirt)
- dvije ušate (Oblada melanura) - 3-4 cm
- ciplit (Liza aurata) - 3-5 cm
- zvijezde (Coscinasterias tenuispina, Asterina gibbosa,Ophioderma longicaudum, )
- škatar

ishrana:
pedoće, lignje, i ostale školjke, od druge hrane:
Calanus Enrichment, Firstbite Reef Pellets i još neke mješavine.
Pumpe protoka 5200 l/h u isprogramiranim režinima rada, kada ne rade ide hrana u rasponu dva do tri puta dnevno u manjim količinama, jednom tijedno imamo dan bez obroka. Do današnjeg dana svi organizmi koji su bili tu i koji su uvedeni (tj. one koje smo zapisali) su živi i zdravi s prirodnim ponašanjem.

Slicice: