Travanj 28, 2024, 00:55:42 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: akvarij pušta  (Posjeta: 963 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline adri

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
akvarij pušta
« u: Prosinac 13, 2010, 21:43:23 poslijepodne »
Nabavio sam polovni akvarij od 250 litara, kada sam ga napunio vodom nakon pola sata propustio je na spoju podloge i prednje stranice. Akvarij se nije koristio neko vrijeme i vjerojatno je silikon popustio. Da bi to zakrpao dali moram skinuti stari silikon ili je dovoljno preći sa novim slojem silikona.

Offline neer

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Osijek
Odg: akvarij pušta
« Odgovori #1 u: Prosinac 13, 2010, 21:46:10 poslijepodne »
250 l je dosta vode nebi bas ja volio po kuci skuplja tu silnu tekucinu ja bi ga ipak rastavio i opet sastavio ...ako budes to radio postoji ti kemija neka koja lagano otapa silikon tj pretvara ga u žele kosta 10 -ak kuna i olaksat ce ti posao..
pelcer

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: akvarij pušta
« Odgovori #2 u: Prosinac 13, 2010, 21:51:14 poslijepodne »
Slazem se,ja bi ga rastavio i ponovo sastavio
To je dosta vode,i sastavljanje bi ipak trebo prepustiti u strucnije ruke

Offline muzeka

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Prnjavor - R.Srpska - BiH
Odg: akvarij pušta
« Odgovori #3 u: Prosinac 13, 2010, 21:59:02 poslijepodne »
Nabavio sam polovni akvarij od 250 litara, kada sam ga napunio vodom nakon pola sata propustio je na spoju podloge i prednje stranice. Akvarij se nije koristio neko vrijeme i vjerojatno je silikon popustio. Da bi to zakrpao dali moram skinuti stari silikon ili je dovoljno preći sa novim slojem silikona.

druze ne gine ti rastavljanje pa ponovno sastavljanje. najprije lagano sa ziletom ili skalpelom ostruzi silikon pa poslije toga upotrijebi tu hemiju za skidanje ili mozes i obicni nitro razredjivac koji ce malkice da rastvori silikon, pa zatim suha krpa i trljanje. Kada ga budes ponovo lijepio prije ljepljenja zalijepi traku koja ce ti biti granicnik za silikon. tako se isti nece razmazati i spojevi ce biti perfektni.
pozz

Offline crveni borac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: kaštela
Odg: akvarij pušta
« Odgovori #4 u: Prosinac 13, 2010, 22:03:32 poslijepodne »
krpanje novim slojem silikona preko starog nevijerujem na tu kolićinu vode a i kad kreneš sa rastavljanjem i ponovnim sastavljanjem bilo bi dobro ako to nisi prije radio da daš nekom iskusnijem i nađeš dobar silikon za to jer to je masa vode i stvara velik pritisak na staklo pa ako ostane malo zraka u spojevima bit će poplave i stakla po ciloj kući

Offline adri

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: akvarij pušta
« Odgovori #5 u: Prosinac 13, 2010, 22:08:12 poslijepodne »
Hvala ljudi baš ste me usrećili mislio sam da postoji jednostavnije rješenje, ali što se može.

Offline Darren

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Sarajevo,Stari grad,BIH
  • Malawi World
Odg: akvarij pušta
« Odgovori #6 u: Siječanj 06, 2011, 18:57:46 poslijepodne »
sretno drugar,samo strpljivo... :up:
...ti si nebo, ja sam ptica...ti si moja tanka žica...meni si sve, a ja sitnica za tebe...