Travanj 29, 2024, 19:16:14 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Problemi s ribicama i akvarijem  (Posjeta: 10360 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Problemi s ribicama i akvarijem
« Odgovori #75 u: Lipanj 15, 2008, 21:09:15 poslijepodne »
e, hvala ribač ...mislim da slike puno govore....i morale bi pomoći da se otkrije što je malenoj....a ako je zaista parazit, onda svakako je treba izdvojiti i liječiti, pa makar u kanti....
naime, costapur dosta smanjuje imunitet i ribicama, pa je nakon njega dobro i kad ribica ozdravi, par dana imati je odvojenu i davati joj intenzivnu kuru vitaminima, da se oporavi....i doista je blesavo zdravim ribicama to namjerno raditi (smanjivati imunitet) ako se ikako može izbjeći...

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Problemi s ribicama i akvarijem
« Odgovori #76 u: Lipanj 15, 2008, 21:21:19 poslijepodne »
Hvala na savjetima! Imaš pravo, zato stalno i odgađam lijek, jer mi je glupo tretirati i zdrave ribice, iako se zapravo sve tri češu i to traje već neko vrijeme, samo kak me nema po cijele dane, tu i tamo ih ulovim u tome - možda bi si trebala nabaviti baby alarm :)? Drugim riječima, ne mogu ni sama točno utvrditi koliko se to puta događa. Ovaj vikend možda jednom.

Njega sam par puta vidjela da se mahnito baca po šljunku, uspio si je čak jedno 6-7 ljuskica uništiti i to samo s jedne strane, što mi je strašno žao. Ali nije se vukao - kako bi to trebalo točno izgledati? I jedno 2-3 puta je kakao nešto bijelo, končasto, ali u principu kaka normalno, sad ću zvučati kao neka luđakinja, ali redovito pratim što izlazi iz njih. A sve tri ribice ponašaju se osim toga normalno - živahne su, razigrane, normalno jedu i stalno su gladne.

Ono što vidim na tim sličicama je zelenkasto, a kod moje ribice je više bijelo.

Vodu sam mijenjala jučer, trebala bi biti ok. Ništa, promatrat ću još malo situaciju i u međuvremenu staviti soli u akvarij. 
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Problemi s ribicama i akvarijem
« Odgovori #77 u: Lipanj 15, 2008, 21:24:12 poslijepodne »
ako se baca po šljunku i kaki bijelo končasto (vuče se za njim ko dugački konac i nikako da otpadne) onda je definitivno parazit...
ali, daj ukradi makar susjedi amper za veš i stavi ga tamo i kreni s liječenjem....nemoj ih sve liječiti zajedno...ali svima stavi sol i vitaminčeke...

Offline Ribač

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1512
Odg: Problemi s ribicama i akvarijem
« Odgovori #78 u: Lipanj 15, 2008, 21:51:38 poslijepodne »
Moje se znaju agresivno i mahnito češkati dok se negdje ogrebu, pa im to zarasta. Al to nije ništ. Iako izgleda ko da je riba pomahnitala i češe se i živčano pliva.

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Problemi s ribicama i akvarijem
« Odgovori #79 u: Lipanj 15, 2008, 21:59:59 poslijepodne »
Da, i mene to zbunjuje - jer nijedna ribica, uključujući ovu, ne izgleda bolesno i skroz normalno se ponašaju -?. A što se tiče bijelog končastog kakanja - to se dogodilo otprilike 2-3 puta u razdoblju od par mjeseci, inače je sve ok.

Uglavnom, zadnjih pola sata sam pokušavala popipati ribici rep tako što sam u jednoj ruci imala hranu - uspjela sam skužiti da je to pomalo kao kvržica ili grudica, ali nejde dolje (u par navrata sam pokušala prstom povući). Ništa, vidjet ću što će biti sutra, prekosutra.
FBI - Riboobavještajci :ninja:

Offline Ribač

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1512
Odg: Problemi s ribicama i akvarijem
« Odgovori #80 u: Lipanj 15, 2008, 22:10:57 poslijepodne »
Moje su crvenkapice imale crijevnog parazita kad sam ih kupila, al to ti je bilo češkanje non-stop, ne ponekad nego stalno, stalno!

Offline Tonya

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Odg: Problemi s ribicama i akvarijem
« Odgovori #81 u: Lipanj 15, 2008, 22:31:18 poslijepodne »
Uf, sad mi je malo lakše - kod mojih ribica to traje kratko, iako računam da ih barem jednom dnevno uhvati. Kao što rekoh, trebala bi imati neku kameru da mogu točno reći što se zbiva, doma sam samo navečer preko tjedna.
FBI - Riboobavještajci :ninja: