Travanj 29, 2024, 04:20:47 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Prelazak T8->T5  (Posjeta: 7710 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Prelazak T8->T5
« Odgovori #25 u: Travanj 29, 2010, 20:10:19 poslijepodne »
LP koliko si platio JBL SOLAR NATUR ULTRA T5???

Ja koristim JUWEL lampu koju sam dobio s akvarijem od 45W. S tim da joj ne znam CRI jer nigdje ne piše, al mislim da nije ispod 80. Lampa košta cca 200kn
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2010, 17:11:41 poslijepodne od lllnuclearlll »

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Prelazak T8->T5
« Odgovori #26 u: Travanj 30, 2010, 08:05:26 prijepodne »
Nuklearni to ti je otprilike ta cijena i za ovu lampu, ne sjećam se više točno...150-200kn.  Al to je t5, pise na njoj lifetime 10 000-20 000 sati. Ako ti prosječno gori svjetlo 8-10 sati, minimum tri godine si miran. Također ne mora se sve kupit isti mjesec.

Velebite nisam u JBL-u, samo kažem kak je.   ;)  :D

Evo našao sam onaj super link gdje se sve lijepo vidi, pa se uvjeri sam:

Aquastar - zelena je žuta, crvena i je roza, ljubičasta (nizak CRI),           Solar Ultra natur - boje kako spadaju (visok CRI) i meni najugodnije oku,
                 netko to voli, meni se ne sviđa                                                                        al ne mora značit da će tebi
   

Philips 965 - nije loše isto, malo žučkasto za moj ukus,
                   bolja mi je Jbl Natur



Imam doma 860, grolux, 840, aqustar i jbl natur, pa lako nađem dobru kombinaciju. S tim da sve ove nabrojane su ne koštaju kao jbl natur. Koliko para toliko muzike. Da mi je negdje nać t5 24W 965 onda bih vjerojatno to koristio zbog cijene, jer je to dobar kompromis cijene i izgleda akvarija. Inače ne volim baš kombinirat lampe, jer mi je onda dio akvarija druge boje, al može se postići i dobra kombinacija. U zadnjem akvariju sam imao sličnu kombinaciju ovoj ispod (840 i solar natur), i kad pogledaš logično ne razlikuje se puno od 965 lampe (6500K je između 4000K i 9000K). Da sam našao 965 stavio bih obje te, ne bi kombinirao sigurno.





Evo linka sa svim tim kombinacijama, već ga je netko prije stavio na forum davno: Valotesti

Poanta cijele priče je da ćete sa svim tim lampama od cca 4000K - 10000K bez ikakvih problema moć uzgajat biljke, naravno ako je sve drugo u redu (co2, gnojenje), a samo stvar je ukusa koje ćete stavit. Svi znamo da se ukusima ne raspravlja.
« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2010, 08:21:05 prijepodne od lp »

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Prelazak T8->T5
« Odgovori #27 u: Travanj 30, 2010, 10:56:15 prijepodne »
Da li dolazi jbl Solar Ultra natur i u T8 veriji ili isključivo kao T5? Ako dolazi isključivo kao T5 koji bi joj bio ekvivalent u T8 verziji?

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Prelazak T8->T5
« Odgovori #28 u: Travanj 30, 2010, 11:02:15 prijepodne »
Na websitu http://www.jbl.de/?lang=en, pod products - aquarium - techinc - lighting piše da ima i T8. Valjda ima i kod nas onda.
Jedino sta kod T8 ode spektar nakon godine, pa se moraju češće mjenjat. ;)

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: Prelazak T8->T5
« Odgovori #29 u: Travanj 30, 2010, 11:47:48 prijepodne »
Odlično,hvala na svim odgovorima .
Več sam vidio taj link sa usporedbama lampi ali nisam nikad obratio pažnju. Nevjerojatna mi je razlika između prve dvije usporedbe a baš mi nekako u zadnje vrijeme ne sjeda Aquastarka u kombinaciji sa Gro luxom,mislim dobra je daleko od toga ali tražim prirodniju boju svijetlosti.

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: Prelazak T8->T5
« Odgovori #30 u: Travanj 30, 2010, 12:17:17 poslijepodne »
i kaj sad?.....lp-tebe najviše krivim X-( sad moram nabaviti  te skupe lampe a tak sam bila zadovoljna s aquastarkama i groluxicama...kak da ih stavim u novi akvarij kad si nam te fotke postavil? i to četiri komada moam kupiti;)

prvo pomice,sad natural lampa...tebe više nebum čitala :devil-smiley-029:

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Prelazak T8->T5
« Odgovori #31 u: Travanj 30, 2010, 12:38:40 poslijepodne »
Ma daaaaj, pa nemoj brijat...to je moj ukus. Velebit pitao, ja objasnio. :D

Ti radiš akvarije drugačijeg stila od mene. Kod mene je samo par grana, mahovina, paprati, bolbitisa i eventualno još nešto...max 5 biljaka, nature stil. Zato sam i gađao lampu slične Amanovima NA lampama od 8000K. A kod tebe je ipak puno više biljaka, fora složenih. Ja također rijetko kad koristim crvene biljke, a kod tebe se sve žari od crvenila i naravno da ti pašu lampe koje ističu crvenilo kao grolux. Ne bi ja ništa mjenjao na tvom mjestu za takav stil, i ako si zadovoljna. Eventualno neku "zelenu" 6500-7000K,  ako ćeš imat ikada tepih, pa da istakneš to zelenilo biljaka. Ona Sera brilliant daylight je isto predobra lampa. ;)

Pumice ako nabaviš negdje javi...prođemo jeftinije po pola jedno 50 puta nego sa vulkanitom iz shopova.

« Zadnja izmjena: Travanj 30, 2010, 12:47:10 poslijepodne od lp »

Offline acies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 946
  • Spol: Ženski   Lokacija: zg
  • zagreb
Odg: Prelazak T8->T5
« Odgovori #32 u: Travanj 30, 2010, 15:06:14 poslijepodne »
ma to sam htjela čuti :up:  moje jeftilenke u salatari :-[

pomice bum počela tražit ovih dana..ak nađem, naravno da bum javila :up: