Travanj 25, 2024, 09:24:44 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Malawi 200l  (Posjeta: 17552 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #75 u: Veljača 26, 2015, 16:45:49 poslijepodne »
Update:
3 mpange su nosece.  Red zebre se ofarbale i zimbabwe rock se pocinje farbati. 


Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #76 u: Veljača 27, 2015, 07:38:28 prijepodne »
Odlično! Čestitam na prvim trudnicama!
Sad ih samo pusti 15 tak dana u glavnom tanku od kad si primjetio da su trudne, a onda ako žliš ih možeš vaditi van i staviti u kotilicu pa izvaditi male nakon 20dana.
Esterae muzjak se lijepo obojao! Uskoro će i zimbawe!
Top kvaliteta ribe!  :up:

A kamen je dobio predivnu boju, izgleda savršeno prirodno sa ovom zelenom algom! Sve za 10! :up:

Offline dilajla

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Imotski
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #77 u: Ožujak 02, 2015, 11:55:27 prijepodne »
Trenutno imam biljni od 90 litara koji uskoro ide u povijest i dolazi 160 ili 200 l upravo sa malawi ciklidima. I ja kao i ti početnik u ovome svemu, i baš radi istih razloga prelazim na nešto ovako. Baš ću igora kontaktirati radi ribica kad bude vrijeme, a akvarij ću naručiti ovih dana, samo ću ja sa unutarnjim pregradnim filterom rješiti filtriranje. Ovo tvoje izgleda baš super i onako kako bi ja htio da moje izgleda. Samo možda bi ja malo tamniji pjesak uzeo!

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #78 u: Ožujak 05, 2015, 10:47:26 prijepodne »


Trenutno imam biljni od 90 litara koji uskoro ide u povijest i dolazi 160 ili 200 l upravo sa malawi ciklidima. I ja kao i ti početnik u ovome svemu, i baš radi istih razloga prelazim na nešto ovako. Baš ću igora kontaktirati radi ribica kad bude vrijeme, a akvarij ću naručiti ovih dana, samo ću ja sa unutarnjim pregradnim filterom rješiti filtriranje. Ovo tvoje izgleda baš super i onako kako bi ja htio da moje izgleda. Samo možda bi ja malo tamniji pjesak uzeo!

Igor je super susretljiv i odlicne ribe ima!
Hvala na lijepim komentarima! Kada sam kupio pjesak mislio sam da sam se zeznuo jer je bio dosta tamni,  smeđi,  a kada je usao u akvarij i kada sam upalio svjetlo bio je ovakav kakav je na slikama :)

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #79 u: Ožujak 18, 2015, 07:15:55 prijepodne »
Poz kolega!
Kako si prošao s prvim trudnicama? :)
Jesi bio dobra babica i porodio ih?

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #80 u: Ožujak 18, 2015, 07:29:21 prijepodne »
Poz kolega!
Kako si prošao s prvim trudnicama? :)
Jesi bio dobra babica i porodio ih?
Pozdrav!heheh nisam bio dobra babica :). Pustit cu ih same prvih par mrijestova sam kako si predlozio. U jednom trenutku su 3 mpange nile trudne. Neki dan sam vidio parenje caeruleusa u sada je jedna zenka trudna. Ma mislim da zenke ni necu posebno odvajati jer nemam ni poseban akvarij za njih. Mozda cu jednom uzeti ono hang on mrijestiliste tek toliko da vidim kako malci izgledaju :) nemam mjesta za neki posebni mali akvarij samo za ove malce

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #81 u: Ožujak 18, 2015, 07:48:45 prijepodne »
Poz kolega!
Kako si prošao s prvim trudnicama? :)
Jesi bio dobra babica i porodio ih?
Pozdrav!heheh nisam bio dobra babica :). Pustit cu ih same prvih par mrijestova sam kako si predlozio. U jednom trenutku su 3 mpange nile trudne. Neki dan sam vidio parenje caeruleusa u sada je jedna zenka trudna. Ma mislim da zenke ni necu posebno odvajati jer nemam ni poseban akvarij za njih. Mozda cu jednom uzeti ono hang on mrijestiliste tek toliko da vidim kako malci izgledaju :) nemam mjesta za neki posebni mali akvarij samo za ove malce
Da, sjećam se da si to spomenuo, onda ih samo pusti, neka uzivaju, ako što prezivi prezivi od malaca, a ovi prvi mrijestovi su uvijek tako tako, nikad ne znaš dok ženke malo ne ispeku zanat i dok ne iznose malace do kraja:)
Uživaj frende!  :up:

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #82 u: Svibanj 04, 2015, 16:22:23 poslijepodne »
Bio sam dva dana van zga i vratio se i skuzim dve mrtve ribe. Reko ok. a danas skuzim na zimbabwe rock nekakav kao mutni film preko ociju i na jednoj kao nekakva "prasina" na ocima. Tj nije bas prasina ali ajmo rec. Malo me podsjeca na ich.

Nemrem poslikati da se dobro vidi. Sta da radim? Stavio sam cesnjak, soli i 50% vode je nove. Nemam karantenu. Sta cu?!?!


Sent from my iPad using Tapatalk

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #83 u: Svibanj 04, 2015, 23:18:25 poslijepodne »
Ako su ostale ribe ok radi se o tući mužjaka... Probaj uloviti ribu sa simptomima i hrani je u kotilici par dana dok se ne oporavi pa Nazad u tank. Ako se ponovi onda moraš maknuti osakacenog mužjaka van ili pustiti da selekcija napravi svoje...

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #84 u: Svibanj 07, 2015, 13:44:01 poslijepodne »
Ako su ostale ribe ok radi se o tući mužjaka... Probaj uloviti ribu sa simptomima i hrani je u kotilici par dana dok se ne oporavi pa Nazad u tank. Ako se ponovi onda moraš maknuti osakacenog mužjaka van ili pustiti da selekcija napravi svoje...

Bolje je! pronasao sam te simptome na dosta riba. 50% vode sam mijenjao, ubacio soli i češnjaka i bolje je! sad cu dva tjedna mijenjati vodu svakih dva/tri dana 15%. Mislim da je ovo bila moja krivica. Nisam mozda previse pazio na cistocu vode i na usisavanje govanca i eto ga... Poceo sam raditi i malo sam zapustio akvarij....
Negdje sam čitao da se to zna desiti ako padne pH vrijednost u akvariju makar mi je čudno jer je akvarij krcat kamenjem :)

Od kada sam ovo uočio dogodila su se dva mrijesta tako da mislim da je sve ok.

Lako je napisati da uhvatim ribu i stavim ju u kotlicu  :) neki dan sam hvatao zenku da joj izvučem malce i trebalo mi je bar pola sata, ako ne i vise. Uglavnom, uhvatim ja nju izvadim kojih 15ak malaca. I jedan dan kada sam se vratio sa posla nema ih vise. Valjda je neka riba skocila u mrijestilicu, fino se najela i otišla.... :(

Napravio sam snimku hranjenja malawaca i budem ju stavio kada ubacim neku muzikicu. Ribe su inace super! Zimbabwe rock se farba ali booolesno sporo ali uzivam!

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #85 u: Svibanj 07, 2015, 14:16:27 poslijepodne »
Drago mi je da ti se ribe svidaju i da se mrijeste!  :up:

Moras paziti na čistoću tanka, to je abeceda, nema opuštanja.
Što se tiće ph i kh s tim se ne zamaraj, zagrebačka voda je idelna za drzanje malawaca.

Što se tiće mrijesta i malaca, kakvu imas kotilicu...
Ako imaš plastićnu kotilicu onda ssu ti velike ribe usisale male kroz otvore...dode do kotilice i saugne i povuće ribu u usta i pojede...
Sve su to počeci i greške, da ne mislis da je skocila u kotilicu pojela i izasla van...vjeruj mi nije, nego je kako ti kažem...
Slozi si jedan mali tank od 30l sa spuzva filterom, investicija 100kn, i tu stavljaj malce, ovdje u glavnom tanku ce biti samo problema...

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #86 u: Svibanj 28, 2015, 22:03:25 poslijepodne »

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #87 u: Svibanj 28, 2015, 22:07:36 poslijepodne »
Fotke su lose ali ipak su mobom slikane i na brzinu. Evo jedne slike cijelog akvarija. Sada su neke gluposti unutra i nije svjetlo nariktano kako treba. Izbacio sam dosta kamenja i sada mi se ovako svida :)

Offline DarioCiklid

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • xysdasds
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #88 u: Svibanj 29, 2015, 10:06:14 prijepodne »
Evo da te i ja samo pohvalim, jako lijepo si ovo složio ciklidima svaka čast.

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #89 u: Svibanj 29, 2015, 10:18:03 prijepodne »
Evo da te i ja samo pohvalim, jako lijepo si ovo složio ciklidima svaka čast.
Hvala kolega!

Kako su se sada napokon primile alge po kamenju, ribe su pocele jest te alge i takav je gust sjediti ispred i gledati ih kako grickaju. Genijalno. Samo kaj bi htio smanjiti broj nekih ribica i ubaciti druge :)

Pogledajte moj oglas ako se hocete mijenjati

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #90 u: Svibanj 29, 2015, 11:16:38 prijepodne »
Isto tako, ako neko ima staklo dimenzija 100x40x50 cm u super stanju, a zeli ga zamjeniti za staklo koje je izgrebano ( ovo moje staklo) neka se javi. Naravno uz moju nadoplatu! :)

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #91 u: Kolovoz 12, 2015, 10:02:56 prijepodne »
Pozdrav svima,

Htio sam samo javiti da je moja avantura sa ciklidima lagano pri kraju iz par razloga. Prvi i najbitniji je taj da sam shvatio da mi nema do biljnih akvarija, a drugi je taj da se uskoro selim te nisam siguran hoću li biti u mogućnosti ( što radi stana, što radi posla) brinuti se o akvariju.

I dalje ja guštam uz ovaj, sjedim, pijem jutarnju kavu i blejim u ribice, ali mi fali zelenila tako da sam odlučio prodati sve osim filtera i grijača pa kada me uhvati prilika opet ću na biljni. Očito sam mazohist pa se opet želim baciti u biljne akvarije makar sam se mučio sam prošlim. Ovaj put ću se bolje pripremiti.

Ako je netko zainteresiran za kupnju ribica i akvarija neka se javi.


Offline Miroslav Pešut

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #92 u: Kolovoz 14, 2015, 22:39:55 poslijepodne »
Šteta....

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi 200l
« Odgovori #93 u: Kolovoz 16, 2015, 16:12:33 poslijepodne »
A znam...bit će još akvarija. Bar je kod akvarija tako :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk