Ožujak 29, 2024, 15:05:31 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Koje ribe sa multićima  (Posjeta: 2219 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline iva

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 380
  • Spol: Ženski   Dob: 27
  • Lokacija: Zaprešić
  • 18 mi je godina već ;)
Koje ribe sa multićima
« u: Srpanj 27, 2015, 18:17:54 poslijepodne »
Imam akvarij sa multićima (95l) pa me zanima koje bih ribice još mogla ubaciti, da mi popune gornji dio (ako postoje takve ribice)? Imala sam juliće, no oni su se isto dolje zadržavali. Neke ribice slične neonkama, ali da ne napadaju bebe multića i da im odgovara tvrdoća vode. Ne moraju biti ciklidi.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koje ribe sa multićima
« Odgovori #1 u: Srpanj 30, 2015, 15:20:19 poslijepodne »
Ja imam multiće i ne bi stavljao nikakve tetre ili slično unutra. Ako muški multić odluči poludit zbog obrane teritorija rasturit će ih. Ne znaju se takve ribe braniti od cuklida. Ja sa svojima imam dv nerita puža i trumpet puževe za komunalne poslove i stvar super funkcionira. Držao sam multiće i sa drugim tanga ciklidima, ali mi se najbolje ponašaju kada su sami u akvariju.

Offline iva

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 380
  • Spol: Ženski   Dob: 27
  • Lokacija: Zaprešić
  • 18 mi je godina već ;)
Odg: Koje ribe sa multićima
« Odgovori #2 u: Srpanj 31, 2015, 13:13:11 poslijepodne »
Da i ja sam primjetila da izgledaju puno ljepše kada su sami u akvariju, nego kada im društvo prave još neke ribe. Onda bih im mogla ubacit možda kojeg ancija. Razmišljala sam i o ribi Sewellia lineolata. Bi li se ona mogla uklopiti?

Offline vukovarac89

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
Odg: Koje ribe sa multićima
« Odgovori #3 u: Kolovoz 01, 2015, 21:02:20 poslijepodne »
Ne, ne mozes pogotovo s takvim agresivnim Tanganyka ciklidima koji inače žive u koloniji sa svojom vrstom ubacivati neke ribe koje nisu u prirodi s njima. Najbolje ti je multiće same sa sobom, tada vidiš njihovu pravu ljepotu :)

Offline iva

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 380
  • Spol: Ženski   Dob: 27
  • Lokacija: Zaprešić
  • 18 mi je godina već ;)
Odg: Koje ribe sa multićima
« Odgovori #4 u: Kolovoz 02, 2015, 21:28:26 poslijepodne »
Da, slažem se s tobom vukovarac89. Sada kada su sami mogu reći da su stvarno prelijepi. Mislim da uživaju. No, ipak je lijepo vidjeti nešto drugačije, što odudara od njihove uobičajene boje. Zato ću probati nabaviti ribicu Sewellia lineolata. Mislim da im ona nebi trebala probleme raditi, a ni oni njoj :)

Offline vukovarac89

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
Odg: Koje ribe sa multićima
« Odgovori #5 u: Kolovoz 03, 2015, 02:00:28 prijepodne »
Pa vjerojatno ne jer je slična ančiju, ali ja imam ancije npr s njima i mogu ti reci funkcionira to ali anciju je rep izgrizen, jer oni ne podnose druge ribe u blizini imaju svoj teritorij.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Koje ribe sa multićima
« Odgovori #6 u: Kolovoz 03, 2015, 12:57:57 poslijepodne »
Sewellia lineolata ti je hladnovodna riba (20-24°C temp vode), a multići su toplovodni. Također vole brzu vodu sa puno kisika. Dakle, ne.

Offline mirko77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 257
  • Lokacija: Split
Odg: Koje ribe sa multićima
« Odgovori #7 u: Kolovoz 04, 2015, 18:32:06 poslijepodne »
iskreno ja tu ne bi previše eksperimentirao... zna se šta je biotop (ako baš želiš bitopski akvarij), i šta su ciklidi... tako da osobno nisam za nikakve bućkuriše... al evo npr. kod mene to štima skroz ok, multići se ne miču previše od svojih školjaka a julidochromisi i leleupiji plivaju po cijelom tanku tj, nije baš da se zadržavaju samo oko kamenja i po dnu...