Ožujak 28, 2024, 16:24:06 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: RedSea MAX NANO  (Posjeta: 53386 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #25 u: Prosinac 30, 2016, 11:27:06 prijepodne »
Hehe da velika je ne stane ni u nano :D a tank u mene je 210 cm duzine 55 visine i 50 dubine. Ta sinularija je cca u promjeru 40 + cm.

p.s. ako te ikad nanese put u Split ili Trogir javi se otkinem ti komad za tvoj nano sad je mozes udomit.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #26 u: Prosinac 30, 2016, 14:03:08 poslijepodne »

p.s. ako te ikad nanese put u Split ili Trogir javi se otkinem ti komad za tvoj nano sad je mozes udomit.

Hvala, imat ću na umu :)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #27 u: Prosinac 30, 2016, 14:09:01 poslijepodne »
Zato ja sve tehnikalije izvodim sam, pa nemam problema sa gubljenjem živaca sa objašnjavanjem, jer dok objasnim što i kako, napravim sam.
Btw, svako dobro u novoj!

Nije u pitanju tehnikalija nego ormarić. Uvijek radim s istom radionicom no sad je očito netko nov bio tamo tko ne zna čitat nacrte... No dobro. Popravit će odnosno napravit novi. Jedino što sam htio sve to staviti na mjesto prije nove godine a sad će se to proongirati u slijedeću.

Također svako dobro!


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #28 u: Siječanj 29, 2017, 10:32:46 prijepodne »
Mali update s prvim ozbiljnijim dojmovima.
Akvarij je u pogonu od 09.01.2017. godine. Pijeska i kamena u akvariju još nema. U filteru je aktivni ugljen Red Sea i JBL Micromec.
Akvarij je vizuelno lijep, estetski dotjeran ali, uvijek ono nesretno ali...

LED je AI Prime HD i za sada ne mogu ništa konkretno komentirati osim da je lampa mala, lijepa, tiha, blještava i ''user friendly'' kontrolirana preko telefona. Ukupna snaga je 55W a ukoliko se neki od kanala ne koristi, snaga se distribuira na ostale kanale pa je tako moguće pojedini kanal pojačati i do 120%.

Komore za filtere su dovoljno velike za ovako mali tank tako da bez problema stane dodatni filter materijal i grijač.

Povratna puma je Red Sea Flow 950, Qmax=950l/h, Hmax=1.55m no nema deklarirano kod koje visine dobave je taj maksimalni protok jer nema na uvid Q/h linije i radne točke pumpe. Pumpe za Red Sea proizvodi Sicce. Pumpa je, odnosno nije tiha. Pumpa je glasna da glasnija ne može biti. Jučer sam čitavu prepumpnu komoru (povratnu komoru u akvarij) tapecirao neoprenom očekujući da će biti tiša radi kontakta pumpe sa staklom no buka je i dalje katastrofa. Čak sam našo na youtube-u lika koji je tražio novu pumpu i na kraju je zamijenio čitav akvarij. Serijski je akvarij u prepumpnoj komori s jedne strane obložen neoprenom na mjestu gdje se očekuje dodir pumpe sa staklom, a mjesta za pumpu ima dovoljno da ne dodiruje na ostale tri strane staklo i da po potrebi stane i duplo veća pumpa no na žalost, izgleda da nema pomoći. To je taj famozni ali...

Skimmer pumpa je bučna ovisno o tome koliko zraka dozvoljavam da ulazi u Venturi. Trenutno ne mogu dati točan podatak i dojam o buci s obzirom da nema što skimmati.

Akvarij je, naravno, lijepljen u Kini i do kraja kompletiran ali mogu primijetiti da je izvedba solidna.

U pripremi je cjevarnje za dozirku, nosač za cijevi je već stigao. Do kraja veljače mislim do kraja složiti hardscape a prije toga ubaciti koji frag koralja iz mog pico reefa jer ima par kamenčića na koje mogu zalijepiti fragove a moram i pico nakon dvije godine malo porezati.

Cikliranje je s AF proizvodima i namjeravam voziti probiotic metodu kao i na pico reef-u.

To je za sada to :)

Offline mrbeanzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #29 u: Siječanj 29, 2017, 13:39:51 poslijepodne »
Gledajuci ovaj nano, vjerujem da ce ovaj isto tako odlicno proc.samo naprijed

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk


Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #30 u: Siječanj 29, 2017, 19:44:43 poslijepodne »
Zbog ovog "ali" ne privlace me gotovi kompleti.Ako moraš mijenjati pumpu,rasvjetu sutra možda i skimmer... puno para malo muzike. Držim fige da se sve stiša kad se uhvati lagani fil.Mislim da nam je razina buke svima primarna stvar,blago onom kome nije.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #31 u: Siječanj 29, 2017, 20:36:05 poslijepodne »
Cesta ili gotovo uvjek situacija kod ovih kompleta !Da je neki kompromis napravljen i tehnici sparano  ili lose dimenzirano sto snaga pumpi sto svjetla sto drugih komponenti !  Cesto kazu da je low budget kompotente u kompletu koji je sve sem low budget !
 Ovaj tank lijepih dimenzija e ipak ono startna serija Max -E  !
Razlika od reefera nano nije samo sump klasicni vec i jako vrlo visok kvalitet  izrade ,vrhunski,e sto stakla  sto ormancica !Ko je vidio uzivo reefere ili S-erriju kako je staklo obljepljeno ili ormancic lakiran /plastificiran zna o cemu pricam !
Red Sea nikad nije bio jeftin ,odnos cijene  pogotovo reefer serije svi kazu da je u redu ! Staklo i obrada je vrhunska  (kod reefera i ! Izbor brenda rasvjete iako je ocionalna mogucnost je  odlicna a samim time da ima i naked verzija pravi reffer seriju jako fleksibilnu !
Mislim da ovaj Max nano je pristojan komplet sa par onih ALI  kazem i to da ga Red Sea gleda kao starter komplet  ! Cijena..... ok o tome se kao i o o ukusima ne treba diskutirati :)
O samoj glasnoci pumpi ili skimmera ne mogu nista raci kod Max-Nano jer sam ga vidio izlozenog a ne napunjenog !Ostale S, i Reefer serije sam cesce vidjo i sve rijeci pohvale !

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #32 u: Siječanj 30, 2017, 07:10:15 prijepodne »
Josko, koja je to riba na tvom avataru? Interesantna mi je s tim žutim točkicama na plavom.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #33 u: Siječanj 30, 2017, 07:16:25 prijepodne »
Zbog ovog "ali" ne privlace me gotovi kompleti.Ako moraš mijenjati pumpu,rasvjetu sutra možda i skimmer... puno para malo muzike. Držim fige da se sve stiša kad se uhvati lagani fil.Mislim da nam je razina buke svima primarna stvar,blago onom kome nije.

Sve ostalo je OK osim povratne pumpe. Negdje se javlja rezonancija, a ne mogu još otkriti gdje. Možda kabel vibrira ili pumpa lupka u pregradu u sumpu... Pumpa je vani tiha. Ima još jedan mali detalj, pumpe su isporučene bez antivibracijskih priljepaka/nogica  pa je i to možda razlog. Imam dovoljno vremena igrati se s pumpom :) Buka se ipak malo smanjila otkad sam izolirao prepumpnu komoru no ja možda nerealno očekujem tišinu. Na ostalim tankovima se isto čuju filteri i pumpe ali ne tako glasno. Tijekom dana te buke nema odnosno je jako niskog intenziteta s obzirom da je dosta buke u okolišu. No, preko noći kad je sve tiho onda se čuje kako na Red Sea-u tako i na ostalim tankovima.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #34 u: Siječanj 30, 2017, 08:04:37 prijepodne »
Josko, koja je to riba na tvom avataru? Interesantna mi je s tim žutim točkicama na plavom.

muzjak Blue Boxfish (Ostracion meleagris)

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #35 u: Siječanj 30, 2017, 09:39:15 prijepodne »
Možda ipak promijeniti pumpu, kupiti baš Sicce i buka bi se mogla smanjiti...

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #36 u: Siječanj 30, 2017, 10:20:05 prijepodne »
Možda ipak promijeniti pumpu, kupiti baš Sicce i buka bi se mogla smanjiti...

Ovo je Sicce s naljepnicom Red Sea

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #37 u: Siječanj 30, 2017, 10:20:19 prijepodne »
Josko, koja je to riba na tvom avataru? Interesantna mi je s tim žutim točkicama na plavom.

muzjak Blue Boxfish (Ostracion meleagris)

Hvala!

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #38 u: Siječanj 30, 2017, 13:57:09 poslijepodne »
Možda ipak promijeniti pumpu, kupiti baš Sicce i buka bi se mogla smanjiti...

Ovo je Sicce s naljepnicom Red Sea
Ja sam u vrijeme morske avanture muku mučio sa tim zvukovima i vibracijama, dio sam riješio prešavši sa metalnih okvira i stalaka na drvene a dio sam riješio izmjenom povratne pumpe na sicce, zato nekako u tom smjeru razmišljam.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #39 u: Siječanj 30, 2017, 14:21:13 poslijepodne »
Rješive su te vibracije samo moram detektirati što mi to ''svira'' u tanku odnosno gdje se dodiruje pumpa sa staklom. Ne mora biti ni pumpa, može biti kabel od pumpe pa čak i povratna cijev spojena na mlaznicu. Trebam se malo igrati ali sada nemam baš previše vremena. Ako mijenjam pumpu onda više ne paše konektor jer se pumpa spaja na ''centralu'' a ne standardo utičnicom u priključnicu tako da je i to onda kemijanje...

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #40 u: Siječanj 31, 2017, 20:30:57 poslijepodne »
Ja si svako malo stvorim nekakav problem da mi ne bude dosadno.... Zadnja dva tjedna imam kristalno čistu vodu u akvariju, danas konačno kupim pijesak za akvarij renomiranog proizvođača, granulacija 0.5 do 1.2mm, ispirem ga, perem ga, miješam ga, prolaze minute, prolazi pola sata, prolazi više od sata a voda i dalje mliječna(da napomenem da su mi ruke suhe i raspucale kao da sam rukama miješao beton ili kakvu žbuku...). Odlučim da ću ipak ubaciti pijesak u akvarij koji je, naravno, pun vode nadajući se da će se mutnoća raziči kao što navodi web proizvođača. Ha, ha, ha.... sam se sebi smijem kolko sam naivan... Ipak, prije ubacivanja pijeska ispustim pola akvarija u kantu da mogu prčkati po pumpi koja je glasna, ubacim pijesak a voda ne da je mlijeko nego mlijeko s 5% masti   >:(

I što sad napraviti? Takvo što mi se u životu nije dogodilo. Je da je bilo tu i tamo zamučene vode no niti približno ovome. Vidljivost u akvariju je 0.00mm. Tražim po youtubeu i nađem lika koji je postao akvarij s tim pijeskom i ako dobro čitam njemački, za četiri sata je bilo sve čisto. Meni se nekako čini da ću sada morati posisati čitav pijesak van, baciti zaciklirano more, sve oprati od kamenca i opet sve ispočetka. Da li sam ljut? Ne, ali bih najradije bacio sve akvarije iz kuće u dvorište ili poslao čitav akvarij je... proizvođaču pijeska pa nek mi ga on opere i vrati čistog....

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #41 u: Siječanj 31, 2017, 21:07:27 poslijepodne »
dobro si procitao na Njemackom ;) radi se o cetri sata da se izbistrila voda !
Na tvom mjestu bi jos sacekao nek ide dalje cirkulacija ako nije ukjljuci strem i izbistrice se .....strpljenje !
 Pitanje zasto si cekao toliko dugo od  stavljanja vode pa do trpanja pijeska ???

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #42 u: Siječanj 31, 2017, 21:31:06 poslijepodne »
dobro si procitao na Njemackom ;) radi se o cetri sata da se izbistrila voda !
Na tvom mjestu bi jos sacekao nek ide dalje cirkulacija ako nije ukjljuci strem i izbistrice se .....strpljenje !
 Pitanje zasto si cekao toliko dugo od  stavljanja vode pa do trpanja pijeska ???
Pomanjkanje vremena je razlog, a nikamo mi se ne žuri pa nisam forsirao do danas kad me nešto puklo da moram ubaciti pijesak.
Vidjet ću što će me dočekati u jutro. Više me brine da li će se voda zamutiti svaki put kad taknem pijesak. U pico reefu kad taknem pjesak ima nešto “smeća“ ali ni približno ovako sitnog da stvara emulziju....

TrpimirovichDesignStudio


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #43 u: Veljača 01, 2017, 05:53:41 prijepodne »
Nula bodova. U 06:00 i dalje imam mlijeko u akvariju s abnormalnom količinom kamenca na svemu. Kad taknem pijesak sve se i dalje muti. Prao sam jučer pijesak više od sat vremena, potrošio valjda dva kubika vode... Vraćam se mjesec dana u nazad... Shut down, reinstall, reboot i to je to. Odlična stvar je da nemam vremena to napraviti još barem tjedan dana... >:(
« Zadnja izmjena: Veljača 01, 2017, 06:03:33 prijepodne od trpimirovich »

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #44 u: Veljača 01, 2017, 08:44:39 prijepodne »
Da nije možda taj renomirani proizvođac Seachem? Meni je isto tako bilo samo što sam ja pijesak vrtio u kanti neko vrijeme.Poslije kad sam ga prebacio u tank nije  bilo problema.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #45 u: Veljača 01, 2017, 08:54:56 prijepodne »
Da nije možda taj renomirani proizvođac Seachem? Meni je isto tako bilo samo što sam ja pijesak vrtio u kanti neko vrijeme.Poslije kad sam ga prebacio u tank nije  bilo problema.
Denerle...
Mislim da neću vaditi pijesak van nego ću ga prati u tanku i zmazanu vodu pumpati van. Izgubio sam volju za akvarijima do daljnjega...

TrpimirovichDesignStudio


Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #46 u: Veljača 01, 2017, 08:56:11 prijepodne »
Ne gledaj u tank dva dana :) razbistrit ce se

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #47 u: Veljača 01, 2017, 09:01:57 prijepodne »
Ne gledaj u tank dva dana :) razbistrit ce se
Vjerojatno hoće. No čim taknem pijesak kao da sam nalio mlijeko u akvarij tako da sve bacam van ako se ne može isprati pijesak barem do razine koja je kolko tolko normalna.

TrpimirovichDesignStudio


Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #48 u: Veljača 01, 2017, 09:11:25 prijepodne »
ja sam pijesak uzeo od Grofa. Na prvu mi je djelovao zmazano i žuto (sam Bog zna kaj sam ja gledao) ali je zapravo smeća bilo možda za čajnu žličicu na 30kg pijeska.
Odradio sam čišćenje tako da sam stavio recimo trećinu kante pijeska, skinuo nastavak s tuša i drito crijevom u kantu i rukom vrtio dok nije išla bistra voda van. Jest da mi je trebalo 2h, al ga je i bilo 30kg i nakon stavljanja u akvarij voda je bila čista vrlo brzo.

Koliko ćeš realno mrdat po pijesku kad složiš akvarij? MOžda nema potrebe komplicirat već se samo strpiti da se ovo slegne?
diy-audio.com.hr

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #49 u: Veljača 01, 2017, 09:35:13 prijepodne »
Ne vadi ništa van,samo malo strpljenja.Ako baš nemaš mira,stavi neki mali unutarnji filter neka malo pomogne.Sigurno imas neki višak od slatkovodnih.