Travanj 28, 2024, 04:52:02 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Novi smještaj za tri ribice  (Posjeta: 7123 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Novi smještaj za tri ribice
« Odgovori #25 u: Siječanj 19, 2012, 21:16:37 poslijepodne »
Nisi mi odgovorio koliko se ciklirao veliki bez nitrita. Nitriti skoče tek nakon cca 10 dana. Njihova razina u malom je opasna za ribe.
Akvarij se ciklira 9 dana.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novi smještaj za tri ribice
« Odgovori #26 u: Siječanj 19, 2012, 21:18:14 poslijepodne »
Onda se pravi blesav i čekaj. U malom možda već prolazi u velikom tek dolazi.

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Novi smještaj za tri ribice
« Odgovori #27 u: Siječanj 19, 2012, 21:19:12 poslijepodne »
OK, hvala!

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Novi smještaj za tri ribice
« Odgovori #28 u: Siječanj 19, 2012, 21:38:38 poslijepodne »
Čini mi se da je od ove ekipe samo jedan jabučar. Ako sam u pravu, moglo bi biti punoooo puzica u akvariju uskoro  -?

Vjerujem da su sva tri puza jabucari. Onaj plavi je plava varijacija istog

http://www.tropicalparadisefish.com/2011/06/blue-apple-snail.html

Offline Akviziter

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 189
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Hrvatska, Zagreb <-> Njemačka, Stuttgart (aq. u Njemačkoj)
Odg: Novi smještaj za tri ribice
« Odgovori #29 u: Siječanj 28, 2012, 22:07:41 poslijepodne »
Bilo kako bilo, nismo čekali mjesec dana za cikliranje akvarija već smo čekali točno 16 dana. Nakon desetog dana smo mjerili svaki dan parametre vode te smo zaključili da su OK i bolji od manjeg. Naime, u manjem akvariju i uz učestale izmjene vode itd. razine nitrita su rasle i rasle... Pa smo se odlučili za prijenos riba iz manjeg akvarija u veći akvarij. Parametri većeg akvarija su OK dok je zabrinjavajuća razina nitrita od 0,2mg/l ali po meni je to daleko bolje od 0,7mg/l koji se razvijao u manjem akvariju.

E sada, bio ja čudan ili ne, sjedio sam pored akvarija i promatrao ribice da vidim kako se ponašaju... Danas je manja ribica "razvila" čudnu aktivnost - ležanje na dnu akvarija s trbuhom prema gore. Već sam pročitao dosta o tome i izgleda da može biti svašta... Ono što je najbolje jest da ribica pliva normalno, hrani se normalno, itd. ali kada dođe na dno onda se drži vertikalno dok se ne preokrene. Isto tako se vidi da se malo teže okreće dok oko nje nema stresa. Kada Misgurnus prođe brzo pored nje, trzne se veoma brzo i otpliva bez problema.

Druga zlatna ribica (veća) nema problema, pliva okolo itd. te ne pokazuje nikakve znakove bolesti ili sličnog.

Što bi vi rekli da je to? Problem s plinovima? Problem s "mjehurom za plivanje"? Kako riješiti problem? Samo da još jednom napomenem: kada riba dođe na dno odmah dođe u vertikalni položaj dok se ne okrene na leđa. A isto tako jede normalno.

Offline div

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb - REMIZA - TREŠNJEVKA-
  • wave 250 l biljni
Odg: Novi smještaj za tri ribice
« Odgovori #30 u: Veljača 01, 2012, 13:55:27 poslijepodne »
Ne kompliciraj!  ;) ;)

kad stigne novi akvarij, stavi podlogu cijelom povrsinom dna, ne treba te pretjerano zamarati sto sloj nece biti kako je preporuceno, ili ako te bas smeta - uzmi jos jednu kantu. Preko toga sljunka dovoljno, mislim da ce ti 25kg biti premalo, jer zlatne kopaju, a moras imati i dovoljno kamenja da drzi biljke. dakle, podloga, preko toga kamencici, naspi friske vode do pola (recimo) akvarija, posadi bilje, nalij vode do vrha, upali filter. Nemam pojma kakav filter imas u starom akvariju, ali ako iz njega vrijedi spasiti sto filter materijala (spuzve i sl) i prebaciti u novi, napravi tako. Pusti neko vrijeme, mjesec dana je nepotrebno. Ako startas filter iz pocetka, pusti tjedan dana, tjedan i pol, cisto ti je dosta. Ako koristis filter materijal iz njega, mozes i ranije stavljati ribe u novi akvarij.

Kad dodje vrijeme za selidbu, onda ovako:

Nadji jednu kantu, 15-tak litara ti je dovoljno. Napuni je vodom iz starog akvarija, idi na jedno 70% te vode iz akvarija, mrezicom prebaci ribe u tu kantu. U kantu postepeno dodavaj vodu iz velikog akvarija, posudom. Znaci, pretpostavka je da su temperature vode slicne, kad napunis kantu do vrha vodom iz akvarija, opet mrezicom ribe prebaci u veliki akvarij, nista im nece biti.

da, ta riba je misgurnus.
To je to  :klap: