Travanj 27, 2024, 22:16:23 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: jako malo znam o akvaristici pa imam par pitanja!?  (Posjeta: 7920 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: jako malo znam o akvaristici pa imam par pitanja!?
« Odgovori #50 u: Lipanj 25, 2008, 22:58:28 poslijepodne »
Meni je sljunak 1-3mm najbolji. Nije presitan da gusi filtere, a ni prekrupan za sadnju bilja... ;)

No kako babyboom veli, zavisi i od riba...
Tuzlanka u Sarajevu

Offline kusa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: SPLIT
Odg: jako malo znam o akvaristici pa imam par pitanja!?
« Odgovori #51 u: Lipanj 26, 2008, 15:41:17 poslijepodne »
kupio danas pjesak i zemlju, bas tu tetrinu, i pohvalio mi je prodavač.
dali da uzmem one bakterije za novi akvarij i treba li mi u filteru aktivni ugljen?
ljudi stvarno izvinite, al nemam koga drugoga pitat, a vi sigurno bolje znate od prodavača, pa moram vas.

Offline ulix

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški  
Odg: jako malo znam o akvaristici pa imam par pitanja!?
« Odgovori #52 u: Lipanj 26, 2008, 15:47:55 poslijepodne »
ja nisam koristio podlogu i bez njega mi biljke rastu ko lude; nisu neke zahtjevne biljke, ali eto

Offline Drazen79

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek-Antunovac
Odg: jako malo znam o akvaristici pa imam par pitanja!?
« Odgovori #53 u: Lipanj 26, 2008, 16:30:47 poslijepodne »
Kupi bakterije radi bržeg cikliranja,a ugljen ti netreba u biljnom osim ako budeš lijecila ribice ili uništavala alge s necim i tako slicno pa ga stavljaš nakon tretmana da ukloniš kemikaliju iz akvarija! :)
780L
780L 2.dio

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: jako malo znam o akvaristici pa imam par pitanja!?
« Odgovori #54 u: Lipanj 26, 2008, 22:49:57 poslijepodne »
dali da uzmem one bakterije za novi akvarij i treba li mi u filteru aktivni ugljen?
ljudi stvarno izvinite, al nemam koga drugoga pitat, a vi sigurno bolje znate od prodavača, pa moram vas.

Kakav si sljunak kupio? Ma htjedoh samo jos napomenuti da ne uzimas nikakav farbani... :roll:

Taj tetrin substrat je zbilja OK. :up: Za ugljen ti je sve rekao Drazen79. Bakterije mozes uzeti, ali nece uciniti cudo. -? Preporucam mjesec dana cikliranja bez obzira na dodatak bakterija. Dobro ih je imati i kad se nesto smrda ili prejako operes filter, pa za doliti. Ili formiranje brzih karantena i sl.

A ovo zadnje je :heart:. Nemas se potrebe ispricavati. Tu smo da pomazemo... :up:
Tuzlanka u Sarajevu

Offline kusa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: SPLIT
Odg: jako malo znam o akvaristici pa imam par pitanja!?
« Odgovori #55 u: Lipanj 27, 2008, 15:38:53 poslijepodne »
Nisam uzeo nikakav farbani pjesak, sve prirodno, procitao sam pa sae nisam zeznio.
i jos pitanje, akvarij mi je dimenzija 85*23*55cm (d,s,v), sa staklom od 8 milimetara, drzi vodu, ne siri se kad se napuni, al bi stavio dolje okvir od inoxa, i di da stavim onda stiropor, samo po sredini di je staklo ili ispod svega, inoxa i stakla?

Offline krco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Fažana
Odg: jako malo znam o akvaristici pa imam par pitanja!?
« Odgovori #56 u: Lipanj 27, 2008, 16:05:37 poslijepodne »
Stiropor stavš između inoxa i stakla. Štos u vezi stiropora je da staklo ne dođe drito na postolje (u ovom slučaju inox okvir) jer ako se potkrade koje zrnce pijeska između stakla i postolja/okvira, taj nesretni događaj može pokrenuti cijeli niz nesretnih događaja koji završavaju pucanjem dna akvarija i poplavom u stanu. Stiropor se dakle stavlja kao "tampon" zona između stakla i postolja koja upija možebitne neravnine na samom postolju kao i vrebajuća zrnca pijeska. :)
Inače u tu svrhu možeš koristii i tvrdu gumu (kod mene je guma debela 8 mm i stavio sam je samo po rubovima i poprečnim ojačanjima donjeg inox okvira), kao što sam ja napravio za svoj 660 litara spremnik u okviru od inox-a.  ;D

Offline kusa

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: SPLIT
Odg: jako malo znam o akvaristici pa imam par pitanja!?
« Odgovori #57 u: Lipanj 27, 2008, 20:35:06 poslijepodne »
neznam jesam li tocno skuzio ovo sto si ti radio, al tebi je izmedju inoxa i stakla guma od slaufa, a ispod toga svega i postolja je debela guma, jel?

Offline krco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Fažana
Odg: jako malo znam o akvaristici pa imam par pitanja!?
« Odgovori #58 u: Lipanj 29, 2008, 10:56:53 prijepodne »
Između inox okvira i stakla na frontama je guma od šlaufa - dobro si skužio, ali između inox okvira i podnog stakla je guma debela 0,8 mm. Inox okvir ide drito na postolje.