Travanj 28, 2024, 02:23:14 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pitanje od velike vaznosti...  (Posjeta: 8071 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Riba_na_koxu

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Pitanje od velike vaznosti...
« Odgovori #25 u: Lipanj 14, 2007, 08:31:00 prijepodne »
Vidim da mi se linkovi od dvoje fotografije koje sam napravio, ne otvaraju, nego mi prikazuje neki error... Tako da, ko hoce da ih pogleda, samo neka kopira u browser.

This is the way, step inside...

-JOY DIVISION-

Offline dzecevic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Pitanje od velike vaznosti...
« Odgovori #26 u: Lipanj 14, 2007, 09:08:00 prijepodne »
Ako dobro ocistis filter, posto akvarij nije u upotrebi mozes i pod mlazom pipovace oprati spuzvicu, ovo je moje misljenje, i neka se drugi izjasne, jer u spuzvici nemas vise nista dobrih bakterija. One nastaju ciklaranjem. Tako da netrebas novu spuzvicu kupovati.

Sto se tice ciscenja filtera, njega cistits kada se smanji protok vode, a kada jednom zacikliras akvarij filter cistis samo u akvarijskoj vodi, onoj koju izvuces iz akvarija.

Filter izvadis iz akvarija i onda ga cistis, da sve sto je filteru se ne razleti okolo po akvariju, sva ta prljavstina.

Na ovo znam odgovoriti, barem otrpilike.

Offline murk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 579
Pitanje od velike vaznosti...
« Odgovori #27 u: Lipanj 14, 2007, 13:43:00 poslijepodne »


ja sam ti imao i imam ih jos te filtere prao sam ih jedanput mjesecno (kad se smanjio protok), ali ono totalno ne samo malo stisnuo spuzvicu i to je to a pod kraj (jer sam kupio 2208 i 2212) sam ih prao mozda jedanput u dva mjeseca;) te male dijelove (to je moje misljenje) peri svaki drugi put, spuzvicu ne moras jos mjenjati (ja bih ti reko da ti moze bez problema jos dvije godine sluziti) a poslije mozes onu plavu staviti unutra (1x1m 5cm deblja kosta 7.99 eura), a koliko kostaju ove male pojima nemam, nema tog filtera ni u njihovom katalogu.


spuzva ce imati svoju funkciju, ne moras je mjenjati,vec samo pazi da ti se akvarij fino za ciklira
tko zna zna, ko nezna dva

Offline Riba_na_koxu

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Pitanje od velike vaznosti...
« Odgovori #28 u: Lipanj 15, 2007, 02:24:00 prijepodne »
Dzecevic i Murk, hvala na uputama... Puno su pomogle! (a, mogu reci, i prijatno me iznenadile, jer sam odrzavanje filtera zamisljao kao nesto mnogo komplikovanije i dosadnije)

Kada se sve ovo malo slegne i kad cikliranje bude gotovo onda ce mi biti drago da mi vi predlozite par vrsta riba i da mi pomognete oko njihovog broja, jer koliko sam shvatio ne bi bilo dobro da akvarijum prenatrpam, a ni poluprazan.

Posto sam primijetio da se cesto govori o problemu s algama i da se mnogi dvoume da li je dobro koristiti hemiju za njihovo unistavanje ili ne, te da, sa druge strane, kao soluciju cesto pominju algare, pa me interesuje da li su zahtjevni za odrzavanje i da li je pametno odmah i njih ukljuciti u ovu prvu "turu" riba?
Vec imam na umu neke vrste koje ste mi preporucili... npr. guppy, platy, molly (narocito onaj crni je beton)... borce(njih moram da imam, pa makar ... uvijek su mi se svidjali) i jos ponesto, sto mi vi predlozite.

Nesto sam se muvao po netu i par puta nabasao na vrstu corydoras, pa me zanima da li i on tamani alge i koja je njegova funkcija inace? (posto sam snimio da se mota po dnu ili po povrsinama biljaka i dekoracije) A i simpa mi je izgledom, pa sam mislio i njega nabaciti.



This is the way, step inside...

-JOY DIVISION-

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pitanje od velike vaznosti...
« Odgovori #29 u: Lipanj 15, 2007, 07:40:00 prijepodne »


Hoj! Neću ulazit u neke detalje, no, vezano na algare! Kad slažeš koje ćeš ribice u akvarij, onda odmah predviđaš ribice koje uglavnom borave na dnu (koiriji su slatki i ribice dna, iako, koliko znam i nisu neki algojedi), one koje borave u sredini i (ili) pri vrhu... Inače, algari koje često spominjemo su ti ancistrusi (koji ne narastu preveliki), plecostomusi (budu jako veliki), oni čiste alge s biljaka i stakla, puževi jabučari (isto), sijamski algojedi (jako zahvalni za čišćenje smeđe alge).... No, moraš znati da se oni svi ulijene kad narastu...i kad algi nema, odnosno, ima malo, moraš ih prihranjivati.


Imaš na početnim stranicama akvarij.net -a o ribicama članke - prouči, odlični su!

Offline Riba_na_koxu

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Pitanje od velike vaznosti...
« Odgovori #30 u: Lipanj 15, 2007, 17:46:00 poslijepodne »
Babyboom, hvala a savjetu... Bacio sam oko na clanak o ribama i pronasao dosta onoga sto me zanimalo... Vec u glavi lagano imam sliku koje bih ribe stavio za pocetak, samo jos da budem siguran koji ce broj biti najoptialniji za moj akvarijum od 54 L.



This is the way, step inside...

-JOY DIVISION-

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Pitanje od velike vaznosti...
« Odgovori #31 u: Lipanj 15, 2007, 22:04:00 poslijepodne »
superiška, ajd, javljaj kak se stvar razvija!