Ožujak 28, 2024, 22:08:34 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Amazon rainforest  (Posjeta: 120486 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #50 u: Svibanj 24, 2012, 10:22:13 prijepodne »
Meni su ovi ramirezi zakon!
Baš su fora!

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #51 u: Svibanj 24, 2012, 10:25:38 prijepodne »
Meni su ovi ramirezi zakon!
Baš su fora!

Je, ok su, nisu dosadni :)

Ovi su Papiliochromis altispinosa, ili bolivijski ramirezi, narucio sam i par komada Mikrogeophagus ramirezi, oni su mi ljepsi.

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #52 u: Svibanj 24, 2012, 10:54:43 prijepodne »
Meni su ovi ramirezi zakon!
Baš su fora!

Je, ok su, nisu dosadni :)

Ovi su Papiliochromis altispinosa, ili bolivijski ramirezi, narucio sam i par komada Mikrogeophagus ramirezi, oni su mi ljepsi.
Navodno i jedni i drugi imaju zajedničkog pretka pa su se poslije razdvojili u dvije vrste, zato su toliko slični. Ali i meni su ljepši Mikrogeophagusi. :up:

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #53 u: Svibanj 24, 2012, 16:51:05 poslijepodne »
evo sad znaš da je u tanku sve OK :)

lepi su... sad si me namamio...  8)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #54 u: Svibanj 24, 2012, 17:01:42 poslijepodne »
evo sad znaš da je u tanku sve OK :)

lepi su... sad si me namamio...  8)


 8) 8)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #55 u: Svibanj 25, 2012, 18:21:29 poslijepodne »
Imam pitanje:

Nekih 10-15% ikre od altispinosa je dobilo plijesan, na ostalima se vide crne točkice (oči).

Mužjak i ženka upravo ta ostala jajašca sele na drugo mjesto. Ostavili su samo ova koja su pobijelila. Jel to normalno za njih?
Nikad cuo da ribe sele gnijezdo pa mi je čudno. . Još ujutro sam skužio na dva mjesta da su iskopane duboke rupe u pijesku ispod kamenja, sad u jednu od njih odlažu ta jajašca.

Baš su zanimjivi :)

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #56 u: Svibanj 25, 2012, 19:05:08 poslijepodne »
Imam pitanje:

Nekih 10-15% ikre od altispinosa je dobilo plijesan, na ostalima se vide crne točkice (oči).

Mužjak i ženka upravo ta ostala jajašca sele na drugo mjesto. Ostavili su samo ova koja su pobijelila. Jel to normalno za njih?
Nikad cuo da ribe sele gnijezdo pa mi je čudno. . Još ujutro sam skužio na dva mjesta da su iskopane duboke rupe u pijesku ispod kamenja, sad u jednu od njih odlažu ta jajašca.

Baš su zanimjivi :)
Naravno da to rade kad se boje da će im sva ikra dobiti plijesan, to im i jest posao kao novopečenim roditeljima da čuvaju ikru i mlađ dokle god budu mogli! :up: Jedino se malo brinem što će biti ako se malci izlegu i počnu plivati kraj njih, to bi moglo privući ostale u akvariju da ih napadnu a onda bi se altispinoze mogle žestoko braniti. Ne mora biti ali... -?

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #57 u: Svibanj 25, 2012, 19:23:27 poslijepodne »
Imam pitanje:

Nekih 10-15% ikre od altispinosa je dobilo plijesan, na ostalima se vide crne točkice (oči).

Mužjak i ženka upravo ta ostala jajašca sele na drugo mjesto. Ostavili su samo ova koja su pobijelila. Jel to normalno za njih?
Nikad cuo da ribe sele gnijezdo pa mi je čudno. . Još ujutro sam skužio na dva mjesta da su iskopane duboke rupe u pijesku ispod kamenja, sad u jednu od njih odlažu ta jajašca.

Baš su zanimjivi :)
Naravno da to rade kad se boje da će im sva ikra dobiti plijesan, to im i jest posao kao novopečenim roditeljima da čuvaju ikru i mlađ dokle god budu mogli! :up: Jedino se malo brinem što će biti ako se malci izlegu i počnu plivati kraj njih, to bi moglo privući ostale u akvariju da ih napadnu a onda bi se altispinoze mogle žestoko braniti. Ne mora biti ali... -?


Imaš pravo, tu ću riskirati za početak. Ako će se tuči, morat ću ih izdvojit iz akvarija da mi ne oštete diskuse. Jedan ancistrus je izgubio mali dio peraje u borbi za ikru.

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #58 u: Svibanj 25, 2012, 19:48:21 poslijepodne »
ja mislim da ta jaja koja su bijela nisu oplođena kako treba, ova sa crnim točkicama su oplođena i iz njih če nastati ribice zato su ih odvojili... moji geosi su uvijek kupili u usta samo ta jaja sa točkicama a ova bijela su ostavili drugima da se pogoste... :)

P.S.

možeš ih odmah kod mene u kocku preselit  8)

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #59 u: Svibanj 25, 2012, 19:48:53 poslijepodne »
Zato i kažem, kao što se dogodilo ancistrusu tako može i drugima, treba pratiti što se događa i paziti, bila bi šteta da diskus nastrada. A ovi mali znaju biti zaj..... pomisliš da će se uplašiti kad ono masakr! U malim bočicama se otrov drži! :-[

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #60 u: Svibanj 25, 2012, 20:14:46 poslijepodne »
Zato i kažem, kao što se dogodilo ancistrusu tako može i drugima, treba pratiti što se događa i paziti, bila bi šteta da diskus nastrada. A ovi mali znaju biti zaj..... pomisliš da će se uplašiti kad ono masakr! U malim bočicama se otrov drži! :-[


Da, sve to je ok što kažeš. Vidjet cu sutra preksutra šta ce biti. Vikend je pa ću malo popratiti situaciju.



ja mislim da ta jaja koja su bijela nisu oplođena kako treba, ova sa crnim točkicama su oplođena i iz njih če nastati ribice zato su ih odvojili... moji geosi su uvijek kupili u usta samo ta jaja sa točkicama a ova bijela su ostavili drugima da se pogoste... :)

P.S.

možeš ih odmah kod mene u kocku preselit  8)

Je, naravno :D Odmah ih tebi uvalim i riješio sam probleme :D

Budemo vidli   :up:

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #61 u: Svibanj 29, 2012, 19:07:17 poslijepodne »
Update:

danas u toku dana se izvalili malci altispinose. Ima ih barem 150. Nisam nista dirao ovih dana, i kao sto sam napisao ranije, nemam namjeru.

Uglavnom, odvojili su se u jedan kut kod lisca i tamo su i tjeraju sve ostale. Neznam dal su diskusi skuzili ove malce, ali neidu u taj kut. Zasad, nadam se da i nece.

Kad ovo prodje, kako god bilo, udvajam altispInose iz akvarija da nebudu diskusi pod stresom. Ipak su mi oni vazniji.
Da i ne pricam da su altispinose raskopale pola akvarija gdje su barem 10 puta selili ikru.
Pola ovih jadnih biljki je isplutalo jer izgleda da ovi vole raskopati korijenje biljaka da se sakriju ispod s ikrom.

Neznam sta sad s malcima? Nemam namjeru hraniti posebno ni truditi se da ih podignem.

Veco? Werther? Vi imate iskustva

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #62 u: Svibanj 29, 2012, 19:20:44 poslijepodne »
Pošalji veci poruku jer sumnjam da ovo "vidi"! :-[ Uostalom znaš kakav im je on akvarij pripremio (da se može što manje brinuti o njima(, sumnjam da imaš spreman jedan takav akvarij zarastao, zapušten i bogat infuzorijem i tko zna čim unutra!? -?

Po meni je jedina opcija da ih izdvojiš i hraniš mikrocrvima pa potom sitnijim varijantama artemije (ili ubaciš biljaka, trulih listova pa ako se što infuzorija barem u maloj mjeri pojavi super) itd. Ako se užasavaš onih boca s artemijom koje se stalno bućkaju razmisli o pripremi artemije bez aeracije, to ti je prilično jednostavna varijanta uz nešto manji postotak izlijeganja. Ako ih ipak ne bi izdvajao onda eventualno da gruneš hrpu rogolista unutra i ostalog plutajućeg bilja gdje će se barem veći dio njih zavući, a mislim da diskusima to ne bi bio poseban stres jer onda ne bi niti znali da su tamo. U toj varijanti bi opet morao ubacivati nešto artemije u akvarij, ali nešto bi moglo preživjeti, tj. barem bi se mogao tješiti da si im dao priliku. -?

Osim toga jedino ih još možeš prepustiti tužnoj sudbini. :'( 

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #63 u: Svibanj 29, 2012, 19:26:12 poslijepodne »
Nazalost, nemam dovoljno vremena da se time bavim sada. Sto se tice onih boca i pripreme mikrocrva i artemije, malo mi se gadi :)  Ja sam ovak dosta gadljiv tip hehe

A ima dosta lisca u akvariju, zapravo i zadnje gnijezdo koje su ovi iskopali je usred tog lisca i na njem malci trenutno obitavaju.
Vidjet cu sta dalje.

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #64 u: Svibanj 29, 2012, 20:16:26 poslijepodne »
nemreš vjerovat... reko sam ti ja da ih kod mene prebaciš.... hehe :)

ako ti nije toliko bitno da podigneš mlade ja bi ostavio sve kako je i hraniš ribe normalno, eventualno ako imaš neku smrznutu hranu da jedan dio nasjeckaš na ful sitno pa probaš ubacit tamo među mlađ...

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #65 u: Svibanj 29, 2012, 21:47:21 poslijepodne »
nemreš vjerovat... reko sam ti ja da ih kod mene prebaciš.... hehe :)

ako ti nije toliko bitno da podigneš mlade ja bi ostavio sve kako je i hraniš ribe normalno, eventualno ako imaš neku smrznutu hranu da jedan dio nasjeckaš na ful sitno pa probaš ubacit tamo među mlađ...



Tako i planiram. Ovo da ubacim hranu medju mladj ne dolazi u obzir, svaka cestica koja uleti zavrsava u trenu diskusima u ustima.
Mozda ipak nesto otplovi do malaca.


Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #66 u: Svibanj 29, 2012, 21:58:33 poslijepodne »
donesi meni , kod mene u kozicnjaku ima infuzorija na bacanje, a bogam i nekih malih dafnija.
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #67 u: Svibanj 30, 2012, 10:28:19 prijepodne »
donesi meni , kod mene u kozicnjaku ima infuzorija na bacanje, a bogam i nekih malih dafnija.

Vjerujem da ima, vidio sam u tom kozicnjaku sve osim kozica :D

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #68 u: Svibanj 30, 2012, 10:46:43 prijepodne »
Evo fotka malaca  :D

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #69 u: Svibanj 30, 2012, 10:50:08 prijepodne »
ovo genijalno izgleda, kad se jurice može doći pogledati ovu ljepotu :)

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #70 u: Svibanj 30, 2012, 10:51:07 prijepodne »
Posjete radnim danom iza 18, vikendi prijepodne :D

 :up:

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #71 u: Svibanj 30, 2012, 12:01:58 poslijepodne »
Nemoguća misija da male altispinoze prežive u zajedničkom akvariju pogotovo s diskusima koji će ih prvom prilikom pojesti čak ancistrusi i ostali čistaći su nemilosrdni...
Jedina riba s kojom mogu biti u zajedničkom akvariju da ih uzgojiš je otocinclus

Probaj sad u mali akavrij 10-20 litara istočiti vodu iz velikog tanka i prebaciti roditelje, a malce usisaj malo širim crijevom da ih ne oštetiš iako mislim da je sad kasno da će roditelji od stresa pojesti mlađ u novom akvariju, ali ostavi za sada ovako ipak su altispinoze ciklidi koji se u žaru mrijesta mogu oduprijeti i puno većem diskusu bez problema samo kasnije će imati problema kad malci počnu plivati okolo po akvariju i neće ih roditelji moći skupiti na hrpu i onda će biti lak plijen za ostale ribe u akvariju.

Uspio sam ih uzgojiti ih u zajedničkom akvariju, ali sam izbacio sve stanovnike iz tog akvarija osim otocinclusa čak mi je mali ancistrus jedan mrijest upropastio preko noći...

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #72 u: Svibanj 30, 2012, 12:08:07 poslijepodne »
Hvala veco na savjetu.  Vidjet cu kad malci malo porastu i krenu plivati okolo, pa ih probam barem pola usisati u mali akvarij sa spuzva filterom.   Roditelje necu stavljati u taj akvarij da nebi pojeli malce. 

Zasad tolko  :up:

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #73 u: Svibanj 30, 2012, 12:21:10 poslijepodne »
Hvala veco na savjetu.  Vidjet cu kad malci malo porastu i krenu plivati okolo, pa ih probam barem pola usisati u mali akvarij sa spuzva filterom.   Roditelje necu stavljati u taj akvarij da nebi pojeli malce. 

Zasad tolko  :up:

Pa usisaj ih odmah, ak trebaš dođi kod mene po sisaljku sa velikim grlom. Tak ja svoje ancice usisujem. Jedan kraj u mali akv a drugi u veliki i sišeš. Mislim da imaju više šanse ako budu sami u akvariju.
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Amazon rainforest
« Odgovori #74 u: Svibanj 30, 2012, 12:22:39 poslijepodne »
Hvala veco na savjetu.  Vidjet cu kad malci malo porastu i krenu plivati okolo, pa ih probam barem pola usisati u mali akvarij sa spuzva filterom.   Roditelje necu stavljati u taj akvarij da nebi pojeli malce. 

Zasad tolko  :up:

Pa usisaj ih odmah, ak trebaš dođi kod mene po sisaljku sa velikim grlom. Tak ja svoje ancice usisujem. Jedan kraj u mali akv a drugi u veliki i sišeš. Mislim da imaju više šanse ako budu sami u akvariju.

Budemo se culi navecer ili sutra u vezi tog. Mozda budem usisao onda. Ako nista drugo, barem rijesim napetosti u akvariju.