Travanj 28, 2024, 10:44:23 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: H1 - prevaranti?  (Posjeta: 32607 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #50 u: Veljača 13, 2014, 23:57:02 poslijepodne »
brzina pise do 4 mbs ali isto tako imaju min brzinu od 2 mbs koju moraju pustit.kod mene je 4 god rsdilo ok uz min pucanja da bi zadnjih mj dana pucala veza dnevno do 50 puta, zvao sam izaso tehnicar i reko da max moze pustit 1,5 mbs .ja reko kako je do sad bilo i preko 4 mbs?popizdio i odjavio sve sa t-coma.placas mj 350 kn a oni mogu ponudit brzinu kakvu imam preko mobitela.tako da definitivno sa njima vise ne poslujem

Sent from my LG-E900 using Tapatalk

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #51 u: Veljača 14, 2014, 10:50:30 prijepodne »
ne, ispod 1 megabit ne smiju jer to onda vise nije adsl
radio sam kod njih

Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #52 u: Veljača 14, 2014, 13:48:45 poslijepodne »
ma to je sve idiotizam kod nas.u danasnje vreme da nemogu omogucit normalnu brzinu,a kad treba iskopcat tu su turbo brzi.

Sent from my LG-E900 using Tapatalk

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #53 u: Veljača 14, 2014, 15:39:38 poslijepodne »
ma to je sve idiotizam kod nas.u danasnje vreme da nemogu omogucit normalnu brzinu,a kad treba iskopcat tu su turbo brzi.

Sent from my LG-E900 using Tapatalk
e tu se slazem  :up:
banana je sto je velika vecina infrastrukture jos stari bakar iz drugog svj rata  :D

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #54 u: Veljača 14, 2014, 16:09:53 poslijepodne »
Optima je jedina koja je u ugovoru nudila brzinu OD 4 Mbit/s....na racun toga stavka nisam platio jako puno racuna :D
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #55 u: Veljača 25, 2014, 14:43:56 poslijepodne »
evo jedna stavka kod H1 koja mi se ne svidja uopce
za vrijeme trajanja UO pretplatnik moze mjenjati paket prometa i brzinu interneta ali SAMO NA VIŠE  :down:
smanjenje nije moguce
isto, po isteku UO ako bi nesto cackao oko paketa, ne mozes ako ne potpises ponovo ugovor na 24 mjeseca :down:

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #56 u: Veljača 25, 2014, 14:58:22 poslijepodne »
Imam njihov osnovni paket i najmanju brzinu i na moje pitanje da li mogu povecati i posle smanjiti brzinu operater mi je odgovorio da moze.
Nisam jos probao, ali tako su mi rekli.

Edit:
Sad sam zvao podrsku, jer me bas zanimalo i ovako stoje stvari - brzina se moze povecati do 10Mbps (od 5 Mbps/320 kbps do 10 Mbps/640 kbps) i to kosta 60kn/mjesecno, a ako se zeli spustiti brzina opet na do 3 Mbps/256 kbps (min. od 1,5 Mbps/128 kbps) onda se to placa 99kn (jednokratno).
« Zadnja izmjena: Veljača 25, 2014, 15:15:56 poslijepodne od ZliBrka »
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #57 u: Veljača 27, 2014, 00:07:56 prijepodne »
pa to sam i napisao
povecanje moze, ali su meni rekli da smanjenje ne moze do isteka UO

tako je to kad ti studenti govore sta mozes, a sta ne :down:

ako nisi zadovoljan odgovorom, napravis jednostavnu stvar...
posaljes primjedbu mailom i odgovorna osoba (koja nije student) ce ti odgovoriti i dati tocnu informaciju

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #58 u: Veljača 27, 2014, 00:32:37 prijepodne »
Jucer mi je riknuo net,mijenjali neku kutiju tamo i nisu me uopce ni ukopcali
Zvao sluzbu i danas me zvao njihov tehnicar
Inace sam na t-comu,isti taj tehnicar mi je prije par godina od centrale do kuce provjerio svaku zicicu,i na kraju na spliteru je bio problem,od tada nikad problema

Danas je opet dosao taj tehnicar,opet ja ljubazan sa njim a on pravi majstor,opet sve spojio kako treba,i jos kasnije tri puta zove u razmacima po par sati da vidi dali veza puca,kad sam rekao da je sve ok covjek je zatvorio slucaj da je problem rijesen

Tako da nije bitno kod koga si ako imas srece da imas dobrog tehnicara koji zna rijesiti problem tvoj problem ce biti rijesen,a jedino sto trebas biti je ljubazan  :up:

Usput svi koji su na t-comu mogu zatraziti probno 2 mjeseca 10mbps,kasnije mozete odjaviti i opet vratiti na staro ili nastaviti placati 30kn više svaki mjesec

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #59 u: Veljača 27, 2014, 02:06:37 prijepodne »
Tako da nije bitno kod koga si ako imas srece da imas dobrog tehnicara koji zna rijesiti problem tvoj problem ce biti rijesen,a jedino sto trebas biti je ljubazan  :up:

:up: Mene je tu Optima jako ugodno iznanadila... prijavim ljubazno kvar i nadajući se "majstoru" na svetog nikada, flashnem modem/ruter i riješim problem. Ni sat vremena od mog poziva, evo majstora sa novim modemom pod rukom :klap: Ajde, bar smo popili kavicu i razmijenili iskustva, da nije čovjek mukte dolazio :D

Offline mljakze

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: U centru grada Dugog Sela
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #60 u: Veljača 27, 2014, 03:08:05 prijepodne »
T-com daleko najskuplji,ali ga već dugo nemam pa ne mogu govoriti o kvaliteti.Imam t-com sat-tv i radi sve super.Sad imam H-1 sa ukkjučenim flat internetom i baznim telefonskim razgovorima,račun mi ne prelazi 120 kn,jer većinom razgovaram na mobitel.Do sada nisam imao problema sa uslugom.Prije sam imao metronet sa flat telefonom i flat internetom za 222 kn.Tu i tamo se znao ruter restartat,ali sve drugo ok.Kada sam pitao u t-com za trio paket,bili su daleko najskuplji,čak su bili skuplji od moje kombinacije,sat-tv od t-coma,a internet i telefon od metroneta.Kod većine operatera t-comovi tehničari održavaju mrežu.Moj frend ima preko b-neta tv i internet bez telefonskog priključka.Valjda radi preko vipovih odašiljača,pošto je bnet potekao od vipa.Valjda.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

"Kupite cvijeće voljenoj ženi, ali ne zaboravite ni na vlastitu."

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #61 u: Veljača 27, 2014, 10:04:53 prijepodne »
Moj frend ima preko b-neta tv i internet bez telefonskog priključka.Valjda radi preko vipovih odašiljača,pošto je bnet potekao od vipa.Valjda.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
B net postoji prije nego je VIP došao u Hrvatsku, samo ga je nedavno VIP kupio. B net ima svoje kablove i mreže, ne koristi tuđe.
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline deank

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #62 u: Veljača 27, 2014, 12:45:55 poslijepodne »
Puno penzic i previše.

Uglavnom se cijene za telefon i internet (flat) kreču oko 160-170 kuna s PDV-om, tako je u Optimi, Bnetu, VIP-u (VIP je sada vlasnik Bnet-a)...
Ja kad sam mijenjao operatera, ponavljam jedini razlog zašto sam otišao s Optime je brzina od 2Mbps (nadoplata za 10Mbps je 100kn mjesečno) zapalio sam se za Amis, hebena brzina i najmanja pretplata, ali su dostupni u 3 kvarta u Zagrebu. :down:
Ja sam jedan od sretnika kojima je dostupan Amis preko optickog kabela. 40/20 Mbps za 200 kuna mjesecno (100 kuna prvih 6 mjeseci). 100/100 Mbps za 700 kn mjesecno. Sve preporuke ako je nekome dostupno! :up:


Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #63 u: Veljača 27, 2014, 15:06:11 poslijepodne »
zavidim  8)

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #64 u: Veljača 27, 2014, 15:28:15 poslijepodne »
zavidim  8)
Također.
Zvao sam ih i ja prije neg sam prešel na Bnet, ali nažalost to širenje optičkim u Amisu će ići jako sporo, za ovu godinu planiraju tri kvarta u Zagrebu.
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #65 u: Travanj 07, 2014, 22:32:28 poslijepodne »
...evo ja se malo dopisujem sa svojim pen-palom T-comom....





Datum: 07.04.2014.

PRIGOVOR

Na NE ISPUNJAVANJE zahtjeva broj 91268814/14
od 31.01.2014.



   Prije cca 2 mjeseca, nakon višekratnih konzultacija sa službom za poslovne korisnike (i dobivenih različitih informacija jednako broju konzultiranih službenika pri telefonu), rečeno mi je da se ipak moram pojaviti u lokalnom T-centru (Vinkovci) i osobno dati zahtjev za prebacivanje tel. priključka sa tvrtke natrag na fizičku osobu.

   U T-centru, sad već standardno neljubazno osoblje (valjda folklor u ovim krajevima), pokušava riješiti moj neviđeno težak zahtjev – prebacivanje tel. priključka sa tvrtke na ime, tj. mene osobno.

   Napravljen zahtjev i potpisan te pečatiran. Rečeno mi je da trebam i rješenje od trgovačkog suda o razvrstavanju (koje naravno nisam ponio, jer NITI JEDAN vaš službenik na podršci nije niti jednom riječju napomenuo da trebam ponijeti bilo što osim pečata tvrtke i vlastite osobne iskaznice, višekratno ponovljeno). Dogovoreno je da dotično rješenje faksiram na broj 032 334 313, (srećom) imam i potvrdu sa faksa da je poslana i zaprimljena  1 stranica, dakle moj dio „pogodbe“ – riješen.

   Na prošla dva računa, koji su stigli na Pamuković d.o.o. nisam se niti žalio niti reagirao, računajući da kod vas očito elektroni putuju nekom puno nižom brzinom između računala, pa rekoh, nek se uzme mjesec dana da vidimo hoće li biti proknjižena promjena, kad ono – umjesto iznenađenja, standardno – nije proknjiženo, nije promijenjeno, nije ništa. Boli vas beeeep.

   Danas (07.04.2014.) dobijem račun za 03/2014 koji i dalje glasi na tvrtku, a ne na ime. Znači, dva do tri računa imam nepredviđeni trošak od cca 100kn po računu više, jer plaćam bussiness flat umjesto običnog, i plaćam ostatak vašeg razrezanog računa po cijenama koje važe za poslovne, a ne za privatne korisnike. NE SVOJOM GREŠKOM.

   Nazvao sam službu za korisnike (poslovne, jer još uvijek glasi na tvrtku), pa su me uredno skinuli s organa i prebacili na fizičke korisnike???? Znači, sad sam vam privatni korisnik, a na računu sam poslovni?

   Nadalje, gospođa/ica (mislim Vida ili tako nekako) je pokušala biti što ljubaznija, ali u njezinoj moći je jedino buljit u ekran i reći mi da bih trebao ponovo otići do T-centra tu u VK (ne pada mi na pamet, bio, riješio, pečatirao, potpisao, faksirao, imam sve dokaze) i ponovo dati zahtjev? Jeste li vi normalni?

   Šećer na kraju, na moje pitanje kada i u kojem razumnom roku će mi se bilo tko od vas javiti da je riješeno ili nije riješeno, rečeno mi je da ću to vidjeti na sljedećem računu? Da se ponovim, JESTE LI VI NORMALNI????

Sve u svemu, nema više razloga da „poslujemo“ jer kod vas to ide poprilično jednosmjerno, pa u to ime ulažem ovaj prigovor i šaljem na sve izlistane email adrese i brojeve faksa (i onog u VK T-centru, naravno), i jedva čekam da završimo ovu epizodu, pa da završimo konkretno za sva vremena. Koliko god ovaj kraj bio nezanimljiv drugim većim igračima koji su vam konkurencija, srećom još uvijek se ima barem nešto za izbrati.

   Da ne bi bilo zabune, ovo nije ništa novo pa me razljutilo, već je ova farsa samo nastavak priče kad s vama treba nešto „odraditi“ – konkretno, prije nekoliko mjeseci sam odjavio ISDN, i onda tri sljedeća mjeseca vodio monologe kroz vašu službu za poslovne korisnike (kakva li je onda tek ona za privatne) da se riješi iznos na računu koji je i dalje uredno naplaćivao 110kn + PDV za ISDN koji sam odavno odjavio.

   Da bi bilo jos ljepše, nakon tri mjeseca i mojih tristo poziva službi za korisnike, stiže račun bez ISDN pretplate, ali sa računicom za 2,89 kom. svih ostalih pretplata (maxTV, ADSL, Halo priključak) sa iznosom oko 900,00+ kn... Svaka čast. Potrajalo je još nekoliko poziva da se konačno nađe inteligentna osoba koja je uvidjela problem (sustav je uredno zaračunao skoro 3 pretplate retrogradno, bez obzira na uredno plaćene račune) i taj dio riješio i stornirao.

   Meni je uredno muka da svaki tako globalan problem rješavamo 3 mjeseca u igri gluhih telefona, i još glupljih razgovora. Barem s jedne strane.


   Upravo gledam na papire zahtjeva (91268814/14) i piše, citiram:

„Potvrda o prihvaćanju zahtjeva:
   HT d.d. potvrđuje datum aktivacije tražene/ih usluge/a: 31.01.2014.
   Danom aktivacije usluga smatra se da je sklopljena dopuna, odnosno izmjena Pretplatničkog ugovora između Pretplatnika i HT-a u pogledu realizirane usluge.
Mjesečna naknada i pbračun prometa po traženim uslugama počinju s danom aktivacije usluga.“

   Nadam se da vam je jasno da prema zadnjoj rečenici očekujem retrogradno umanjenje plaćenih računa izdanih na pogrešnog vlasnika, a uredno plaćenih.
   Također, nadam se da vam je jasno da očekujem i da se netko JAVI sa rješenjem i obavijesti me o realizaciji tog rješenja, bez da se računa da ću čekati sljedeći račun da bih vidio jesam li osvojio put na Mars, ili pelene za odrasle, u vašoj divnoj zaštitnoj boji.

Zahvaljujem, i idem ovo poslati na što više adresa, „da se ne zagubi“, kao moj zahtjev predan prije preko dva mjeseca.

                        Dario Pamuković
                        Vinkovci

(ovaj prigovor je pisan na računalu, i time se smatra važećim i bez potpisa i pečata)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #66 u: Travanj 07, 2014, 22:40:06 poslijepodne »
"(ovaj prigovor je pisan na računalu, i time se smatra važećim i bez potpisa i pečata)"


Care!    :D  :klap:  :122:

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #67 u: Travanj 07, 2014, 22:55:30 poslijepodne »
"(ovaj prigovor je pisan na računalu, i time se smatra važećim i bez potpisa i pečata)"


Care!    :D  :klap:  :122:

ovo ću i ja počet primjenjivati   :up: :up: :up: :up: :up:

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #68 u: Travanj 07, 2014, 22:57:58 poslijepodne »
 :D :D, a vec sam mislio da sam nesto gadno za`bo, jer sam bio malo "dirnut" dok sam pisao  :D

a ako moze bit neka takva klauzula na racunima, rekoh.... da se ne baci  :nuclear:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #69 u: Travanj 07, 2014, 23:10:47 poslijepodne »
Hihihi I miss your posts :)

tapatalk


Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #70 u: Travanj 07, 2014, 23:41:23 poslijepodne »
Hihihi I miss your posts :)

tapatalk



 :D me too  :zagrljaj:

kriza srednjih godina, sve mi ide na zivac... kad prodje, vracam se  :D :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #71 u: Travanj 08, 2014, 01:56:13 prijepodne »
:klap: :klap:
Znači nisam jedini kojeg je pukla kriza srednjih godina... ajde, sad mi je lakše :D

Offline Vran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #72 u: Travanj 08, 2014, 08:45:32 prijepodne »
:klap: :klap:
Znači nisam jedini kojeg je pukla kriza srednjih godina... ajde, sad mi je lakše :D
A ima nas, ima...
Humor prenosi dušu preko ponora i uči je da se igra vlastitom boli. -Anselm Feuerbach

Offline pierre

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 577
  • Spol: Muški   Dob: 53
  • Lokacija: Osijek
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #73 u: Travanj 08, 2014, 09:17:31 prijepodne »
standardno ponasanje t-coma.... imali smo smrtni slucaj u obitelji, telefon i internet su odjavljivani 4 mjeseca (mada prije mislim da je bilo 5 mjeseci) za redom, svaki mjesec kazu da je sve u redu, da je odjavljen od kraja mjeseca, a onda i sljedeci mjesec posalju racun.
zato sam se ja s njima odavno pozdravio, u medjuvremenu bio na iskonu (nikakvih problema), sada na b.netu - isto nikakvih problema, ako trebas sto rijesiti, odes do njih ili nazoves - i sve se rijesi bez problema. t-com je poseban, osim novaca pojedu ti i brdo zivaca, a i najskuplji su....

Offline Luciano

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 419
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Split
  • Forever young...
    • Guppy Kids Jungle - > Rio Orinoco
Odg: H1 - prevaranti?
« Odgovori #74 u: Travanj 08, 2014, 12:15:27 poslijepodne »
Evo jutros me najranije obradovala vijest :'( Državna agencija za zaštitu tržišnog natjecanja odobrila HT-u upravljačka prava nad OptimaTelekomom?!
10 godina sam se klao sa tim kretenima i jedva prebjegao u Optimu, i sad sam opet pod istim kišobranom... znači, država neće stati dok sve alternativne operatere ne pokloni Mudriniću kao bonus :klap: :klap: