Travanj 16, 2024, 13:12:03 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Savjet za novi akvarij i neka pitanja o ribicama  (Posjeta: 931 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Savjet za novi akvarij i neka pitanja o ribicama
« u: Prosinac 21, 2010, 22:50:45 poslijepodne »
Vec sam pisala da sam dobila dvije zlatne ribice u kugli. Male su jos, tijelo bez peraja im je mozda po 2 cm. Ali hocu da kupim cetvrtasti akvarij.
Obisla sam neke pet shopove i sl, i uglavnom je su u opticaju akvariji marke Tetra. Prvo me zanima da li je to ok proizvodjac.
Eh sad ima neki od 30 litara koji je navodno bas za zlatne ribice, dodje i filter, nema grijacaa(jer je za zlatne jel). Zanima me da li je to malo litara za dvije ribice.
Ima li neki od 60 litara al taj je za tropske, no nema veze ne moram koristit grijac. Da li je 60 litara dovoljno?

Zbunjena sam jer ovdje citam da im treba jako puno vode, a druge strane mi prodavacica govori kako mi je 30 i vise nego dovoljno i da mogu mozda jos koju ubacit :S

Dakle savjete koji da akvarij kupim? I sto jos da uzmem da im stavim unutra? Htjela bih neki pijesak-kamenje, komad drveta, mozda i neku biljcicu (gdje se moze kupit onaj anubias?). Moze li se jos neka vrsta ribice kupit uz ove moje u slucaju da bih uzela 60 litara?  I koja?

Bonus pitanje: Zasto jedna ribica non stop ganja i gura drugu ribicu? Dakle, bas joj ne da mira. Uvijek je ista ta koja ganja. Razmisljala sam da nisu mozda musko i zensko, ali su mi premale  nekako za te aktivnosti...ili nisu ?

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Savjet za novi akvarij i neka pitanja o ribicama
« Odgovori #1 u: Prosinac 21, 2010, 23:01:50 poslijepodne »
o kojim zlatnim ribicama se radi? slika?

za zlatne tipa teleskop i pajcolanka treba oko 40l vode po ribici, a za komete, karase i slicne po 80l po ribici... ispod 60l nemoj ici, iako ce im i to brzo postati skuceno... ;)
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline anida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Savjet za novi akvarij i neka pitanja o ribicama
« Odgovori #2 u: Prosinac 21, 2010, 23:30:10 poslijepodne »
o kojim zlatnim ribicama se radi? slika?

za zlatne tipa teleskop i pajcolanka treba oko 40l vode po ribici, a za komete, karase i slicne po 80l po ribici... ispod 60l nemoj ici, iako ce im i to brzo postati skuceno... ;)

fantail goldfish, ja mislim da je to pajcolanka (ona buckasta dvorepa).

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Savjet za novi akvarij i neka pitanja o ribicama
« Odgovori #3 u: Prosinac 22, 2010, 09:32:47 prijepodne »
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=article&id=478:carassius-auratus-auratus&catid=90:hladnovodne&Itemid=301

http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=20&Itemid=63

dobro nam došla među ljubitelje hladnovodnih!
lijepo je što se interesiraš kako ih držati, pa evo, pročitaj prvo ova dva člančića iz linkova - mislim da ćeš tu puno toga otkriti
a onda - pucaj s pitanjima :)